Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6577653 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #34830 Dátum: 2018.12.24 14:09:30 »

Van Carina váltója is, azt mondta jó állapotú, 50 ezer  HUF az ára. Idézet erről : " Fogyóeszköz" :hmmmm:

TtkRN2...
Két váltóhibáról tudok:
1. kidobálja az 5-öst,
2. recseg, zajos, nem veszi be a fokozatokat (szinkrongyűrű kopás)
Nem tudom, specifikus hibák-e, az elsőhöz nincs tapasztalatom, a másodikhoz viszont van: nem kell a javításához váltócsere... ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #34831 Dátum: 2018.12.24 14:11:40 »
Boldog Karácsonyt mindenkinek!  :sorcerer:

wudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Carina
« Válasz #34832 Dátum: 2018.12.25 17:55:19 »
Kellemes Ünnepeket!

Nekem a 4.-et "hagyta el" annó :)
A váltófelújításra 80e-t mondtak minimum, a Pogány fele lévő ember 80e-ért akart adni egy váltót gari nélkül.
Szerencsére lett Pestről egy 25-ért, ami a pár poszttal korábbi hibát produkálta 1-1.5 évvel később.

A zaj forrására köszönöm az eddigi tippeket, úgy néz ki, akkor hogy nem tűnik akkora problémának ha lesz időm megnézem.

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #34833 Dátum: 2018.12.25 23:42:56 »
Sziasztok!
Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Ezt kapjátok ki:
A történet a következö. Egyik nap 0fok alatt indítózásnás olyat tapasztaltam hogy teker és mint ha lefogná valami, aztán újból teker megint lefogja, teker és elkapja és beindúl. Gondoltam akksi hibára, de más akksival is ezt csinálja. Vettem elosztófedelet, akkor is ezt produkálja. Viszont ha beindúl és egyből leállítod, és próbálod indítani akkor pöcre indúl, tehát egész nap nyugodtan lehet használni. Nem rángat, nem hagy ki gyorsításkor, tehát üzemanyag ellátási hiba nem lehet. Akksi hiba nem lehet, gyújtáselosztó hiba nem lehet. Viszont ha az akksiba nincs már annyi kraft, hogy gyorsabban tekerje, akkor nincs olyan lefogás, de be se indúl, csak bikázással, mert akkor gyorsabban tudja tekerni. Néztem gyertya hézagot, beállítottam, de ugyan az hogy 0fok alatt ezt műveli, és CSAK 0fok alatt. Múltkor 3fokban tekert és indúlt. Ma itt 0fok volt, és ugyan azt a szarságot produkálta. Próbáltuk hidegindítóval is, de semmi. A lefogásos jelenségnél is csak úgy indúl be, ha folyamatosan tartod a kulcsot egész addig, míg be nem indúl, persze ha bírja az akksi. Ha úgy próbálod hogy 3mp indítózás, 20mp pihi majd megint, akkor az életbe nem fog indúlni. Na ez a rejtély. És hogy miért pont minuszban csinálja!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #34834 Dátum: 2018.12.26 13:00:55 »
Szia!
Benzinnyomás hibáját kellene kizárni. Lehet, hogy eltömődött már a szűrő, és nehezen épül fel a kellő nyomás (3 Bar). Hogy a hőmérséklethez ennek mi köze, ne kérdezd. Vizes benzin ugyanúgy tud gondot okozni jó időben is. Én úgy indítózom mindig, hogy ráadom a gyújtást pár mp-re (üa. pumpa dolgozik), felkapcsolom a lámpát, maxra tekerem a ventit, és várok 5-10 mp-et, majd a fogyasztók lekapcsolása után indítózom. Hidegen a sűrűbb olaj miatt így is csak 5-6. fordulatra indul be a motor. Megnézném még az akksi saruinak érintkezését, testpontok korrodáltságát is. Ahogy az alapjárati szelep/fojtószelep tisztítását is beiktatnám. Mert az mindig hasznos.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #34835 Dátum: 2018.12.27 22:18:06 »
üdv schumy!
Szinte tuti az indítómotor probléma, szétszedés, takarítás, csapágy/kefe ellenőrzés.

Kellemes ünnepeket nektek! ;)

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Carina
« Válasz #34836 Dátum: 2018.12.31 12:58:44 »
Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Bcsaba88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Carina
« Válasz #34837 Dátum: 2019.01.11 14:43:55 »
Sziasztok nem tud valaki Budapesten olyan megbízható szerelőt aki nem akar lehúzni,tisztességesen megcsinálja a feladatát és esetleg ismeri is jól a Toyota Carina E-ket, és még jó áron is dolgozik?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34838 Dátum: 2019.01.11 15:07:54 »
Szia!
Nagy gond van?
Mindjárt jön valaki és ajánlja a TTG-t ;) A hírek alapján megbízhatóan dolgoznak, így nyilván nem a legolcsóbban.

TtkRN2...


Bcsaba88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Carina
« Válasz #34839 Dátum: 2019.01.11 15:37:56 »
Szia
Nagyon sok gondja van, nemrég vettem,de nagyon megszerettem ezért foglalkozni akarok vele...előző tulajai nagyon elhanyagolták, baj van a fékkel, futóművel, sok az olajfolyás..szervó,motorolaj

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34840 Dátum: 2019.01.12 06:06:31 »
Árajánlatot kérnék, azt nem tudom, azt hogy mérik, de szerintem nem kis összeg lesz a vége. Lehet jobban jársz, ha veszel egy jobb állapotút.

TtkRN2...


yooe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Carina
« Válasz #34841 Dátum: 2019.01.12 21:57:07 »
"Sziasztok nem tud valaki Budapesten olyan megbízható szerelőt aki nem akar lehúzni,tisztességesen megcsinálja a feladatát és esetleg ismeri is jól a Toyota Carina E-ket, és még jó áron is dolgozik?"

Bp. 10 kerület  (Totalcar) Novoth T. vagy Bp. 18 ker. (gilice térnél) Dráva utca közepén van egy szerelő. Mind2 jó, de sajnos megbizható és jó szerelő nem dolgozik olcsón, illetve relatív hogy mit értünk olcsón. Aki komolyan veszi az autószerelést, annak nagyon sokmindenbe be kell ruháznia, nagyon alaposan kell dolgoznia ami sok sok idő és még folytathatnám hosszan hogy mi a különbség a garázs és szufni szervíz és a rendes autószerelő között.... szóval tényleg könnyebb egy megbizható jó állapotú autót drágábban megvenni, mint egy leharcoltat megcsináltatni. Saját példámból kiindulva megcsináltatni a villamossági hibákat, karosszéria hibákat, motor olaj és egyéb problémákat, a belteret rendbehozni, a futóműben lévő hibákat kijavíttatni és .... egy dolog tesz boldoggá, hogy már 10 éve használom a gépet de még legalább 10 évet szeretném is :- ) (Carina E 2.0 i)

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Carina
« Válasz #34842 Dátum: 2019.01.14 14:37:43 »
Üdv!

Most derült ki, hogy a Carina hátsó keresztnyúlványa-bölcsője az rendesen el van rohadva.
Tudja valaki, hogy a kombi és a szedán-lépcsőshátú  (benzines-dízel) verziónál ez ugyanaz vagy különböző?
Erről lenne szó: https://drive.google.com/open?id=13iKBIcTVs2ilSK1fJlmIEPrVsn6pHUcb

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34843 Dátum: 2019.01.14 15:28:03 »
Cikkszám alapján ha ugyanaz a toyodiy-n, akkor gondolom ugyanaz, de nem néztem meg.

TtkRN2...


Bcsaba88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Carina
« Válasz #34844 Dátum: 2019.02.06 08:40:50 »
Sziasztok,

Nem tudja valaki,hogy a 3SFE motornál,hogy lehet állítani az alapjárati motort? arra már rájöttem nagy nehezen hogy a fojtószelep házban van, de nem látok semmilyen állítási lehetőséget rajta..
A probléma,hogy az alapjárat így télen 1000-1500-on van hidegen,melegen meg leesik kb 3-400 ra a nulla fölötti csíkig és eléggé remeg a kormány ami nagyon zavaró.
vagy máshol keressem a problémát?
Köszi