Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527643 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35955 Dátum: 2023.02.27 20:12:57 »
Szívesen! :yes:
Tényleg pofásabb, mint a Corolla gumi boritása, a váltási érzetet meg biztosan nem cserélnéd le arra a joystick -szerűre. ;)
Én is gondoltam váltógomb cserére, téli reggelen kellemetlen a hideg műanyag tapintása, de nem találtam nekem tetszőt. Ez viszont bejön.  ::)

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35956 Dátum: 2023.02.27 22:30:05 »
Sziasztok,
amikor kormányt bebőröztettem, ugyanabból az anyagból (sötétszürke bőrből) csináltak szoknyát is a váltóhoz az eredeti szabásmintája alapján, drótkerettel...
Az eredeti műbőr anyag elég tropa volt már, muszáj volt kicserélni.
A váltógombom is majdnem simára kopott, de én így szeretem.
üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35957 Dátum: 2023.02.28 07:49:57 »
 :eek: Biztos voltam benne, hogyha valami, akkor az a váltógomb nem tud az enyészeté lenni. Egyébként normális, polgári és racionális körülmények között a bőrözés ideális megoldás, mert a gomb súlya, formája nagyon eltalált. Esetleg kortárs Celica, ami kicsit jobban tenyérbe simul. A héten elkészül a gyárinak is behúzása, aztán megy pihikézni a többi gyári motyó mellé.

Voltatok már Toyota nagy computer teszten? Úgy tudom, hogyha nem is villogtatható ki hibakód, attól még valami megbújhat, de azt csak a Toyo szervizekben olvastatható ki,mert az a kütyü sehol nem elérhető. Nincsen semmi probléma, de érdekelne, hogy ez egy részletes, checklist dolog, vagy az a gép is csak annyit tud, hogy vagy minden ok,  vagy valami finomhangolható? Másik kérdés persze a bizalom...... hogy mi történik addig ott....

Minden jót!

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35958 Dátum: 2023.03.11 11:35:12 »
Sziasztok,
kb 3 hét után ismét megjárattam a Carinát, pöccre indult, de úgy éreztem, kelletlenül megy. Megnéztem van-e benne olaj, kb félig volt. Kiszedtem a gyertyapipákat, hát csupa olaj az egész (kívülről semmi szivárgás). Tavaly nyáron csináltak új szelepfedél tömítést, eddig tartott... Van valakinek tuti tippje, hol cseréltessem?

üdv: villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35959 Dátum: 2023.03.11 19:30:35 »
Sziasztok,
kb 3 hét után ismét megjárattam a Carinát, pöccre indult, de úgy éreztem, kelletlenül megy. Megnéztem van-e benne olaj, kb félig volt. Kiszedtem a gyertyapipákat, hát csupa olaj az egész (kívülről semmi szivárgás). Tavaly nyáron csináltak új szelepfedél tömítést, eddig tartott... Van valakinek tuti tippje, hol cseréltessem?

üdv: villanó
Szia Péter!
Lehet, hogy csak utána kellene húzni a szelepfedél csavarjain.  :otlet: Anno hasonlóan jártam vezérléscsere után. Csak finoman, ha túlhúzzák, akár el is repedhet a fedél.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35960 Dátum: 2023.03.11 19:36:27 »
:eek: Biztos voltam benne, hogyha valami, akkor az a váltógomb nem tud az enyészeté lenni. Egyébként normális, polgári és racionális körülmények között a bőrözés ideális megoldás, mert a gomb súlya, formája nagyon eltalált. Esetleg kortárs Celica, ami kicsit jobban tenyérbe simul. A héten elkészül a gyárinak is behúzása, aztán megy pihikézni a többi gyári motyó mellé.

Voltatok már Toyota nagy computer teszten? Úgy tudom, hogyha nem is villogtatható ki hibakód, attól még valami megbújhat, de azt csak a Toyo szervizekben olvastatható ki,mert az a kütyü sehol nem elérhető. Nincsen semmi probléma, de érdekelne, hogy ez egy részletes, checklist dolog, vagy az a gép is csak annyit tud, hogy vagy minden ok,  vagy valami finomhangolható? Másik kérdés persze a bizalom...... hogy mi történik addig ott....

Minden jót!
Szia Miki!
Köszönöm a tippet, majd utánajárok.
Az OBD1-es kompjúteres kiolvasásáról nem hallottam még, de kételyeim vannak, hogy mennyire lehet informatívabb eljárás. Szerintem ekkora még gyerekcipőben járt ez a technika.

