Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6579915 alkalommal)

1 tag és 7 vendég van a témában

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33435 Dátum: 2015.12.09 15:46:06 »
Helló! Nem tudom jó helyre írok e,de remélem nem nagy baj,hogy ide írok! Segítségre lenne szükségem.Adott egy Carina E 1.6 116lóerős kocsi ami a videón látható tüneteket produkálja,alapjáraton jár szépen,de amint gázt ad az ember,dadog nem akar kipörögni,ezt a jelenséget egy motormosás után kezdte el csinálni ami már több hónapja volt. Elosztó fedél cserélve lett rajta,benzinszűrő gyertyák is de még továbbra is fennáll a hiba, kis gázzal még ugymond jobban megy mint ha padlózza az ember. ha elér egy bizonyos sebességet azt megtartja simán. Nem tudom mi lehet a baj segítenétek nekem? Hátha volt már vkinek ilyen hibája!
Videó a hibáról. Előre is köszönöm nektek!

Szia!
Nem ugorhatott át a vezérszíj 1-2 fogat?! Alapjáraton jól jár?
Érdemes lenne a csatlakozásokat széthúzni, WD40-el befújkálni, a lambda szondáét is...
Nem "ugrott" le valamelyik vákumcső?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33436 Dátum: 2015.12.09 16:31:52 »
Szia, köszi!
Ettől tartottam... megette a rugót :cry:!!!
Vagy rosszul tudod, kamikaze?!
Szia Sándor!
Nem olyan erős az a rugó. Mozogni kell a szelepnek, ahogy a videón.
Itt egy másik az ellenőrzésre (5'-től). Ha lehúzod a szelepfedélről, érezni kell a vákuumot.
https://www.youtube.com/watch?v=5Kt5ubcQaK0

Ezen az ábrán az is látszik, hogyan kell változnia az áteresztőképességnek a szívókamra vákuuma függvényében


Gázkar huzogatásával, eleresztésével elvileg (talán) tesztelhető.
De vsz. fölösleges. Nálam kimondottan hangos volt a megragadt szelep. Itt csak azt ellenőrzik, hogy egyáltalán átereszt-e, mert a nyomás növekedése okozhat látványosabb problémát (pl. szétnyomja valamelyik szimeringet, átereszt a szelepfedél tömítés)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33437 Dátum: 2015.12.09 16:40:00 »
Helló! Nem tudom jó helyre írok e,de remélem nem nagy baj,hogy ide írok! Segítségre lenne szükségem.Adott egy Carina E 1.6 116lóerős kocsi ami a videón látható tüneteket produkálja,alapjáraton jár szépen,de amint gázt ad az ember,dadog nem akar kipörögni,ezt a jelenséget egy motormosás után kezdte el csinálni ami már több hónapja volt. Elosztó fedél cserélve lett rajta,benzinszűrő gyertyák is de még továbbra is fennáll a hiba, kis gázzal még ugymond jobban megy mint ha padlózza az ember. ha elér egy bizonyos sebességet azt megtartja simán. Nem tudom mi lehet a baj segítenétek nekem? Hátha volt már vkinek ilyen hibája!
Videó a hibáról. Előre is köszönöm nektek!

Üdv! Hibakód nincs?
Amikor behalt a lambda szondám, 4000 fölé nem akart pörögni, illetve csak finom gázadagolással sikerült. A csatlakozója a szívókamra alatt a tűzfal és a motor között van. Nem kaphatott az vizet?
Érdemes megnézni a szonda végét is, mert ott érzékeli a kinti levegő oxigéntartalmát. Ha netán eltömődött, az is okozhat gondot.

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #33438 Dátum: 2015.12.09 21:02:57 »
Sziasztok!

Játszott már valaki olyat, hogy manuális váltót automatára cserélt?
Elvileg lehetséges egy ilyen átalakítás? Nincs tervben, de kivitelezett valaki hasonlót?

