Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6602034 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #34560 Dátum: 2017.12.14 07:29:03 »
Elnézést, csak arra emlékeztem, hogy valakinek nagyon kirívóan jó volt a fogyasztása. Valószínűleg szerelő fogja cserélni a gyertyákat, nem mintha nem tudnék kicserélni 4 db. gyertyát, de nincs nyomatékkulcsom, (vagy kérek kölcsön egyet) és nem szeretném úgy belehúzni, hogy a legközelebbi cserénél hengerfejet is kelljen. Így átnézetek rajta mindent, mert a kormányszervó is kezd egy picit nyikorogni. Amúgy a légszűrőcserével már érezhetően könnyeben megy, jobban gyorsul. Ettől függetlenül lesz gyertyacsere, mert 40e km.-nél biztosan több van benne. Neked érezhetően jobb a K16-os gyertya, mint a K20 ? Még szerintem ki tudnám cserélni a boltba.
Az új gyertya meghúzásához nem feltétlen kell nyomatékkulcs.
"Amennyiben nincs nyomatékkulcsunk az alábbi ökölszabály szerint járjunk el:
Kézzel tekerjük be a gyertyát ütközésig. A kúpos tömítésű (akár használt, akár új) illetve a használt, alátétes gyertyákon innen még tekerjünk kulccsal 15-30°-ot.
Új, alátétes verziónál a fenti érték 120°."
(Ha olyan precíz szerelőd van, aki a gyertyát is nyomatékkulccsal szereli be, akkor szerintem támogassad azzal, hogy rábízod a munkát, mert megérdemli.)

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #34561 Dátum: 2017.12.16 14:08:10 »
Sziasztok!
A carinám részben újra lett fényezve, újra régi fényeiben tündököl!
https://photos.app.goo.gl/PkjeQPGQCU29GdWi2
Totya

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34562 Dátum: 2017.12.16 23:56:39 »
Sziasztok!
A carinám részben újra lett fényezve, újra régi fényeiben tündököl!
https://photos.app.goo.gl/PkjeQPGQCU29GdWi2
:clap:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #34563 Dátum: 2017.12.17 08:47:33 »
Szia Fuba! Az a xli-felirat is felkerült végre, amit tőled kaptam évekkel ezelőtt, köszönet érte!
Totya

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34564 Dátum: 2017.12.17 18:19:09 »
Azért váltottam a nagyobb hőértékűre, mert nyáron egy hosszabb út során 3 K20-as eltört. Persze lehetséges, hogy csak túl voltak húzva. Ez már a második garnitúra volt, nem volt gondom velük korábban.Inkább azt gondoltam, hogy a 16-osokkal túl sokat fog fogyasztani rövid utakon, de nem így lett.  A legjobb fogyasztás a 20-asokkal volt, de ezekkel is mentem 300 km-t 19 literrel 3400-as fordulatszámon. Ezért maradok a K16-nál. Ha eligazodsz a Denso oldalán, aszerint válassz.
 

Ki lehet igazodni a Denso oldalon. Külön oszlopban vannak a sima, és a különböző típusú iridiumos gyertyák is, a motortípushoz párosítva.
Közben elkérték tőlem a gyertyákat egy 1,6 F Astrtába. Be is rakták, azt mondja a gazdája, hogy ilyen egyenletesen még nem járt a motorja.
Én meg vehetek másikat, ami ugyan ilyen lesz.
Kösz a segítséget.

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34565 Dátum: 2017.12.17 18:30:13 »
Az új gyertya meghúzásához nem feltétlen kell nyomatékkulcs.
"Amennyiben nincs nyomatékkulcsunk az alábbi ökölszabály szerint járjunk el:
Kézzel tekerjük be a gyertyát ütközésig. A kúpos tömítésű (akár használt, akár új) illetve a használt, alátétes gyertyákon innen még tekerjünk kulccsal 15-30°-ot.
Új, alátétes verziónál a fenti érték 120°."
(Ha olyan precíz szerelőd van, aki a gyertyát is nyomatékkulccsal szereli be, akkor szerintem támogassad azzal, hogy rábízod a munkát, mert megérdemli.)

Nem tudom mivel szokta a gyertyát meghúzni, de eddig nem volt vele gondom. Amit megcsinált, az meg volt csinálva. A légszűrőcsere óta megy a paripa veszettül. Szegénykém nem kapott levegőt. Ettől függetlenül kicserélem a gyertyát, mert 60e km. már biztosan van benne.
Kösz a segítséget.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34566 Dátum: 2017.12.17 21:18:09 »
Szia Fuba! Az a xli-felirat is felkerült végre, amit tőled kaptam évekkel ezelőtt, köszönet érte!
Szia Totya! Használd egészséggel!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34567 Dátum: 2017.12.19 06:24:30 »
Sziasztok!
A carinám részben újra lett fényezve, újra régi fényeiben tündököl!
https://photos.app.goo.gl/PkjeQPGQCU29GdWi2
Jó látni ilyen igényességet!  ::) :yes: (vajon lesznek belőlük OT-sek?)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34568 Dátum: 2017.12.19 06:30:10 »
A Denso keresője egyébként nekem kicsit zavaros
Arra gondoltam, hogy 85kw-os-akhoz 16-os és 20-as típust ajánl, nekem nem egyértelmű, hogy miért, de felteszem ebből, hogy mindkettő jó.

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34569 Dátum: 2017.12.19 14:28:57 »
Arra gondoltam, hogy 85kw-os-akhoz 16-os és 20-as típust ajánl, nekem nem egyértelmű, hogy miért, de felteszem ebből, hogy mindkettő jó.


Igazad van, mert tényleg elég összetett, és nem is teljesen egyértelmű. Ugyan annál a gyertyatípusnál a motor teljesítmény függvényében a gyertyahézag is más. Viszont van ahol meg utána van írva az (AT190) aminek (gondolom) semmi köze a motorhoz, és ugyan az a gyertyahézag.
A K20TT nincs a lehetőségek között, viszont minden autósbolt oldalon, ahol gyertyát árulnak, ott benne van az ajánlásba.

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34570 Dátum: 2017.12.19 14:30:33 »
Sziasztok!
A carinám részben újra lett fényezve, újra régi fényeiben tündököl!
https://photos.app.goo.gl/PkjeQPGQCU29GdWi2


Gyönyörű. Gratulálok hozzá.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #34571 Dátum: 2017.12.20 09:41:37 »


Igazad van, mert tényleg elég összetett, és nem is teljesen egyértelmű. Ugyan annál a gyertyatípusnál a motor teljesítmény függvényében a gyertyahézag is más. Viszont van ahol meg utána van írva az (AT190) aminek (gondolom) semmi köze a motorhoz, és ugyan az a gyertyahézag.
A K20TT nincs a lehetőségek között, viszont minden autósbolt oldalon, ahol gyertyát árulnak, ott benne van az ajánlásba.
Az AT190 az gondolom Carinás alvázszám részlet. (a motort és a kasztni változatot azonosítja).
A DENSO kereső a Corollámnál is hibás gyertyákat hoz fel. Olyannyira, hogy a belevaló közte sincsen!  [rohog]
Ugyanahhoz a motorkódhoz (4E-FE), 3 eltérő teljesítményű és segédberendezésekkel körülvett motor tartozik (BOSCH vs. DENSO, 75 vs. 86 vs. 88LE), mind a három motorhoz különböző gyertya kell. A hőérték is eltér (75 vs. 8x LE) egy lépcsőt. Az elektróda távolság 0.8mm az elosztófedeleseknél (88LE és 75LE) és 1.1mm a duplaszikrásnál (86LE).

Az sem megnyugtató, hogy a K16TT gyertyához ezeket az adatokat sehol nem találom:
-elektróda távolság, (úgy emlékszem 0.9mm-nek mértem)
-van e beépített 5kohm zavarszűrő ellenállás, (úgy emlékszem nincs), a 4-es dobozon van egy RESISTOR felirat, de az egyes dobozon nincs. A specifikációban nincs róla említés.
Ettől függetlenül kipróbáltam, használom évek óta és most fogom újra ilyenre kicserélni. :)

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #34572 Dátum: 2017.12.20 18:25:38 »
Sziasztok!
Mindent megteszek, hogy vigyázzak a jövőben is az autóra. Ha megéri az OT-t, akkor biztos megmarad. Ürülök, hogy Nektek is tetszik az autó, így újrafényezve. Nagyon ronda volt már, a tetőn semmi lakk nem volt, nagyon gázos volt, az oldala tele volt mély karcokkal. Nem én okoztam ezeket a sérüléseket, az előző tulaj (első tulajdonos, én pedig a második) nem vigyázott a végén az autóra, viszont műszakilag rendben volt amikor megvettem. Csak kopó alkatrészeket kellett eddig cserélnem.
A gyertyákat illetőleg, nekem irídiumos kell bele, mivel szegény keverékes a motor. Erre egyébként egy kék matrica is figyelmeztet a hengerfejen. Denso került bele az biztos.
Üdv.
Totya

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #34573 Dátum: 2017.12.22 08:40:46 »
Az Autós élet szeptemberi számában olvastam ezt az Octávia történetet. A zöld keretben utalás a Carina szintre.
https://www.dropbox.com/s/xqn28h10t2616p3/2017-12-22%2008.30.01.jpg?dl=0
Balázs

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34574 Dátum: 2017.12.23 00:35:53 »
Az Autós élet szeptemberi számában olvastam ezt az Octávia történetet. A zöld keretben utalás a Carina szintre.
https://www.dropbox.com/s/xqn28h10t2616p3/2017-12-22%2008.30.01.jpg?dl=0


Lehet írtam már ide, hogy az első Toyotám egy 82-es 4000 diesel HJ60 LandCruiser volt 1millió260ezer km.-rel, bontatlan motorral váltóval úgy, hogy 6 évig off-road autó volt. Láttam olyan HDJ 80-as LandCruisert 700ezer km. után, aminek a hengerén még látszódott a hónolás. Azóta csak Toyotám volt. Volt Carina II 2.0 dieselem is, amit sajnos összetörtek, Afrikába vittek el, mint a többi Toyotát sajnos. Amikor elvitték, kiderült, hogy csak Japán autókat visznek, és leginkább Toyotákat. Mikor megkérdeztem, hogy mi ennek az oka, azt mondták, hogy semmi más nem bírja azt a fajta nyúzást, amit ott kapnak az autók. Sajnos rengeteget elhordtak Európából, és sajnos minden véget ér egyszer, az elpusztíthatatlan sem tart örökké. Én mielőtt megvettem a mostani autómat, ha láttam az utcán Carinát, megkérdeztem, hogy eladó-e esetleg, és mennyiért, a válasz az volt, hogy szó sem lehet róla. Mikor kérdeztem, hogy mennyi lenne ha eladná, a válasz az volt, hogy annyit úgysem adok érte, neki meg amúgy sincs esze ágába sem eladni. Az enyém sajnos elég viseletes, (műszakilag azért nagyjából rendben van) de eszem ágában sincs eladni. Ha vennék helyette egy jobb állapotút, akkor szó szerint sírnék amikor elviszik. Egyszer ha lesz rá keret, rendbeszedem, de egyelőre másra kell a zseton.