Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6526829 alkalommal)

1 tag és 9 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35910 Dátum: 2022.11.21 20:51:50 »
A 200-ról lemaradtam,  ::)
https://kepkuldes.com/image/i4na75
391-nél fél tank fölött van egy picivel, szóval eddig úgy tűnik, hogy nem dobja meg nagyon a fogyasztást a téli gumi (persze ez keskenyebb is, és a nyári is nagyon puha keverék, de minden reggeli úton klímázni kell végig a pára miatt).
A fűtés viszont remek, mióta alaposan átmostam a rendszert. Korábban ilyenkor már hűtőtakarás kellett, most a klíma mellett is meleg van.

Apropó: a jutyúb feldobott egy ötletes megoldást a hűtőfolyadék tisztítására:
https://m.youtube.com/shorts/dApMpJMO0jw
Nálam vsz. maszív lerakódás lehetett a fűtő radiátorban, de lehet, hogy teszek ezzel is egy próbát.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35911 Dátum: 2022.11.21 20:54:32 »
Nagyon szép  :clap:
És hihetetlen gyári állapotban van.  :yes: A futásteljesítménye egyszerűen nem passzol hozzá :excl:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35912 Dátum: 2022.11.21 21:08:07 »
:eek:  Eszeveszett jók ezek a fogyasztási képek, adatok.  500km-rel álltam be tegnap a kútra, 43 ment bele. Lehet, hogyha hagyom kifutni nullára, megközelítő számokat kitudtam volna hozni. Én is tegnap cseréltem, mondjuk nem fog sokat segíteni, mert extrem hülye méretet, és még hülyébb felnit választottam anno, de ez van, majd 4év múlva csere :)  A Caddy-n egy hete van felrakva, és furcsa mód én is
 komfortosabbnak éreztem, pedig az idő még nem  indokolta volna. Érdekes.

Ma mentem egy 200km-es túrát, hát, a fizikával nem lehet vitatkozni. Tényleg vesztettem a vmax-ból, és az emelkedőn vígan 5.-ben gyorsító életérzésből. Ellenben városban, és 140ig sokkal de sokkal dinamikusabb és jobbak a reakciók is. A pár sorral feljebbi sebességet+10-et sikerült megfutni, de többet nem bántom. Az eredmény hitelességéről várom a dokumentumot  [rohog]  hát csak nem...

Ígértem egy pados mérést, de egy rám egyáltalán nem jellemző józan döntést követően nem fizettem ki a kért összeget ( kb egy tank 100as) , de majd nézek egy olcsóbb verziót. Meg eleve a vonal másik azt éreztem, hogy eeeezt???? Padra????? Na mind1.

Olvasom a többi topic-os hozzászólást, hihetetlen tudást lehet összeszedni. Főleg olaj téren  ;)

Balesetmentes és hibamentes élményekben gazdag közlekedést!
Hát, ha így hajtós, ne csodálkozz! ;)
A lényeg, hogy nyomatékosabb lett, magyarán használhatóbb. Ha higgadtabban hajtod, annak a fogyasztásra is jó hatással kell lennie.
A gumikról írt véleményeddel teljesen egyetértek, persze a felhasználási mód  fontos szempont, de én maradok a legjobb minőségnél. Persze erre is mondhatja valaki, hogy ilyen koros kocsira minek  :lol:
Nálam nincs késés a féklámpánál. Nem tudom, hogy lehet -e állítani a kapcsoláson?  :?:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35913 Dátum: 2022.11.22 19:02:34 »
Szia!

Majd amikor a minek ilyenre megtud állni, és betud fordulni....  :hmmmm:  Gumin, féken nem szabad spórolni.

Az én km számommal a fogyasztás századlagos, de azért jó lenne tudni, mennyi az annyi.

Nos, a késlekedésre a fékmlámpánál talán magyarázat a megfeketedett Koito izzók. Mindenhol az van még benne  :eek:  Csere után semmi késlekedés, és nagyon éles fény. Juhúú!  Ha előttem nem cserélték, létezhet, hogy 30évet kibírtak? És még mindig használhatóak. Hihetetlen.

Biztonságos utat Nektek!


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10228
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35914 Dátum: 2022.11.25 13:20:47 »
Sziasztok!

Megvolt a téli-nyári csere hála Istennek. Rögtön kihasználtam a lehetőséget, hogy megmérjem a két kerék közötti tömegeltérés nagyságát. A nyári 15 collos gyári könnyűfémfelni, 185/60R15 és Hankook Ventus Prime3. A téli 14 collos könnyűfémfelni, 185/65R14 és Hankook Winter Icept RS3. Az eredmény 14,7 kg a téli, 14,1 kg a nyári, vagyis a 15-ös könnyebb 60 dekával.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35915 Dátum: 2022.11.25 14:12:06 »
 :eek: :clap: :hang:

Leszakad az arcom :)  Nagyon jó súlyba vannak ! Kitűnő választás volt mind a két szezonra.

geyza1960

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Carina
« Válasz #35916 Dátum: 2022.12.03 12:58:54 »
Sziasztok!
A történet a következő 25 éves carina 1.6 xli .Szeptemberben reggel nem indul ,nincs szikra ,trafó csere minden jó.3hétig jó utána reggel megint nem indul.Használt trafót vettem biztos az a baj. Megint trafó csere szintén használtra október ,november minden jó ,több száz km használat,péntek reggel asszony irány a lidl ,minden jó ,kijön 15perc múlva az autó nem indul. Parkolóban szerelés megint nincs szikra.Ez most pech széria vagy valami más?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10228
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35917 Dátum: 2022.12.03 16:39:42 »
Sziasztok!
A történet a következő 25 éves carina 1.6 xli .Szeptemberben reggel nem indul ,nincs szikra ,trafó csere minden jó.3hétig jó utána reggel megint nem indul.Használt trafót vettem biztos az a baj. Megint trafó csere szintén használtra október ,november minden jó ,több száz km használat,péntek reggel asszony irány a lidl ,minden jó ,kijön 15perc múlva az autó nem indul. Parkolóban szerelés megint nincs szikra.Ez most pech széria vagy valami más?

