Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527601 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35820 Dátum: 2022.09.05 20:57:28 »
Ma begurultam műszakira, csak így a napi jövés-menések közben  ::)
Hála Istennek minden jó, átment, újabb két év rendben :)
Annyi, hogy melegíteni kellett a katalizátort kissé, mert elég messze van a motortól, viszont gázfröccsre csak úgy ömlött ki a víz belőle, meg is lepődtem, szerintem ez jó jel  :)
1994 augusztusi gyártás, elmúlt 28 éves. Nagyon ritkán látom kívülről, mert mindig én vezetem. Most a vizsgabiztos állt vele ide-oda.
Komolyan mondom, annyira jól néz ki, elfogulatlanul  ;)  Mondtam is itthon, ilyen autónk ezután nem lesz.

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35821 Dátum: 2022.09.06 19:24:55 »
Ma begurultam műszakira, csak így a napi jövés-menések közben  ::)
Hála Istennek minden jó, átment, újabb két év rendben :)
Annyi, hogy melegíteni kellett a katalizátort kissé, mert elég messze van a motortól, viszont gázfröccsre csak úgy ömlött ki a víz belőle, meg is lepődtem, szerintem ez jó jel  :)
1994 augusztusi gyártás, elmúlt 28 éves. Nagyon ritkán látom kívülről, mert mindig én vezetem. Most a vizsgabiztos állt vele ide-oda.
Komolyan mondom, annyira jól néz ki, elfogulatlanul  ;)  Mondtam is itthon, ilyen autónk ezután nem lesz.

 :yes:

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Carina
« Válasz #35822 Dátum: 2022.09.19 22:35:33 »
Sziasztok, megtöröm a csendet!
Annak ellenére hogy nem szoktam hozzászólni, gyakran benézek hozzátok.
1 évvel ezelőtt lett a fiam Corollája, és a motorja rendbehozva, jól sikerült.
HF tömtés égett át 2 henger között ezért kellett szétszedni, de akkor már az olajfogyasztás miatt gyűrűzve is lett.
Az olajfogyasztás teljesen megszünt, a motor kifogástalan lett, élmény volt vezetni.
Viszont úgy alakult hogy időközben feleslegessé vált, a gyerek külföldre költözött.
Rám maradt a feladat, hogy el kell passzolni valakinek. Egyik nap késő este feladtam a hirdetést, másnap reggel 07 óra előtt már elkelt úgy hogy meg sem nézték személyesen. A vételár felét egyből átutalta, így töröltem a hirdetést.
A helyszinen derült ki, hogy a kontinensen befejezte a pályafutását, tréleren vitték pestre, majd onnan Belgiumba, és hajón Afrikába, Togóba kerül.
Ott még biztos sokáig fogják még szögelni, életben tartani.
1996 1,6 114LE ötajtós Compact, klíma, 2 elektromos ablak, plüss, hibátlan  belső, rozsda nem jellemző=450eFt
Továbbra is benézek hozzátok!
Üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35823 Dátum: 2022.09.26 20:01:03 »
Sziasztok!

Bizony nagy a csend. Mindenki jól van? Testestől, lelkestől, tütüstől?

A ,,másik oldalon" egy ehhez kapcsolódó hozzászólásomért, ami abszolúte szofisztikáltra sikeredett, kizártak pár hétre (  [rohog] ) , így itt csak annyit, hogy elkeserítő a helyzet. De legalább a zsé megvan!

Úgy 400 telefon, 8bontó, ismerősök, alkatrészesek, tuningolók körbe udvarolása után végre megvan a 4-2-1 komplett leömlő. A sortömítéssel akadtak problémaim de holnapra remélem megoldom.
Szerettem volna mindenből gyárit, de elég sokan lebeszéltek, még a Toyota-ba is más, gyári beszállítót javasoltak...
Nem tudtam, hogy a gyári rezonátor megoldást csak ennél a típusnál használta a Toyota, és ez a rákfenéje is. Túl bonyolult, túl sok anyag.
Flexi csövet csak végszükség esetén ( köszönet a hihetetlen részletes cserefolyamatnak itt a topicban), az iparművészeti műremek megoldás meg elég húzós áron mozog, így bízom benne, hogy a bontott darabom kitart legalább idén. Bár amennyit használom....  :hmmmm:

A héten teszek egy régi le, új fel próbát, és ha minden patent, akkor megy a leömlő és torok kerámiára, aztán várom majd a csodát  :lol:  A gyári szegénykeverékes motyóit meg lepucolom, konzerválom, és mennek pihikézni, egyszer biztos jól fog még jönni.  Kicsit a lambda átkötéstől, furkálástól tartok, de erre is azt mondták, no para. Persze ennek ez a rendje.

