Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6801162 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33465 Dátum: 2015.12.18 18:15:11 »
Habár senki nem írja elő a cserét, és kis hazánkban nem is szokásos, de másutt sűrűbben előfordul :)


VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33466 Dátum: 2015.12.19 08:04:29 »
MÉG MNDIG ÜLÉSHUZAT.
Ház csillio oldalt végignéztem és olyan 30-80E-ig bezárva millio lehetőséget találtam de én most nem gondoltan ennyire mert vannak fontosabb dolgok is az auton.. A lényeg hogy megovjam az igy is viszonylag jo állapotban lévő eredeti kárpitot.
Több helyen találkoztam ezzel a cimmel
Szűcs Piroska
Csuka Utca 4. 1131 Budapest
Itt 15-20E ftokról irtak, méretre varva.
Ez valós ár lehet? Volt már belül tapasztalata bárkinek? Vagy vegyek valami univerzálisat amit ajánlatok és inkább gyüjtögessek még :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33467 Dátum: 2015.12.19 08:45:57 »
Egy telefont megér...ez is 30 körül van.
Tipp: Ave1-esbe való szőnyegszett ua. a méret.

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33468 Dátum: 2015.12.19 10:52:59 »
Egy telefont megér...ez is 30 körül van.
Tipp: Ave1-esbe való szőnyegszett ua. a méret.
Köszi kalapos. Asszem akkor most keresek valami madaras univerzálisat pár ezerért :) és majd tavasszal visszatérek a témára... Erre van tipped merre nézzek?

Szőnyeg:
Ezek szerint ez a méret jó:
http://www.autoszonyeg.info/p/2421/toyota-avensis-1997-2003-autoszonyeg-szoevetszonyeg

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33469 Dátum: 2015.12.19 12:05:13 »
Huzatot nem tudom, nekem OFF üléseim vannak, és nem  is próbálkoztam vele - az alcantarát szeretem (télen meleg, nyáron hűvös), habár kissé kopott is.
A linkelt szőnyegnek pontosan kell illenie a lábtartóhoz, kerékdobhoz. Nekem is Ave 1-be való szettem van, ha nem is ilyen profi (mármint alul gumírozott), de 6. éve jól bírja. Igaz, télen gumiszőnyeg is van rajta.

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33470 Dátum: 2015.12.19 14:19:39 »
Huzatot nem tudom, nekem OFF üléseim vannak, és nem  is próbálkoztam vele - az alcantarát szeretem (télen meleg, nyáron hűvös), habár kissé kopott is.
A linkelt szőnyegnek pontosan kell illenie a lábtartóhoz, kerékdobhoz. Nekem is Ave 1-be való szettem van, ha nem is ilyen profi (mármint alul gumírozott), de 6. éve jól bírja. Igaz, télen gumiszőnyeg is van rajta.
Köszi.
A linket igazábil azért küldtem hogy ez az ave1? Nem igazán tudom pontosan...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33471 Dátum: 2015.12.19 14:49:42 »
Konkrétan nem, de nem fárasztották magukat a galériával.... mindegyikhez    :shifty: ugyanazon képeket adják

kiscsipa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #33472 Dátum: 2015.12.19 21:09:08 »
Sziasztok,

pár napja vásároltam egy Carinát 1994-es, 1,6-os benzines, az autót ismertem korábbról pár dolgott tudtam róla ismeröstől vettem
Az autóban nem volt központi zár egyik ajtó sem záródott ,ezt tudtam vásárlás előtt, úgy parkolt hogy nem volt lezárva semmi csomagtartó bowden se volt jó, ezeket megcsinálta az előző tulaj, ki is próbáltuk csomagtartó bowden okés, ball egynél kulccsal zár okés kulccsal nyit okés, a 4 ajtóból mindenegyiken megnéztük hogy zárva van csak a jobb 1nél nem néztük meg kimaradt valahogy. Ma délután bezárom az ajtót ball egynél mire a jobb egynél lévő ajtó nem záródik be, ha átmegyek arra az oldalra és csak azt az ajtót akarom bezárni akkor kulccsal bebirom zárni de nehézkesen sokszor el se fordul benne egyik irányba se. Az autóhoz kétfajta kulcs van az egyik a rendes amivel mindent nyitok mindent zárok, motort inditok a másikkal csak az ajtót nyitom ball1nél, ez nem tudom számít e.

esetleg van valami ötlet , hogy  mit lehetne neki csinálni, mi baja lehet?

Köszönöm.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33473 Dátum: 2015.12.19 22:32:04 »
...
Az autóban nem volt központi zár egyik ajtó sem záródott ,ezt tudtam vásárlás előtt...
Szia!
Minden nálunk forgalmazott Carinában az alapfelszereltség része a központi zár!

...
Ma délután bezárom az ajtót ball egynél mire a jobb egynél lévő ajtó nem záródik be, ha átmegyek arra az oldalra és csak azt az ajtót akarom bezárni akkor kulccsal bebirom zárni de nehézkesen sokszor el se fordul benne egyik irányba se. Az autóhoz kétfajta kulcs van az egyik a rendes amivel mindent nyitok mindent zárok, motort inditok a másikkal csak az ajtót nyitom ball1nél, ez nem tudom számít e.
...
Ha más kulcs van a vezetőoldali ajtóhoz mint a gyújtáskapcsolóhoz, akkor valószínűleg azt a zárat kicserélték. Nekem a jobb elsőt, mert vagy 15 éve vagy több, el akarták lopni az autót és az enyémnél a jobb oldali zárat barmolták szét...
Ha nem nyílik, záródik a jobb-első amikor nyitod, zárod a bal-elsőt, akkor nem működik a központi zár motor a jobb-egyben. Vagy csere, én is most cseréltem ki (köszi ZéBalázs, hibátlan amit adtál!) vagy kábel probléma stb. Nekem elgyengült a motor a 22 év alatt, de picit mozgott az ajtózár fül a fogantyúnál. Látszott, hogy valamit csinál, valami történik, de gyengén, nem volt benne már elég erő, hogy teljesen átbillenjen. Nézd meg te is ha átnézel a jobb ajtó belsejére, mozdul-e picikét miközben ki-be nyitogatod bal oldalt.
Ahogyan írod, hogy kulccsal is nehezen megy a jobb első, akár az is lehet, hogy szorul valahol, lehet csak meg kéne kenni picit...
Kárpit le a jobb egyben, aztán meg kell nézni, de ahogyan kamikaze is írta, a hidegben a patentek törnek, meleg garázsban lenne javasolt nézegetni.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33474 Dátum: 2015.12.19 23:14:26 »
Ez ám az utcakép!  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33475 Dátum: 2015.12.19 23:52:04 »
Orosz mozi!   [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33476 Dátum: 2015.12.19 23:57:53 »
Nocsak, épít más is pályaautót a jó kis Carinából. Itt az első tesztje:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33477 Dátum: 2015.12.20 06:48:32 »
Na, ennyit ért a PCV szelep tisztítása. Pár száz km után ugyanaz a kép fogadott, tocsogott minden az olajban, úh. nyugdíjaztam, és karácsonyra kapott egy újat. Tovább a japáni úton.  ;)  :chinese:
Szia!
Már csak azt várom kíváncsian, milyen lesz az újjal! Bízom benne, hogy jobb, hiszen a rugó kifáradhatott. Olajfogyasztásod /ill. az autóé  :lol:/ emelkedett az utóbbi időben?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33478 Dátum: 2015.12.20 18:46:12 »
Szia!
Már csak azt várom kíváncsian, milyen lesz az újjal! Bízom benne, hogy jobb, hiszen a rugó kifáradhatott. Olajfogyasztásod /ill. az autóé  :lol:/ emelkedett az utóbbi időben?
Szia! Olaj maxra töltve, olajlecsapató kiürítve, 1000 km után vagy olajcserekor írok majd beszámolót fényképekkel. De most lassan mennek bele a km-ek.
Én is azt gondolom, hogy a rugó is elfáradhatott, akár a műanyag szelep is kophatott (bár olajban fürdik ugye). Az elmúlt 400e km alatt pár milliószor megtett mozgás nem múlt el benne nyom nélkül.
Itt egy OFF leírás, ahol megvizsgálták a régi szelepet is. A képek alapján nem gondolom örök életűnek ezt az alkatrészt.
De akárhogy is lesz: egy hibalehetőséggel kevesebb.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33479 Dátum: 2015.12.21 11:10:37 »
üdv kalapos!

Neked milyen anyagú a lecsapató tartályod?
Én még 3 éve próbából csináltam egyet régi habszifon tartályából, ami aluminium, kb. 2mm-es falvastagsággal.
Ezer kilométerenként összejött benne néhány ml olaj, amit üritgettem is.
Gondoltam működik a dolog, ezért szereztem egy olajleválasztó műanyag kis lecsapatót, kompresszorról, amit viszont ~ 1x ürítettem pár csepp olajjal, mert nem nagyon gyűlik benne semmi.
A szívósort is néztem, sőőt, kellett is is szétszednem injektor csere miatt, de tiszta volt, nem állt benne az olaj!
Az olajfogyasztás 10 E  km-en pár deci, szóval nem nulla, de amíg nem látszik sehol, nem zavar.

Ezért fontolgatom a fém tartályra való vissza alakítást, mert szerintem a hideg fémen jobban lecsapódik az olaj, ergo jobban össze is gyűjti.