Éppen kuplung szett cserén esik át az autó. Remélem lesz mit koptatni megint.
Balázs

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33439 Dátum: 2015.12.09 23:34:19 »
Helló! Nem tudom jó helyre írok e,de remélem nem nagy baj,hogy ide írok! Segítségre lenne szükségem.Adott egy Carina E 1.6 116lóerős kocsi ami a videón látható tüneteket produkálja,alapjáraton jár szépen,de amint gázt ad az ember,dadog nem akar kipörögni,ezt a jelenséget egy motormosás után kezdte el csinálni ami már több hónapja volt. Elosztó fedél cserélve lett rajta,benzinszűrő gyertyák is de még továbbra is fennáll a hiba, kis gázzal még ugymond jobban megy mint ha padlózza az ember. ha elér egy bizonyos sebességet azt megtartja simán. Nem tudom mi lehet a baj segítenétek nekem? Hátha volt már vkinek ilyen hibája!
Videó a hibáról. Előre is köszönöm nektek!


üdv beco15!

Húzkodd le és fújkáld ki levegővel a gyertyakábeleket, víz került valahova a gyújtásba, ellenőrizd még a gyertyakábelek szigetelését is, nem-e húz át a szikra!

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33440 Dátum: 2015.12.10 08:27:10 »
Szia Sándor!
Nem olyan erős az a rugó. Mozogni kell a szelepnek, ahogy a videón.
Itt egy másik az ellenőrzésre (5'-től). Ha lehúzod a szelepfedélről, érezni kell a vákuumot.
https://www.youtube.com/watch?v=5Kt5ubcQaK0

Ezen az ábrán az is látszik, hogyan kell változnia az áteresztőképességnek a szívókamra vákuuma függvényében


Gázkar huzogatásával, eleresztésével elvileg (talán) tesztelhető.
De vsz. fölösleges. Nálam kimondottan hangos volt a megragadt szelep. Itt csak azt ellenőrzik, hogy egyáltalán átereszt-e, mert a nyomás növekedése okozhat látványosabb problémát (pl. szétnyomja valamelyik szimeringet, átereszt a szelepfedél tömítés)
Szia Zoli, Sziasztok Fórumtársak !
De jó hogy vagytok!!! :hug:
Zotya, te aztán igazán beleástad magad a Carina témába!
Szerintem egyéb autótípusban is jártas vagy, esetleg hivatásos autószerelőként N°1..!
Mélyre hatóak ismereteid, mindent jól elmagyarázol doksikkal alátámasztva az érthetőség -és magamfajta "alul tanult autodidakta"- kedvéért!
A linkelt videó nagyon jó, nyelvismeret nélkül is rávezet az ellenőrzés hatékonyságára: ha jó a rugó, kiegyenlített nyomás mellett motor irányába zár a szelep...!
KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
 Üdvi!  :clap: :clap: :clap:
   U.i.: Szerettem volna küldeni egy koccintós hangulatjelet is, de sajna nekünk nincs ilyen, pontosabban: nem találtam..!
          Szerkesztőink, Moderátoraink! Lehetne egy hasonló "smiley" is, hiszen közeleg a  szilveszter és újév...?! 
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.10 08:55:31 írta DS65 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33441 Dátum: 2015.12.10 09:57:50 »
Köszönöm szavaid, de nem érdemlem... :surrender: Csak egy nagyon kíváncsi autodidakta vagyok...,  :?: ...és a saját hibáimból szeretnék tanulni  :whistling:

Van ölelős szmájli:  :hug:  :D
a [tovább]-ra kattintva pedig találsz még néhányat, pl. ezt:  ;)

 :ser:

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33442 Dátum: 2015.12.10 17:04:27 »
Volt "nagy ölelés"! Köszi, keresgéltem a többi között is, de koccintósat akartam ;), de ez sem rossz: :ser: !
Hibák pedig ne legyenek, elég, ha elméletben szerelsz... hacsak nem vagy mániákus szétszed-összerak típusú, mint én anno, csak én már "kinőttem" belőle :lol:!
   Ja, üzemszerűnek bizonyult a PCV a videó alapján, még egyszer köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.10 17:15:24 írta DS65 »

