Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6578034 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35715 Dátum: 2022.05.05 15:08:50 »
Kíváncsiságból, most, hogy tudom mi is dübörög odabent, megnéztem, hogy a legutóbbi bevásárlás vajon helyes volt-é. Nos.Nem.  :cry:  Szerintetek cseréljem le megint a kábelt, rotort, elosztót? Árthatok egyáltalán a motornak? Mert érzésre, teljesen más, mint azzal, ami benne volt. És azok még mind a gyári 3x-es alkatrészek voltak.

Köszönöm!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35716 Dátum: 2022.05.05 16:52:00 »
Néhány kép a találkozóról. Ameddig nem jött senki, lőttem néhány képet a saját kocsimról is.

https://photos.app.goo.gl/MpRkeo4NfPbbAnbw6


üdv:

villanó
Köszönjük a képeket!  :clap:
Döbbenet, hogy külsőleg semmit nem romlott a kocsid állapota az elmúlt években! Belül meg visszafitalodik...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35717 Dátum: 2022.05.05 16:58:52 »
Kíváncsiságból, most, hogy tudom mi is dübörög odabent, megnéztem, hogy a legutóbbi bevásárlás vajon helyes volt-é. Nos.Nem.  :cry:  Szerintetek cseréljem le megint a kábelt, rotort, elosztót? Árthatok egyáltalán a motornak? Mert érzésre, teljesen más, mint azzal, ami benne volt. És azok még mind a gyári 3x-es alkatrészek voltak.

Köszönöm!
Szia!
Szerintem csak gyári cikkszám szerintit érdemes beletenni. Az én huszonéves, 400e+is kábelszettem ellenállás értékei még bőven a határértéken belüliek voltak. Ezek az elektromos alkatrészek állásban nem mennek tönkre. Érdemes megmérni őket, és ha rendben vannak,mehetnek vissza.

Én sem bánom az inkognitó módot.  ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35718 Dátum: 2022.05.05 18:05:29 »
Pontosítok. A forgalmiban 4AFE van.
Kb. 10 éve olvashatatlannak nyilvánították, szerintem pedig jól olvasható volt. Hát így csak 4AFE mehet bele.

Nem szervíz csinálta a tömítés cseréjét, így garancia nincs, azért beszélek a szakemberrel.

Mi a fb csoport címe? Hogy lehet megtalálni? Hol lesz a találkozó?
Szia! Mi lett a döntés?
Az jutott eszembe, hogyha az eredeti hf csavarokkal rögzítették, akkor hiába húzta le nyomatékra, az már nem adott megfelelő kötést. Kérdés, hogy nem kellett volna sikolni is?
Mindenesetre érdemes lenne egy korrekt eljárást végezni vele, a belefektetett munka megérné.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35719 Dátum: 2022.05.05 19:34:35 »
És szerinted ha marad, ( mert azért nem kevés $-ről beszélünk ), akkor tönkre teszek valamit? Valamint tartsak ettől az NGK hamisítvány lehetőségtől? Vagy maradjunk a japánnál? Csak annyi adat, ( árnyékolás, ellenállás stb) van róla, hogy első blikkre jobban tetszett a Denso-nál.

Köszönöm!


Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35720 Dátum: 2022.05.05 19:48:55 »
Ahogy nézem, a kábellel van olyan, ( amit írtam is beszereléskor ) , hogy máshogyan cuppan az elosztóra.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35721 Dátum: 2022.05.06 16:17:26 »
A Toyodiy-en meg tudod nézni a cikkszámokat. Tudtommal kétféle kábel van: az eredeti és a Bosch gyújtasuhoz, ezeket nem lehet cserélni. A szegénykeverékes gyújtotrafója, ***ondája, gyertyáimások, a kábelek, elosztó, rotor talán uaz. Most mobilról nem próbálkozom, de a fent említett oldalon alvázszám alapján ki tudod keresni a hozzávalókat.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35722 Dátum: 2022.05.06 16:50:31 »
Szia!

Ooooh, ezen már túlvagyok, ezért kérdezgetem. Mert a rotor, elosztó jó, de a kábelre mást, és naná, hogy drágábbat ír. Annyit utána olvastam, hogy igazából a gyertya sem annyira számít, csak a platina sokkal többet bír, a mostani kábelek meg eleve olyan szigeteléssel, ellenállással rendelkeznek, hogy nem okozhat problémát. És tényleg klasszisokkal jobb az autó. Viszont valaki összeforgatta a kábeleimet  :eek:  Nem is értem. A 3-4 máshogyan áll. Vagy alvajáró, és kábelbilizgáló vagyok.
Az egész problémát az okozza/okozta, hogy milyen megfogalmazás az alkatrészoldalon, hogy ,,gyújtáselosztó nélküli járművekhez"  Vagy én vagyok a gyagya.

Na mind1. Napokon belül minden kiderül, és újra úton leszek.

Kellemes hétvégét!


Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35723 Dátum: 2022.05.09 07:11:13 »
Sziasztok!

Minden kezd megoldódni, köszönhetően, hogy ismételten beállt a hátam, így rengeteg időm volt agyalni . A hét végére Neki is, és nekem is összekell állnia, utána beszámolok, hogy maradt-e, vagy romlott-e valami.

Kicserélném az fagyállót is, de mint kiderült, itt is van bepótolni valóm. Én is színek szerint kategorizáltam, mint kiderült, hibásan. Minden folyadékból én a Motul-ra esküszöm, és naná, hogy van találat fagyállóból is. 

Viszont, ahogy olvastam, g11 típusú kéne bele, aminek vannak + és - hatásai is, de 96ig, többliteres tartályhoz ezt ajánlott. g12 hatékonyabb, de már nem egyértelmű, hogy Carina-ba jó lenne.

Kérdésem az lenne, hogyha nem a színt nézitek, akkor mindenki a G11-et használja? Vagy a pozitív hatásai miatt akad G12is?

Én ezt néztem ki:

https://www.motul.com/de/en/products/auto-cool-expert-37-c

Minden jót!

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35724 Dátum: 2022.05.09 08:32:35 »
Ryuk:

sajnos én nem tudom mi van benne, csak annyit, hogy rózsaszín, előkevert.
(Ha leeresztésnél nagyon szörnyű állagú, akkor lehet, hogy időszerű a hűtő csere. Nálam csak jól kimosták, de fél évvel később sorozatos bajokat okozott /vízcső repedés, termosztát, hűtősapka, hűtő, vízpumpa.../ )
Csak akkor derül ki, mennyire fontos a vízkör, ha valami baja van!

üdv:
villanó

illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35725 Dátum: 2022.05.09 09:04:30 »
Hello!

Köszi a gyors választ!  Biztos, hogy nem szörnyű, csak erről az egyről nem tudok, hogy mi került bele anno 1,5éve. Rózsaszín az biztos :D  Engem csak ez érdekelt volna, hogy g12-vel fut-e valamelyik autó. Mert érdekes, hogy ennél a témánál nem annyira kifizetődő a sokkal újabb technológia alkalmazása papíron, de a gyakorlat mást is mutathat.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35726 Dátum: 2022.05.09 10:16:01 »
Szia!

G12+ hűtőfolyadékot használok, nálam nem volt más benne. 4 évente azért érdemes ledobni (amikor látszik, hogy kezd halványodni a kiegyenlítőben), átmosni a rendszert - túlzásba is vittem múltkor, de így vagyok nyugodt, mert igaz, amit villanó írt.
Fagyállókról

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35727 Dátum: 2022.05.09 11:03:44 »
Köszi!
Kezdek szétcsúszni. Akkor, hogy már már majdnem, hogy nem szabad szabad erősen haladni a korral a fagyállónál, az kamu lenne? Mert ha Neked bevált, és nem okozott semmi bajt, akkor a szakirodalom erősen megkérdőjelezhető....  Van még időm szerencsére maszatolni ez ügyben

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35728 Dátum: 2022.05.09 13:19:51 »
A hűtőfolyadéknál, fékfolyadéknál, szzervóolajnál, motorolajnál szerintem nyugodtan követhetjük a 30 év alatti fejlesztéseket, ha nem károsítanak. A követelményszintek sok esetben elavultak már. API SN pl. nem árt (SG hol van már?); DOT 4, 5.1 (nem 5!) jobb, mint a kezelésiben lévő  DOT3; szervóolajból olyat használok, ami megfelel az ATF3,4,5 előírásnak is, és a G12+, ++ is jobb, mint az eredetileg megszabott G11. Persze, amíg lehet az eredetileg előírtakat kapni, lehet használni, de a korszerűbb megoldásokkal nem lősz mellé.
Pl. sose tennék 10W30-ast a motorba, pedig az a gyári előírás a mi éghajlatunkra...

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35729 Dátum: 2022.05.09 16:30:44 »
Persze, ezekkel muszály is haladni, csak amit 5-6 oldalról összeszedtem, hogy ott kell védőréteg, ahol kell, vagy mindenhol képez, és ezzel rontja a hatást mizériát nem tudom helyén kezelni. Érdekesség, hogy telóra anno befotóztam az első gigantikus alkatrész listát és mit leltem? G11-es löttyöt. Persze nem mérvadó, de kb 10x, ha 25fok feletti hőnél volt használva tartósan, és eddig minden jó. De fogok tenni próbát egy modernnel is.

Köszönöm!