Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6528990 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35025 Dátum: 2020.03.06 11:31:07 »
Zo-Lee:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: 

Egy jó szakemberrel azért megnézetném, mert én nem vagyok biztos benne, hogy annyira menthetetlen.

Hála Istennek, hogy Nektek nem lett nagyobb bajotok!

Karosszériás szaki, akihez járok, múltkor egy 130-cal ütközött Fordot kalapált össze, mert a tulajdonosokat megvédte és úgymond hálából megcsináltatják, annak ellenére, hogy a tiéd még patika ahhoz képest... Sajnálom, hogy nem csináltam képet róla.
« Utoljára szerkesztve: 2020.03.06 11:33:52 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35026 Dátum: 2020.03.07 18:20:24 »
Sziasztok!

Múltkor megpróbáltam kifújni a légszűrőt kompresszorral, hát nem nagyon értem vele semmit  :whistling:

Most beletettem egy újat. Visszarakáskor észrevettem, hogy a légszűrő fedélre kötött vastag gumicső (ez megy a fojtószelepházra ugye) viszonylag lazán mozog a helyén. a fojtószelepnél nem mozgott.
Ezt szerintem én 2012-ben raktam vissza gyűrűzés után, aztán annyi. Most húznom kellett kicsit rajta, remélem nem kapott sok szűretlen levegőt  :wacko: Bár akkor valószínűleg nem tűnt volna fel, hogy tömődik a régi szűrő  :hmmmm:

Ha arra van dolgotok, szerintem érdemes azért megnézni, laza-e esetleg  :otlet:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35027 Dátum: 2020.03.08 11:34:01 »
Reggel mentem a kocsival, nem hazudik az új légszűrő  :clap:
A szokásos helyeken, ahol kigyulladt a narancs lámpa, most semmi, úgy sem, hogy direkt jobban nyomtam neki.
Persze a lámpa jól jelez, csak nincs akkora fojtás ugye ;)
No majd a fogyasztás kiderül, most ez a heppem (a kipufogó meg az E10 meg a lapos gumik meg most a légszűrő miatt...), türtőztetnem kell magam, de péntekenként nem tudtam ellenállni az olcsóbb benzinnek (most pénteken 352,9 volt), és megtankoltam tele elég hamar, ebből nem sok derül ki még.

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35028 Dátum: 2020.03.10 19:16:52 »
Sziasztok,
ma délután utolért egy kombi Passat, mikor megálltam a narancssárga lámpánál a Váci úton... szerencse a bajban, hogy senki sem sérült, és nem a Carinával voltam, hanem egy kis céges Corsa-val. A Corsa-t az ütközés átdobta a zebra túloldalára (a sérülések ellenére járóképes maradt), a Passat orra jól összetört, a hűtővize elfolyt.. Így a lehetőségekhez képest nyugodt tudtam maradni.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35029 Dátum: 2020.03.12 08:51:12 »
Sziasztok,
ma délután utolért egy kombi Passat, mikor megálltam a narancssárga lámpánál a Váci úton... szerencse a bajban, hogy senki sem sérült, és nem a Carinával voltam, hanem egy kis céges Corsa-val. A Corsa-t az ütközés átdobta a zebra túloldalára (a sérülések ellenére járóképes maradt), a Passat orra jól összetört, a hűtővize elfolyt.. Így a lehetőségekhez képest nyugodt tudtam maradni.

üdv:
villanó
:no:
Kedves villanó! Örülök, hogy nem lett sérülés!  :flowers: :hug:
Én nem tudom, mi van mostanában az utakon  :no:
https://www.vezess.hu/magazin/2020/03/05/kozlekedesi-balesetek-okai-gyorshajtas-kresz-oktatas-hianya/

