Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6578370 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35250 Dátum: 2021.02.24 08:41:32 »
Üdv Kázmér!

Jó autót vettél, mindig irigyeltem a fogyasztását. Sosem tudtam elképzeni, hogyan csinálta Ákos de profi a vitorlázásban az biztos!

Az utolsó 6 telitankolásomkor mért fogyasztásom időben visszafelé: 12.58; 12.44; 11.64; 11.97; 11.53; 8.35

Tud enni a kis 1,6-os moci ha kétállású kapcsolóként használom a gázpedált!  :D

Szerintem egy jó állapotú 4A-FE (az FE tudtommal a Fuel Economy (?) is a kódban) motormelegítővel simán tud szuper fogyasztásokat csinálni.
Nekem a legalacsonyabb teletanktól teletankig fogyasztás (5,98, lásd spritmonitor) is négy személlyel, csomagokkal, csomó szerszámmal (!), és még előzgettem, meg nem 60-nal mentem ;) .  Kikönnyítve, alacsony menetellenállású gumikkal, egy személlyel, legfeljebb fél tankkal stb. nyugodtan lehet jóval ez alá is menni, ha moderáltan használják  :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.24 08:43:04 írta vd1234 »

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35251 Dátum: 2021.02.25 17:12:24 »
Üdv Kázmér!

Jó autót vettél, mindig irigyeltem a fogyasztását. Sosem tudtam elképzeni, hogyan csinálta Ákos de profi a vitorlázásban az biztos!

Az utolsó 6 telitankolásomkor mért fogyasztásom időben visszafelé: 12.58; 12.44; 11.64; 11.97; 11.53; 8.35

Tud enni a kis 1,6-os moci ha kétállású kapcsolóként használom a gázpedált!  :D

Szia FUBA!

Örülök, hogy írtál! Egyik főszereplő voltál itt a fórumban... Te is jól, okosan írtál, mint annyian. Jó olvasmány volt, kar, hogy a végére értem. 🙃 Lehet, meg a 2011 elottieket is el kéne olvasni, de már necces volt néha, mikor a feleségem némileg osszvontszemoldokkel jegyezte meg, hogy mi ennyire fontos azzal a Carinaval...

Jó autót vettem tényleg, nagyon tetszik. És az is, hogy Ákossal egy városban lakom, és vihetem hozzá a gépet, ha valami lenne.
Amúgy, úgy veszem észre, hogy nem nagyon kell erolkodni, hogy hat liter körüli fogyasztás jöjjön ki. Nincs kedve többet enni normál használat mellett. Persze a te stílusodban még nem próbáltam hajtani, de talán nem is tudnám. 😙


Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35252 Dátum: 2021.02.27 10:47:42 »
Húúú Norbi de rosszkor írtad ezt a lehetőséget  :eek:  Kb akkora végeztem teljesen a sajátommal, amikor olvastam. Ha időd engedi majd, nagyon szívesen vetnék rá pár pillantást. A Tiédről írtak anno a TotalCar-on?  Én is csak csatlakozni tudom az előttem szólókhoz, ha nem innen veszi meg egy fanatikus, vagy aki igazán értékeli és ki is fizeti, Neked meg nem létfontosságú, akkor nem szabad elpazarolni. Egyfolytában matekolok én is, hogy megérte- e belevágnom, mit lehetne helyette, de semmit nem találtam, amibe jól is érezném magam. Pedig menetteljesítménybe nem vagyunk egy szinten szerintem  ;)

Más.

Lenne Valakinek eladó gyári Toyota 14-es alufelni? Nem a sablont keresném, és nem is magas ET számút, hanem kicsit unikum jellegűt. Állapot úgy kb mindegy, de nem kelljen agyon görgőzni .

Köszi!

Sziasztok!

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35253 Dátum: 2021.02.28 10:51:43 »
 :clap:  Kimértem, jöhet 15ös  is hasonló paraméterekkel :helpsmilie:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35254 Dátum: 2021.02.28 11:05:33 »
:clap:  Kimértem, jöhet 15ös  is hasonló paraméterekkel :helpsmilie:
Akkor beírod a keresőbe: "t22 avensis alufelni 5x100" és válogatsz. Mivel az AVe1 lényegében egy Carina E ráncfelvarrás, a futóműve ugyanaz, csak ET 39-es 15 collos felnikkel szerelték (nagyban javítva ezáltal az úttartását).
Adapterekkel még tovább szélesíthető a merítés.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35255 Dátum: 2021.02.28 11:29:11 »
Ezeken már túl vagyok, semmit sem találtam ebben a méretben. 16-17 bőven van, de piciben nulla. Utángyártottat meg hanyagolnám.

Köszi!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35256 Dátum: 2021.02.28 11:34:44 »
Akkor nézd meg a Priusokat is, mert azok ET45-ösök, 54-es középső furattal.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35257 Dátum: 2021.02.28 15:07:24 »
Nagyon egy húron pendülünk!!!  Pár napja volt fent egy 2019-es szet, nem is drágán, de mire felhívtam elvitték. Nem az a bajom, hogy nem ismerem mi mire jó, hanem a tömegeffektust nem viselem sem jól, sem el. Példának okáért most 86-os Celica van fent, olyan, amit külföldön sem nagyon találni. Lassan itt a full jó idő, így előrébb kéne hoznom a beszerzést a nyárira.  Abban reménykedtem, hogy aki megunta az alulméretezést, vagy újra vágyik és anno vett valami jófélét, az olvassa és ír.

Köszi a segítség(ek)et!

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35258 Dátum: 2021.03.02 12:08:09 »
Szia Kalapos!

Láttam, hogy régebben ügyködtél a Maxiflush nevű cuccal. Vannak esetleg hosszútávú tapasztalatok, esetleg konklúzió, amit levonhatnánk?
Köszi,

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35259 Dátum: 2021.03.03 20:46:20 »
Szia Kalapos!

Láttam, hogy régebben ügyködtél a Maxiflush nevű cuccal. Vannak esetleg hosszútávú tapasztalatok, esetleg konklúzió, amit levonhatnánk?
Köszi,
Szia!
Ha végigolvastad a kommenteket, akkor láttad, hogy a motor pucolása becsípődés nálam, de nem véletlenül. Mire a Maxiflush sorra került, addig már "normalizálódott" a helyzet, nem volt semmi komolyabb lerakódás. Sokféle tisztítást kipróbáltam, de ami igazán bevált, az egy würthös anyag volt, kár, hogy már nem gyártják.
 
A Maxiflusht előírásnak megfelelően használtam, de nálam nem fröcskölt ki komoly mennyiség az átforgatáskor, viszont korom valóban távozott a kipufogón, és érezhetően nőtt a nyomaték is adott fordulathoz viszonyítva. De ilyenkor már a csendesebb motorhangon is érezni a hatást.

Azóta már sokkal olcsóbb és egyszerűbb metódust használok belső tisztításra - ez csak pár perc, kb. félévente a sok városi használat miatt -, de azzal a módszerrel vigyázni kell. Ha valaki ismeri a kocsiját, akkor pontosan érzi, mikor romlik a kompresszió - csökken a motorfék, ilyenkor érdemes megejteni a procedúrát, esetleg épp olajcsere előtt. (Nem reklámozom, mert már meguntam, hogy fogalmatlan emberek belém kössenek emiatt, de van olyan cucc, ami segít megelőzni a komolyabb kokszosodást is.)

Ezek az anyagok segítenek a letapadt gyűrűkön, szeleplerakódásokon, de a felülről, a PCV szelep felől érkező olaj(pára) ellen nem védenek. A lényeg a megelőzés: olajlecsapató beszerelése, ez az alapjárati szelep, fojtószelep tisztán tartására is jó. (Nem tudom, fent van-e még a kép egy szétszerelt szívókamráról, az beszédes, meg az enyémről, amit az olajlecsapató beszerelése után (talán egy évvel?) készítettem.) Évente érdemes a PCV szelepet is kitisztítani, illetve a tömítőgyűrűjét lecserélni, ha már bakelit keménységűvé válik,  úgy már nem tömít rendesen, így a szelep sem működik rendeltetésszerűen, mert azt a vákuum mozgatja.

Lehet, hogy másnak ez szőrözésnek tűnik, de valójában nem kell sok idő s figyelem ahhoz, hogy karbantartott legyen a kocsi.

Andreas

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Carina
« Válasz #35260 Dátum: 2021.03.07 15:24:56 »
Sziasztok,
Egy 1997-es 1.6-os benzines Carina E-vel kapcsolatban kérnék segítséget. Úgy indult a történet, hogy gondoltam kicserélem a kiégett utastér világítás szofita izzóját. A kapcsoló ajtónyitásra világítás állásban volt sajnos nem foglalkoztam vele. Ahogy próbáltam bepattintani az izzót egyszer csak csipogást hallottam a műszerfal felől. Azóta nem megy a rádió, az óra a középkonzolon csak gyújtás után működik persze mindig visszaáll 01:00-ra. A műszerfalon az "ajtó nyitva" jelzés csak felvillan nyitás után aztán kialszik, közben pittyen egyet valami, ami eddig nem volt. A szivargyújtó működik.

Gondoltam csak kiment egy biztosíték, de a bal térdemnél levő 11 biztosítékot kihuzigálva szemre nem láttam hogy kiégett volna valamelyik. Most túrok egy multimétert, hogy úgy is leellenőrizzem őket, addig is van valakinek ötlete, hogy mit süthettem ki?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35261 Dátum: 2021.03.07 15:59:30 »
Sziasztok,
Egy 1997-es 1.6-os benzines Carina E-vel kapcsolatban kérnék segítséget. Úgy indult a történet, hogy gondoltam kicserélem a kiégett utastér világítás szofita izzóját. A kapcsoló ajtónyitásra világítás állásban volt sajnos nem foglalkoztam vele. Ahogy próbáltam bepattintani az izzót egyszer csak csipogást hallottam a műszerfal felől. Azóta nem megy a rádió, az óra a középkonzolon csak gyújtás után működik persze mindig visszaáll 01:00-ra. A műszerfalon az "ajtó nyitva" jelzés csak felvillan nyitás után aztán kialszik, közben pittyen egyet valami, ami eddig nem volt. A szivargyújtó működik.

Gondoltam csak kiment egy biztosíték, de a bal térdemnél levő 11 biztosítékot kihuzigálva szemre nem láttam hogy kiégett volna valamelyik. Most túrok egy multimétert, hogy úgy is leellenőrizzem őket, addig is van valakinek ötlete, hogy mit süthettem ki?

Szia!
Csináltam egy képösszeállítást a Haynes könyvből, csatoltam, remélem látszik majd.
Remélhetőleg a motortérben levő biztosítótábla F33 jelű 20A-es biztosítója olvadt ki, azt nézd meg szerintem.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35262 Dátum: 2021.03.08 19:29:29 »
Tiszteletem!

Első blikkre, idővel cserélnem kell a fém fékcsöveket hátul, de minimum a tank felfogató peremi résznél. Vett már le valaki tankot? :helpsmilie:  Mire számítsak, főleg visszarakásnál...?

Köszönöm!

Andreas

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Carina
« Válasz #35263 Dátum: 2021.03.09 08:26:58 »
Szia!
Csináltam egy képösszeállítást a Haynes könyvből, csatoltam, remélem látszik majd.
Remélhetőleg a motortérben levő biztosítótábla F33 jelű 20A-es biztosítója olvadt ki, azt nézd meg szerintem.

Szia!
Telitalálat, tényleg az F33 volt kiégve! Nagyon köszönöm!

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35264 Dátum: 2021.03.12 19:33:15 »
Aki azt mondja, írja, hogy kihaló félben vagyunk, ma esti cruise-olás , Angyaföldi út, fekete, bordó sedan Gov és Eye +enyém . Kb 50méteres  távolságba. Viva La Carina  :clap:

Fék, tank rendbe, már csak nyári szett beérkezése és ,,indulhat  a banzáj"