Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6526613 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #35235 Dátum: 2021.02.14 14:06:21 »
No most megnéztem a Haynes könyveben. A normál gyertyákra 18 000 mérföld / 30 000 km, vagy 12 hónapot ír. A szegénykeverékes motorokra csak annyit ír megjegyzésként, hogy a csereperiódus 63 000 mérföld (ami ~100 000 km). Nálam 1 gyertyánál látszott egy kis barnás szegély. Mindenesetre legközelebb valószínűleg hamarabb cserélem, bár az éves gyakoriságot nem hiszem, hogy be fogom tartani.
Ezek a K20-RU-k 30.000 km vagy 2év csereperiódussal mennek tudtommal.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35236 Dátum: 2021.02.14 17:31:28 »
Sziasztok
Igazából nem szívesen írom le,hogy mi történt,de még is úgy érzem meg kell osztanom veletek
Január 23.án du 1/2 3 kor történt egy közúti baleset amiben sajnos ráadásul én voltam a hibás
A legnagyobb szerencse az volt hogy senki nem sérült meg :no:
Hulla fáradtan ültem a volán mögé és egy pár másodperc ereéig egyéltalán nem voltam tudatom alatt,és paff
Az ütközéskor ébredtem fel arra,hogy taposom a féket és kapaszkodom a kormányba de az autó már nem mozgott :cry:
Temészetesen a kiérkező rendőrőknek is elismertem a dolgot
Hiszen elsőbbség adási kötelezettségemnek nem adtam eleget
Dióhéjban ennyi ,a valamelyikőtötöket érdekli akkor tudok küldeni képeket az autóról privátban :yes:

Hát, Zsolt, ez nagyon komoly  :cry:
Nagyon megértelek, én is rosszul vagyok, ha eszembe jut, amikor csattantunk, és az is, ahogy kinézett a kocsi  :surrender:
Hála Istennek, hogy nem volt sérülés!
Emlékszem, mikor elvittem a kasznishoz a kocsit, ott volt egy Ford, aminek nem sok ép része volt. Azt mondta a srác, hogy valami 120-nél ütköztek (már sajnos nem emlékszem pontosan), és azért csináltatják meg, mert megvédte őket.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35237 Dátum: 2021.02.14 17:33:43 »
No most megnéztem a Haynes könyveben. A normál gyertyákra 18 000 mérföld / 30 000 km, vagy 12 hónapot ír. A szegénykeverékes motorokra csak annyit ír megjegyzésként, hogy a csereperiódus 63 000 mérföld (ami ~100 000 km). Nálam 1 gyertyánál látszott egy kis barnás szegély. Mindenesetre legközelebb valószínűleg hamarabb cserélem, bár az éves gyakoriságot nem hiszem, hogy be fogom tartani.
Most megnéztem és tényleg. Nem tudom, honnan vettem a két évet.
Viszont gyorsan ránéztem a Celica 4A-FE karbantartásira, ott meg 48.000 km és 3 év a csere, ha jól értelmezem  :hmmmm:
Lehet, hogy átlagoltam???  :) Mindenesetre eddig bejött...

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35238 Dátum: 2021.02.17 17:13:43 »
Sziasztok!

Az létezhet, hogy a Corolla mintájára a kesztyűtartó, középkonzol jobbfele részre esik a Carina ECU-ja?

Köszönöm szépen!


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35240 Dátum: 2021.02.17 17:39:35 »
Köszönöm a gyors választ! Majdnem jó helyen kerestem :)

Remélem összejön a lassan építkező találka, szeretnék élőbe látni faberakásos konzolokat  :hug:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35241 Dátum: 2021.02.17 22:46:35 »
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.17 22:50:57 írta vd1234 »

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35242 Dátum: 2021.02.17 23:03:42 »
Sziasztok
Szerintem mind a 3, de a Carina úgy is kivillogja
És véleményem szerint nincs biztosabb diagnózis  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.17 23:16:36 írta Zsolt79 »
Today Tomorrow Toyota

norbi55

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Carina
« Válasz #35243 Dátum: 2021.02.22 18:36:30 »
Sziasztok, jó rég jártam itt.
Ha valaki szeretne magának új hobbit, a gti-nek lehetséges, hogy új gazdát kell keresnem.
Ha érdekes lehet, írjatok nyugodtan, és mesélek róla.
üdv, Norbi

