Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6603074 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35745 Dátum: 2022.05.26 04:30:57 »
Szia
Gratula, biztosan gyönyörűen mutat az autódon
 :clap:
Today Tomorrow Toyota

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35746 Dátum: 2022.05.28 11:49:54 »
Sziasztok!

Hála Istennek ma végre fel tudtam tenni az új nyári szettet a kocsira (15-ös Prius felniken, b.c. kartárs révén).
Sokkal csendesebb a régi télinél (jóhogy...), sokkal könnyebben gurul (kíváncsi vagyok, mi látszik majd a fogyasztáson...), és szerintem sokkal jobban néz ki vele a kocsi  :D Csak lassan tudtam menni vele még (város ugye...), és a rövidebb felnicsavarok is jók lettek egyből. A tehermentesítő méretét nem néztem meg, de Carinán volt amúgy is, rá is ment, szóval csak jó  ::)
Képet remélem majd tudok küldeni róla.
Szia Dani!

Képeket kérünk! Lemérted esetleg felrakas előtt? Kiváncsi lennék, mekkora a difi a vasfelnikhez képest. Bár úgy emlékszem, hogy télinek is alufelnit használsz. Vagy csak szó volt róla?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35747 Dátum: 2022.05.28 14:06:57 »
Szia Dani!

Képeket kérünk! Lemérted esetleg felrakas előtt? Kiváncsi lennék, mekkora a difi a vasfelnikhez képest. Bár úgy emlékszem, hogy télinek is alufelnit használsz. Vagy csak szó volt róla?

Szia Zoli!

Nem, csak váltóméret kalkulátorokon néztem meg, ott gyakorlatilag hibátlan a 175/70 R 14-hez képest.
Télinek való alufelnik készen vannak hála Istennek, már "csak" a gumik kellenének rá  ::) kellene igyekezni vele az infláció végett ugye...
Nm túl jók a képek, de ez van csak:




kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35748 Dátum: 2022.05.28 22:16:12 »
Nagyon jól mutat! ::) :clap:

Szerintem a 15-ös felni, ET 35-39-vel mutat ezzel kasznimérettel legjobban, és a gumiméret is elég ballonos, kényelmes tud lenni még. Nem véletlenül váltottak ilyenre az Ave 1-en. Sokszor hallottam már, hogy a Carina hajósan viselkedik, Nos, akinek rendben van a futóműve, az tuja, hogy valójában feszes, csak a gyári ET 45-tel billegős, azt elszúrták.

Nálam most az ingázás úgy alakult, hogy a nyári gumival lement 7 literre a fogyasztás. 1 liter a difi a téli hidegekhez, téli gumihoz képest...

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35749 Dátum: 2022.05.31 09:21:16 »
Sziasztok
Eladó 4 db vacsi új motortér bak
Ezek még be sem voltak építve!
Sajnos nem került rá sor ugyanis egyéb okok miatt meg kellett válnom szeretett carinámtól
Ezek a bakok úgy tudom az összes japánban gyártott carina e hez jó
Érdeklődni privátban lehetséges,illetve hozzászólni is csak azt már nyilvánosan
Remélem méltó gazdára találnak :hug:
Ha lehetne szeretném egyben a 4 db - ot eladni,de ha végképp nem megy akkor akár adok belőle 1 - et is  :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Carina
« Válasz #35750 Dátum: 2022.06.12 17:59:07 »
Sziasztok,
Mindenki problémamentes?
júliusban mi Olaszországba megyünk a Carinával, remélem nem lesz gond. Még egy-két apróság javítását és egy olajcserét szeretnék előtte megejteni.
üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35751 Dátum: 2022.06.13 10:01:43 »
Nagyon jól mutat! ::) :clap:

Szerintem a 15-ös felni, ET 35-39-vel mutat ezzel kasznimérettel legjobban, és a gumiméret is elég ballonos, kényelmes tud lenni még. Nem véletlenül váltottak ilyenre az Ave 1-en. Sokszor hallottam már, hogy a Carina hajósan viselkedik, Nos, akinek rendben van a futóműve, az tuja, hogy valójában feszes, csak a gyári ET 45-tel billegős, azt elszúrták.