Mélységesen elkeserített az az idő, ami a találkozón volt, le sem jutottam, de ahogy nézem, olvasom, nem volt nagy élet.

Balesetmentes utat Mindenkinek!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35824 Dátum: 2022.10.02 13:31:07 »
Sziasztok!

Csak azért, hogy ne legyen akkora csend  :cool2:

Ha jól emlékszem, még kora tavasszal vettem észre, hogy nem működik a motormelegítő, de akkor már a szezonból alig volt vissza, ezért nem erőlködtem rajta. Beszereztem egy újat, és ma tettem bele, mert már használtam volna, meg volt pár órám rá. Enélkül 8,5-ös fogyasztás volt, tavaly ilyenkor 7,8. Nem kevés különbség, remélem most csökkenni fog, mert legutóbb már 684 forintos benzint kapott  ::)
Szóval a régi (?) 7-8 éve benne volt, meg pasztáztam is, nehezen adta meg magát, de hála Istennek azért kibányásztam valahogy. Ahogy nézem, a közepénél adta meg magát, ahol várható volt. Hiába engedtem le a hűtőből a folyadékot, a lyukból kijött olyan 1,2 liter még, azt kellett pótolni. Bemelegítettem, légtelenítés, nem ereszt. Még biztosan fog kidolgozni levegőt, de bedugtam pár másodpercre és nem verte le sem az automatát sem a FI-relét, holnap élesben mehet. Csak nehogy elfelejtsem kihúzni, mielőtt indulok, a szokás hatalma  ::)
Ellenőriztem még a váltóolajat, kb. 1 decit töltöttem bele.
Zavar a motor rezonálása még mindig. Átnéztem fals levegőre, gyertyákat, előgyújtást, minden jónak tűnik. Múltkor érdekes dolgot vettem észre, és most jobban megnéztem: ha járó motornál terhelem a vezérlés oldalt (rátenyerelek), jobban rezonál a kaszni. Ha próbálom emelni, akkor elcsendesedik. Lehet, hogy most megtaláltam, mitől rezonál a kocsi?? Gyorsan rendeltem egy jobb oldali motortartót (12 ezer HUF), elvileg kedden jön meg, ahogy tudom, beépítem. Már nagyon zavar, hidegen főleg, de mikor bemelegedik minden, akkor egész csendes. Nem tetszik, ne rázza nekem szét a cuccokat  :(
Remélem bejön, és ismét csendesebb lesz, mint régen. Az is jó, hogy egész könnyen hozzá lehet férni. Majd meglátjuk  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2022.10.02 13:39:50 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35825 Dátum: 2022.10.07 18:41:10 »
Sziasztok!

Csak azért, hogy ne legyen akkora csend  :cool2:

(...)
Zavar a motor rezonálása még mindig. Átnéztem fals levegőre, gyertyákat, előgyújtást, minden jónak tűnik. Múltkor érdekes dolgot vettem észre, és most jobban megnéztem: ha járó motornál terhelem a vezérlés oldalt (rátenyerelek), jobban rezonál a kaszni. Ha próbálom emelni, akkor elcsendesedik. Lehet, hogy most megtaláltam, mitől rezonál a kocsi?? Gyorsan rendeltem egy jobb oldali motortartót (12 ezer HUF), elvileg kedden jön meg, ahogy tudom, beépítem. Már nagyon zavar, hidegen főleg, de mikor bemelegedik minden, akkor egész csendes. Nem tetszik, ne rázza nekem szét a cuccokat  :(
Remélem bejön, és ismét csendesebb lesz, mint régen. Az is jó, hogy egész könnyen hozzá lehet férni. Majd meglátjuk  :otlet:
Tegnap kicseréltem a gyújtógyertyákat (Denso K20RU volt, NGK BKR6EYA lett). Nem változott a rezonálás.

Hála Istennek ma sikerült beletenni az új bakot, ugye azt, ami az ablakmosó tartálynál van. Nem találtam egyértelmű nyomatékokat, a csavarokat-anyákat 50 Nm-re húztam, a bak közepén az anyát meg amennyire csak tudtam, mert a helyén már nem lehetett hozzáférni, csak csillagvillással.                                             
Kissé feljebb került tőle a motor, és most ha ráterhelek, akkor sem remeg jobban, és ha ráemelek, akkor sem remeg kevésbé, mármint nem veszem észre  :clap:
A kocsiban ülve is sokkal jobb, de még nem mentem vele, elvileg holnap próba.
Szóval ha valaki ilyenbe fut bele, akkor nagyon valószínű, hogy ez a bak a ludas  :otlet:


villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35826 Dátum: 2022.10.08 20:08:38 »
Nekem is van egy rezonanciám, 3000-es fordulatszámnál. Se alatta, se felette. Vajon flexicső lehet?
Nálad nem volt fordulatszámfüggő?

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35827 Dátum: 2022.10.09 06:28:28 »
Nekem is van egy rezonanciám, 3000-es fordulatszámnál. Se alatta, se felette. Vajon flexicső lehet?
Nálad nem volt fordulatszámfüggő?

üdv:
villanó
Ez mindenhol volt, meleg motorral csökkent és mikor beállt az alapjárat 800 körülre.
A tiéd valóban a flexicsőre utal, itt van offday leírása:
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=228.msg521168#msg521168

Hihetetlen, ez lassan 10 éve volt  :eek:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35828 Dátum: 2022.10.11 14:00:47 »
No, ez volt a baja biztosan, akkor hála Istennek ez megoldva  :yes:
Gondoltam én már mindenfélére: gyújtás, gyertya, injektor, fals levegő, motorolaj, E10 benzin... A gumibakra gondoltam kis eséllyel, mert nem volt repedt, semmi fura nem látszott rajta, aztán mégis ez.
Az egyik úton van egy "hupa", vagyis egy hosszabb mélyedés, abba mikor belementem, mindig nőtt a rezonancia olyan max. félmásodpercre. Azt hittem, féltengely, mert akkoriban kellett azokat is cserélni, de nem szűnt meg ugye. Valójában tehát azért volt, mert kifelé jövet a hupából húzta le az erő a motort, és a bak engedett, nőtt a rezonancia. Most teljesen eltűnt ez is. Utólag okos az ember... tanulságos eset volt. Jó érzés most ez, csendeskén suhanni  :D

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35829 Dátum: 2022.10.14 19:50:18 »
Sziasztok!

Jobb és bal motortartó bak engem is érdekel!
Vd1234, tudsz ebben segíteni, beszerzési, rendelési forrást megosztani? Szeretnék venni, de nem találtam 1.6, 73KW '97-eshez.
Engem is zavar a rezonancia, ami a jobb féltengely csere óta még hangosabb. A gumi bakok biztos nem puhulnak ilyen korban.

Egyébként az van, hogy 17 ezer km Zafira C használat után elkészült a Carina. Kicsit sokat állt a nyári kánikulában a tűző napon. Hengerfej síkolás, tisztítás , kipufogó szelepek cseréje stb. Figyelem milyen lesz, eddig 1500km-et közlekedtem vele.
November elején járok vele Magyarországon.
Szívesen megmutatnám egy vájtfülű márkatársnak valahol a M1-es vonzáskörzetében, hogy honnan eredhet a kellemetlen rezonancia...gumibak, féltengely, differenciálmű?

Egyébként háromhengerezik sokszor, főleg ha bemelegszik. Vettem injektor tisztítót, de nem segít. A szerelő szerint a kettes hengernél rosszalkodik az injektor. Rendeltem egyet. Igazából LPG-vel semmi gond, csak figyelnem kell, hogy lehetőleg ne fogyjon el a gáz. Remélem novemberben ezt is ki tudom cserélni, vagy a szerelő... Aztán jöhet a repedt szélvédő csere 50 ezer körül.

