Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6526185 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #34815 Dátum: 2018.11.22 20:37:57 »
Milyen kapcsolónál? Csak a ködzárófény kapcsolóm van, az jól megy. Nálad van ködlámpa kapcsoló?
A kormány mellett, bal oldalon 3 dugó mögött nekem mindhárom csatlakozó ott van.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34816 Dátum: 2018.11.24 16:28:29 »
Üdv!
A szerdai műszakin kiderült, hogy lóg a bal első talpas gömbfej. Tegnap megvettem, gondoltam ma berakom. Vettem egy gömbfej kiütő szettet is az olcsóbbikból, amennyi nekem kell, ki fogja bírni. Ki is bírta, 7000-et megért. 2-3 éve nyáron a jobb oldali kivételénél rengeteget szenvedtem vele, mert akkor ugye nem volt.
Most viszont lett más. A talpas gömbfej koronás anyájába berohadt a sasszeg, ezt kifúrtam, rendben van. Viszont a koronás anyát valami észlény találhatta ki: 19-es kulcs kellett hozzá, ám az alján kiszélesedett, ott simán volt 23-24mm. Persze csak villáskulcs fér oda, le is ugrott. Talán nem fog leesni a körmöm a bal hüvelykujjamról, majd kiderül. Próbáltam megütni az anyát, fagyasztóspray-vel fújni, semmi. Hevíteni lánggal ezt már nem kockáztattam meg, indukciós hevítőm még nincs, lehet csinálok majd egyet. Gondoltam levágom vasfűrésszel vagy sarokcsiszolóval, de egyik sem fért oda. Az lett a vége, hogy az anya oldalát egy függőleges vonalban végigfúrtam, felhasítva azt. Két fúrót törtem el, de ezután kinyílt. Innen már elég hamar megvolt a csere. Külső kormányösszekötő gömbfejet is kicseréltem, bár az még egész jó volt. A végén kipróbáltam, persze a fék porvédőlemezét sikerült úgy elhajlítani, hogy kicsit hozzáért, főleg kanyarban erősödött fel. Ezért még egyszer fel kellett emelni, megigazítottam és jó. Mindent nyomatékoltam, csak a talpas koronás anyáját nem tudtam, mert ugye az villáskulcs, villás nyomatékkulcsom sincs. Az új anya 22-es sima koronás, nem talpas. Meghúztam, amennyire tudtam, hogy a sasszeg is bemenjen, és annyi.
Hála Istennek eddig jónak tűnik.
Nipparts alkatrész ment bele, a kettő 5000 körül volt. Made in China...
Vettem egy FrenKit féknyereg csúszka felújítószettet ide is, de még jó a régi, ezt most nem tettem bele.

TtkXRN2...

wudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Carina
« Válasz #34817 Dátum: 2018.11.25 15:10:48 »
Üdv!
Hogyan állapították ezt meg?
A váltó oldalán kotyognia kell tengelyirányban. Ez a csukló egyenlíti ki a tengely hosszváltozásait. Ezt a kotyogást akkor látod, ha a külső csukló engedi kotyogni, vagy ha kivetted a végét a váltóból, illetve ha mozog a felfüggesztés. Ritkán van vele baj, a belső csukló ki szokott bírni 2-3 külső csuklót. Ha a külső kotyog tengelyirányban 1-2 mm-nél többet, akkor az kopott.
Vagy a féltengely váltóban levő része kotyog a váltóban?

TtkXRN2...

A váltóban lévő résszel van a baj, fel-le-oldalra lehet nagyon mozgatni...

wudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Carina
« Válasz #34818 Dátum: 2018.12.09 10:10:34 »
A váltóban lévő résszel van a baj, fel-le-oldalra lehet nagyon mozgatni...

Megvolt a csere. Szerencsére a régi váltóból (mert ugye mindenkinek akad otthon még egy belőle :)) simán át tudta rakni a szerelő.
A kép nem adja vissza nagyon az állapotot, de valóságban szinte 3-szögre kopott a bal oldali rész ahol a féltengely csatlakozik, valamint a belső részeken is valami kikophatott, mert a szerelő szerint a fogaskerekeknek nem szabadna ennyire mozogni. (a jobb oldalon semmi hiba nem volt)

Viszont a kiinduló "hibajelenséget" nem sikerült megoldani ezzel :(
Bal (majdnem) végállásba tekert állapotban lassú haladásnál (lehet gyorsabbnál is, de ott túl sok a környezeti zaj és nem hallom) ritmikusan surroggó/kattogó hangot ad az eleje.
Felemelve megforgatva a kerekeket nem hallani, kicsit visszább tekerve nem ad hangot, kasztnit, kormányt nem ráz...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34819 Dátum: 2018.12.10 05:43:47 »
Üdv! Nem lehet, hogy a felni érintkezik valamilyen fék/futómű alkatrésszel?   :hmmmm: Nem tűnik logikusnak, de szezonális kerékcsere után nálam ugyanez van egy darabig, amit írtál, de egy idő után eltűnik, és bevallom, nem mentem utána...még egyben van minden.   :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34820 Dátum: 2018.12.10 07:57:01 »
Nekem is sikerült kicsit megnyomatni a porvédő lemezt a kiütővillával, kanyarban surrogott rendesen, egyenesben nem. Visszagörbítettem, csendessé vált hála Istennek. Persze ez a külső oldalon szólt.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34821 Dátum: 2018.12.10 17:43:39 »
Én is a porvédő lemezre tippelek. Tény, hogy valóban csak balra teljesen kitekert kormánnyal, és alacsony sebességnél jön elő.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34822 Dátum: 2018.12.20 18:47:21 »
Sziasztok!

Örültem, hogy minden lényegeset meg tudtam csinálni jobb időjárásban, erre ma a jobb hátsó ablakemelés elromlott. Leengedtem kb. 10 centit, aztán felhúzáskor rántott egyet, és nem ment tovább. Le akkor még kicsit vitte. Aztán kézzel emeltem és nyomtam a gombot is, de 4 cm rés maradt. Feljebb nem megy, motor el sem indul, gondolom végálláskapcsoló nem engedheti.
Volt ilyen valakinek? Bonyolult ezt megcsinálni vagy csere? Most ebben a hidegben nincs gőzöm rá, arra gondoltam kibontom, és kitámasztom valamivel tavaszig.
De ha úgyis kibontom, és nem tart sokáig, meg is csinálnám, ha van tapasztalat a témában.

TtkRN2...


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34823 Dátum: 2018.12.20 19:21:11 »
Sziasztok!

Örültem, hogy minden lényegeset meg tudtam csinálni jobb időjárásban, erre ma a jobb hátsó ablakemelés elromlott. Leengedtem kb. 10 centit, aztán felhúzáskor rántott egyet, és nem ment tovább. Le akkor még kicsit vitte. Aztán kézzel emeltem és nyomtam a gombot is, de 4 cm rés maradt. Feljebb nem megy, motor el sem indul, gondolom végálláskapcsoló nem engedheti.
Volt ilyen valakinek? Bonyolult ezt megcsinálni vagy csere? Most ebben a hidegben nincs gőzöm rá, arra gondoltam kibontom, és kitámasztom valamivel tavaszig.
De ha úgyis kibontom, és nem tart sokáig, meg is csinálnám, ha van tapasztalat a témában.

TtkRN2...
Szia! Akkor volt hasonló élményem, mikor a bal első bovden elszakadt. Be nem esett, csak megszorult. Én is kiékeltem, az nyáron is bosszantó volt. Pesten megjavították, de bontott is megoldás. Negyed óra alatt megvagy vele.( Kárpit le-fel, kitámasztás)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34824 Dátum: 2018.12.20 19:28:46 »
Szia Zoli!
Köszönöm szépen!
Akkor javítgatni most nem érdemes nekiállni, kitámasztás lesz.
Meglátom hogy fogok állni idővel, de arra gondoltam, hogy most kibontom, kiveszem a motort, és kitámasztom az üveget. Aztán bennt megcsinálom, és ha úgy van, újra kibontom és beszerelem. Annyira bonyolult ez? Mondjuk veszek egy darab bowdent és a szakadtat kicserélem? A motor kiszerelés nagyon  macerás? Kell valamire külön figyelni esetleg?

TtkRN2...
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.20 19:30:33 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34825 Dátum: 2018.12.20 20:39:20 »
Ha nincs látható, gyorsan orvosolható baja, akkor ne állj neki. A motort én csak a sínnel együtt vettem ki, azt kivenni kicsit macerás - bár fél óra alatt az is megvan.
www.youtube.com/watch?v=0k20GffEEas
Ez ugyan anyósoldal, de hasonló.
Az üveget sokkal nehezebb a sín, illetve a csúszka segítsége nélkül stabilan kitámasztani. Nálam bent maradt az egész szerkezet.
Nálam azért szakadt el a bovden, mert a rozsda megette. Ha ez a baja, sokkal egyszerűbb egyben cserélni az egészet. (utólag befújtam kerámia spay-vel az összes többi bovdent megelőzésképpen)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34826 Dátum: 2018.12.21 08:31:14 »
Köszi Zoli!

Szétkaptam hamar, nem szakadt a bowden, tökjó állapotú. Sajnos műanyag tört és oda is van. Nemsokára telefonálok újra a bontóba, elvileg van neki 8000ért, akkor inkább csere és nem barkácsolok.

TtkRN2...


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34827 Dátum: 2018.12.21 14:16:18 »
Elkészült a hátsó ablak hála Istennek.
Bontóból kaptam egy teljes mechanikát nyolcezerért. Pogány felé van, félreeső helyen, de elég korrektnek néz ki tulaj így elsőre. Az emelő más volt, nem Denso, a tetején pedig volt egy vezető tárcsa a bowdennek. A régin nem volt, csak műanyag vezetőpálya. Kerestem az ajtóban lehullott dolgokat, de csak pár kis műanyag volt. Kis ügyeskedés után ez is befért a helyére, minden passzolt.
A repedt műanyag vezetődarabokat megragasztottam a biztonság kedvéért, de még így is jobbak voltak, amint ami benne volt.
Először megjárattam WD40-nel, lepucolgattam, aztán kapott gépzsírt a bowden, oda-vissza megjáratva. A függőleges vezetősínt szilikonzsírral kentem be.
Most érdekes, hogy csendesebb lett a gép is, nemcsak a csukott ablak miatt. Lehet meglátta a bontóban a sok szétszedett kollégát, és kicsit összekapta magát  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.21 14:39:12 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34828 Dátum: 2018.12.21 15:00:26 »
 :clap: Ügyes vagy! Szerencse, hogy van a közeledben alkatrészforrás!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34829 Dátum: 2018.12.21 15:29:16 »
Hát inkább ez az, ahogy írod, hogy pont most kaptam hozzá alkatrészt, ez tényleg necces volt :yes:
Sokáig azt hittem, nincs ilyen a környéken, de tévedtem. Elég sok Toyota áll a telepen.
Öcsém már volt nála a YaV-ja miatt, most is vettem neki egy pótkeréktakaró műanyagot és egy váltógombot. A 3 tétel 21 lett, de elengedett egy ezrest ;)
Van Carina váltója is, azt mondta jó állapotú, 50 ezer  HUF az ára. Idézet erről : " Fogyóeszköz" :hmmmm:

TtkRN2...
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.21 15:31:29 írta vd1234 »