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #33443 Dátum: 2015.12.13 14:11:39 »
Sziasztok! 15 nappal  ezelőtt vettem egy 2002 suzuki swift 1.0 Gl-t a feleségemnek, és tegnap (kerek 14 nap után) fejre állt vele. Eleje, teteje, hátulja, oldala sérült, motor, váltó, fék, utastér nem. Szó szerint fejre állt vele: a valóban csúszós úton megcsúszott, és bele az árokba. Ő megúszta a dolgot, csak a lába dagadt be kicsit. Szélvédő is pókhálós lett. Ha valaki tudna vevőt a kocsira, ami hibátlan állapotban volt, ne tartsa magában! Eneos 10w40 olaj van benne, 200km-t használt, mann szűrő, levegőszűrő, rozsda sehol, a kocsiban 139800km van, de sokkal kevesebbnek tűnt. Friss alvázvédelem, meg minden. Majdnem annyira foglalkoztam vele, mint a carinával :) Köszönöm a segítséget!  30/4196384 Dani

nandi08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Carina
« Válasz #33444 Dátum: 2015.12.15 17:28:07 »
Sziasztok.Kéne egy kis segítség nekem.Az a hejzet hogy a motor olaj szivattyú deklije eltőrt tudjátok az ami a vezérlés környékén van.A baj az hogy újat nem lehet kapni vagy ha van is valami csoda fojtán annak az árát 100.Kilotól mondták használtat meg nem találni.Így arra jutottam hogy veszek egy komplet motort a kocsiba.De sajnos se 2.0 D se 2.0 TD carina motort nem találok pedig nem egy bontóst felhívtam viszont lenne egy Avensis 2.0 td motor még nem a d4d hanem csak az alap 90 lovas egyszerű adagolós TD motor aminek a blokja elméletileg ugyan az mint a carina dízelmotorjáé.A  kérdésem az lenne hogy a carina váltójával össze lehet e párosítani egy avensis td motort hogy ne keljen az egész elejét meg a váltót is cserélni a kocsiban

