Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527224 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #34995 Dátum: 2020.01.20 17:44:09 »
A csomagtér ajtó gázteleszkópjai oda vannak, azokat is cserélni kéne mert nem tartja meg a súlyt és azonnal leesik az ajtó ha az ember elengedi. Hívtam ma a szervízt, hogy szeretnék új teleszkópokat. Mondták hogy nincs, Unixba sem találtak ehhez valót. Monták, próbáljak más autóhoz valót beletenni, ami méretileg passzolna. Cserélt vki már csomagtérajtó gázteleszkópot (5 ajtós, Liffback)? Melyik autójé jó még a Carinához?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34996 Dátum: 2020.01.20 19:05:54 »
A csomagtér ajtó gázteleszkópjai oda vannak, azokat is cserélni kéne mert nem tartja meg a súlyt és azonnal leesik az ajtó ha az ember elengedi. Hívtam ma a szervízt, hogy szeretnék új teleszkópokat. Mondták hogy nincs, Unixba sem találtak ehhez valót. Monták, próbáljak más autóhoz valót beletenni, ami méretileg passzolna. Cserélt vki már csomagtérajtó gázteleszkópot (5 ajtós, Liffback)? Melyik autójé jó még a Carinához?
Én már cseréltem, villanó kolléga tapasztalata alapján bontott japán került bele. Durván erősebb, kb. másfélszerese a dugattyú átmérője, most hidegben is fölvágódik a hátsó ajtó.  :) Arra számíts, hogy le kell bontani a cseréhez a 'C' oszlop belső műanyag borítását, és az azt rögzítő patentok tutira eltörnek (szemben az ajtókárpitéval), de a fentebb linkelt helyről olcsón beszerezhetőek újak, ha érdekel, kikeresem a pontos cikkszámát, most ősszel cseréltem.

Kovács autónál egyébként van többféle is, ezeket nem ismerem, de szomszéd topicban épp most írt valaki a Magnetiről.
Talán még a T22-es Avensisé is passzolna,  :hmmmm: de meg kell nézni a Toyodiy-en gyári szám szerint.
Megnéztem: 10cm-rel rövidebb

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34997 Dátum: 2020.01.20 21:14:41 »
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=94.msg726041#msg726041
A cikkszámot megköszönném! Köszi az infókat ismét!
A kárpitot miért kell lebontani? Nem elég csak a rossz lengéscsillapítót  kipattintani a tartólemez gömbfejéről és az újat bepattintani a gömbfejre? Le kell szerelni a komplett tartótlemezt is?
Gondolom, ide címezted  ::)
A miénk sajnos nem rugós kialakítású, hanem fixen van rögzítve a gömbcsapon. Megpróbáltam lefeszíteni, aztán a kaszni érdekében felhagytam vele. A C oszlopra van alulról felfogatva a csap, ezért kell a borítást leszedni.
Láthatod, hogy így is árulják
Van olyan, ahol pattintós a fej kiképzése, de az eredeti nem ilyen.
A patent, amire szükség van (12 db.)
A teleszkópok felfogatása:
http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/1997/carina-e-ukp/at190l-blmdkw/3_273530_005_/body/6709_back-door-lock-handle

A borítás:
http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/1997/carina-e-ukp/at190l-blmdkw/3_273530_005_/body/6401_inside-trim-board-door-opening-trim-moulding#62472A

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #34998 Dátum: 2020.01.20 23:04:13 »
Nagyon szépen köszönöm! Igen, valóban én is "nekiestem" volna feszegetni a gömbfejnél a teleszkópot. De nem is értem, hogy miért árulják tartó nélkül is, amikor csak tartóval együtt lehet leszedni és feltenni.
De ahogy nézem, nem egy olcsó ez a gázteló. Ráadásul van rajta spoiler is, úgyhogy muszály cserélni. Anno az enyém volt az autó, most az öcsémé. Pár napja kölcsönkértem, költözés miatt és úgy akarom visszaadni neki, hogy az ablakemelő is ok legyen meg ez is. Nem akartunk ennyit rákölteni, úgy volt hogy mennie kell majd de most hogy újra vezetem én is, újra előjött amiért anno annyira szerettem. Az idő elment felette de még mindig jó menni vele. Apropó. A Carinát mennyire érinti ez a E10 mizéria?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34999 Dátum: 2020.01.21 09:14:09 »