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35244 Dátum: 2021.02.22 22:16:14 »
Sziasztok, jó rég jártam itt.
Ha valaki szeretne magának új hobbit, a gti-nek lehetséges, hogy új gazdát kell keresnem.
Ha érdekes lehet, írjatok nyugodtan, és mesélek róla.
üdv, Norbi

Szia!
Hobbi alatt szerelgetésre gondolsz? Foglalkozós autó? :)

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35245 Dátum: 2021.02.23 14:25:22 »
Kedves norbi55,

vételi szándéktól függetlenül is részletes beszámolót kérünk! Lehet, hogy ez hozza meg az étvágyat.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #35246 Dátum: 2021.02.23 21:46:17 »
Sziasztok Mindenki!
Három hónapja van Carinám, olvasom a fórumot a 2011-es bejegyzések óta, sok érdekességet és sok okosságot olvastam, de azért is olvasom, mivel az autót egy régi, itteni tagtól vettem, a régiek nyilván kitalálják a nick névből, hogy kitől. :)
Csak üdvözölni akarok mindenkit és beszámolni róla, hogy az autó kiválóan működik, legutóbbi fogyasztásom 6,1 lett, de nem vitorláztam úgy, mint az előző tulaj, csak simán mentem, ahogy szoktam. A rozsdával lesz némi küzdelem, de nem sok, mert figyelt az előző gazda...
Továbbra is olvasom a fórumot, mert még csak 2014-nél járok, ha lesz majd kérdésem, akkor felteszem, ha mondanivalóm lesz, mondom.
Békés napokat mindenkinek a jóöreg vasakkal!
Üdv!
Kázmér

Üdv Kázmér!

Jó autót vettél, mindig irigyeltem a fogyasztását. Sosem tudtam elképzeni, hogyan csinálta Ákos de profi a vitorlázásban az biztos!

Az utolsó 6 telitankolásomkor mért fogyasztásom időben visszafelé: 12.58; 12.44; 11.64; 11.97; 11.53; 8.35

Tud enni a kis 1,6-os moci ha kétállású kapcsolóként használom a gázpedált!  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #35247 Dátum: 2021.02.23 21:59:19 »
Szia Balázs!

Örülök, hogy írsz, jól vagytok?


Szia Dániel!
Köszönöm megvagyok. Remélem ti is jól vagytok!
Folyamatosan locsolom a pénzt az autóimra mert széthajtom, még mindig nem tudok normálisan közlekedni...
Carinámat továbbra is nagyon szeretem vezetni, azt amit kap így 27 évesen nem is értem hogyan bírja még.
Látom a keménymag megvan itt a fórumon, igyekszem majd többet jönni, mert ahogyan írják mások is, kivételes közösség jött itt össze és ha lesz tali akkor megyek, jó lenne veletek ismét sok év után találkozni!

Üdv.: Balázs

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #35248 Dátum: 2021.02.23 22:04:46 »
Sziasztok, jó rég jártam itt.
Ha valaki szeretne magának új hobbit, a gti-nek lehetséges, hogy új gazdát kell keresnem.
Ha érdekes lehet, írjatok nyugodtan, és mesélek róla.
üdv, Norbi

Szia Norbi!

Ha lenne garázsom ahova betehetném, akkor megvenném...
Ne add el, a gti-nak egyébként is megy fel az értéke. Vegyél mellé más autót ha rákívántál, de úgyis visszatérünk a Carinához akik már egyszer megszerették.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35249 Dátum: 2021.02.24 08:34:05 »
Szia Dániel!
Köszönöm megvagyok. Remélem ti is jól vagytok!
Folyamatosan locsolom a pénzt az autóimra mert széthajtom, még mindig nem tudok normálisan közlekedni...
Carinámat továbbra is nagyon szeretem vezetni, azt amit kap így 27 évesen nem is értem hogyan bírja még.
Látom a keménymag megvan itt a fórumon, igyekszem majd többet jönni, mert ahogyan írják mások is, kivételes közösség jött itt össze és ha lesz tali akkor megyek, jó lenne veletek ismét sok év után találkozni!

Üdv.: Balázs

Szia Balázs! 

Örülök, hogy jól vagytok  :clap: