Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6580761 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #34455 Dátum: 2017.06.10 10:38:26 »
Ja, és akkor az összefügghet, hogy ha nem jó a főtengely jeladó, akkor em megy a fordulatszámmérő és ezért ad RPM hibakódot?
Meg ráadásul a 13-as kód az "Knock Control CPU (ECM)." Ez lenne a főtengely jeladó hibája?
Az OBD-n meg P0335 "Crankshaft Position Sensor “A” Circuit."
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #34456 Dátum: 2017.06.10 10:50:43 »
Szia Peti!

Igen, az 'a' alatt látszik ki a szenzor vége, a 'kerék' é-je alatt meg a csavar, ami odafogja a konzolhoz. Azért  linkeltem a képet, hogy könnyebb legyen beazonosítani. A vez. műszíj alsó burkolata miatt nem látszik ilyen direktben, csak a motor tűzfal felőli oldaláról hozzáférhető.
Az RPM hibajel is emiatt van. Küldök egy képet, hogy egyértelmű legyen. A 13-as nem a kopogásszenzor, hanem a főtengely jeladójáé. De ahogy írtam, az, hogy nem működik a fordulatszámmérő, egyértelműsíti.
De nézd meg a csatlakozót és a vezetéket is. Még az is lehet, hogy egy nyestnek ízlett...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #34457 Dátum: 2017.06.10 18:07:05 »
Szia Peti!

Igen, az 'a' alatt látszik ki a szenzor vége, a 'kerék' é-je alatt meg a csavar, ami odafogja a konzolhoz. Azért  linkeltem a képet, hogy könnyebb legyen beazonosítani. A vez. műszíj alsó burkolata miatt nem látszik ilyen direktben, csak a motor tűzfal felőli oldaláról hozzáférhető.
Az RPM hibajel is emiatt van. Küldök egy képet, hogy egyértelmű legyen. A 13-as nem a kopogásszenzor, hanem a főtengely jeladójáé. De ahogy írtam, az, hogy nem működik a fordulatszámmérő, egyértelműsíti.
De nézd meg a csatlakozót és a vezetéket is. Még az is lehet, hogy egy nyestnek ízlett...

Szia Zoli!

Azért írtam a "Knock Control CPU (ECM)." -t, merthttp://www.troublecodes.net/toyota/ itt ezt láttam. Most már így egyértelmű, hogy hol keressem, bár emléxem néztük ott, de jól el lett dugva, mert nem láttuk. És ha meg találom is, még ki is kellene csavarni, meg a csatiról leszedni.
holnap remélem lesz rá időm. Most úgy alakult, hogy hétvégén  is dolgozok.
Köszi a választ.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #34459 Dátum: 2017.06.14 23:20:12 »
Sziasztok!

Tegnap végre kicseréltettem a fékerőelosztót. Kicsit meglepődött a szerelő, mikor látta, hogy a bontott alkatrész 5 lukas, míg az eredeti ABS-es 4, illetve lehet hogy gyárilag tökéletesen elfedték? Ezek szerint a nem ABS 5, az ABS-es 4 lyukas?   A képen az eredeti van, nyíllal jelezve a vak lyukat. A szerelő is igyekezett valahogy lezárni, de azért ott elég nagy nyomások vannak, ha jól sejtem. Jelenthet ez bármi veszélyt?
Egyébként a fékhatás kiegyenlítettebb, de 200 km után viszem vissza fékolaj cserére és akkor mérünk fékerőt is. A márciusi vizsgán kicsit 20% felett volt az eltérés és enyhén jobbra húzott, vizes úton kis sebességnél érezhetően megcsúszott a jobb első kerék.

50 ezer km után megnézettem a váltóolajat is. Érdemes volt, most ismét finomabban veszi a fokozatokat.
Megint (kiégett) egy piranha led a DRL lámpatestben. Ez már a harmadik 2 év alatt... Egyre gyorsabban megy a kiforraszt-beforraszt, vízmentesen leragaszt Pattex Gel 100%-al művelet. Ügyes ez a ragasztó, mert könnyen újra lefeszíthető a cseréhez.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.14 23:24:02 írta kisbal »
Balázs

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Carina
« Válasz #34460 Dátum: 2017.06.15 23:22:10 »
Üdv.
Érdeklődnék, hogy valaki alakított-e már át, mechanikus visszapillantó tükörről elektromosra.
Van kábel kötegem és hozzá a kapcsoló.
Ma megjöttek az elektromos tükrök, csakhogy a kábel kötegen a csatlakozó 2 tüskés, a tükrön meg 3 tüske van.
Találkozott esetleg valaki ezzel a problémával, vagy esetleg tudja valaki a megoldást?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #34461 Dátum: 2017.06.16 10:35:58 »
Üdv.
Érdeklődnék, hogy valaki alakított-e már át, mechanikus visszapillantó tükörről elektromosra.
Van kábel kötegem és hozzá a kapcsoló.
Ma megjöttek az elektromos tükrök, csakhogy a kábel kötegen a csatlakozó 2 tüskés, a tükrön meg 3 tüske van.
Találkozott esetleg valaki ezzel a problémával, vagy esetleg tudja valaki a megoldást?
Üdv! keresd g.petert. Van egy fotó dokumentált leírása

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #34462 Dátum: 2017.06.18 11:30:05 »
Johnny2220! Én másfél hónapja cseréltem elektromosra, és a kábelkötegeket az ajtókban kompletten cseréltem. Az a 2 érintkezős csatlakozó nem lesz jó, vagy csipogó, vagy tükörfűtés csatlakozó, ha jól emlékszem. De azt tudom, hogy nekem, miután bekötöttem az elektromos tükröket, mindkét oldalon megmaradt az a kettes csati. A fűtéspanelt én külön vezetékkel és külön kapcsolóval oldottam meg. Viszont a tükröket a tükörhátlapból nem bírtam kiszedni: 3-at törtem el. Így végül gyártattam hozzá ezüst foncsorú tükröket. A szaki is mondta, hogy nem kiszedhetőek roncsolás nélkül. Azóta minden hibátlanul működik. Kábelköteg cserével egy délelőttöm ment el :D.

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #34463 Dátum: 2017.06.20 12:35:05 »
Sziasztok!

Ma megy kés alá az autóm... a jobb hátsó ív mögött, már a lökhárító rögzítési pontja után kis pörsenés jelent meg. Gondoltam nem nagy ügy, de a lökhárítót leszedve látszik, hogy egy 3 cm-es szakaszon tényleg elindult a korrózió. A lakatos javítóív-darabot rak be, remélem tartós lesz. + fényezés + polír. (most péntekig nem lesz autóm...utána meg pénzem)

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #34464 Dátum: 2017.06.22 13:59:21 »
mai napi pillanat...  :wub: :wub: :wub:

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Carina
« Válasz #34465 Dátum: 2017.06.22 22:39:36 »
Szép szám!
Az enyém pont ma adta meg magát. (388e)  Nem méri se a sebességet, se a távolságot.
Kiszedtem a műszeregységet, nem látszik rajta semmi. Biztiket kormány alatt bal oldalt megnéztem, jó mind.
Előjel nem volt semmi, egyszer csak nem mért.
Szerintetek mit lehet még ellenőrizni, esetleg mérni? Jeladó szokott megpusztulni?
Köszi szépen.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34466 Dátum: 2017.06.24 17:08:16 »
Nekem sajnos az óra döglött meg :cry:
Annyi különbséggel,hogy a számlálók még mentek
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.24 17:10:11 írta Zsolt79 »
Today Tomorrow Toyota

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Carina
« Válasz #34467 Dátum: 2017.06.24 22:27:54 »
Annyival vagyok előrébb, hogy 41-es hibakódot villogtattam ki.
Még soha nem néztem meg, lehet nincs is köze ehhez a hibához. Sehol nem találtam mit jelent a hibakód  (2C motor)
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Carina
« Válasz #34468 Dátum: 2017.06.26 13:37:40 »
Sziasztok!

Ferdehátú, hátul könyöktámaszos az autóm.
Lehet valamilyen módon hátul, a középső ülésre 3 pontos övet szerelni?
(Nem gondolom, hogy létezett gyárilag 3 pontos öv.)
Esetleg 1. gen. Avensisből átépíteni az üléstámlát? Átépíthető? Stimmelnek a méretek és rögzítési pontok?
Vagy egyéb ötlet?

Úgy néz ki, bővül a család, és nem szeretném egy ilyen "apróság" miatt lecserélni a Carinát.  :)

Köszönöm!

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Carina
« Válasz #34469 Dátum: 2017.07.05 17:17:29 »
Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. 1995-ös Carina 1.6 xli-m van. 1500 és 3000 fordulatnál ha leveszem a lábam a gázról  olyan kerregő hangot ad(krrrrr),de ha picit éppen hogyan oda teszem a lábam a gázra elhallgat. Álló helyzetből nézve nem tudom megmondani honnan jön a hang.Olyan mintha a képen bekarikázott részről jönne,de nem vagyok benne biztos. Autószerelő semmi rendelleneset nem hall.