Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527870 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35190 Dátum: 2021.02.07 08:36:38 »
Köszönet!
Ez érdekes előadás volt, mint mindegyik tőle.
Amit még a kerékcsavarokról és erőhatásról említ. A másik AEZ alufelnin Skoda hengeres csavaranyákat használok, viszont azok sem érnek végig, egy kicsit beljebb van a csavaranyában, nem lóg ki a tőcsavar vége. Gondom nem volt vele, de lehet a biztonság miatt hosszabb kellene... már ha ez cserélhető egyáltalán.
Ha sikerül jövő héten felgumizom.

Egyébként friss vizsgával, új gáz pótkeréktartállyal (+10 év), féktárcsákkal és betétekkel gurulok tovább...ki tudja meddig. A tavalyi Covid szezonban összesen 12 ezer km-t csak. 3 új kerékcsapágy, kis lakatos munka és alvázvédelem, amire szívesen költöttem.
A bontóból elhoztam egy ablakmosó tartályt és egy ködlámpa kapcsolót is, bár szerintem a kapcsoló nem az angol verzió, amilyen kellene.
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.07 08:52:22 írta kisbal »
Balázs

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35191 Dátum: 2021.02.07 10:06:36 »
Aránylag friss feltöltéseket találtam, téli havas csúszkálásról:
https://m.youtube.com/watch?v=HUZuR6Gr4Nc

és az angol gyártásról, teszt a top gear műsorában:
https://m.youtube.com/watch?v=SNLKFYpED5E&t=155
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.07 10:16:19 írta kisbal »
Balázs

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35192 Dátum: 2021.02.07 10:49:22 »
Sziasztok Mindenki!
Három hónapja van Carinám, olvasom a fórumot a 2011-es bejegyzések óta, sok érdekességet és sok okosságot olvastam, de azért is olvasom, mivel az autót egy régi, itteni tagtól vettem, a régiek nyilván kitalálják a nick névből, hogy kitől. :)
Csak üdvözölni akarok mindenkit és beszámolni róla, hogy az autó kiválóan működik, legutóbbi fogyasztásom 6,1 lett, de nem vitorláztam úgy, mint az előző tulaj, csak simán mentem, ahogy szoktam. A rozsdával lesz némi küzdelem, de nem sok, mert figyelt az előző gazda...
Továbbra is olvasom a fórumot, mert még csak 2014-nél járok, ha lesz majd kérdésem, akkor felteszem, ha mondanivalóm lesz, mondom.
Békés napokat mindenkinek a jóöreg vasakkal!
Üdv!
Kázmér

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35193 Dátum: 2021.02.07 12:58:53 »
Sziasztok Mindenki!
Három hónapja van Carinám, olvasom a fórumot a 2011-es bejegyzések óta, sok érdekességet és sok okosságot olvastam, de azért is olvasom, mivel az autót egy régi, itteni tagtól vettem, a régiek nyilván kitalálják a nick névből, hogy kitől. :)
Csak üdvözölni akarok mindenkit és beszámolni róla, hogy az autó kiválóan működik, legutóbbi fogyasztásom 6,1 lett, de nem vitorláztam úgy, mint az előző tulaj, csak simán mentem, ahogy szoktam. A rozsdával lesz némi küzdelem, de nem sok, mert figyelt az előző gazda...
Továbbra is olvasom a fórumot, mert még csak 2014-nél járok, ha lesz majd kérdésem, akkor felteszem, ha mondanivalóm lesz, mondom.
Békés napokat mindenkinek a jóöreg vasakkal!
Üdv!
Kázmér
Üdv a fedélzeten, sok balesetmentes km-t!  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35194 Dátum: 2021.02.08 11:00:39 »
No találtam egy videót, ahol Gajdán tanár úr elmagyarázza, hogy a gyártók 2% eltérést még engednek a nyomtáv eltérésében. (4.40-5.20) Ez a 7mm eltérés bőven beljebb van annál, hogy gondot okozzon. A kerékcsapágyat (is) úgy tervezte a Toyota, hogy sokkal nagyobb igénybevételt kibírjon. Épp ezért golyóálló a technikája.

Köszi, ez hasznos volt  :clap:

Megtankoltam ma reggel E10-zel a gépet, most van valós fogyasztási adatom megint: 8,18 l/100km nagyjából E5 100-as prémium benzinnel.
Az ezelőtti adat 8,28 volt E10-zel, kb. ugyanazzal a használati móddal. Most majdnem a negyed tank E5  volt: azért már világított a szegénységjelző ::)
Két hónapig ez is ki fogja bírni a tankban, mert ahogy eddig járok vele, ezt mutatja.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35195 Dátum: 2021.02.09 14:02:24 »
Sziasztok!

Lehetetlen, de hátha. Bármilyen megoldás a 2literesnek a maszkjába? A Hella utód nélkül szűntette meg a ködöket, és hasonló méretűt sem leltem sehol :cry:.

Köszi szépen!

