Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6602774 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35325 Dátum: 2021.05.18 12:53:33 »
Szia Dani!
Pedig tényleg: ráncfelvarrás utáni váltókba a csak 1.9 liter megy :yes:
Ez is egy visszalépés szerintem: még inkább fontos a rendszeres olajcsere.
Szia Zoli!
Nem mondom, hogy nem 1,9 l, de nem hozza semmilyen általam ismert forrás. Ti honnan tudtátok meg ezt? Az 1,9 liter betöltésekor folyik is ki a töltő-szintjelző nyíláson?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35326 Dátum: 2021.05.18 16:18:29 »
Hát, Dani, most egy szempontból megfogtál, mert nem találom én sem az 1.9- literes kapcitást a neten a C52-es váltóhoz, de eddig háromszor cseréltem váltóolajat, és két literből mindig maradt egy deci. Igen, vízszintben álltam, akkor hagytam abba a feltöltést, amikor kicsordult az olaj. Szóval egyelőre nem  tudom dokumentummal bizonyítani, de többek megfigyelése egybevág ebben a témában, hidd el: ráncfelvarrás utániakba nem megy 2.6 liter.  :yes: :surrender:

Túrás közben találtam ezt az oldalt, ahol mindenfajta Toyota típus minden fajta motorjának olajmennyiségéről van infó - kivéve a Carina E-t. Közvetett bizonyíték csupán, hogy a 7. generációs Carina (AT 210) kisebb motorjaihoz használt váltóba is csak 1.9 liter töltet kell, ahogy a Corona 210-esekben használt 4A-FE és 7A-FE motorokhoz illesztett váltókban is, amikre 1996-ban álltak rá - januártól, míg a ránfelvarrás ezt év júniusától jött. Vsz. akkor alkalmazták ezt a Carina E-knél. (A Corona 190-es megfelelője a Carina E, a ráncfelvarráskor vettek át ezt-azt a Corona 210-ből, de itt már sok a különbség, mert az egy új típus lényegében más kasznival, motorokkal).

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35327 Dátum: 2021.05.18 17:41:41 »
Hát, Dani, most egy szempontból megfogtál, mert nem találom én sem az 1.9- literes kapcitást a neten a C52-es váltóhoz, de eddig háromszor cseréltem váltóolajat, és két literből mindig maradt egy deci. Igen, vízszintben álltam, akkor hagytam abba a feltöltést, amikor kicsordult az olaj. Szóval egyelőre nem  tudom dokumentummal bizonyítani, de többek megfigyelése egybevág ebben a témában, hidd el: ráncfelvarrás utániakba nem megy 2.6 liter.  :yes: :surrender:

Túrás közben találtam ezt az oldalt, ahol mindenfajta Toyota típus minden fajta motorjának olajmennyiségéről van infó - kivéve a Carina E-t. Közvetett bizonyíték csupán, hogy a 7. generációs Carina (AT 210) kisebb motorjaihoz használt váltóba is csak 1.9 liter töltet kell, ahogy a Corona 210-esekben használt 4A-FE és 7A-FE motorokhoz illesztett váltókban is, amikre 1996-ban álltak rá - januártól, míg a ránfelvarrás ezt év júniusától jött. Vsz. akkor alkalmazták ezt a Carina E-knél. (A Corona 190-es megfelelője a Carina E, a ráncfelvarráskor vettek át ezt-azt a Corona 210-ből, de itt már sok a különbség, mert az egy új típus lényegében más kasznival, motorokkal).
Update!
Megtaláltam a Kiegészítő Kezelési Utasítást, amit a ráncfelvarrottakhoz adtak:
"http://kepkezelo.com/images/ril7momh0e46u0xvts41.jpg" border="0"
ennek 91. oldala:
"http://kepkezelo.com/images/vb00qw9suofafseehnjk.jpg" border="0" alt="vb00qw9suofafseehnjk.jpg" /></a>
Szóval most már hivatalos  :innocent:

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35328 Dátum: 2021.05.18 18:06:26 »
Update!
Megtaláltam a Kiegészítő Kezelési Utasítást, amit a ráncfelvarrottakhoz adtak:
"http://kepkezelo.com/images/ril7momh0e46u0xvts41.jpg" border="0"
ennek 91. oldala:
"http://kepkezelo.com/images/vb00qw9suofafseehnjk.jpg" border="0" alt="vb00qw9suofafseehnjk.jpg" /></a>
Szóval most már hivatalos  :innocent:

Na, pontosan. Azért nem értem, hogy Ákos miért erőltetett bele ennyit, mikor az ő autójához adott kiegészítő kezelési leírásban világosan ott van, hogy 1,6 4A-FE motorral szerelt Carinába 1,9 l kell.
Amúgy meg pont akkor kezdett visszafolyni, mikor a második doboz végefelé jártam. Tehát hát. :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35329 Dátum: 2021.05.18 18:34:17 »
Update!
Megtaláltam a Kiegészítő Kezelési Utasítást, amit a ráncfelvarrottakhoz adtak:
"http://kepkezelo.com/images/ril7momh0e46u0xvts41.jpg" border="0"
ennek 91. oldala:
"http://kepkezelo.com/images/vb00qw9suofafseehnjk.jpg" border="0" alt="vb00qw9suofafseehnjk.jpg" /></a>
Szóval most már hivatalos  :innocent:

Na, pontosan. Azért nem értem, hogy Ákos miért erőltetett bele ennyit, mikor az ő autójához adott kiegészítő kezelési leírásban világosan ott van, hogy 1,6 4A-FE motorral szerelt Carinába 1,9 l kell.
Amúgy meg pont akkor kezdett visszafolyni, mikor a második doboz végefelé jártam. Tehát hát. :)

Köszönöm, így érthető!
Jó lenne ezt tudatni a kenőanyaggyártókkal is, mert erősen megtévesztő az ajánlásuk, sőt, gyártási évet sem lehet megadni a Carinákra.
Egyébként pedig igen (újra), a töltő-szintjelző a lényeg! Meg az, hogy nekem még 2,6 kell(ene), és ez kissé nyugodtabb érzés, mondjuk az nem, hogy többet kell vennem, de ennyit megér  :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35330 Dátum: 2021.05.18 19:01:13 »
Köszönöm, így érthető!
Jó lenne ezt tudatni a kenőanyaggyártókkal is, mert erősen megtévesztő az ajánlásuk, sőt, gyártási évet sem lehet megadni a Carinákra.
Egyébként pedig igen (újra), a töltő-szintjelző a lényeg! Meg az, hogy nekem még 2,6 kell(ene), és ez kissé nyugodtabb érzés, mondjuk az nem, hogy többet kell vennem, de ennyit megér  :D
Pontosan! Az olajválasztókban található 80 ezres cserét pedig érdemes esetünkben legtöbb 60 ezerre csökkenteni a kisebb töltet miatt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35331 Dátum: 2021.05.18 19:29:29 »
Pontosan! Az olajválasztókban található 80 ezres cserét pedig érdemes esetünkben legtöbb 60 ezerre csökkenteni a kisebb töltet miatt.
Valamiért arra emlékszem, hogy nekem 60 ezer a csereperiódus (nem elég, hogy 2,5 liter...). Mondjuk mindegy, mert szerintem 40 ezernél több nem jött még össze 4 év alatt :)

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35332 Dátum: 2021.05.21 18:08:53 »
Jó lenne ezt tudatni a kenőanyaggyártókkal is, mert erősen megtévesztő az ajánlásuk, sőt, gyártási évet sem lehet megadni a Carinákra.
Egyébként pedig igen (újra), a töltő-szintjelző a lényeg! Meg az, hogy nekem még 2,6 kell(ene), és ez kissé nyugodtabb érzés, mondjuk az nem, hogy többet kell vennem, de ennyit megér  :D