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35030 Dátum: 2020.03.27 19:18:34 »
Évekkel ezelőtt már volt szó róla itt, de hátha nem olvasta valaki végig, illetve betoppan még ide  :whistling:, ezért megmutatom, miért érdemes időnként levenni a sárpofozókat és kitakarítani a doblemez mögött
Igen, az ott fél maroknyi humusz, 10 év termése úgy, hogy ahogy csak  lehet, tisztán tartom az eső elvezető lemezt. A másik oldal dettó ilyen.
Azért nem izgatom magam, mert anno, amikor kitakarítottam, egyúttal lefújtam kerámia spray-vel a lemez belső felét, és ez még mindig jól működik, nyoma sincs korróziónak. De enélkül már nem volnék olyan nyugodt.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35031 Dátum: 2020.04.09 08:06:40 »
Sziasztok!
Ha a mostani használat marad egy darabig (...), akkor kb. 4-5 hónap alatt fogyna el a tank benzin.
Elővigyázatosságból vettem egy ilyet, és ma újra tele tankoltam pár liter benzinnel, amivel bemosattam.
Remélem semmivel nem veszik össze  :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35032 Dátum: 2020.04.09 15:07:49 »
Közben próbáltam fogyasztásváltozást is kalkulálni, a mai tankolást alapul véve. Kb. beállt a gép, flexicső jól szuperál, 7,9 l/100km lett, csak a városban közlekedtem.
Ahogy nézem az adataimat, a 2019 tavaszi illetve őszi adatokhoz képest (kb. ilyen hőmérséklet...) olyan 5%-kal kevesebb a fogyasztás, annak ellenére, hogy még a téli gumik vannak rajta.
Próbáltam tényleg objektíven azokat a "régi" értékeket nézni, amikor csak városban mentem vele. Az torzíthat a képen, hogy a mostani, 82 km-en mért átlagot néztem, ami nem túl hosszú. Majd figyelem még, de egyelőre elégedett vagyok vele, hála Istennek :)
Sokkal jobb lélektanilag is egy 7,9 , mint egy 8,3-as fogyasztás  :D

Megnéztem ma egy másik videót is, hát ha nem is teljesen, de majdnem mentes ettől a 4A-FE, normál állapotú motornál nem kell 30-50.000 km-enként koksztalanítani  :wacko: a videóban bemutatott mostani árak is 45000 HUF/tisztítás (ami nem is hatásos), a dióhéjasat nem mondták el itt, hogy mibe fáj.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #35033 Dátum: 2020.04.10 20:02:05 »
Sziasztok!
Ha a mostani használat marad egy darabig (...), akkor kb. 4-5 hónap alatt fogyna el a tank benzin.
Elővigyázatosságból vettem egy ilyet, és ma újra tele tankoltam pár liter benzinnel, amivel bemosattam.
Remélem semmivel nem veszik össze  :hmmmm:
üdv,
Lecseréltem az olajat a járgányokban. A maradék 8 deci olajat meg elhasználtam a fűnyíróba. Gondoltam kipróbálom. (sufni ajtaja már nehezen nyílt a gaztól)
Egy éves benzin volt itthon 1 liter a kanna alján, nem emlékszem már milyen, de talán sima 95-os MOL-os. Már rétegződött a kannában, ezért jól felráztam és csak 2 decit tankoltam belőle, de első rántásra indult vele, szokásos hang, szag, erő. stb.

A Corolla is téli álmot aludt. Amikor még tankoltam, novemberben, akkor nem tudtam, hogy lesz másik (sós-latyakban rohasztható) kocsi, és arra számítottam, hogy napi használatban lesz és kifogy, így nem is prémium benzint tankoltam bele, mint amit télre szoktam... Olyannyira nem jártam vele, hogy január végéig még az akku is ki volt szerelve. Kicsit féltem a benzintől, de kb. úgy indult elsőre, mintha 5 perce mentem volna utoljára...  [rohog]

Közben jött ez az E10-es átállás. Na én eldöntöttem, hogy abból nem kérek. (mármint a potenciális korróziós hatásból az üzemanyagrendszer finoman megmunkált alkatrészein). Az, hogy a motor szépen megy vele, az nem kérdés, tankoltam már régebben 10l E85-t egy tank benzin mellé (az már E20).

Szerintem ha a 4-5 hónapban hetente legalább egyszer mész vele (az üzemanyag szivattyú által szállított többlet benzin visszatér a tankba szóval összekeveredik a tank tartalma), akkor nagy gond nem lehet a sima benzinnel se. A rétegződéshez a tankban kell kb 3-4 hét. Mondjuk a stabilizáló adalék is csak jó, ha tettél bele.
« Utoljára szerkesztve: 2020.04.10 20:03:47 írta Kalmi »

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #35034 Dátum: 2020.04.16 19:26:57 »
Tisztelt Carinások,

ahogy igértem, még beszámolok, utolsó látogatásomként eme sokra becsült oldalon, ahol mindig kaptam segítséget az elmúlt 15 év alatt...
Kész, elment az Örök BontóMezőkre a gép. Valahol, valaki biztos jól fog járni....  :wacko:
Biztosító 330-at fizetett a gépért. Hááát... Ez van. LEhetett volna több is, de nem volt egy full extrás gép, az állapota meg senkit nem érdekel... Mit lehetett volna, milyen vacakolással többet kihozni?...Áááh. Pláne a mostani helyzetben. Levezetve, mérlegelve mindent, elfogadhatónak találtam az összeget. Én már nem akartam küzdeni vele, sehogy, semmilyen formában. :(
Mégegyszer köszönöm mindnyájotoknak a támogatást, segítséget, kedves csapat van/volt itt! (ide az a meghajló smile jönne, de nem találom :) )

Pár cuccot kimentettem a kocsiból, felteszem az apróba, hátha valakit érdekel.

Szevasztok!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35035 Dátum: 2020.05.01 15:36:05 »
Sziasztok!

Elszállt a jobb oldali fényszóróban a tompított izzószál. Tungsram (GE) Megalight +120%-os. A bal oldaliban még jó volt (pedig tavaly nyáron azt törtem meg, ám túlélte), de párban cseréltem őket.
Az új pár egy Osram NightBreaker Laser +130%-os páros. A jobb oldali fényszóró izzón levő tömítő gumija sajnos szétrepedezett, az a tavalyi tört fényszóró ép gumiját kapta meg (karosszériás srác visszaadta). Onnan, hogy megsprayztem még régebben a csatlakozóikat, egy csere pár perc (!) összesen.
Komolyan álom még izzót is cserélni ebben, semmi bontás, varázslás, esőtánc vagy társai, a tágulásit akasztottam félre, ennyi  :clap:
Hála Istennek most megy, majd ha megyek vele sötétben, akkor látom, mit érnek. A régebbi sima +90%-os NightBreaker-ek jók voltak, azt tudom.
A próba nem tudom, mikor lesz, mivel öt hét alatt kb. 130 km-t mentem vele.

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35036 Dátum: 2020.05.24 17:16:24 »
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35037 Dátum: 2020.05.26 21:34:07 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35038 Dátum: 2020.05.26 21:49:43 »
Sziasztok!

Ma meglepő élmény részese lehettem :)
Még a következő áremelés előtt elugrottam tankolni, vittem egy kis kannát is, mert a láncfűrészbe, permetezőgépbe, rotakapába is prémium 100-as benzint veszek a Lukoilnál, úgy döntöttem. Na, abba tettem 4 litert, és jött a kocsi ugyanazon lendülettel. 361 literje...na hadd menjen, keveset megyek vele újabban. Már néhány tankolás óta ezt töltöm bele, ha már jól lement az ár, most már nem túl sok 95-ös E10 lehet benne.
A szokott kútállásnál, kétszeri kattanásig. Levonom a 4 litert, elsőre nem hittem el.
245 km-re kellett neki 16,36 liter üzemanyag  :eek:
Városi használattal, sajnos még mindig a téligumi van rajta, és így 6,68 liter kellett neki 100km-re, pedig már motorelőmelegítést sem kap.
Visszanéztem a fogyasztási adatokat a spritmonitoron, tavaly hasonló körülmények mellett nyárigumival kb. egy literrel többet kért.
Nem igazán tudom, mi van, mondjuk sejtettem, hogy a flexicső kijavításával jobb kellene legyen, de ennyire nem tippeltem. Azt már észrevettem, hogy jobban megy a kocsi, mint eddig, pedig ezelőtt mindegy volt, milyen benzint kapott, ugyanúgy ment. Ez valami jóféle nafta lehet mégis  ::)
Fogom még figyelni, mert ez egyetlen alkalom volt, mit mutat majd ezután? A prémium benzin számíthat plusz ennyit a fogyasztásban is? Mert akkor lazán megéri, kb. 10%-kal drágább a sima E10 95-ösnél (331 vs 361, ha jól emlékszem, és ez E5), de a fogyasztás jóval kevesebb, jobban megy a kocsi vele...no majd remélem kiderül  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.26 21:51:29 írta vd1234 »

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35039 Dátum: 2020.05.27 11:16:52 »
"Szia!
Az a tiéd?"

Nem, az enyém kékesszürke (183-as színkód)

üdv:
villanó

illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)