Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6576796 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35220 Dátum: 2021.02.11 19:29:12 »
::) Igen, valamikor nagyon jó kis közösségi élet folyt itt...
(...)

Igen, ez pár éve sajnos ellaposodott. Szerintem részint sokkal kevesebb Carina is van már, amúgy meg nekem is egyre kevesebb időm, valószínűleg másnak sem lett több, ahogy haladunk előre az időben :( Aztán ott van a fészbúk, sokan oda mentek át állítólag, én pl. nem vagyok hajlandó regisztrálni oda. Emlékszem, anno mennyi segítség jött olyan fórumtársaktól is, akik szakemberek voltak, önzetlenül segítettek, nagyon hálásan gondolok most is Rájuk  :flowers: :yes: :clap:
Ezenkívül az ember rendbe rakja a kocsit valamennyire, , ez meg olyan, hogy akkor jó ideig csak használni kell, akkor meg sok mesélnivalója nincs... olyan, mint a nagyon sikeres dalok, általában nem nagy jókedvben, hanem valamilyen szomorúságban születnek (szvsz). Reggel beülsz, megy, hazajössz, megy, minden nap ugyanúgy, erről nem mesél az ember, kicsit el vagyunk kényeztetve, nem? :)

Azért volt történés: pár napja rajtafelejtettem a motormelegítőt egész éjjel, kb fél napot. Hajnalban vettem észre... rendesen megijedtem, mondom, most szuper lesz, ha megfőzte a motort...  :helpsmilie:
Hála Istennek úgy néz ki, nem lett gond. Bár elég forró volt a szelepfedél is, de most jöttem rá, hogy miért 500W körüli ez a Calix cucc: ha ilyen eset előfordul, akkor is élje túl a motor!

Zoli, Tőled pedig külön is elnézést kérek, hogy lassan jutok el a válaszokig!  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.11 19:33:16 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35221 Dátum: 2021.02.11 19:55:51 »
Egyetértek, az nem hír, ha valami működik, lám a tartós használatról is csak most született kimutatás (vagy csak most lett hír?)

Biztos voltam benne, hogy bolondbiztosra tervezik ezeket a kiegészítő berendezéseket. Biztosan nagyon hasznos ez a motormelegítő, számomra csak az a kérdés, hogy ha nagy a különbség az olaj hőfoka és a hűtővíz között, az nem zavar-e be kicsit? Arra gondolok, hogy a víz hőmérsékletétől függ pl. az alapjárati szelep állása is. De biztosan ki van találva a dolog.

Semmi gond, ha később válaszolsz is, ebben az időben az én projektem is elakadt, amiről írtam, de ha a végleges verzió elkészül, azt megosztom majd ezen a felületen is.  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35222 Dátum: 2021.02.11 20:08:21 »
Egyetértek, az nem hír, ha valami működik, lám a tartós használatról is csak most született kimutatás (vagy csak most lett hír?)

Biztos voltam benne, hogy bolondbiztosra tervezik ezeket a kiegészítő berendezéseket. Biztosan nagyon hasznos ez a motormelegítő, számomra csak az a kérdés, hogy ha nagy a különbség az olaj hőfoka és a hűtővíz között, az nem zavar-e be kicsit? Arra gondolok, hogy a víz hőmérsékletétől függ pl. az alapjárati szelep állása is. De biztosan ki van találva a dolog.

Semmi gond, ha később válaszolsz is, ebben az időben az én projektem is elakadt, amiről írtam, de ha a végleges verzió elkészül, azt megosztom majd ezen a felületen is.  ;)

 :flowers:

Szerintem nem. Amikor most fél napot rajta volt, sokkal simábban ment  ::) Amúgy 1, max. 2 órát melegítem reggelente, hőmérsékletfüggően. Azt gondolom, hogy indítás után hamar közeledik egymáshoz a hűtőfolyadék és a motorolaj hőmérséklete. A motorvezérlő meg nem engedi lefulladni a motort. Azt észrevettem, hogy ha melegített motort indítok, akkor kb. 1200-ig szokott felmenni a fordulat, ha enélkül indítok, akkor simán 1500, de 1600 is lehet.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35223 Dátum: 2021.02.11 21:21:42 »
Még közel sem olvastam végig elejétől az összes kommentet, de az egyértelmű, hogy a szintű segítségnyújtás ami ezt a topicot jellemzi, az eléggé kimagaslik. Nagyon tetszett ez az utolsó antiface sor is. Mélységesen megvetem minden formáját már a kezdetektől, cserébe nyilván pár dolgot elbukom, mert nem vagyok ott, és nem tudok rögtön lecsapni dolgokra. Ez van.

Az hogy kevesebben vagyunk nagyon fura, mert eddig akárhány autóm volt, ( de gondolom ez Veletek is így volt) a szem rá áll a típus keresésére. Én amióta tudtam, hogy majd újraélesztem, azóta akarva akaratlanul is látok, akár kerületeken belül többet is. Mondjuk az elején fura volt, mert rendszeresen összekevertem a popóját a kortárs Honda-val  [rohog]....

De a típusról tényleg mindent elmond, hogy közel 1640 nap állás után, nem a legjobb körülmények között, de egy pár órás rehab után beindúlt.  Az eddigi legnagyobb ,,problémát"a megfelelő méretű pollenszűrő megtalálása, applikálása jelentette. Valaki rakott fel róla anno tecsövedre videot, de az ottani megnyilvánulások a matatásnál semmik nem voltak ahhoz képest, amit szenvedtem vele.

Érdekes volt még, hogy amikor szárnyat vadásztam és találtam, akkor csak csomitartóval együtt adták el. Mikor leszereltem, akkor derült ki, hogy magyar  :eek: :eek: :eek:  Már nem tudom, tán DunaPlast, most wc ülőkéket gyárt de találtam nagyon régi bejegyzéseket, hogy OT vizsgára egy szintén Golf-hoz ez a cég tudott adni légterelőt....


Köszönöm még egyszer a segítséget ködlámpa ügyben, kicsit átkalandoztam más kontinensre ,de ránézésre a III.Golf GTI lehet, hogy segít.

Üdv!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35224 Dátum: 2021.02.12 12:15:09 »
Sziasztok!

2019. március elején cseréltem a gyújtógyertyákat.
Most úgy döntöttem, ezt a két hetet már nem várom ki a 2 évig, és lecserélem őket.
Ahogy kivettem őket, úgy fényképeztem. Döntő részben rövid távú városi használattal, majdnem 2 év és kb. 12000 km van bennük...
A kivétel után belenéztem a hengerekbe. Volt a dugattyúk tetején kevés kis darabos koksz, ami lehullott a gyertyavégekről, mivel az előző csere óta nem nagyon szedegettem ki őket. Emiatt kissé ráindítottam gyújtógyertyák nélkül, hogy fújja ki őket valamennyire. Döbbenetesen halk így a mechanika  :clap:
A képen hengerek szerint vannak sorban:


Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #35225 Dátum: 2021.02.12 12:56:19 »
Nekem is a héten volt gyertyacsere (NGK BKR6EP1), szerintem most először, mióta nálam van az autó (~15 év / 130e km), de mentségemre legyen mondva, hogy szegénykeverékes a motor, amibe platina/iridium gyertya megy, így hosszabb a csereperiódus. Fotót nem csináltam, de annyi látszott, hogy a középelektróda kissé már elfogyott, a hézag megnőtt az újhoz képest. Egyúttal kapott új olajat és légszűrőt is a járgány, majd meglátjuk, hogy esetleg a fogyasztáson észrevenni-e valamit.

Off: Hogy szúrod be a képeket? A te hozzászólásaidban nem látszanak nálam, de más képei megjelennek. Lehet vajon nálam a hiba (pi-hole-t használok, de abban nem látok semmi gyanúsat, hogy tiltana...)?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35226 Dátum: 2021.02.12 14:17:08 »
Ezek a K20-RU-k 30.000 km vagy 2év csereperiódussal mennek tudtommal. 2 év kb. letelt, és még fele km sem volt bennük. Át sem fújtak még, amitől tartottam.
Nem akarok kedvrontó lenni, de szerintem az ilyen drága platina/irídium gyertyáknál is megvan, mennyi év után cserések, szerintem nagyon lehet örülni, hogy ennyi használat után sem hullott bele valami darabja a motorba  :otlet: Valószínűleg már át is fújtak. A fém-kerámia átmenetnél nem volt erős barna elszíneződés?
Az durva, hogy a gyújtótekercsek is bírták, és nagyon meglepne, hanem vennél észre jelentős különbséget az újakkal.

A  képet a kepkezelo.com-on feltöltöttem, és a végén a "Thumbnail fórumba" részt ide bemásolom.

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35227 Dátum: 2021.02.12 23:35:06 »
:flowers:

Szerintem nem. Amikor most fél napot rajta volt, sokkal simábban ment  ::) Amúgy 1, max. 2 órát melegítem reggelente, hőmérsékletfüggően. Azt gondolom, hogy indítás után hamar közeledik egymáshoz a hűtőfolyadék és a motorolaj hőmérséklete. A motorvezérlő meg nem engedi lefulladni a motort. Azt észrevettem, hogy ha melegített motort indítok, akkor kb. 1200-ig szokott felmenni a fordulat, ha enélkül indítok, akkor simán 1500, de 1600 is lehet.

Szia vd1234!

Biztos nem lesz baja a melegítőtől, én is úgy vélem. Van a régi Swiftemben is Defa cucc, régóta használom, csak jó hatása van... és már fordult elő, hogy úgy maradt sokáig, de még akkor sem melegszik az üzemi hőfok közelébe. A Kamikazétól vásárolt Carinában is Defa van, és kifejezetten örülök neki. Sőt, talán ez még jobb is, mert fagydugós, nem vízcsöves, mint a Swiftben, bár úgy is jól szuperál. Olyan 15 éve kb.
 :cool2:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35228 Dátum: 2021.02.13 09:32:03 »
Sziasztok!

2019. március elején cseréltem a gyújtógyertyákat.
Most úgy döntöttem, ezt a két hetet már nem várom ki a 2 évig, és lecserélem őket.
Ahogy kivettem őket, úgy fényképeztem. Döntő részben rövid távú városi használattal, majdnem 2 év és kb. 12000 km van bennük...
A kivétel után belenéztem a hengerekbe. Volt a dugattyúk tetején kevés kis darabos koksz, ami lehullott a gyertyavégekről, mivel az előző csere óta nem nagyon szedegettem ki őket. Emiatt kissé ráindítottam gyújtógyertyák nélkül, hogy fújja ki őket valamennyire. Döbbenetesen halk így a mechanika  :clap:
A képen hengerek szerint vannak sorban:


Nálam sem jelennek meg a képek, most, hogy válaszolok látszik a hivatkozás, így tudtam megnyitni. (lehet, hogy valami elcsúszott?)
Hibátlan gyertyák, én visszatenném. 30000 után szoktam cserélni, igaz, olyankor már egyik-másik kifúj, szóval lehet, hogy érdemes tartani a két évet  :hmmmm:
Ilyenkor érdemes belenézni  hengerekbe is, ellenőrizi, nem kormos-e a dugattyúk teteje.   :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35229 Dátum: 2021.02.13 10:59:34 »
Szia vd1234!

Biztos nem lesz baja a melegítőtől, én is úgy vélem. Van a régi Swiftemben is Defa cucc, régóta használom, csak jó hatása van... és már fordult elő, hogy úgy maradt sokáig, de még akkor sem melegszik az üzemi hőfok közelébe. A Kamikazétól vásárolt Carinában is Defa van, és kifejezetten örülök neki. Sőt, talán ez még jobb is, mert fagydugós, nem vízcsöves, mint a Swiftben, bár úgy is jól szuperál. Olyan 15 éve kb.
 :cool2:

Szia!

Köszi! Persze, nálam kb. 8 éve van benne, eddig problémamentesen, hála Istennek!
Annak idején emlékszem, mikor Ákos beletette a Defa-t, megnéztem, és az kicsit nagyobb teljesítményű a Calix-nál. Mondjuk utóbbi történések miatt nem bánom már, hogy az enyém kicsit gyengébb.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35230 Dátum: 2021.02.13 11:23:11 »
Nálam sem jelennek meg a képek, most, hogy válaszolok látszik a hivatkozás, így tudtam megnyitni. (lehet, hogy valami elcsúszott?)
Hibátlan gyertyák, én visszatenném. 30000 után szoktam cserélni, igaz, olyankor már egyik-másik kifúj, szóval lehet, hogy érdemes tartani a két évet  :hmmmm:
Ilyenkor érdemes belenézni  hengerekbe is, ellenőrizi, nem kormos-e a dugattyúk teteje.   :yes:
Nálam megjelennek a képek a hozzászólásaimban, akkor is, ha nem jelentkezek be. Viszont ez lehet, hogy az oldal hibája, mert pl. a pü-kből nekem  is úgy kell kivadásznom a linkeket és úgy tudom megnézni őket, szóval érdekes  :hmmmm:

A Denso-kat én is úgy nézem, hogy jók, de nem merek kockáztatni. Itt jelzem, ha valakinek így kell, ingyen elvihetők  :yes:
Nálam a használat kb. a következő (járványmentes helyzetben):
1. Reggel indulás gyerekekkel az iskolába (2km) ott megállok, felkísérem őket.
2. Indulás tovább a munkahelyre (+5km).
3. Indulás munkahelyről az iskola felé, közben útba eső boltban megállás (1km).
4. Még egy boltnál megállás (+1km), ha az előzőben nem volt minden).
5. Iskola gyerekekért (+3, max. 4) km.
6. Indulás haza, (+2km).
Ezért is ragaszkodom a legnagyobb akkuhoz, ami belefér, akár 14 km és 6 indítás  :1eye:
Lakott területen kívül gyakorlatilag a használat igen kis töredéke van, így az is pár km...
Most a járványban a munkavégzés többnyire hómoffisz ugyan, de azért szerintem látszik az a kissé extrém használat, ami miatt félévente olajcsere, kétévente gyújtógyertyacsere. Lehet, hogy nagyon eltúlzom ezt, de nem akkora munka vagy kiadás így otthon elvégezve, hogy ne érné meg azt a plusz kiadást.
Írtam, hogy Apósom kétszer cserélt motort gyertyaprobléma miatt. Kétévente 4000 forint ennyit legalább megér. Nem hiányzik egy hetes szerelés megint, az autó kiesése meg főleg nem  :no: Pont azt sakkozom, hogy a kuplungcsere hogy legyen, mert két éve (12000 km-re ezelőtt) a futóműállítás utáni próbán a szerelő szerint már eléggé a végét járta, és lassan én is kezdem érezni, hogy cserés lesz...

Oké, bocs, hogy így részletezem, mert azért szerintem egyetértünk a nagy részében  ;)

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35231 Dátum: 2021.02.13 18:13:13 »
Sziasztok
Rég jártam erre
Örömmel látom,hogy még mindig ugyanúgy pörög ez atopic mint amikor anno beregisztrálam
Dani
Tényleg elképesztően extrém rövid távokon használod a gépet,csatlakozom a meglátásodhoz:igen is 2 év az a biztos :yes:
Én sajnos most egy darbig még nem tudom élvezni a szeretett autóm látványát sem :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Today Tomorrow Toyota

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35232 Dátum: 2021.02.14 12:26:13 »
Sziasztok
Rég jártam erre
Örömmel látom,hogy még mindig ugyanúgy pörög ez atopic mint amikor anno beregisztrálam
Dani
Tényleg elképesztően extrém rövid távokon használod a gépet,csatlakozom a meglátásodhoz:igen is 2 év az a biztos :yes:
Én sajnos most egy darbig még nem tudom élvezni a szeretett autóm látványát sem :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Szia! Mi a baj?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35233 Dátum: 2021.02.14 12:47:59 »
Bocsánat, lemaradtunk valamiről? ? ? ?  :surrender: :eek:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35234 Dátum: 2021.02.14 13:54:23 »
Sziasztok
Igazából nem szívesen írom le,hogy mi történt,de még is úgy érzem meg kell osztanom veletek
Január 23.án du 1/2 3 kor történt egy közúti baleset amiben sajnos ráadásul én voltam a hibás
A legnagyobb szerencse az volt hogy senki nem sérült meg :no:
Hulla fáradtan ültem a volán mögé és egy pár másodperc ereéig egyéltalán nem voltam tudatom alatt,és paff
Az ütközéskor ébredtem fel arra,hogy taposom a féket és kapaszkodom a kormányba de az autó már nem mozgott :cry:
Temészetesen a kiérkező rendőrőknek is elismertem a dolgot
Hiszen elsőbbség adási kötelezettségemnek nem adtam eleget
Dióhéjban ennyi ,a valamelyikőtötöket érdekli akkor tudok küldeni képeket az autóról privátban :yes:
Today Tomorrow Toyota