« Utoljára szerkesztve: 2022.10.14 19:59:53 írta kisbal »
Balázs

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35830 Dátum: 2022.10.14 21:04:56 »
Szia!

Én Szakálmetálnál vettem, a toyodiy-es cikkszám és a webshopban látható kép alapján (mert még a jobbosra is van legalább két változat, cikkszámra keresve is). Van nekik ez a jobb oldali motortartó, meg a bal oldali váltótartó bak is, utóbbi majdnem 2x annyiba kerül, pedig az első is 12000 HUF kedvezménnyel.
Ha küldesz alvázszámot, pontosíthatunk.
Egyébként a durva az, hogy az eredeti (nálam rossz) bakon semmi sem látszott külsőre. Az anyaga talán még puhább is, mint az újé. Ahogy megnyomtam a szelepfedélnél a bak mellett, egyből erősödött a rezonancia.
Féltengely csere óta nagyobb a rezonancia? Álló helyzetben gondolom nem, mert nálam mindegy volt, hogy mentem-e vagy sem...

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35831 Dátum: 2022.10.15 10:59:43 »
Szia!

Köszi az infót, regisztráltam, talán hétfőn beenged a szakalmetal, hogy keresshessek.
12362 jobb és 12372A bal a cikkszám.
VIN: SB153ABK00E209845

https://www.toyodiy.com/parts/p_E_199709_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-BEMDKW_1107.html

https://toyota-europe.epc-data.com/carina_e/at190l/3671/engine/1107/

Tavasszal bontott féltengelyt raktak be, a rezonancia fura, mert üresben gurulva is érezhető, de fokozatban terhelésre erősödik és útviszonyoktól is függ, huppanónál jobban előjön. Ez egyébként az eredeti féltengelynél is ilyen volt.
Szóval gondolkodom, hogy egy új utángyártott féltengelyt kellene venni...
Minden esetre enyhe rezonancia alapjáraton a kormányon is érezhető és minden kicsit rezeg az utastérben, mintha az egész kasztni rázkódna, a visszapillantóban is kicsit elmosódott emiatt a látvány, ami nem ilyen volt régen... Szóval a motortartókat mindenképpen cserélném. Az első-hátsó bakot néhány éve cseréltük,teljesen átszakadt, bólintott a motor.
« Utoljára szerkesztve: 2022.10.15 11:04:55 írta kisbal »
Balázs

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35832 Dátum: 2022.10.15 17:00:00 »
Na találtam, rendeltem egy jobb silentblokot máshonnan, ez volt a cikkszám
1230516160
Balázs

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35833 Dátum: 2022.10.16 06:36:08 »
Érdekes, a tiédhez a jobb oldalinak ugyanazt hozza, mint az enyémhez. Érdemes megnézni, hogy a bakhoz van-e még valami erősítve a motoron kívül, mert az enyémhez olyan hoz, pedig a valóságban nincs rajta semmi más. Lehet, hogy a tiédnél van  :hmmmm:
A bal oldali váltótartó meg elvileg nem ugyanaz, Szakálnál nem is talál olyan utángyártottat, ez enyémhez elvileg igen.
Azért nézd meg, mert a tiédhez a jobb oldali cikkszámát én 12305-16120-nek látom. A 160-as végű az mind Avensishez van. Ettől még lehet persze jó, kép alapján olyan is, mint az enyém, csak az alvázszámodhoz a 120-as végűt hozza a toyodiy. Remélem nem tévedek.
« Utoljára szerkesztve: 2022.10.16 06:40:30 írta vd1234 »

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35834 Dátum: 2022.10.16 07:45:19 »
Igen 16120 kódra kerestem, csak az Avensis számát másoltam be véletlenül. Úgy látszik mindkettőbe jó ez a jobb oldali. Balt egyenlőre nem találok 12372-02081, 1237202081

https://www.almix.cz/nty-silentblok-motor-pravy-toyota-carina-e-1992-97-avensis-1997-03-1230516160-1230516120-s20855.html

Köszi, hogy megnézted!
Balázs