Szia!
Ha 97-es, akkor gondolom angol változat.
Érintkezési hibának gondolom ennyiből. A gyújtásba bejátszó dolgoknál a csatlakozókat széthúzni, kontaktspray-vel megfújni, megjáratni. EFI relét és a biztosítékot is.
Gyújtógyertyákkal gondolom minden ok. Ha viszont a trafó ténylegesen tönkre is megy ennyi időnként (ez nekem nem derült ki, hogy ellenőrizted-e), akkor érdemes megnézni, mi terhelheti túl?

geyza1960

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Carina
« Válasz #35918 Dátum: 2022.12.04 11:14:50 »
Köszi, majd szerdán kiderül mert akkor érkezik az új trafó. Ha azzal beindul akkor a mostani is elromlott!Bele próbáltam a régit minden mindegy alapon ,de nem indul vele.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35919 Dátum: 2022.12.04 13:39:36 »
Köszi, majd szerdán kiderül mert akkor érkezik az új trafó. Ha azzal beindul akkor a mostani is elromlott!Bele próbáltam a régit minden mindegy alapon ,de nem indul vele.
:hmmmm: Ha tényleg elromlott, akkor utána kell nézni: miért. vd1234 csekklistája ajánlott. Szikra akkor sincs, ha a főtengely jeladó, vagy a vezérmű jeladó rossz, de ha a trafó megy tönkre állandó jelleggel, akkor ott túl van terhelve valamiért. :excl:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10228
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35920 Dátum: 2022.12.04 14:13:08 »
Köszi, majd szerdán kiderül mert akkor érkezik az új trafó. Ha azzal beindul akkor a mostani is elromlott!Bele próbáltam a régit minden mindegy alapon ,de nem indul vele.
Azt még nézd meg szerintem, milyen állapotban van az elosztófedél és a rotor (tele van esetleg porral, égés- és olvadásnyomok, elporladtak a pólusok, stb.), illetve a gyújtókábeleknél/gyertyapipáknál  nincs-e "szivárgás": kopott vagy repedt szigetelésen áthúzás?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35921 Dátum: 2022.12.08 09:51:34 »
A 200-ról lemaradtam,  ::)
https://kepkuldes.com/image/i4na75
391-nél fél tank fölött van egy picivel, szóval eddig úgy tűnik, hogy nem dobja meg nagyon a fogyasztást a téli gumi ...
Jó lett volna, de a vége 48.5 liter lett 594 km-re, szóval ~ 8,1 literes fogyasztás. Most pedig már nem érem el a 350 km-t sem fél jelzésig. Ez van, ha be sem tud melegedni a motor.

Más: gondos gazda naplója: ugye ti legalább ránéztek a kuplung folyadék szintjére két csere között? Mert hogy fogalmam sincs, miért ment le minimum szintre, de egyik reggel sebességet is alig tudtam váltani vele. Előző nap még semmi jele, másnap meg szinte használhatatlan a váltó. Nyáron terveztem, hogy kicserélem a folyadékot, mert már ideje, de persze elfelejtődött, és naná, hogy nem volt itthon DOT 4-es, ráadásul már a rátöltés sem segített. Csere után tűnt fel a különbség, hogy már mennyire szivacsos érzésű is volt a pedálerő korábban.

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35922 Dátum: 2022.12.10 15:20:53 »
Sziasztok!

Nekem is vannak indítási gondjaim...Tavaly télen volt az első eset, hogy nem forgatta meg az önindítót, csak sokadik próbálkozásra, akkor a karácsonyi hirtelen felmelegedésre és nagy páratartalomra gyanakodtam, de azóta is megtréfál néha. Éppen ma reggel, vagy 3 perc próbálkozás után kapcsolt csak az önindító. Testkábel, csavar korrózió lehet a gond? Valami relé kattan csak a jobb oldali műszerfal mögött. Mintha letiltaná valami az önindító áramellátását?
Balázs

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35923 Dátum: 2022.12.10 23:11:32 »
Szia!
Testpontok, érintkezők tisztítása mellett még érdemes megnézni, hogy a köszörüléskor van-e szikra. Ha nem, akkor főtengely jeladó, vagy vezérmű jeladó hiba is lehet - igaz, azok konstansan nehezítik/akadályozzák az indítást. Gyertyakép rendben? Hibakódot olvastál már?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35924 Dátum: 2022.12.12 05:46:52 »
Sziasztok
A régi szép időkben a jól bevállt mosókefe trükk lesz a megoldás  :otlet:
Azaz indítás előtti önindító motor kocogtatás
Today Tomorrow Toyota