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #35000 Dátum: 2020.01.23 09:31:41 »
[quote author=kalapos
A miénk sajnos nem rugós kialakítású, hanem fixen van rögzítve a gömbcsapon. Megpróbáltam lefeszíteni, aztán a kaszni érdekében felhagytam vele. A C oszlopra van alulról felfogatva a csap, ezért kell a borítást leszedni.
Láthatod, hogy így is árulják
Van olyan, ahol pattintós a fej kiképzése, de az eredeti nem ilyen.
[/quote]

Beszéltem az autós bolttal, sajnos nincs nekik komplett csak a pálca... Tök jó.... Akkor minek hirdetik, hülyítik az embert, hohy lehet venni.... Most ilyenkor mivan akkor? Nem lehet kicserélni egy csomagtér gáztelót? Nem akarom elhinni...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35001 Dátum: 2020.01.23 18:57:31 »
Tényleg bosszantó. Toyota bontókat nézted esetleg? Vagy ZéBAlászst? A japán verzióét tudom ajánlani, ég és föld a különbség.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #35002 Dátum: 2020.01.23 22:45:56 »
ZéBalázzsal még anno régen beszéltem, sőt több alkatrészt is vettem tőle de már nem hiszem, hogy foglalkozik Carina alkatrészek gyűjtésével, teleszkópja meg már anno sem volt mivel ritka és keresett alkatrész. Bontók is felejtősek, alig van Carina bontóba, ami meg van, az a pár meg már kuka sajnos.
Új alkatrészt kéne venni vhonnan. Ez a bosszantó, hogy egy csomagtér teleszkópot sem lehet venni hozzá, vicc az egész. Ilyenkor elgondolkodom, hogy hagyjuk az egészet és megy a bontóba ez is. Fájna a szívünk érte de hogy akármi tönkremegy rajta minden egyes alkatrész beszerzése szinte lehetetlen kategória de ha vhogy be is lehetne szerezni az is hetek utánajárásával és millió telefonnal jár. De inkább nincs az a jellemző. És vhogy erre nincs se türelmem se idegzetem.
Amúgy meg még mindig fent van a kovacs autóboltnál, hogy az a teló amire azt mondták, h nincs még mindig rendelhető... Komolytalanok. Tudják, h nincs de nem veszik le az oldalról.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35003 Dátum: 2020.01.24 07:57:44 »
Szia!

Lehet, hogy ferdehátúnál rosszabb az ellátás, de lépcsőshátúnál eddig kb. minden volt, hála Istennek.
Autósboltokban meg bontóban is. Tavaly volt két baleset is, bontóban rögtön volt hátsó lámpa és lökhárító is. Előtte a hátsó elektromos ablakemelő is volt. Nyáron első lökhárító nem volt neki, de a Szakálnál újonnan az is volt. Igaz, utóbbival állítólag kicsit szenvedni kellett, mire felkerült. Új fényszóró, hűtőrács és index  is volt.
Futóműhöz, fékhez, erőátvitelhez, motorhoz is eddig kb. minden egyszerűen beszerezhető volt.
Ha megadsz konkrét adatokat hozzá, szívesen rákeresek, hátha. Privátban pedig meg tudom adni a Pécs melletti bontós számát, hátha van hozzá valamije.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #35004 Dátum: 2020.01.24 10:29:46 »
Beszéltem az autós bolttal, sajnos nincs nekik komplett csak a pálca... Tök jó.... Akkor minek hirdetik, hülyítik az embert, hohy lehet venni.... Most ilyenkor mivan akkor? Nem lehet kicserélni egy csomagtér gáztelót? Nem akarom elhinni...
Lehet gyártatni is gázteleszkópot, két cég is foglalkozik vele, bármilyet tudnak gyártani minta alapján: Moliton Kft és a Formax Kft. mindkettő egri cég, keress rájuk.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35005 Dátum: 2020.02.04 18:56:52 »
Sziasztok!

Ma voltam a Szakálnál, lassan gyűjtögetem, ami kell a szerelésekhez/karbantartásokhoz.
Vettem egy liter Eneos Premium ATF DIII automata váltóolajat a szervóhoz. Sehol nem találtam meg, mennyi kell  összesen bele, ha leürül, de ők sem találták. Remélem elég lesz, mert meg fogom bontani a gumibakcsere miatt.
Aztán rendeltem egy liter Ate DOT4 fékfolyadékot, mert ősszel le kell cserélni azt is. Nem tudtam ellenállni, fémdobozos és 2177 HUF  :clap:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35006 Dátum: 2020.02.15 18:58:38 »
Sziasztok!

