Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6572616 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

rocketmakett

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Carina
« Válasz #35175 Dátum: 2020.12.25 10:55:48 »
Üdv mindenkinek! /Boldog Karácsonyt!  :clap:/
Idős szaki ismerősnek van egy 1996 Carina Wagon 1.6 XLI 4AFE gépe, sajnos sok gond van vele, kellene valami diag/hibakód olvasás.
Nekem van v1.5 ELM327, láttam hogy ebben carinában még OBD 1 van, ugyan átalakitó létezik, de nem találtam egyértelmü infot hogy működik e átalakitóval, és ha igen, milyen appal lehet használni. Sokat fogyaszt + néha egyenetlenül jár a motor. A másik dolog nagyon gyenge a fűtés, szedett már ki valaki radiátort? (szelep + csövek jók, radiátoron nehezen áramlik a víz, van donor carina) Kösz az infokat

szerk. >> közben a tipushibás topikban találtam infot hogy ki lehet villogtatni a hibakódokat.

« Utoljára szerkesztve: 2020.12.25 11:15:48 írta rocketmakett »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35176 Dátum: 2020.12.25 12:50:18 »
Üdv!

Ennek a leírásnak az elején vannak hibajelenségek, és jó leírások a megoldásukhoz, de a 28. oldaltól jön, hogyan lehet kivillogtatni és értelmezni a hibakódokat. Ezt akkor is érdemes megnézni, ha közben megtaláltad a leírást itt.
Alapból a gyújtás-keverékképzés vonalon indulnék el, először mindent rendbe tenni: kopott rotor, elosztófedél, gyújtógyertyák. Aztán a gyújtókábelek, majd üzemanyagszűrő(k): egyik a tűzfalon, másik  a tankban. Ha angol a gép, akkor az injektorok is lehetnek, ezek egyenkénti lehúzásával-visszadugásával ki lehetne szűrni a hibásat. A Bosch injektorokat célszerű Denso-ra cserélni mind és mielőbb  :yes:
A másik a vezérlés, és a szelephézagok ellenőrzése, de ezt az előbbiek után végezném el, ha azok után még mindig nem jó. Ehhez érdemes venni gyári szelepfedéltömítést tömítőalátétekkel és jobb pasztát.
A radiátort tudtommal nem egyszerű kivenni, de talán megtalálod a tapasztalatokat ezzel. Ha a csap jó, akkor még lehet termosztát is...
Hűtőfolyadékot érdemes lecserélni, főleg ha cseréled a radiátort.

rocketmakett

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Carina
« Válasz #35177 Dátum: 2020.12.25 15:43:03 »
Üdv
ok, kösz az infokat. Radiátorral kapcs.  találtam orosz videot. Valószinü a szelephézag sem jó, kicsit mintha diesel lenne  ::)
Láttam hogy különféle vastagságu korongokkal kell beállitani a hézagot, hol szoktátok beszerezni ezeket?
+ lambda szondát ha venne a tulaj, hol, milyet nézzen?


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35178 Dátum: 2020.12.25 16:48:45 »
Üdv
ok, kösz az infokat. Radiátorral kapcs.  találtam orosz videot. Valószinü a szelephézag sem jó, kicsit mintha diesel lenne  ::)
Láttam hogy különféle vastagságu korongokkal kell beállitani a hézagot, hol szoktátok beszerezni ezeket?
+ lambda szondát ha venne a tulaj, hol, milyet nézzen?

Szívesen.
Itt van korrekt leírás a hézagállításról, ha érdekel.
Korongot a anno a Szakálmetálnál vettem. Érdemes mikrométerrel mérni az eredetieket, és a hézagot a maximumra venni, csak csökkenni szoktak.
Lambdaszondára: szintén a Szakálnál láttam gyári Denso-t nem rossz áron, amikor néztem. Utángyártottban nem gondolkodnék.

rocketmakett

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Carina
« Válasz #35179 Dátum: 2020.12.25 18:52:43 »
Szívesen.
Itt van korrekt leírás a hézagállításról, ha érdekel.
Korongot a anno a Szakálmetálnál vettem. Érdemes mikrométerrel mérni az eredetieket, és a hézagot a maximumra venni, csak csökkenni szoktak.
Lambdaszondára: szintén a Szakálnál láttam gyári Denso-t nem rossz áron, amikor néztem. Utángyártottban nem gondolkodnék.
ok, kösz,  minden infót begyűjtöttem, innen a forumról is több screenshot, szakálnál regisztráltam, majd alkalmazott enegedélyezi a regisztrációm.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35180 Dátum: 2020.12.31 11:22:03 »
Boldog új évet kívánok mindenkinek!  :sorcerer:

Egy tipp annak, aki netán kevesli a fűtést: a rendszer többszöri átmosásától és a hűtősapka cseréjétől többet kaptam, mint vártam  ;)



Bvkriszti

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Carina
« Válasz #35182 Dátum: 2021.01.07 19:00:17 »
Sziasztok! Segitséget kérnék tőletek!Szeptemberben irtam ide a szeretett Carinánk sorsát. Baleset történt. Gazdasági totálkárra vette a biztositó.Kasznicsere mentené meg.De mivel angol kaszniról van szó,reménytelen :(( Úgy döntöttünk,eladjuk alkatrészként,egyben.1975cm³ diesel,motorikusan hibátlan,pöcre indul most is,csendes füstmentes a motorja.  Légyszi,ha tudtok vevőt rá,vagy tudtok olyan bontót,ami megvenné,segitsetek! Képek vannak róla,illetve minden infót megosztok,ha kéritek!Simán leadni nem akarjuk,mert annál sokkat többet érdemel! Életet mentett!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #35183 Dátum: 2021.01.07 19:43:25 »
Sziasztok! Segitséget kérnék tőletek!Szeptemberben irtam ide a szeretett Carinánk sorsát. Baleset történt. Gazdasági totálkárra vette a biztositó.Kasznicsere mentené meg.De mivel angol kaszniról van szó,reménytelen :(( Úgy döntöttünk,eladjuk alkatrészként,egyben.1975cm³ diesel,motorikusan hibátlan,pöcre indul most is,csendes füstmentes a motorja.  Légyszi,ha tudtok vevőt rá,vagy tudtok olyan bontót,ami megvenné,segitsetek! Képek vannak róla,illetve minden infót megosztok,ha kéritek!Simán leadni nem akarjuk,mert annál sokkat többet érdemel! Életet mentett!
Sziasztok! Segitséget kérnék tőletek!Szeptemberben irtam ide a szeretett Carinánk sorsát. Baleset történt. Gazdasági totálkárra vette a biztositó.Kasznicsere mentené meg.De mivel angol kaszniról van szó,reménytelen :(( Úgy döntöttünk,eladjuk alkatrészként,egyben.1975cm³ diesel,motorikusan hibátlan,pöcre indul most is,csendes füstmentes a motorja.  Légyszi,ha tudtok vevőt rá,vagy tudtok olyan bontót,ami megvenné,segitsetek! Képek vannak róla,illetve minden infót megosztok,ha kéritek!Simán leadni nem akarjuk,mert annál sokkat többet érdemel! Életet mentett!

A neten találsz toyota bontókat, (és a fórumon is)ott kérdezz utána a vételi szándéknak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35184 Dátum: 2021.01.30 11:11:44 »
 :hmmmm: Nézegettem a külföldi használtautós oldalt. Normál, foglakozós állapotú Carinák 1500 eurótól indulnak, a szebb állapotú, keveset futottakért 3-4000 fölött is kérnek. Erre a Carina II-esre még a szemem is felcsillant

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35185 Dátum: 2021.01.30 16:00:15 »
Gyönyörű!

üdv:

villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35186 Dátum: 2021.02.05 11:02:00 »
 Sziasztok!

Tudom lerágott csont a felni téma, de vettem 4 alufelnit, aminek az ET száma eltér. Az acélfelni 5x100 r14 ET45, de az alufelni 6jx14 H2 ET38, ami elvileg 7mm-rel kijjebb lenne. Vállalható, vagy inkább vigyem vissza a bontóba?
185/65r14 abroncsokon járok 12 éve. Mostanában vennék új gumit, gondoltam ezt az alufelnit szerelném fel.

Fuba és netferry értekezett e témában.
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.05 11:08:38 írta kisbal »
Balázs

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35187 Dátum: 2021.02.05 13:59:26 »
Szia!
Tudtommal ET 35-ig használható, elfér. Annyit veszel észre, hogy stabilabb lesz az útfekvése (ET 39-esekkel járok).Megnő a kerékcsapágy terhelése is, ez elvileg okozhat gondot, de nekem 10 év alatt nem volt ilyen tapasztalatom.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35188 Dátum: 2021.02.06 14:11:32 »
 :hmmmm: Ezt a rendszámot irígylem:  :D


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35189 Dátum: 2021.02.06 15:43:57 »
Sziasztok!

Tudom lerágott csont a felni téma, de vettem 4 alufelnit, aminek az ET száma eltér. Az acélfelni 5x100 r14 ET45, de az alufelni 6jx14 H2 ET38, ami elvileg 7mm-rel kijjebb lenne. Vállalható, vagy inkább vigyem vissza a bontóba?
185/65r14 abroncsokon járok 12 éve. Mostanában vennék új gumit, gondoltam ezt az alufelnit szerelném fel.

Fuba és netferry értekezett e témában.
No találtam egy videót, ahol Gajdán tanár úr elmagyarázza, hogy a gyártók 2% eltérést még engednek a nyomtáv eltérésében. (4.40-5.20) Ez a 7mm eltérés bőven beljebb van annál, hogy gondot okozzon. A kerékcsapágyat (is) úgy tervezte a Toyota, hogy sokkal nagyobb igénybevételt kibírjon. Épp ezért golyóálló a technikája.