 De azért még mindig szerethető: egy-két tipp neked  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35961 Dátum: 2023.03.11 21:33:13 »
Ez a szelepfedél-szivárgás nekem nem teljesen egyértelmű.
A gyertyák a pipa felől, felülről kapnak olajat, vagy a hengerből, alulról?
Ha a szimmeringszerű tömítéseknél ereszt, akkor sajnos azon az anyák húzása nem fog javítani  :no:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35962 Dátum: 2023.03.11 21:40:42 »
Nálam felülről jött az olaj a gyertyák hüvelyébe.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35963 Dátum: 2023.03.12 11:11:44 »
Sziasztok!

Nálam a gyertyánál sosem volt, de előzménybe anno beraktam, hogy hogyan fordulhat elő az, hogy tömítéscserénél másnap folyt szanaszét az olaj. Nos, a pirmitív anyaghasználat és az olcsóság. Utána minden újra cserélve, rendesen húzva és lekopogom, semmi probléma, nulla fogyás.  Egyből az jutott eszembe, hogy ezek búsúló könnyek a zabkását kanalazó, szulejmánt néző korszak eljövetelért ( nyugdíjazás)   :flowers:

Láttam már ezt a videot, van ami nagyon tetszik, van, amit azonnal szemétre dobnék, de nem vagyunk hál Istennek egyformák. Nagyon várom már a jóidőt, hogy megint legyen valami rendezvény.

Elkészült a hibátlan, szinte új gombra a húzás egy kis csavarral, kipróbáltam nem csúszik a kezem semmilyen körülmények között. Most megy a vitrinbe a többi motyó mellé.

Biztos láttátok a tegnapit, meg az időjárást is......Vigyázzatok!


https://drive.google.com/file/d/19PMjpnYsqtkdFwa6ff1ThNCz1Lr-l6Pe/view?usp=sharing,

https://drive.google.com/file/d/1ZG2OsvepurJN-3Zxn5zo5M9PXAPFGiSK/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1fCcGLZGMfiZd1fNGzpg770QtU_8ejtV2/view?usp=sharing

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35964 Dátum: 2023.03.21 08:11:22 »
Sziasztok!

Kis tapasztalat a huzamos városi használatról (is).
Többször írtam, hogy nagyon rövid távokon a városban használjuk az autót döntő részben. Emiatt gyakran (fél évente gyakorlatilag) cserélem az olajat, szűrőt, ősszel már használtam a ProTec motoröblítőjét is (jó cucc, most is használtam, tudom ajánlani!). Február második felében szakadtam ki országútra több ezer (!) km város után. Ismert útszakasz, egy nagyobb emelkedő, motor pörgetve szokásom szerint rajta, akkora füst volt a nagyjából bemelegedett autó mögött, hogy elsőre bontószökevénynek lehetett mondani, az utastérben éreztem a büdöset. Oké, hazafelé jobb volt. A Total Quartz Ineo Long Life 5w30 nem jött be, hamar elfáradt, de nem is ez a lényeg. Múlt héten úgy jött össze, hogy jött egy hosszabb út Budapest felé. Előtte lecseréltem az olajat Total Quartz 9000 Energy 0w30-ra, olajszűrő, légszűrő is cserélve, előtte megint motoröblítés (ld. feljebb). Ugyanazon az emelkedőn pörgetve nézek hátra, és hála Istennek semmi (teljesen egy hónapja sem volt, hogy megint csak város volt ugye). Amikor rendesen bemelegedett már minden, úgy ment, mint az álom. Alig kellett neki nyomni, és ment fel mindenhol, állandóan vigyázni kellett a gázzal, mert ha kicsit jobba nyomtam, már gyorsult "magától", gyakorlatilag vissza kellett fogni  :D Egy helyen nem fogtam vissza, a város határában van egy komolyabb emelkedő, rám tapadt egy Mercedes. Rendszám alapján hét éves, 2143 ccm dízel 130 kW. Szóval ha már úgyis annyira akart menni, megnyomtam felfelé rendesen, a másik próbálkozott, de közelebb nem tudott jutni, ám a tetőn éppen igazoltattak egy másik autót.... remélem nem volt módjuk velem foglalkozni... Ezen a problémámon még dolgoznom kell  :surrender: Itthon kissé meglepődtem a Mercedes teljesítményét látva, de szerintem ő is.
Olajfogyás gyakorlatilag nem látszott, a fogyasztás 6,3 alatt (még így is, de ez tisztított érték, mert előtte volt város is persze). Szóval hiába a rendszeres karbantartás, nem legenda ez a városi használat miatti dugulás, de meghálálja a gépezet, ha van lehetősége kikormolódni.

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Carina
« Válasz #35965 Dátum: 2023.03.22 07:09:29 »
Sziasztok!

Az autómban első lengőkarok hátsó szilentjeit cserélték nemrégen. A bal oldal azóta nyikorog, úthibákon koppan. Vissza fogok vele menni a szervízbe, csak most éppen egyéb dolgom van (építkezés, hehe).

Lefényképeztem, hogy néz ki. Ilyen:

https://drive.google.com/file/d/1jM1aBGj8bdcPAlbozVHg1yLZxc5t8inv/view?usp=share_link
https://drive.google.com/file/d/1mIzOL1Jyil9DRvQx-6CmJbGEjXzJIYcT/view?usp=sharing

Szerintem ez nincs rendesen a helyén. Lehet, hogy nem méretpontos a szilent? Meg tudná tenni valaki, hogy feltesz egy képet a sajátjáról, hogyan kellene állnia?

Köszönöm. Bízom a fórum segítőkészségében.  :)

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #35966 Dátum: 2023.03.22 08:48:39 »
Szerintem az nincs rendesen a helyén. Ha belepréselték jól, de most ilyen, akkor nem pontos. Ha jól rémlik, van több méret is, legalábbis az alkatrészes weboldalak leírása szerint. (Sajna   a ToyoDIY oldalon nincsenek méretek.)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35967 Dátum: 2023.03.22 15:39:55 »
Sziasztok!

Szerintem sincs jól a helyén, de amiket leírtál, egyértelműen erre vezethető vissza.

Liqui:

Nem tudom van-e még egy olyan autó, mint a Carina, ami meghálája, ha hajszolják  :yes: Tényleg érdemes néha pályázni, nálam is ezek a jelenségek, és a lötty észrevételt is adom. Csak nem szabad túlzásba vinni! Elviekben nincs jó hatással a motorra, ha nincs meg egy bizonyos km távolság. De a Caddy-t újjá varázsolta a LM termékei  ;)  Megtörtént a nyári felrakása is, mintha tonnáktól szabadultam volna meg, el is kezdem hirdetni a téli szettemet, főleg, hogy megvan a kiszemelt.  Fogyasztásba kicsit csaltam, 600km-nél az alsó rublika fölött voltam picivel, de pályára mentem, így 15-öt rátankoltam biztos, ami biztos. Nem merek kockáztatni, de mostanában csak város van tervben, így bátrabb leszek, hogy végre kiderüljön valami.

RedSun-ra esetleg jöttök innen? Még bő egy hónap.

Jók legyetek!

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Carina
« Válasz #35968 Dátum: 2023.03.28 05:24:08 »
Sziasztok!

Az autómban első lengőkarok hátsó szilentjeit cserélték nemrégen. A bal oldal azóta nyikorog, úthibákon koppan. Vissza fogok vele menni a szervízbe, csak most éppen egyéb dolgom van (építkezés, hehe).

Lefényképeztem, hogy néz ki. Ilyen:

https://drive.google.com/file/d/1jM1aBGj8bdcPAlbozVHg1yLZxc5t8inv/view?usp=share_link
https://drive.google.com/file/d/1mIzOL1Jyil9DRvQx-6CmJbGEjXzJIYcT/view?usp=sharing

Szerintem ez nincs rendesen a helyén. Lehet, hogy nem méretpontos a szilent? Meg tudná tenni valaki, hogy feltesz egy képet a sajátjáról, hogyan kellene állnia?

Köszönöm. Bízom a fórum segítőkészségében.  :)


Szia,Hol csinálták az első lengőkar hátsó szilent cserét? köszönöm. Attila

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Carina
« Válasz #35969 Dátum: 2023.03.28 08:11:33 »
Idézet
Szia,Hol csinálták az első lengőkar hátsó szilent cserét? köszönöm. Attila
Bogárdi Autóház, Koroncó, https://bogardiautohaz.hu/

Jövő héten megyek vissza, garanciában.