Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527549 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #34875 Dátum: 2019.07.04 09:35:29 »
Melyik alkatrész kereskedőtől lett beszerezve?
Szia! Sajnos azt nem tudom, mert a szerelőm vette meg a szettet, nem én.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #34876 Dátum: 2019.07.04 09:44:54 »
Szia! Sajnos azt nem tudom, mert a szerelőm vette meg a szettet, nem én.

Szervusz! Azért kérdeztem, mert tudtommal vd1234 kartársnak a Szakalmetalnál van kedvezmény igénybevételi lehetősége, azok pedig nem forgalmazzák  / már éve hogy a nevezett márkájú termék, árazás alatt van /.

Bár magam is csak Aisin kuplungot szerel(tet)nék a vasparipámba.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34877 Dátum: 2019.07.04 15:20:37 »
Nekem a 190 ezres cserekor AISIN szett került bele a szerelőm javaslatára, ők a gyári beszállító. Utána vajpuha lett a pedál. :clap:

Szia!

Köszi az infót!
Örülök, hogy a tiédben bevált! Egyszer valahol olvastam Aisin kuplungról olyat, hogy nem lett jó, de elképzelhető, hogy nem szakszerű beépítés miatt  :hmmmm:
Bárdinál találtam, ott 42000 körüli áron lehetne megkapni, nem tudom, jobb-e annyival a Sachs-nál  :?: 
Még nem akut a dolog, ezt is talonba teszem  :yes:

murga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Carina
« Válasz #34878 Dátum: 2019.07.04 20:49:10 »
Sziasztok!
A szomszédom a Carináját el szeretné adni.
https://www.dropbox.com/sh/yh5ox69dyfmikkd/AAC2d0IiDG7Kv3yo_avcq9VBa?dl=0
1,6-os benzines, 310000km van benne 1995-ös évjárat
Klíma, Abs, 4 elektromos ablak, szervo, gyerekzár, ködlámpa, ezeket gyorsan elsorolta
Holnap lejár a műszaki vizsgája, és már nem szeretné megjavíttatni, mert gondok vannak a lengéscsillapítóval, Abs-sel, kipufugóval
Szerintetek alkatrésznek megvenné valaki?
Mennyit érhet így?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34879 Dátum: 2019.07.07 08:23:00 »

Sziasztok!

Tegnap voltunk egy (számomra) hosszabb országúti autózáson, ma reggel gyorsan megtankoltam, mivel egy ilyen esemény nem túl gyakori a kocsinak.
Kissé meglepődtem: 5,98 l/100km-re jött ki hála Istennek  :clap: Úgy érzem, hogy valamiért nekem az a 6 literes érték a lélektani határ :)
Egész évre vetítve így nem éri el a 7,5-ös értéket, pedig kb. 3/4 részben városban megy.
Megint kitisztultak a dolgok, a hazaúton szinte repült  :)

Szerintem közel a 370.000 km-hez egy 25 éves autótól családdal csomagokkal ez nagyon szép.
Következtetés: Amíg lehet, addig meg kell tartani  :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34880 Dátum: 2019.07.09 13:00:06 »
Sziasztok!

Tegnap voltunk egy (számomra) hosszabb országúti autózáson, ma reggel gyorsan megtankoltam, mivel egy ilyen esemény nem túl gyakori a kocsinak.
Kissé meglepődtem: 5,98 l/100km-re jött ki hála Istennek  :clap: Úgy érzem, hogy valamiért nekem az a 6 literes érték a lélektani határ :)
:clap: kamikaze-i érték  :D Nekem eddig egyszer jött össze, nem is tudom hogyan :?:
Szerintem közel a 370.000 km-hez egy 25 éves autótól családdal csomagokkal ez nagyon szép.
Következtetés: Amíg lehet, addig meg kell tartani  :D
:yes: :yes: :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34881 Dátum: 2019.07.09 15:10:57 »
:clap: kamikaze-i érték  :D Nekem eddig egyszer jött össze, nem is tudom hogyan :?: :yes: :yes: :yes:

Viccelsz? Mindig az egyik képed jut eszembe, amikor >500km-nél éppen félig alul jelzett az üzemanyagszint-mutatód  :otlet:  :lol:
No nekem most egy kicsit megközelítette azt ;)
Lehet, hogy pont akkor volt ez az eset?

Sajnos én nem tudom Ákoshoz hasonlóan kikönnyíteni a kocsit, bár lassan már nem kell a gyerekek mellé a fél konyhát is vinni :)
Meg volt benne tartalék hűtőfolyadék a múltkori lezúzás miatt (hátha kell...), emelő, poroltó... :D Sok sík terep volt az útvonalon.
Tényleg, kamikaze-val mi van mostanában?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34882 Dátum: 2019.07.11 13:30:13 »
Viccelsz? Mindig az egyik képed jut eszembe, amikor >500km-nél éppen félig alul jelzett az üzemanyagszint-mutatód  :otlet:  :lol:
No nekem most egy kicsit megközelítette azt ;)
Lehet, hogy pont akkor volt ez az eset?

Sajnos én nem tudom Ákoshoz hasonlóan kikönnyíteni a kocsit, bár lassan már nem kell a gyerekek mellé a fél konyhát is vinni :)
Meg volt benne tartalék hűtőfolyadék a múltkori lezúzás miatt (hátha kell...), emelő, poroltó... :D Sok sík terep volt az útvonalon.
Tényleg, kamikaze-val mi van mostanában?
Na azért ne frusztráljon az a kép! Nem mindig tankolok tele, és nem mindig nullázom a számlálót  :D De ha ezért örömködtem akkor, ez lehetett az oka. Egyszer történt, hogy 170km autópályán krúzolás után megint teli tankoltam, és 10 liter fért csak bele, ez volt a legextrémebb fogyim ("normál" pályatempóban 6.4 is volt!), lehetett persze részeredményként kevesebb is, de nem mérem az egyes etapokat, általában vegyes használatra jut egy tank, úgy meg 7.1-7.5 között mozog a fogyasztás.
Egy dolog még javíthat rajta: ha  megérem, hogy lefutózom a mostani 195-ös gumikat (nagyon kopik a Continental), akkor vsz. 185-ökre váltok - ahogy telik az idő a kanyarsebesség helyett a ballonosabb járásmód jobban vonz.  :wheelchair: :D
Egyszer még kipróbálnám a 14-es felnikkel, de nem akarok visszaváltani.

Kamikaze egyszer bejelentkezett, de gondolom az itteni "nyüzsgés" nem motiválta.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34883 Dátum: 2019.07.31 10:05:51 »
Na azért ne frusztráljon az a kép! Nem mindig tankolok tele, és nem mindig nullázom a számlálót  :D De ha ezért örömködtem akkor, ez lehetett az oka. Egyszer történt, hogy 170km autópályán krúzolás után megint teli tankoltam, és 10 liter fért csak bele, ez volt a legextrémebb fogyim ("normál" pályatempóban 6.4 is volt!), lehetett persze részeredményként kevesebb is, de nem mérem az egyes etapokat, általában vegyes használatra jut egy tank, úgy meg 7.1-7.5 között mozog a fogyasztás.
Egy dolog még javíthat rajta: ha  megérem, hogy lefutózom a mostani 195-ös gumikat (nagyon kopik a Continental), akkor vsz. 185-ökre váltok - ahogy telik az idő a kanyarsebesség helyett a ballonosabb járásmód jobban vonz.  :wheelchair: :D
Egyszer még kipróbálnám a 14-es felnikkel, de nem akarok visszaváltani.

Kamikaze egyszer bejelentkezett, de gondolom az itteni "nyüzsgés" nem motiválta.
Na, nyaralás, friss adatok: 86 litert kért 1240 km-re, ez 7 liter alatti fogyasztás végig klímázva, tele kocsival, több mint fele részben GPS 130-as autópályával (ezen belül egy tiszta sztráda érték is van, 280 km-re 21 liter, ami 7.5-ös fogyasztás,; 700 km vegyes (ebből 100 km pálya) - 47 liter~6.7-es átlag). Olajszint maxon maradt  :clap: (még pár ezer km van a 100 000 km-es tapasztalathoz a XADO kezelés óta).

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34884 Dátum: 2019.07.31 23:01:16 »
Na, nyaralás, friss adatok: 86 litert kért 1240 km-re, ez 7 liter alatti fogyasztás végig klímázva, tele kocsival, több mint fele részben GPS 130-as autópályával (ezen belül egy tiszta sztráda érték is van, 280 km-re 21 liter, ami 7.5-ös fogyasztás,; 700 km vegyes (ebből 100 km pálya) - 47 liter~6.7-es átlag). Olajszint maxon maradt  :clap: (még pár ezer km van a 100 000 km-es tapasztalathoz a XADO kezelés óta).

Szerintem ez szuper, GPS 130 (műszeren tuti 140 felett ;) ) ez a 7,5 teljesen jó, és a többire sem lehet panasz  :clap:

Nálam meg kell figyelnem, mert mintha fogyna az olaj valamennyire. Az olajhűtő csőnél kellett bilincset raknom az egyik csatlakozásra, bár lehet, hogy a MOL olajnak is van köze hozzá, lehet ennek nagyobb a párolgási vesztesége, vagy hamarabb fárad... Nem akkora gond, 4 hónap és 3-4000 km alatt alatt pár deci. Ősszel remélem lesz Eneos 50% akció, akkor visszaállok tavasztól arra, hátha.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34885 Dátum: 2019.08.02 20:04:24 »
Szerintem ez szuper, GPS 130 (műszeren tuti 140 felett ;) ) ez a 7,5 teljesen jó, és a többire sem lehet panasz  :clap:

Nálam meg kell figyelnem, mert mintha fogyna az olaj valamennyire. Az olajhűtő csőnél kellett bilincset raknom az egyik csatlakozásra, bár lehet, hogy a MOL olajnak is van köze hozzá, lehet ennek nagyobb a párolgási vesztesége, vagy hamarabb fárad... Nem akkora gond, 4 hónap és 3-4000 km alatt alatt pár deci. Ősszel remélem lesz Eneos 50% akció, akkor visszaállok tavasztól arra, hátha.
Ezzel a gumimérettel pont 4000 fordulat, óra szerint 140 a 130. Olajat már töltögettem korábban, most 7500 km-nél van és még 3 deci van a 4 literesből, úgyhogy a szintet végig maxon tartom. Elég lesz a kanna 10 ezerre. Ennek a fél liternek a döntő része meg az olajlecsapatóban landolt. Annak örülök, hogy  tartós autópályázás sem fogyasztotta a szintet.

Ha nálad csak elcsöpög a bilincs mellett, az hagyján, nem úgy mint nálam a bal féltengely belső gumiharangja, ami szórja a zsírt, mint ma kiderült  :no: És a kerék lógása is csapágycserét jósol, hangja még nincs. Azt hiszem, itt az ideje egy komolyabb futómű felújításnak. Hétfőre bejelentkeztem átvizsgálásra, meglátjuk még miben fog újulni a kicsike. Ha szétborítjuk, akkor már érdemes alapos munkát végezni és minőségi alkatrészekből, mert még tervezek vele  :sorcerer:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34886 Dátum: 2019.08.08 15:31:22 »

Ha nálad csak elcsöpög a bilincs mellett, az hagyján, nem úgy mint nálam a bal féltengely belső gumiharangja, ami szórja a zsírt, mint ma kiderült  :no: És a kerék lógása is csapágycserét jósol, hangja még nincs. Azt hiszem, itt az ideje egy komolyabb futómű felújításnak. Hétfőre bejelentkeztem átvizsgálásra, meglátjuk még miben fog újulni a kicsike. Ha szétborítjuk, akkor már érdemes alapos munkát végezni és minőségi alkatrészekből, mert még tervezek vele  :sorcerer:
Na, kész lett, örülök, hogy ilyen rövid határidőre találtam szervizt. Megadtam neki, ami jár. SKF csapágy, Lemförder stab. pálcák, Mittudomén gumiharang, futóműállítás. Remélem kibír még pár ezret.  :)
Következő műszaki előtt új első fékbetétek tárcsástul, új gátlók, mert azok még eredetiek, amiket régen felújíttattam, így bírtak még több, mint 90 ezret, de itt a vége.
Aláfeküdtem, és kiderült, hogy a tank rozsdásodásának egykori kezelése: Korrant+kerámia spray tökéletesen működik már 10 éve, egy rozsdapötty nincs rajta. Most a küszöb aljának belső fele is ezt kapja, meg egy felújító üregvédelmet a küszöb. Előzzük meg, amit lehet.

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #34887 Dátum: 2019.08.13 21:54:23 »
Érdekes egészen újszerű autót rejthet ez a hirdetés első tulajdonostól:
https://auto.bazos.cz/inzerat/107084248/Toyota-CarinaE-16-XLi-RV96klimaradio1majzakoupeno-nove.php
Balázs

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34888 Dátum: 2019.08.19 19:42:40 »
Érdekes egészen újszerű autót rejthet ez a hirdetés első tulajdonostól:
https://auto.bazos.cz/inzerat/107084248/Toyota-CarinaE-16-XLi-RV96klimaradio1majzakoupeno-nove.php
200 ezer Koronáért (2.5 millió Forint) tényleg érdekes egy Carina faceliftes külsővel, kárpittal + egy facelift előtti légzsák nélküli műszerfallal, kormánnyal... :hmmmm:

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #34889 Dátum: 2019.08.27 17:26:13 »
Sziasztok,
legutóbbi olajcserém során túltöltötték...kb 1-1,5 cm-rel a max szinten. Mit javasoltok?
(azóta kb 50 km-t mentem a kocsival)

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)