Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6528003 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35295 Dátum: 2021.04.30 20:01:44 »
Sziasztok!

Annyi jó kisült, hogy megveszik az olajat, nem megy pocsékba. 2 félét rendeltem, nem tudtam dönteni, hétfő reggelig bőven van időm eldönteni. Én is évente 2x tervezek olajat cserélni, az életbe nem fogok még egy ilyen állapotú motort találni  :tc:

A két olaj nagyon hasonló, de az egyik a dízel irányba mozog, mégis teljesen jók a mutatói.

https://d23zpyj32c5wn3.cloudfront.net/images/product_descriptions/technical_data_sheets/53/8100_X-clean_5W-40_%28GB%29.pdf?1603722860

https://d23zpyj32c5wn3.cloudfront.net/images/product_descriptions/technical_data_sheets/52/8100_X-cess_5W-40_%28GB%29.pdf?1579102582

Szép hétvégét!




kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35297 Dátum: 2021.05.01 18:26:00 »
Elvileg más típus. Lényegében válasz, hogy miért is költök a lakatolásra.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35298 Dátum: 2021.05.01 19:30:02 »
Elvileg más típus. Lényegében válasz, hogy miért is költök a lakatolásra.
Szia Zoli!
 :yes:
Nekem is lakatolás van, illetve a kormányműnél is látok némi folyadékszivárgást  :hmmmm:  Viszont a tartályból nem nagyon hiányzik... lehet javítani a kormányművet, vagy bontottra csere? Itt keresgélem, de nem látom a menetirány szerinti bal oldalon a tömítés melyik lehet (egyik lapon sem)...
Mondjuk nem panaszkodhatok: 375000km és 27 éves lesz. A felnik viszont (ha jól nézem) ugyanilyenek kerülnek rá, 15 collosak, már "csak" a gumikat kell intézni rájuk.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.01 19:38:32 írta vd1234 »

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35299 Dátum: 2021.05.02 07:51:23 »
Minden elárul, hogy amint elolvastam, ugrottam a hasznaltautra, hogy azonnal felhívom.... [rohog]  Majd miután láttam, hogy van 1,5-1,8 misiért gondolkodóba estem. Aztán rázoomoltam a cikk dátumára, így érthető, hogy miért nem találtam meg. Nagyon baba még ebben a kis autóban is,élmény lehet benne ülni.

Jó volt az Ave írás, nekem két ismerősömnek is van, igaz a 2000-es utániak és nem tudtak rá rosszat mondani. Külföldre, megpakkolva, utazgatva 1x sem hagyta őket cserben. Tetszett a vizsgás-rehabos rész. Nálam is így volt, csak összegben én elszálltam egy csöppet. De tény és való, hogy egy odafigyelt darabra egy nagy szerviz sem annyi, mint egy mostanira az alap. Nézegettem orosz testvér oldalt, azért ott is vannak futásteljesítmények, tény hogy a leharcolt daraboktól a patikáig mindenféléhez társul.

Nekem egy hybrid lebeg a szemem előtt már elég régóta: Ave első rész, Carina hátsó. Egyébként a Carina stílusosabb szerintem.

Na meg a két komment alatta. Tény, hogy nem egy pácél autó, de ebben a szegmensben egyik sem az. Tavalyi S80-ban is haltak már meg......mondjuk más volt a tempó és az ellenfél is. Meg eljárt felette idő??? Szerintem nagyon nagy feeling. Teljesen más egy analog autót terelgetni, mint akár egy jobb koreait. És ugye a fenntarthatóság-megbízhatóságban messze non plus ultra.

Akkor is szerzek valami ülést :devil:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35300 Dátum: 2021.05.02 10:46:19 »
Plusz ott van, hogy a használati/élvezeti érték, állapot+ráköltött összeggel együtt sem tudtam mit találni, amire ne kellet volna locsolni, vagy egyáltalán teljes bizalommal vezetni.  Lehet, hogy lenne 2-3-4 légzsák, de cserébe meg 200-300ezer környéki futásteljesítmény és nem Toyota-t szerettem volna anno.... De az élet nagy mókamester.

Gumit itt érdemes nézni:

http://www.kellagumi.hu/

Télim adott éves DOT volt, a mostani nyári meg 2020.11.hó.  Szerintem nem drága és elég nagy a kínálat, főleg, hogy 15-be gondolkodsz. Jó lehet még a BHP is, de azért van különbség bőven.






kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35301 Dátum: 2021.05.02 21:52:40 »
Szia Zoli!
 :yes:
Nekem is lakatolás van, illetve a kormányműnél is látok némi folyadékszivárgást  :hmmmm:  Viszont a tartályból nem nagyon hiányzik... lehet javítani a kormányművet, vagy bontottra csere? Itt keresgélem, de nem látom a menetirány szerinti bal oldalon a tömítés melyik lehet (egyik lapon sem)...
Mondjuk nem panaszkodhatok: 375000km és 27 éves lesz. A felnik viszont (ha jól nézem) ugyanilyenek kerülnek rá, 15 collosak, már "csak" a gumikat kell intézni rájuk.
Szia Dani!
Tudom, hogy ez a válasz nem vall rám annyira, de ha nem fogy a tartályból, akkor lehet, hogy nem foglalkoznék vele, mert a bontott az lutri, tömítés pedig szettben van, de nem biztos, hogy otthoni meló lenne a cseréje. Gondolj arra, hogy a kézikönyv is csak annyit ír, hogy ha csökken a szint, önts utána. :excl:  A szivárgás még nem csöpögés - gondolom.
Ákos felújíttatta, írt is róla. Nekem erről nincs tapasztalatom, hiába ZF és többet futott, eddig nincs gondom, lekopogom  :)

Más: kicsit keveselltem hátul a pirosat, itt a próba eredménye(1.0-ás verzió).
http://kepkezelo.com/images/erm4r06teu43bbxkmbzj.jpg

Nekem határozottan jobban tetszik így, amellett, hogy növelheti a biztonságot is. Úgyhogy egy jobbféle öntapadós lesz a befutó, formára vágva.

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35302 Dátum: 2021.05.07 23:29:39 »
Akkor is szerzek valami ülést :devil:

Nekem most jó lett az ülés... Megjavítottam a deréktámaszt, ki volt esve egy csavar. És a támla dőlését addig-addig állítgattam, hogy most valahogy sokkal kényelmesebb lett. Az eddigi autóimban inkább a legfüggőlegesebb állás jött be, most egy kicsivel hátrébb döntöttem. Érdekes, de jó. 193 cm vagyok amúgy...

De azért, ha sikerül neked ülést cserélned, mindenképpen kíváncsi lennék a fejleményekre.

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35303 Dátum: 2021.05.07 23:34:43 »
Ákos felújíttatta, írt is róla.

Igen, felújíttatta, egyszer visszaküldte garanciális javításra, most jónak tűnik, sőt jó is, csak egyik hollandinál nagyon picit izzadja az olajat. De alig csöppen néha... a szint meg nem változik láthatóan, szerintem jó lesz, míg nyugdíjba megyek. :) Remélem.

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35304 Dátum: 2021.05.07 23:53:47 »
Egy vékony fém lapot megfelelõ méretûre vágott, csinált rá egy kivágást a fogantyúnak, tett rá egy réteg laticellt, az egészet bevonta bõrrel, majd rögzítette az ajtókárpitra. A végeredmény szerintem szép, és még komfort-pluszt is ad, egyrészt mert így puha lett a korábban kõkemény könyöklõrész a kárpiton, másrészt mert a valódi bõrnek a tapintása is kellemesebb. Szvsz ennyit megért, és az árban benne van a kárpit föl-le szerelése is (mondjuk ebben én is segítettem neki).

Palack, ha itt vagy még!
Erről a dologról tudnál feltenni képet? A régi postokban már nincsenek meg a mellékletek sajnos.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35305 Dátum: 2021.05.08 12:32:42 »
Én 191 :hug: , átérzem a problémát. Azonnal jelzem, ha sikerült valamit találni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35306 Dátum: 2021.05.08 13:08:21 »
Sziasztok!

Valószínűleg én nem emlékszem, de Ákos milyen autóra cserélte a Carinát??

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35307 Dátum: 2021.05.08 13:48:26 »
Sziasztok!

Valószínűleg én nem emlékszem, de Ákos milyen autóra cserélte a Carinát??

Egy nagyon finom Honda Accord lett.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35308 Dátum: 2021.05.08 14:36:01 »
Egy nagyon finom Honda Accord lett.
Köszi az infót! Az mit takar pontosan, hogy "nagyon finom"? Egyik ismerősömnek van egy kétliteres Accord, lépcsőshátú, kb. 150 LE, de nem tudom, mivel jobb, mint a Carina: max. annyival, hogy kb. 10 évvel fiatalabb, de már ugyanúgy eszi az olajat...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35309 Dátum: 2021.05.08 16:20:09 »
Palack, ha itt vagy még!
Erről a dologról tudnál feltenni képet? A régi postokban már nincsenek meg a mellékletek sajnos.
Szia! Palaczkot évek óta nem láttam itt. De van egyszerűbb megoldás is: én kivettem a behúzó műanyag káváját, és a vinil alá becsúsztattam egy fél centis polifoam lapot, formára vágva. Avinil engedett annyit, hogy a káva pereme leszorította az anyagot, nem látszott seemmi beavatkozás, de sokkal kényelmesebb lett.  A végleges megoldás végül a "japán"(=ráncfelvarrás előtt)i ajtókárpitra csere lett, az anyagában is puha.
Emellett csináltam egy magasítást a középkonzol "könyöklőjére", bevontam anyaggal, bőrt a tetejére, így valóban fotelben ülök már.  ;) :wheelchair:  :D