Hát ja.
Na, tegnapelőtt volt egy Ajka-Hódemezővásárhely-Ajka kis kiruccanás. És ez nem lehet már pszihés dolog, jobb lett a váltó rénylegesen. Ha nem akarok gyorsan váltani, akkor semmi karc nincs benne. Csak az a sajnos most meg, hogy nem tudom, hogy a töltési mennyiség miatt vagy a más olaj miatt történt ez a dolog...  :hmmmm:
Szerintetek?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35333 Dátum: 2021.05.21 22:01:20 »
Hát ja.
Na, tegnapelőtt volt egy Ajka-Hódemezővásárhely-Ajka kis kiruccanás. És ez nem lehet már pszihés dolog, jobb lett a váltó rénylegesen. Ha nem akarok gyorsan váltani, akkor semmi karc nincs benne. Csak az a sajnos most meg, hogy nem tudom, hogy a töltési mennyiség miatt vagy a más olaj miatt történt ez a dolog...  :hmmmm:
Szerintetek?
Örülök, hogy jobb lett!
Nem tudom sajnos, de szerintem nem foglalkoznék vele, ha ez bejött, ezt csinálnám a jövőben is és kész  ::)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35334 Dátum: 2021.05.22 19:27:01 »
Hát ja.
Na, tegnapelőtt volt egy Ajka-Hódemezővásárhely-Ajka kis kiruccanás. És ez nem lehet már pszihés dolog, jobb lett a váltó rénylegesen. Ha nem akarok gyorsan váltani, akkor semmi karc nincs benne. Csak az a sajnos most meg, hogy nem tudom, hogy a töltési mennyiség miatt vagy a más olaj miatt történt ez a dolog...  :hmmmm:
Szerintetek?
Valóban mindegy, ha javult. De ha a váltóolaj bevált, esetleg tovább javíthatod a váltási érzetet;)

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35335 Dátum: 2021.05.24 20:59:04 »
Valóban mindegy, ha javult. De ha a váltóolaj bevált, esetleg tovább javíthatod a váltási érzetet;)

Tényleg jó?
Rémlik, hogy te tényleg használsz valami adalékságot régóta...
Ez az?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35336 Dátum: 2021.05.25 09:22:03 »
Tényleg jó?
Rémlik, hogy te tényleg használsz valami adalékságot régóta...
Ez az?
Szia!
Ha nem így lenne, nem ajánlanám  :)
Több mint tíz év és százezer km használat motorban, váltóban, szervóban, AC pumpában, injektorban.
Azért (is) bátorkodom, mert az olajban, amit beletettél, már van minimális hatóanyag, és úgy rémlik, Ákos is használt ilyen márkájú olajat a kocsi(d)ban.

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35337 Dátum: 2021.05.26 18:15:39 »
Szia!
Ha nem így lenne, nem ajánlanám  :)
Több mint tíz év és százezer km használat motorban, váltóban, szervóban, AC pumpában, injektorban.
Azért (is) bátorkodom, mert az olajban, amit beletettél, már van minimális hatóanyag, és úgy rémlik, Ákos is használt ilyen márkájú olajat a kocsi(d)ban.

Köszi köszi! Ezt fogom tenni. És köszi. 😁

Igen, a kis füzetben, amit vezetett, van ilyen olaj, de a váltót is cserelgette.... C51, c52...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35338 Dátum: 2021.05.26 19:50:09 »
Sziasztok!

Ma csak úgy beütöttem a Carinát az Eneos amerikai keresőjébe:
https://eneos.lubricantadvisor.com/eng/Recommendation/532109045fe40b7fa7011c2bdac52f35

Érdekeset találtam! Az 5w40-et -10 fok felett ajánlja, egész évben(!) viszont az 5w30-at, aminek a melegoldali viszkozitása csak 10-es, ami eléggé vékony, annál jóval vastagabb a most használt Total 0w30  :eek:

Szerintetek? Félreértek valamit? Való igaz, hogy ezzel a 0w30-cal nagyon szépen jár a motor még ebben a melegben is és nagyon könnyen fut  :hmmmm:
Sőt, nagyobb terheléskor sem panaszkodik...oké, nem egy API SP olaj, mint a fenti Eneos, de nem is évente cserélem, bár ők is 6 havonta írnak cserét. Lehet, hogy benne maradhatna egész évben is?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35339 Dátum: 2021.05.27 21:35:32 »
Szia!
Nekem most is fura, hogy a mi éghajlatunkra 10W30 az eredeti előírás. Az 5W40-et egész évbeni használatra sokkal megfelelőbbnek gondolom, mint egy hidegen vastagabb, melegen hígabb olajét..de nem vagyok képben, hogy az API SG - az eredeti előírású olaj - milyen tulajdonságokkal bírt. Az biztos, hogy ebben a viszkozitásban ma minden jobb nála: elég, ha felidézem azt a kipufogóból érkező kénfolyamot, amit az első pucoláskor tapasztaltam  :lol:
Az 5W30-as témát már tárgyaltuk párszor: ahogy Te használod, teljesen rendben van.  :yes:
De belinkeltem azt a nyilatkozatot is, ami alátámasztja, hogy a Toyota motorjai alapvetően nem kényesek az olaj minőségére - a 4A-Fe-re ez biztosan áll.