Mindenkinek balestmentes közlekedést ezekben a szép időkben is.



kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35196 Dátum: 2021.02.09 15:23:19 »
Szia!
Erre vadászni kell, még külföldi oldalakon is. Egy lehetőség esetleg:
https://www.facebook.com/pg/nipponxx/posts/
Nem jól látom, mert nem vagyok FB-on, azt sem tudom él-e ez még, de Közte alternatíva (?) Mazda 626 GD

Van aki nem áll meg itt, és Corolla lökőssel, Ave lámpákkal (?) kombinál

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35197 Dátum: 2021.02.09 17:31:49 »
Tudom, hogy nem egyszerű, pedig biztos vagyok benne, hogy nem csak a Toyota használta ezt a típust. A Mazda vonalon elindulok, köszi szépen az ötletet!

Ez a kis hybrid orr nekem tetszik  :eek:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35198 Dátum: 2021.02.09 21:58:54 »
Nem lesz könnyű eset az sem...itt egy fotó róla
itt meg néhány ihletadó
1
2
3
4
Ez utóbbi hasonlít a személyes kedvencemre, de a képét nem találom. Az első lökős alját kicserélték az Ave1-es alsó részére. Egyetlen ilyen volt fent egy lengyel oldalon.
Anno osztogattunk ilyen posztokat, képeket itt, FUBA volt az igazi spíler a témában.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35199 Dátum: 2021.02.09 22:03:17 »
Köszönet!
Ez érdekes előadás volt, mint mindegyik tőle.
Amit még a kerékcsavarokról és erőhatásról említ. A másik AEZ alufelnin Skoda hengeres csavaranyákat használok, viszont azok sem érnek végig, egy kicsit beljebb van a csavaranyában, nem lóg ki a tőcsavar vége. Gondom nem volt vele, de lehet a biztonság miatt hosszabb kellene... már ha ez cserélhető egyáltalán.
Ha sikerül jövő héten felgumizom.

Egyébként friss vizsgával, új gáz pótkeréktartállyal (+10 év), féktárcsákkal és betétekkel gurulok tovább...ki tudja meddig. A tavalyi Covid szezonban összesen 12 ezer km-t csak. 3 új kerékcsapágy, kis lakatos munka és alvázvédelem, amire szívesen költöttem.
A bontóból elhoztam egy ablakmosó tartályt és egy ködlámpa kapcsolót is, bár szerintem a kapcsoló nem az angol verzió, amilyen kellene.
Gratula a gondos gazdának! :) Tavaly szívtam a fogam, mikor az első futóművét kellett újjáépíteni, de most már nagyon örülök, hogy mellette döntöttem.
A kapcsolók általában nem csereszabatosak, nálam speciel egy Opel kapcsolója lett bekötve, és még a mérete is stimmelt  :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35200 Dátum: 2021.02.09 23:03:43 »
Nem lesz könnyű eset az sem...itt egy fotó róla
itt meg néhány ihletadó
1
2
3
4
Ez utóbbi hasonlít a személyes kedvencemre, de a képét nem találom. Az első lökős alját kicserélték az Ave1-es alsó részére. Egyetlen ilyen volt fent egy lengyel oldalon.
Anno osztogattunk ilyen posztokat, képeket itt, FUBA volt az igazi spíler a témában.
Nos, beletúrtam kicsit a hsz-okba, de nem találtam azt a konkrét képet, és sajnos sok mindent elnyelt a net azóta. De van egy két oldal, amelyek környékén érdemes nézelődni:
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=16.msg569971#msg569971
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=16.msg573290#msg573290

Ázsiai világítás:
&feature=emb_logo

Ez meg még mindig a kedvenc hirdetésem: :D
&feature=emb_logo

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35201 Dátum: 2021.02.10 15:08:21 »
Nos, beletúrtam kicsit a hsz-okba, de nem találtam azt a konkrét képet, és sajnos sok mindent elnyelt a net azóta.
Szerencsére lementettem.
De tk. elég egy szép felni

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35202 Dátum: 2021.02.10 15:13:07 »
Huh már tobzódom az ötletektől, de ennyire nem szeretnék bontani, alakítani, itthon én biztos semmit nem fog szakvéleményeztetni, vizsgáztatni stb... Legrosszabb esetben pihen a maszk tovább.

Lenne egy másik pikáns kérdésem:

Hogyan lehetséges, hangsúlyozom nem zavar, tök poén, de hogy nincsen gyárilag fordulatszámmérőm?  [rohog]

Köszi Mindenkinek!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35203 Dátum: 2021.02.10 15:17:54 »
Huh már tobzódom az ötletektől, de ennyire nem szeretnék bontani, alakítani, itthon én biztos semmit nem fog szakvéleményeztetni, vizsgáztatni stb... Legrosszabb esetben pihen a maszk tovább.
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=16.msg730009#msg730009  ::)


Lenne egy másik pikáns kérdésem:

Hogyan lehetséges, hangsúlyozom nem zavar, tök poén, de hogy nincsen gyárilag fordulatszámmérőm?  [rohog]

Köszi Mindenkinek!
Fogalmam sincs. Spéci kivitel? ha felraksz néhány fotót, kiderülhet

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35204 Dátum: 2021.02.10 15:19:46 »
Ez is tök érdekes, hogy ukrán, lengyel, orosz fronton ez egy tök jó tuning alap és nagyon szépek születnek. Itthon meg eddig azt kaptam meg 3x, hogy Carinaaaaa?  Csak akkor kezdődik a sajnálkozás, amikor odagurulok  :tt2: