Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6611047 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33840 Dátum: 2016.08.08 01:34:37 »
Grat FUBA!
Köszi!

Megtudjátok mondani mielőtt szétszedem az első hangszorót, hogy mekkora való bele, és milyen mélyet szabad venni? Pioneert szeretnék bele, mert a gyári eléggé recseg már. 
170 mm-es tuti belefér. Van két TS-G172CI Pioneer kétutas szettből csak a két mély hangszóróm, ha kell csak szólj.
Van két ovál kétutas TS-A6940-es Pioneer hangszóróm is, ha valakinek kell a kalaptartóba.
Ja meg van egy dupla 30 cm-es DLD mélyládám is ha valakinek kell erősítővel, mert nem használom, ki van pakolva, hogy ne növelje a súlyt a Hungaroringen.
Csak repdesne a csomitartóban...
A két gyári hangszóróm is megvan az első ajtókba való Japan, hibátlan...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #33841 Dátum: 2016.08.08 17:40:48 »
Hazafelé érezhető volt, hogy sokkal kisebb gázzal tartotta a 130 km/h-át mint odafelé, kiégett rendesen a rendszer, mondom nektek, hogy ez a motor (4A-FE, 115 paci) szereti a leszabályzási fordulatszámig tartó padlógázos pörgetéseket, mit szereti: igényli!  :D

mert nálad aztán gondolom nagyon van esélye lekormolódni... :lol: de amúgy ja, ezeket a japán motorokat pörgetni kell, ezt én is a carinán tanultam meg. és az a jó bennük, hogy ezek ezt tartósan bírják, még 23 évesen is. :sorcerer:

Sosem adom el ezt az autót!  :wub:
én viszont eladtam. :cry: jelentem, már nem vagyok carinás. de remélem azért még tiszteletbeli tag maradhatok?! :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33842 Dátum: 2016.08.08 23:09:56 »
én viszont eladtam. :cry: jelentem, már nem vagyok carinás. de remélem azért még tiszteletbeli tag maradhatok?! :D
Már kérni akartam, hogy maradj!
Beszéltünk, hogy talizunk a nyári talin ami elmaradt, de októberben a Kakucs ringen ami lesz helyette, ott újra megpróbálhatnánk találkozni!
Minden mostani és régi Carinás aki csak tud, jöjjön. gyertek!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33843 Dátum: 2016.08.08 23:21:42 »
Ahogyan a kollégám szokta mondani: ha rám szakad a szerencsejáték Zrt. (nem fog mert nem játszom) akkor ilyen motort teszek majd a Carinába:


Egy jó 500 pacit ugranánk a 115 pacihoz képest...  [rohog]
Fő a fokozatosság!
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.08 23:35:00 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33844 Dátum: 2016.08.08 23:37:59 »
Minden tiszteletem, a Carina tulajoknak. :) :clap:
Még nekem is meg van, de visszacsúszott 3-iknak.

Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33845 Dátum: 2016.08.08 23:43:36 »
Minden tiszteletem, a Carina tulajoknak. :) :clap:
Még nekem is meg van, de visszacsúszott 3-iknak.
Gyere te is Péter október 8-án a Kakucs ringre! Mindegy mivel, pontosabban: mivel találkozni szeretnénk veled is!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #33846 Dátum: 2016.08.09 10:54:44 »
Beszéltünk, hogy talizunk a nyári talin ami elmaradt, de októberben a Kakucs ringen ami lesz helyette, ott újra megpróbálhatnánk találkozni!
Minden mostani és régi Carinás aki csak tud, jöjjön. gyertek!
eddig sem rajtam múlt a dolog. :1eye:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #33847 Dátum: 2016.08.23 21:48:24 »
Neked oly is van? Miért nem használod?
Boldogult, bohó, kísérletezgető ifjúkorom maradványa. Tudod: valamit valamiért. 7000 fölé simán kipörgethető volt a motor, és fent húzott is rendesen, de 3500 alatt gyenge volt a gép vele.  :D Hétköznapra nem való  :no: cserélgetni meg nem egyszerű, úh. egyedül a hideg levegő bevezetés maradt  :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33848 Dátum: 2016.08.24 23:11:30 »
Boldogult, bohó, kísérletezgető ifjúkorom maradványa. Tudod: valamit valamiért. 7000 fölé simán kipörgethető volt a motor, és fent húzott is rendesen, de 3500 alatt gyenge volt a gép vele.  :D Hétköznapra nem való  :no: cserélgetni meg nem egyszerű, úh. egyedül a hideg levegő bevezetés maradt  :)
Nekem letilt a 4A-FE 6750 (rpm) fordulatszám körül. Kiszedted a tiltást is?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #33849 Dátum: 2016.08.25 11:23:39 »
Azért lepődtem meg anno, mert nem számítottam rá: a szívókamra cseréjén kívül nem nyúltam semmihez, és mégis torpanás nélkül forgott 7000 fölé. De nem tartott sokáig a mulatság, mert hamar szabadonfutóssá tettem a járgányt: letapadtak a gyűrűk  :innocent:. Úgyhogy gyorsan visszatettem az eredeti kamrát, és megörültem, mikor az olajrendszer tisztító hatását megtapasztaltam a visszatért motorféken...csak hogy értsétek a különböző pucolók iránti érdeklődésem  :)

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33850 Dátum: 2016.08.25 19:25:27 »
Az örök kérdés megihletett, úgyhogy számolgattam egy kicsit...  :whistling: :)
http://csipszer.blog.hu/2016/08/25/megeri_-e_oreg_autoval_jarni

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #33851 Dátum: 2016.08.25 20:13:47 »
Kedves Fórumtársak!

Örülök, hogy még mindig gőzerővel folyik itt a munka!
Sok minden történt, amíg egyáltalán nem néztem fel a fórumra, volt rá okom is, de ez már a múlt, viszont az utóbbi időben már többször előfordult, hogy ránéztem, mi zajlik éppen, főleg itt. Van, aki észre is vette ;) A családban is több Toyota lett. Öcsém vett egy Yaris Verso-t :)

Ha tudok, néha írok majd, én is szerelgettem ezt-azt a gépen, vannak tapasztalatok, reméljük hasznosak. Pl. Máté írását olvasva eszembe jutott, hogy a féltengelycsuklók nekem is cserések lesznek előbb-utóbb, ehhez egy féltengelycsukló lehúzót tervezek csinálni; a leírt árakat néhányszor soknak tartottam, bár ez csalóka lehet. Épp a napokban  derül ki, hogy a pécsi Szakálmetálos kedvezményem máshol is működik-e? Ha igen, akkor ha nincs jobb forrásotok, privátban szívesen segítek. Van, amire 40%, de akkumulátorra is 25%, változó.

Szóval kicsit aktívabb szeretnék lenni itt, de az üzeneteimet gyakrabban nézem. Persze én is szeretnék majd segítséget kérni a kis gépem bajai megoldásához, ha nem bánjátok :)
Addig is mindegyikőtöknek biztonságos és kellemes autózást kívánok!

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33852 Dátum: 2016.08.25 23:31:34 »
Az örök kérdés megihletett, úgyhogy számolgattam egy kicsit...  :whistling: :)
http://csipszer.blog.hu/2016/08/25/megeri_-e_oreg_autoval_jarni
Jó olvasni a Carinádról. Néha elfog a szégyen, hogy szegény egyébként nagyon szeretett Carinámat én nem tartom ennyire tipp-topp állapotban, külsőleg semmikép sem, szerkezetileg inkább, de azért nem a te szinteden...
Amit ráköltöttél pl. másnak annyi csak az avulása a kocsijának ennyi idő alatt.
Kár, hogy nem vezettem nekem mennyibe van a Carina a majd 23 év alatt, mióta átvettük újonnan.
Horror összeg lehet, de más autóval még több lenne biztos vagyok benne.
Gratulálok és irigykedem!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33853 Dátum: 2016.08.25 23:34:15 »
Kedves Fórumtársak!

Örülök, hogy még mindig gőzerővel folyik itt a munka!
Sok minden történt, amíg egyáltalán nem néztem fel a fórumra, volt rá okom is, de ez már a múlt, viszont az utóbbi időben már többször előfordult, hogy ránéztem, mi zajlik éppen, főleg itt. Van, aki észre is vette ;) A családban is több Toyota lett. Öcsém vett egy Yaris Verso-t :)

Ha tudok, néha írok majd, én is szerelgettem ezt-azt a gépen, vannak tapasztalatok, reméljük hasznosak. Pl. Máté írását olvasva eszembe jutott, hogy a féltengelycsuklók nekem is cserések lesznek előbb-utóbb, ehhez egy féltengelycsukló lehúzót tervezek csinálni; a leírt árakat néhányszor soknak tartottam, bár ez csalóka lehet. Épp a napokban  derül ki, hogy a pécsi Szakálmetálos kedvezményem máshol is működik-e? Ha igen, akkor ha nincs jobb forrásotok, privátban szívesen segítek. Van, amire 40%, de akkumulátorra is 25%, változó.

Szóval kicsit aktívabb szeretnék lenni itt, de az üzeneteimet gyakrabban nézem. Persze én is szeretnék majd segítséget kérni a kis gépem bajai megoldásához, ha nem bánjátok :)
Addig is mindegyikőtöknek biztonságos és kellemes autózást kívánok!

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
Üdv Dani!
Jó, hogy ismét hallunk felőled!
Most nézek én is nővéreméknek Yaris Verso-t, ha minden ok lesz jövő héten megvesszük a kiszemeltet...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33854 Dátum: 2016.08.25 23:47:32 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...