Kapcsolódva az előző hozzászólásomhoz, megvan a fémdobozos fékfolyadék. Azt írja rá a gyártó, hogy évente kell cserélni, gondolom neki pénz, azért ;)  Hát szerintem én 2 év alatt nem cserélem...

Ma nekiálltam a flexicső beépítésnek. Olyan volt, mint a traktor, ha már csak közepes gázt is kapott.
Offday leírását megnéztem, eléggé hasznos volt, itt is köszönöm :)
Kissé vontatottan haladtam egyedül, a földön szerelve, úgy, hogy le kellett venni az egész rendszert (ez a hegesztést is nagyon megnehezítette).
Én is 50x150-es flexicsövet vettem, a kipufogócső kicsit vékonyabb, olyan 48mm, azért megoldható volt. Vettem 1,6mm-es rutilos  hegesztőpálcát, de nem voltam elégedett vele.
Sikerült szerezni régebben hőálló hegesztőpálcát (Kasamas 410W), ez 1200 Celsius fokig reveálló, ezzel hegesztettem meg a csövet mindkét végén. Nem is festettem semmit, mert a flexicsőnek szerintem bírnia kell, a gyári csövek bírják (hihetetlen, semmi bajuk), és a varrat is bírja. Remélem nem tévedek. Horganyspray-m van, az is 600 fokig hőálló...
Kicseréltem a két tűzkarikát is, ott ahol a leömlőnél van a csatlakozás, hála Istennek jó méretet sikerült a boltban adniuk. A tűzfal alatt levő gumibakot is újra cseréltem, mivel elég kemény volt és félig beszakadt már. A leömlő alatti csatlakozón is volt szerintem repedés 1-2 darab, ezeket a hőálló pálcával javítottam.
A hátsó dobnál levő gumibakok egész jók még, és bár vettem újakat, nem cseréltem őket, mert ahogy néztem nem könnyen cserélhető (szerintem csak roncsolással).
Ránézésre sokkal jobban áll, mint eddig.  Minden visszament, viszont a hátsó dob első gumibaktartóját fogó két hatos csavar egyik kocsiban levő menete megszakadt, mondjuk 26 éves autónál ennyi legyen a legnagyobb baj. Holnap ezzel megpróbálok kezdeni valamit, aztán próba, nagyon kíváncsi vagyok...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35007 Dátum: 2020.02.16 08:22:39 »
Reggel gyorsan nekiálltam a szakadt menet problémának.
Levettem a jobb hátsó kereket is. Annyi volt, hogy oda lehet férni a csavar felső végéhez (vágtam egy kicsit hosszabb csavart oda), amire rá lehet tenni egy anyát, és egyszerűen meghúztam.
Ezután indítás volt. Jó hangja van, viszont az utastérben hidegen a szokásosnál jobban rezonál, melegen még nem tudom. 1-2mm-rel nagyobb hossz miatt csinálhat ilyet?
Azt gondolnám, hogy ennyit el tud csúszni a gumibakokon hátrafelé. Megmozgattam a csövet alulról, látszik, hogy mozog a flexicső, tehát annyira nem feszülhet(ne). Majd ki fog derülni, remélem abbamarad ez a dolog.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #35008 Dátum: 2020.02.17 09:30:07 »
Szerintem a gumibak cseréjével függhet össze a szokatlan rezonancia, nem valószínű, hogy az új flexicső okozza.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35009 Dátum: 2020.02.17 19:49:03 »
Köszönöm, ez természetesen elképzelhető.
Ma kipróbáltam. Sokkal jobb lett hála Istennek! A rezonancia reggel még jobban jelentkezett, de ahogy tapasztalom, egyre inkább csitul.
Az 1600-2000-es fordulattartományban iszonyúan zörgött ezelőtt, ami összefügg azzal is, hogy az összetartó rugók is elég gyengék voltak már. Én meg pont abban a tartományban elég sokat megyek. De ennek vége, most nem zörög, lehet terhelni és nem lesz traktor belőle.
Nagyon kellett ez már neki, remélem bírja majd ez a flexicső jó sokáig. Ha pedig a fogyasztás is csökkenne, az lesz majd a "háváj"  :cool2: