Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6528157 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35010 Dátum: 2020.02.19 19:19:23 »
Sziasztok!

Ránéztem az előbb a flexicsőnél levő varratokra: ugyanolyanok, mint szombaton, csak kis por van rajtuk, de rozsda/reve semmi hála Istennek!
Ma kicsit odacsaptam a kipufogót, nehogy nagyon örüljek, de baj nem lett belőle.
Kicsit úgy tűnik, hogy a leömlőhöz való csatlakozást meg kell még jobban húzni, azt majd megcsinálom a napokban.

Ha már kicsit melegedett a rendszer, akkor tényleg úgy van, ahogy Offday írta, rezonanciamentes működés minden fordulatszámon: lassan meg is szokom, hogy 1600-2000 között is ugyanolyan csendes, mint máshol  :cool2: Tudom ajánlani mindenkinek ezt a megoldást  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35011 Dátum: 2020.02.21 08:33:46 »
Sziasztok!

A szokásostól is kevesebb az aktivitás mostanában errefelé, úgy látszik a "fácsén" zajlik az élet  :otlet:

No mindegy. Ma reggel tankoltam, mivel helyi Lukoil akció van péntekenként újabban, 368 volt az E10.
Kb. 2/3 - 1/3 arányban volt város és országút, 7,91-es fogyasztás jött ki. Ez elsőre nekem magasnak tűnik, szerintem a lyukas kipufogó a ludas ebben, mivel csak múlt szombaton sikerült orvosolni a gondot: szerintem a lambdaszonda a külső oxigéntől dúsabb keveréket állított be.
Ettől a tankolástól tudom majd pontosabban megállapítani, hogy az E10 okoz-e észrevehető fogyasztásnövekedést. Elvileg pár hét és okosabb leszek az ügyben  ;)

Apósom a 2012-es Corsájába már prémium benzint tankolt, szerinte az a kocsi nem jól viseli az E10-et. Mondjuk én megnéztem, és hivatalosan kompatibilis vele  :hmmmm:


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35012 Dátum: 2020.02.28 08:01:12 »
Sziasztok!

Reggel nem tudtam ellenállni, hogy megint pénteki akció van, és 123 km-nél teletankoltam 10,02 literrel.
8,15-ös fogyasztás jött ki, ami elsőre soknak tűnik, de elgondolkodtam, hogy ez csak város, ráadásul pár napja kellett beállítani a keréknyomást a két első kerékben, az egyikben 1,7 bar, a másikban 1,9 bar volt, a nálam szokásos 2,6-2,7 helyett. Érdekes, hogy a hátsókban kb. jó volt az érték.
Különben szerintem nagyon jól megy ezzel az E10-el is. Alacsonyabb fordulaton, főleg indulásnál jön ki. Szokott módon indulva, nem pörgetve is meg tud csúszni kicsit valamelyik hajtott kerék, és ez nem a gumi hibája, tényleg megindul rendesen  :D Megint eszembe jut szegény apósom, ő a 2012-es Corsájával problémázik E10 ügyben, és prémium benzint tankol bele újabban.
No majd kiderül remélem hamarosan, hogy van-e az E10-nek fogyasztásnövelő hatása, és kb. mekkora?
Nektek nincs valami tapasztalatotok ezzel már?

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #35013 Dátum: 2020.03.01 09:13:20 »
Régebben próbáltam két tankolás idejére az E20-as keveréket, ami ugyan nyáron volt, de semmi probléma nem volt és fogyasztás növekedést se tapasztaltam.
Azért hagytam abba, mert félek az üzemagyagrendszer korróziójától. Hosszú évek alatt biztos vagyok benne, hogy az alkoholtartalom és a víz, amit megköt, csak rosszat tesz a fémekkel és gumialkatrészekkel...

Télire amúgy is prémium benzint szoktam tankolni többnyire. Most viszont tavasztól őszig is azt fogok használni (nem olyan nagy érvágás, mert havonta kb. 300km-t megyek).

Az OFF 206-ba (2007-es 1.4 8V benzin) viszont E10-est tankoltam már kétszer nincs vele probléma.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35014 Dátum: 2020.03.01 17:39:48 »
Sziasztok!

Reggel nem tudtam ellenállni, hogy megint pénteki akció van, és 123 km-nél teletankoltam 10,02 literrel.
8,15-ös fogyasztás jött ki, ami elsőre soknak tűnik, de elgondolkodtam, hogy ez csak város, ráadásul pár napja kellett beállítani a keréknyomást a két első kerékben, az egyikben 1,7 bar, a másikban 1,9 bar volt, a nálam szokásos 2,6-2,7 helyett. Érdekes, hogy a hátsókban kb. jó volt az érték.
Különben szerintem nagyon jól megy ezzel az E10-el is. Alacsonyabb fordulaton, főleg indulásnál jön ki. Szokott módon indulva, nem pörgetve is meg tud csúszni kicsit valamelyik hajtott kerék, és ez nem a gumi hibája, tényleg megindul rendesen  :D Megint eszembe jut szegény apósom, ő a 2012-es Corsájával problémázik E10 ügyben, és prémium benzint tankol bele újabban.
No majd kiderül remélem hamarosan, hogy van-e az E10-nek fogyasztásnövelő hatása, és kb. mekkora?
Nektek nincs valami tapasztalatotok ezzel már?
Szia! Pontos értéket nem tudok, erős közelítéssel most 7.6 hosszú távon vegyesben, de volt közben gyertya-légszűrőcsere is. Szerintem jó érték téli gumikon. Én nem tudom megcsikorgatni a kerekeit, de igen, kis gázzal is rugalmasabb. Gyertyacsere óta (K20TT) pörgetve is meglódul már.  ;)

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #35015 Dátum: 2020.03.02 15:30:39 »
Kedves Carina tulajdonosok!

Úgy néz ki - egy fiatal, egy éves jogsis személy jóvoltából (tudom, ennek nem kell relevánsnak lennie, de muszáj kiírnom magamból) - nem fogom látogatni a jövőben ezt az oldalt...  :cry:
Valahol mindig bennem volt egy kis félsz, hogy van egy szeretett, tip-top állapotú, régi, de annál inkább megbízható, minőségi személyautóm, amire hiába vigyázok mint a szemem fényére, most már túl sok kretén/figyelmetlen járja az utakat, és mi van ha.......
Hát megtörtént a rémálom.  :cry:
Múlt héten torlódásban megálltam utolsó autóként. A mögöttem levőnek ez nem sikerült, vagy 60-70-ről fékezve nekem csapódott, én meg tovább, és az előttem levő is.  :cry:
És hiába a sok "babujgatás", óvás, pár másodperc alatt odaveszik a terv, hogy már cask 6 évet bírjak ki, és megérdemelné az OT rendszámot...
Pár adat:
- 24 éves
- sose tört
- vegyes, hosszútávú fogyasztás 5.8l (!!!)   (igen, annyi, de volt már 5.2 is, tervem volt, hogy kihozom belőle az 5 alát is)
- olajfogyaszás 0.01l/10e km
- kasztni rozsda, "buborék" mentes, korát totálisan meghazudtoló gyönyörű fényezés
 Természetesen két karosszériásnak is megmutatván - ahogy azt a baleset után kiszálltamkor én is rögtön megállapítottam - "legétékázta".
Nem lepett meg, nyilvánvaló, ennyi kárból mi más lehetne. :(

Nem tudom, hogy mégis lehetne-e valamit eszközölni, de már a jobb első ajtó is szorul, nem vagy csak nehézkesen tolható a vezető oldali ülés (?), hátul begyűrödött az alváz, hogy a látható sérülésekről ne is beszéljek.

Most várakozó állásban vagyok, várom a kárfelmérőt.

 :cry: :cry: :cry: :cry:




Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #35016 Dátum: 2020.03.02 15:33:40 »
Max össz. 200kb? Ti hogy tudtok többet felrakni?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35017 Dátum: 2020.03.02 19:38:53 »
 :cry: Nagyon sajnálom! Mi, akik nem csak használjuk, de becsén mérjük ezeket az autókat, tudjuk, hogy ez a biztosístós értéken nem mérhető veszteség.
De a legfontosabb, hogy emberben nem esett kár!  :excl:
Zárhídnak annyi, a hossztartók is vsz. elmozdultak.  :no: Az viszont, hogy gyűrődött a C oszlop mögött, nehezen nyílik az első ajtó, ami nem kapott közvetlenül, de főleg, hogy a vezető ülés is nehezen mozog, azt sejteti, hogy a kaszni is csavarodott, és ha így van, akkor nem hogy nem érdemes, de nem is szabad többé az útra tenni. Az egy dolog, hogy úgy a futóművét nem tudod többé beállítani, de ki tudja, mennyire gyengült az utascella merevsége.

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #35018 Dátum: 2020.03.02 20:13:36 »
Igen, ezen jelenségek alapján sajnos én is pont erre gondoltam... :(
Meg egyébként is; többé már nem tudna ugyanaz az ékkő lenni, ami előtte volt.
 :cry: :cry: :cry:

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35019 Dátum: 2020.03.02 20:29:03 »
Kedves Zo-Lee,
rémes ami a kocsiddal történt... ha mégis menthető, akkor 2 Carello első lámpát tudok felajánlani a projekthez. (épp most vettem újat)

Légzsák nem nyílt?

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #35020 Dátum: 2020.03.02 20:41:58 »
Ez kedves Tőled, köszönöm.
Nem nyílt. Ezt mondjuk én se értettem, nem kellett volna? Nem ismerem - hála Istennek - a légzsáknyitások mechanizmusát (x sebesség felett?, vagy elől "elér" valami kapcsolót?, nem tudom), így nem tudom, hogy egyáltalán működött volna-e...  :hmmmm:

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35021 Dátum: 2020.03.04 22:08:15 »
Kedves Zo-Lee,
várjuk a fejleményeket!

üdv:

villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #35022 Dátum: 2020.03.05 18:43:12 »
Természetesen megírom.
Egyelőre csak annyi, hogy a kárszakértő kint volt, megkárszakértette a gépet.
Most hívásvárás a biztosító felől. (Állítólag pár hét is lehet...  :eek: )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #35023 Dátum: 2020.03.05 18:57:24 »
Természetesen megírom.
Egyelőre csak annyi, hogy a kárszakértő kint volt, megkárszakértette a gépet.
Most hívásvárás a biztosító felől. (Állítólag pár hét is lehet...  :eek: )

 :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Carina
« Válasz #35024 Dátum: 2020.03.05 22:25:55 »
Természetesen megírom.
Egyelőre csak annyi, hogy a kárszakértő kint volt, megkárszakértette a gépet.
Most hívásvárás a biztosító felől. (Állítólag pár hét is lehet...  :eek: )
A ex Carinám is megsérült hátul, ahhoz kerestem cuccokat.
Az öcsém használja már 2 éve. Megtolta hátulról egy 80-as Audi, a biztosító GTK-ra vette.
Ma vettem fel a 258 e Ft-ot, +25 ezret adna kocsiért ha lemondanék róla.
Holnap alkatrész beszerzés, aztán javítás, mert túl jó állapotban van ahhoz, hogy veszni hagyják.
5 ajtóshoz nem nagy választék van bontott cuccokból, szedánt nagyon sokat bontanak.
Üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D