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33445 Dátum: 2015.12.15 19:09:39 »
Sziasztok! 15 nappal  ezelőtt vettem egy 2002 suzuki swift 1.0 Gl-t a feleségemnek, és tegnap (kerek 14 nap után) fejre állt vele. Eleje, teteje, hátulja, oldala sérült, motor, váltó, fék, utastér nem. Szó szerint fejre állt vele: a valóban csúszós úton megcsúszott, és bele az árokba. Ő megúszta a dolgot, csak a lába dagadt be kicsit. Szélvédő is pókhálós lett. Ha valaki tudna vevőt a kocsira, ami hibátlan állapotban volt, ne tartsa magában! Eneos 10w40 olaj van benne, 200km-t használt, mann szűrő, levegőszűrő, rozsda sehol, a kocsiban 139800km van, de sokkal kevesebbnek tűnt. Friss alvázvédelem, meg minden. Majdnem annyira foglalkoztam vele, mint a carinával :) Köszönöm a segítséget!  30/4196384 Dani
Szia!
Addig jó, amíg nincs komolyabb személyi sérülés, ez a lényeg, az anyagi része ahhoz képest jelentéktelen!   :yes:
Asszonyt érdemes lenne tanítani egy kicsit csúszkálni, hogy legközelebb el tudjon kerülni hasonló helyzetet.
Itt a tél, itt az idő gyakorolni! Most nem kopik a gumi sem annyira és lassabban történik minden, mint esőben vagy szárazon, ezért ilyenkor érdemes elkezdeni!
Ha lesz egy kis hó vagy tartós fagy/jég, mehetnénk Carinások (és mások is) csúszkálni valami üres parkolóba este valahová (pl. Tököli Tesco vagy akár máshová, ahonnan nem zavarnak el), szívesen mutatok pár dolgot bárkinek aki szeretné fejleszteni a vezetési tudását vagy tanulok én is a nálam jobbaktól, mialatt élvezzük a csúszkálást, ami nagyon jó buli, ha már nem félünk tőle...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33446 Dátum: 2015.12.15 19:26:48 »
Sziasztok.Kéne egy kis segítség nekem.Az a hejzet hogy a motor olaj szivattyú deklije eltőrt tudjátok az ami a vezérlés környékén van.A baj az hogy újat nem lehet kapni vagy ha van is valami csoda fojtán annak az árát 100.Kilotól mondták használtat meg nem találni.Így arra jutottam hogy veszek egy komplet motort a kocsiba.De sajnos se 2.0 D se 2.0 TD carina motort nem találok pedig nem egy bontóst felhívtam viszont lenne egy Avensis 2.0 td motor még nem a d4d hanem csak az alap 90 lovas egyszerű adagolós TD motor aminek a blokja elméletileg ugyan az mint a carina dízelmotorjáé.A  kérdésem az lenne hogy a carina váltójával össze lehet e párosítani egy avensis td motort hogy ne keljen az egész elejét meg a váltót is cserélni a kocsiban
Szia nandi08!
Nem lehet azt a törött deklit javítani/legyártatni?
Valószínű egyébként, hogy össze tudnád párosítani az Avensis td motort a váltóddal, én a helyedben ha a blokk ugyan az, akkor esetleg az olajszivattyú is ugyan az, akkor ha meg is veszed az egész motort, miért nem csak a törött részt teszed át?
Egyébként szerezdd meg az alvázszámát az Avensisnek, a tiedet tudod, így egymás után beírva a  http://www.toyodiy.com -ba a váltó típusát kinyerheted és ellenőrizheted, hogy esetleg megegyeznek-e?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33447 Dátum: 2015.12.15 19:38:03 »
Szia nandi08!
Nem lehet azt a törött deklit javítani/legyártatni?
Valószínű egyébként, hogy össze tudnád párosítani az Avensis td motort a váltóddal, én a helyedben ha a blokk ugyan az, akkor esetleg az olajszivattyú is ugyan az, akkor ha meg is veszed az egész motort, miért nem csak a törött részt teszed át?
Egyébként szerezdd meg az alvázszámát az Avensisnek, a tiedet tudod, így egymás után beírva a  http://www.toyodiy.com -ba a váltó típusát kinyerheted és ellenőrizheted, hogy esetleg megegyeznek-e?
Most Te előztél meg!  ::)  :D
Közben ránéztem, és 2000 januárig ua. a tömítéskészlet cikkszáma pl.  

A kocsik pontosabb paramétereivel az oldalon ellenőrizhető.  :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33448 Dátum: 2015.12.15 19:40:39 »
Sziasztok! 15 nappal  ezelőtt vettem egy 2002 suzuki swift 1.0 Gl-t a feleségemnek, és tegnap (kerek 14 nap után) fejre állt vele. Eleje, teteje, hátulja, oldala sérült, motor, váltó, fék, utastér nem. Szó szerint fejre állt vele: a valóban csúszós úton megcsúszott, és bele az árokba. Ő megúszta a dolgot, csak a lába dagadt be kicsit. Szélvédő is pókhálós lett. Ha valaki tudna vevőt a kocsira, ami hibátlan állapotban volt, ne tartsa magában! Eneos 10w40 olaj van benne, 200km-t használt, mann szűrő, levegőszűrő, rozsda sehol, a kocsiban 139800km van, de sokkal kevesebbnek tűnt. Friss alvázvédelem, meg minden. Majdnem annyira foglalkoztam vele, mint a carinával :) Köszönöm a segítséget!  30/4196384 Dani
Ahogy FUBA írta, a fontos a komolyabb baleset elkerülése!
Suzuki fórumon érdemes próbálkoznod még eladással.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33449 Dátum: 2015.12.15 19:47:34 »
Jelentem Carinám múlt héten pénteken sikeresen teljesítette a műszaki vizsgát!  :clap:
(De furcsán néz ki a 14"-os gyári acélfelnikkel...  [rohog] )

 :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer:
6 nap múlva 22 éves lesz a nagylány, el sem hiszem, hogy már  :eek: 22 éve annak, hogy megrendeltem a szalonban és átvettem a zsír új kocsinkat a kereskedőtől...  :cool2:
 :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer: :happybday: :sorcerer:

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...