Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6529860 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35580 Dátum: 2022.01.22 18:26:34 »
Sziasztok,
én is felújítási munkában vagyok: egy bontódó Carinából került vezetőoldali ajtóborítás (angol és még nem hólyagosodott fel, ugyanolyan szövettel, mint az enyém!) , hibátlan csomagtartó oldal-burkolatok, az első két ülés alján a könnyen sérülő műanyag elemek...

Valószínű még visszamegyek egy beszerző körre. A gond, hogy hideg van, és nem merem a patentokat feszegetni.

Én mindenesetre nem lépek ki az eredeti megoldások köréből. Ma a napsütésben lemostam a kocsit, az elmúlt napok összes kosza rajta volt.

A hátsó doblemez - gólyaláb bekötés korróziójával majd tavasszal akarok foglalkozni, de egy olajcsere már most  időszerű.

üdv: villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35581 Dátum: 2022.01.23 07:04:37 »
Azt hiszem tegnap 3-5 fok lehetett, igaz fedett helyen de minden műanyag takaró könnyen kijött. Ha tudsz picit fedett helyre állni, akkor még  a hőpisztoly is segíthet. Ha jók a belső motyói, vagy amit úgy ítélsz meg, hogy kellhet, azokat el kell hozni, főleg ha nem drága és persze tudod tárolni.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35582 Dátum: 2022.01.25 20:40:18 »
Üdv Mindenkinek!

Adódott egy lehetőség, de mint írtam régebben, nem vagyok híve a mérj 2x, vágj 1x elvnek  :cry:  Mivel gyorsan kellett dönteni, így most szembesültem azzal, hogy bár még van remény, nem úgy megy, ahogy azt gondoltam.

Nagyon régóta kerestem olyan ülést, ami más, mint a Carina lágyan ölelő fotelkái, de a Toyota 2 csúcsa ebben a szegmensben elérhetetlen, megsemmisült, nincs, stb.

Így egy 96 Celica GT4 gyári kamukagylói lettek. Este 8kor érkeztek meg, 1,5 órás takarítás után alig vártam, hogy reggel legyen, és cserélhessek.

Hát nem... [rohog]

Még a síncsere sem menne, mert a mechanika is totálisan más. Jelenleg ott tartok, hogy csak vágni, hegeszteni.

De.

Ha van tapasztalatok, vagy próbáltatok már hasonlót, akkor tennék ezekkel az ötletekkel is próbát. Összehasonlíthatatlan élmény bennük ülni, és jóval a jelenleg forgalomba levő Celica-kon túlmutató az állapotuk, és minimális fantáziával színazonos a belsőmmel.

Szép napos hétvégét!

Köszönöm!
Szia!

Én már jeleztem a saját megoldásomat. Az üléssínek kialakítása szinte mindig eltér, ezt át kell szerelni minden esetben. Szerintem nem kell feltétlenül hegeszteni, csavarokkal is erős kötést lehet létrehozni, és így egyáltalán nem nehéz megoldani otthon is. Szerintem a Volvo ülései a legkényelmesebbek, de meg kell mérni, mi fér be, egyáltalán: milyen jellegűt keresel: puhább, keményebb tömésű, jobb oldaltartású, hosszabb ülőlapú? Egyszerre minden nem teljesül...
A Carina belső méreteit azért jól mutatja, hogy a fél számmal nagyobb Lancia Kappa ülőgarnitúrája simán bemegy - magam ezekkel nagyon elégedett vagyok. Bár nincs deréktámasz, de a kialakítása miatt anélkül s is sokkal komfortosabb.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35583 Dátum: 2022.01.25 20:56:16 »
Sziasztok,
én is felújítási munkában vagyok: egy bontódó Carinából került vezetőoldali ajtóborítás (angol és még nem hólyagosodott fel, ugyanolyan szövettel, mint az enyém!) , hibátlan csomagtartó oldal-burkolatok, az első két ülés alján a könnyen sérülő műanyag elemek...

Valószínű még visszamegyek egy beszerző körre. A gond, hogy hideg van, és nem merem a patentokat feszegetni.

Én mindenesetre nem lépek ki az eredeti megoldások köréből. Ma a napsütésben lemostam a kocsit, az elmúlt napok összes kosza rajta volt.

A hátsó doblemez - gólyaláb bekötés korróziójával majd tavasszal akarok foglalkozni, de egy olajcsere már most  időszerű.

üdv: villanó
Szia Villanó!

Esetleg megcélzod az OT-t? Idéntől kezdve már ez is opció az első évjáratnak...  :otlet:

A téli mosás nálam nem a kaszniról, hanem, a kerékjáratokról szól. :) A sötét színe miatt úgyis fél napig tartana a tisztasága.

Én korábban szereztem egy japán hátsó lámpa szettet, szinte jó állapotban, de egy helyen lepattant a búra sarka. Apró sérülés, de emiatt még mindig hezitálok a cserén, pedig jóval tetszetősebb az eredeti, hát még spoilerrel :wub:

Azt hittem, a múltkor már túlestél a hátsó torony hegesztésén. Van már donor darabod hozzá?

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35584 Dátum: 2022.01.26 17:16:05 »
Mekkora lenne egy Ot-s Carina  :clap:  Nem sajnálom, hogy az enyém nem lehet az, de ha van rá/ lenne  mód, simán megtenném. Megy most a savazás az egyetlen itthoni eladó GTI miatt, van benne ráció, de sosem értettem a szélesvásznú/ sávú lehordás varászát. Ez van.
Meglett a megoldás az ülésre, csak persze minden tavalyi bontodó Carina már az enyészeté, vagy valamilyen hasznos re-cycle termék lett belőle, így várnom kell. Sajnos.


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35585 Dátum: 2022.01.26 18:59:38 »
A sárpentelei bontót is felhívtad? Tavaly több is volt ott.

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35586 Dátum: 2022.01.27 10:20:56 »
Sziasztok,
az OT szerintem (látva a Csikós Zsolt alaposságát és a sok nehézséget, amely hozzáértő ismerősei ellenére adódnak) nem opció, de szeretném a kocsit a lehető legjobb állapotban megőrizni. Minden kisebb-nagyobb fejlődés örömmel tölt el!

Még nem volt a doblemez javítva, jobban meg kell nézni, kell-e hegeszteni egyáltalán. Nem lesz nagy öröm ha igen, mert mindent ki kell szerelni a környezetében... a szerelő már próbál felkészíteni, hogy minden csupa kosz lesz a belső térben, akkor is, ha próbálja megvédeni...
Donor... talán, de még arról sem tudni, milyen állapotú.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35587 Dátum: 2022.01.27 15:03:21 »
Az a vicc, hogy minden dimenziójában jó az ülés, csak 1-1 rögzítési pontban tér el oldalanként. Ugye a lényeg a minnél alacsonyabb ülés pozíció elérése, és oldaltartás kicsikarása volt lehetőleg házon, Toyota-n belül. Erre a GT-4 ideális az elérhető opciókból, de amiatt az 1 fül miatt inkább tényleg vágatok egy selejtből, mert a saját szinte újszerűmet nem bántom. Sínt nem tudok áttenni, mert ez dönthető, és ,,Riyusoke" úgy tervezte, hogy a sínnel jön az ülőlap is.... Bravo  [rohog] 

Amit írtál bontót, nem is hallottam róla, de kaptam egy infót, hogy lesz nagy valószínűséggel komplett autó, és akkor majd abból csemegézem. De talomba rakom, Köszi!
Plusz akkor már megcsináltatom a nem is tudom hány100ezer km-et  :asshole: gelt üléseket. Mókás, hogyha nem tudnám, milyen volt újkorában, nem érdekelne a nem is annyira puha szivacs, de így ez nem maradhat.  És akkor már csak az az ,,áldott" maszkos lámpa kell, és teljes a boldogság.

Erre a doblemez témára, védelemre nem hiszem el, hogy az autóipar nem talált még ki valamit. Volt itt téma már, hogy olaj, zsír, szilikon, meg egy külön erre kitalált kegyszervegyszer, de tökéletes sosem lesz.

Én úgy 5 környékén már az M3-on vagyok, nincs eső, hó, mégis szanaszét van szórva, és mire leérek, úgy néz ki az autó mintha egy rallye etapról érkeztem volna. Nagyon örülök, hogy nem sajátot kell ennek kitennem.

Elővizsga szemle létezik, szerintem ez OT-re is igaz lehet. Egy próbát megérhet majd, ha aktuális lesz. 


Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Carina
« Válasz #35588 Dátum: 2022.01.29 19:44:53 »
Sziasztok!

Ma végre kicseréltem a műszerfal háttérvilágítását (LED-ek voltak benne, még az előző tulajtól, 4-ből 3 megvakult).
Most vettem ki először a műszerfalat ebből az autóból, és csodálkozva szembesültem azzal, hogy hiányzik jónéhány visszajelzőizzó.
Egyelőre azt sem tudom, mi lehet, ami hiányzik. Nem is tűnt fel, hogy valami is hiányozna. Minden, amire gondolni tudok, megvan, és működik. (töltés, kézifék, checkengine, olajnyomás, ajtó nyitva, stb.)

Ilyen műszerfalam van:

https://eurofrance.de/media/catalog/product/cache/f219e8731a53104eb3270b8aeeae66ca/3/4/348cfa133b4644196025d79a3725a566.jpg

Van valakinek valami olyan képe, amiről látszik, hogy hol milyen visszajelzők vannak?
Lehet, hogy azokon a helyeken, ahol nincsen izzóm, ott nem is kell lenni? Lehet, hogy ugyanezt a nyomtatott áramköri fóliát használták más autóban, ahol azokon a helyeken is volt valaminek visszajelzője, ebben a Carinaban meg nincs?

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35589 Dátum: 2022.01.30 07:37:48 »
Szia!

Minimál mennyiségű izzóval megy zöld gumikupakocskával amit egyszerűen imádok benne, sokan ezért a haloványságért ledezik. Műszerfalból a T-betűt érdemes nézni és az évjáratot, esetleg a gyártó. Amit linkeltél, az T20-as. Nekem T16 van, de így megyünk feljebb a számsoron.  Méretre biztos minden azonos, de anno vettem egy bontott T18-at, amivel nem is kísérleteztem, mert nem érte meg azért, amit szerettem volna.  Abban már volt légzsák és ABS visszajelzés is.

1-2 óra múlva tudok Neked képet küldeni róla ha érdekel.

Más.

Szentségtörés, meg tudatlanságra vall de muszály megkérdeznem, mert elviekben tudom a választ, de olyan meggyőzően adták elő, hogy elbizonytalanodtam. Tegnap hallottam, és sokkolt.  Pont műszerfal ügyben írtátok nekem anno, hogy csak az angolokba létezett olyan, hogy nincs fordulatszámmérő. Nekem ugye meg 94, mindene szerint japán a kocsi. Alkatrészvadászatba voltam és azt mondták, hogy azért, mert teaszürcsölő, focihuligán, a királynő jóváhagyásával a szigetországban rakták össze  :eek:   Nem abban......

Ez létezhet?  Nem minden régebbi JT-s az a full japán, és az ST-k az angolok? Ez létezhet, hogy mindent áthajókáztattak az óceánon, hogy máshol rakják össze? Hát csak nem...... :cry:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35590 Dátum: 2022.01.30 07:51:56 »
képek

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35591 Dátum: 2022.01.30 09:41:03 »
Szia!

Minimál mennyiségű izzóval megy zöld gumikupakocskával amit egyszerűen imádok benne, sokan ezért a haloványságért ledezik. Műszerfalból a T-betűt érdemes nézni és az évjáratot, esetleg a gyártó. Amit linkeltél, az T20-as. Nekem T16 van, de így megyünk feljebb a számsoron.  Méretre biztos minden azonos, de anno vettem egy bontott T18-at, amivel nem is kísérleteztem, mert nem érte meg azért, amit szerettem volna.  Abban már volt légzsák és ABS visszajelzés is.

1-2 óra múlva tudok Neked képet küldeni róla ha érdekel.

Más.

Szentségtörés, meg tudatlanságra vall de muszály megkérdeznem, mert elviekben tudom a választ, de olyan meggyőzően adták elő, hogy elbizonytalanodtam. Tegnap hallottam, és sokkolt.  Pont műszerfal ügyben írtátok nekem anno, hogy csak az angolokba létezett olyan, hogy nincs fordulatszámmérő. Nekem ugye meg 94, mindene szerint japán a kocsi. Alkatrészvadászatba voltam és azt mondták, hogy azért, mert teaszürcsölő, focihuligán, a királynő jóváhagyásával a szigetországban rakták össze  :eek:   Nem abban......

Ez létezhet?  Nem minden régebbi JT-s az a full japán, és az ST-k az angolok? Ez létezhet, hogy mindent áthajókáztattak az óceánon, hogy máshol rakják össze? Hát csak nem...... :cry:
Szia!
Korábban fogalmam sem volt, hogy T16-os műszercsoportot tettek volna Carinába, de sokféle változat volt, akár különböző országok igényei szerint is: pl. ülés fűtéssel rendelték Skandináviába stb. 1992 óta volt brit gyártás, de ezeket SB alváz számmal látták el, ami japán gyártású, az JT-s. Ha a tiéd ilyen, akkor valóban japán a "japán".

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35592 Dátum: 2022.01.30 10:03:15 »
 :clap:  Amint kiderült, hogy lesz egy Carina-m ez volt az első, amit megtanultam. JT, SB.  Erre tegnap durr. De nagyon furcsállottam. Mert a Toyota nem az, mint a békebeli 90-es évek Forma1, hogy 1 hónapon belül hatszor utazunk 2 kontinens között oda vissza. Látok rá esélyt, hogy 1-2 hét múlva összeáll az új ülés szerkezete, utána megy kárpitoshoz, majd rakok fel képet róluk.

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35593 Dátum: 2022.02.01 20:37:50 »
Sziasztok,
nekem  új ez a facebook-os figura, eddig nem szántam rá magam a feliratkozásra...

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35594 Dátum: 2022.02.04 16:38:00 »
maga az oldal vagy konkrét személy?

Az biztos, hogy a tudás itt van, de a bulvárból is lehet csemegézni