Nálam most az ingázás úgy alakult, hogy a nyári gumival lement 7 literre a fogyasztás. 1 liter a difi a téli hidegekhez, téli gumihoz képest...

Sziasztok,
Mindenki problémamentes?
júliusban mi Olaszországba megyünk a Carinával, remélem nem lesz gond. Még egy-két apróság javítását és egy olajcserét szeretnék előtte megejteni.
üdv:
villanó

Sziasztok!

Az új nyáriakkal jobban gurul a kocsi, sokkal halkabbak, nem is nyomom annyira emiatt neki, mégis magasabb lett az átlagfogyasztásom, mikor kevesebbre számítottam. Motorikusan stb. semmi változást nem vettem észre, ahogy melegedett az idő, szépen ment is lejjebb a fogyasztás, ez állt most meg, gyakorlatilag áprilisi szint ez.
Valamit nem értek. Az igaz, hogy most tankoltam először a 480-asból. Lehet, hogy többet mér az óra.....???

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35752 Dátum: 2022.06.13 15:27:25 »
Pont a napokban merültek fel bennem is ezek a kérdések.
Minden változtatás áldásos hatását élvezem, érdemes oda figyelni az ajánlásokra. Fent vannak a Denso Hybrid lapátok, naná, hogy másnap már tesztelhettem :cry:  de minden fillért megért akár optikailag, akár hatékonyságba.

Ellenben minden hevítés, ütögetés ellenére 4-ből 3 csavart beletörtem ( mentségemre legyen mondva, hogy 30év alatt szerintem most került le először, és a rozsda intézte el ) a hővédő pajzsnál a leömlőnél, de legalább most ezt is kipucolhatom. Beszéltük a hengerenkénti, 4-2-1 leömlő tervemet, amire volt egy keret, amit szívfájdalom nélkül kifizettem volna, de az igen igen kevésnek bizonyult :lol:  Kb 5x annyi kéne, és nem nagyon érné meg, így ezt a témát elengedtem.

Megfogadtam Kalapos tanácsát és 2.5-öt fújtam elsőre, érzem a különbséget, de kicsit jobban mászik ha forszírozom.

Fogyasztásról fogalmam sincs, de kezdetek óta teletankolom  (V-Power Race) , az ügye  60lityó, és a kezdeti hektikus üzianyag szintjelző kabarém  után azért 600 környékén már nagyon hanyat van vágódva. Nem mertem kockáztatni, így szerintem a legrosszabb fogyasztású szegénykeverékessel büszkélkedhetem, de mondjuk ha használom, akkor azért használom  :devil:

Más-e a tankolt mennyiség-kútóra stb... ???? Erről nagyon komoly, már már ökölremenő arcoskodás van itt a Toyota tankolás topicban, de gondolom máshol is. Carina-nál nincs tapasztalat eltérés téren, de használok 2 új Caddy-t és néha egy 300M Chrysler-t. Riktig többet tudok beléjük tankolni, még akkor is, ha rászámolom, hogy van egy ,,biztonsági ráhagyás" . A legdúrvább a Caddy-nél volt, 50liter, gyakorlatilag üres tank, és 58 ment bele. Viszont a computer jelezte, hogy ezzel azért csapathatom elég sokáig. Bőven 850fölé lőtte a kalkulációt, és majdnem 100km-ert mentem, mire megmozdult a mutató mínuszba.  De 50nél sosem lehet abbahagyni. Tudok többet tankolni bele 3-5 literrel bőven. Viszont még a kialakult helyzet előtt jócskán csináltam rajta egy nagyobb generált, hogy minden biztos legyen. Csak a sima gázolajjal olyan semmilyen volt. Ment-ment, de nulla extra. Úgy kb 3hete viszont sokkal jobbak  a reakciók, és nagyon gyorsan túlzásba lehet esni..... Pedig ez az alap Shell FuelSave. Szóval valami előny van a két ,,nagyhatalom" kukiméregetéséből. A 100-as nálam konstans, nem érzek különbséget.   


Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35753 Dátum: 2022.06.13 15:30:57 »
ja igen. A 7en kerítek időt rá és megnézek egy nagyon hasonló darabot, mint az enyém egy kereskedésbe. Kíváncsi vagyok rá élőben.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli_99e_km_magyarorszagi-18320947#sid=55e0f910-53df-4a64-b8bf-f94e11228429

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35754 Dátum: 2022.06.13 17:46:04 »
És nagyon jó utat, +élményekkel teli  pihenést !

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Carina
« Válasz #35755 Dátum: 2022.06.14 10:38:11 »
Ryuk: és mi a szándékod vele? A műszerfalát valaki összbarmolta, egyébiránt szépek a vonalai. köszönöm a jókívánságokat! Üdv: villanó
ja igen. A 7en kerítek időt rá és megnézek egy nagyon hasonló darabot, mint az enyém egy kereskedésbe. Kíváncsi vagyok rá élőben.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli_99e_km_magyarorszagi-18320947#sid=55e0f910-53df-4a64-b8bf-f94e11228429
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35756 Dátum: 2022.06.14 14:37:48 »
Az ég egy adta világon semmi, csak mivel kb ugyanaz, mint az enyém, így érdekel, hogy ez lenne a reális ár?? :hmmmm:  Nyilván nem, de amilyen autópark van a kereskedésbe, érdemesnek tartom, hogy  megnézzem. Ha váltanék, akkor csak felfele, és hátsókerekest. Most lenne lehetőség gyerekkorom egyik legszebb éveit visszahozni egy 3.0-24v ,,A" Omega személyében, de nagyon sokat kéne vele foglalkozni sajnos. Tárolni meg nem tudnám.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35757 Dátum: 2022.06.17 15:08:47 »
Sziasztok!

Megnéztem, de nem mentem vele. Vegyesek az érzések, de az ára egyértelműen magas, bőven kéne rá locsolni....

Megcsináltam életem első diag-ját és szeretnék egy kis segítséget kérni.  Jól értelmezem, hogyha villan 3at, majd szünet után 1-et, akkor 31?  :hmmmm:     ,,Vacum sensor signal"

Gyönyörűséges hétvégét!


villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Carina
« Válasz #35758 Dátum: 2022.06.17 20:24:33 »
Ryuk: Az Omega 3.0 élmény nekem is megvolt. Egy Gerhart nevű német srác mutatta meg a céges kocsiját 92 táján, ami a budai hegyekben felfele is nagyot tolt. A dizájn is szuper, csak a rozsda megette majdnem mindet. Amikor én a Carinát vettem 2004-ben, akkor még elég sok eladó volt, látszólag még egyben, de már nagyon olcsón. (A másik az eredeti Ford Scorpio volt, ami kiadása óta nagyon tetszik nekem.)
Őrület, hogy ez már történelem...

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35759 Dátum: 2022.06.18 07:13:46 »
Sajnos már az árakon is látszik, hogy történelem. Egy sima 24szelepes is olyan áron van, hogy beleférne a sokgyerekes támogatott négykerekű krumpli megvétele is akár . De okkal. Nekünk megvolt a ,,teljes sor" , 24v, EVO500 és rövid ideig Lotus is. Utóbbi kettő értéke mára igen jelentős. Nem is rossz egy ,,lomis" autótól :)

Ahogy nem gyártanak olyanokat, mint megbízhatóság, hatékonyság terén a Carina, nem gyártanak megjelenésre, robbanékonyságra, stílusra hasonlóakat, mint az Omega. Mondjuk a ,,B" Omega csúcsába még volt fantázia, de a dual szelep volt az elődjének a lelke. De ide sorolnám az E34,E39 bajori szépségeket is.