Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795802 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Carina
« Válasz #33390 Dátum: 2015.11.28 07:46:09 »
vagy régi corsa...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33391 Dátum: 2015.11.28 08:57:21 »
 Szerintem 1.7 CDTI Corsa cagy Combo- 100 paci alatt nem adja  :otlet:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33392 Dátum: 2015.11.28 16:57:26 »
:yes:, nekem átalakító nélkül, hétköznapi használat során 1:1-ben ette érezhető különbség nélkül, csupán a hőgombára kellett egy potenciométer a dúsabb keverék képzéséhez, a hidegben való indításhoz.
 Siralmas, hogy a nagy környezettudatosságban még mindig az olajmaffiáé a vezető szerep!
  Üdv!
Ha félretesszük az összeesküvés elméleteket, akkor is látható, hogy ezt a környezettudatosság maszlagot csak nekünk találták, ki és nem az eredeti célt szolgálja, hanem okot teremt arra, hogy mindig változtassanak valamit, és a "paraszt" megvegye. Hétköznapi emberek milliárdjai nem okoznak annyi kárt, mint a multi cégek a fakivágással, olajtermeléssel. Amíg a technika vívmányait élvezzük nyögünk érte, addig mindig lesz ok amiért a multi fogja szennyezni a környezetet. Tényleg nálunk a labda, de nem úgy, ahogy mondják. Hátat kellene fordítani minden technikai vívmánynak, ami a "jólétünket" szolgálja. Ellenkező esetben a környezettudatosság Az újrahasznosított papír drágább. Ki jár jól? De, megveszik, mert a környezet tudatossság ma olyan szlogen, amit minden miss universe-nek el kell mondani a fellépésén, mint annak idején a világbékét.
:)
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33393 Dátum: 2015.11.28 17:03:49 »

üdv lp!

Bosch?
Először meg kell mérni mi a hibás, de valószínű a fesszabályzó!
Elvileg lehet külön cserélni!
Hmm, mennyi is a te futott kilométered?
Lehet Densosítanom kell a generátorom is... :D

Bosch csereszavatos a Densoval, komplett.

---


Fuba!

Örömmel hallom, hogy marad a Carina! :D  :clap:
Köszi Kami! ki lett cserélve 20 eFt-ért. Ill a kütyü volt annyi. Egyben van az egyenirányítóval, a szénkefével.
Bosch 380 ekm-rel. Bevallottan, Na de lehet több van benne.
Érdekes fütyülő, sivító hang volt amikor tekertem a kormányt. Szentül meg voltam győződve, hogy az ékszíj. Mindig indítás közelében csinálta, ha terkertem a kormányt. És ez megszűnt. Bepi hasonló jelenségről számolt be.

Öreg Carinások! várható, hogy elért abba a korba, hogy sorban kezdenek elromlani a nem kopó alkatrészek?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33394 Dátum: 2015.11.28 17:09:51 »
Szia Ip

Sajnálattal,és egyben együttérzéssel szólnék a dologhoz

Az a baj,hogy a" BOSCH-fos" alkatrészek sokkal hamarabb mennek gallyra mint a NIPPODENSO - k

A TOYOTA Carina E egy eredetileg Japánban fejlesztett és gyártott autó Japán gyártású alkatrészekkel :)

Javaslom minden Angol gyártású Carinásnak,hogy amennyiben elektronikailag megbízhatónak szeretné betudni a szeretett Carináját az cserélje az összes BOSCH elektronikai alkatrészt NIPPONDENSO - ra  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Hát nem tudom meddig tartom még meg. Viszket a fenekem egy Camry után. 2002-2003 évjáratra. Pedig még mindig örömmel ülök bele. Egyetlen autót sem tartottam ennyi ideig. Most lesz nálam 5 éve. Készen lett a karosszéria is. Persze 1 héten belül neki tolattam egy tűzcsapnak soha életemben nem tolattam neki semminek csak most. Csere volt a BH kerék ív, a teljes JH sárvédő, a J küszöb, a JH, JE és BE ajtó.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33395 Dátum: 2015.11.28 19:28:01 »
Szerintem 1.7 CDTI Corsa cagy Combo- 100 paci alatt nem adja  :otlet:
opel zafira?? ???
Szerintem F Astra :)

1.7 TD vagy E Kadett 1.5 TD ?  :lol:  :devil:
vagy régi corsa...
Majdnem eltalaltátok!
Astra H 1.7 CDTI 101 paci 240 Nm  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33396 Dátum: 2015.11.28 19:31:47 »
Ha félretesszük az összeesküvés elméleteket, akkor is látható, hogy ezt a környezettudatosság maszlagot csak nekünk találták, ki és nem az eredeti célt szolgálja, hanem okot teremt arra, hogy mindig változtassanak valamit, és a "paraszt" megvegye. Hétköznapi emberek milliárdjai nem okoznak annyi kárt, mint a multi cégek a fakivágással, olajtermeléssel. Amíg a technika vívmányait élvezzük nyögünk érte, addig mindig lesz ok amiért a multi fogja szennyezni a környezetet. Tényleg nálunk a labda, de nem úgy, ahogy mondják. Hátat kellene fordítani minden technikai vívmánynak, ami a "jólétünket" szolgálja. Ellenkező esetben a környezettudatosság Az újrahasznosított papír drágább. Ki jár jól? De, megveszik, mert a környezet tudatossság ma olyan szlogen, amit minden miss universe-nek el kell mondani a fellépésén, mint annak idején a világbékét.
:)
Egyetértek!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33397 Dátum: 2015.11.28 19:46:41 »
Hát nem tudom meddig tartom még meg. Viszket a fenekem egy Camry után. 2002-2003 évjáratra. Pedig még mindig örömmel ülök bele. Egyetlen autót sem tartottam ennyi ideig. Most lesz nálam 5 éve. Készen lett a karosszéria is. Persze 1 héten belül neki tolattam egy tűzcsapnak soha életemben nem tolattam neki semminek csak most. Csere volt a BH kerék ív, a teljes JH sárvédő, a J küszöb, a JH, JE és BE ajtó.
Én is néztem Camryt, árulták fél évig aztán elvitték előlem, első tulajos 3.0 V6 automata full extra...
Aztán néztem Subaru Impreza WRX-et, egy évig árulták, mikor nekem kellett volna egy nappal csúsztam le róla, ismerősöm  már nyomozta az előéletét az alvázszám alapján... Aztán Honda Accord 2.4 automata full extra jött képbe, nem hiszitek el, nem fértem el kényelmesen elől! Aztán gondolkoztam még esetleg 5 ajtós Corolla TS-en, de egy ismerősöm elkezdte hirdetni amit megvettem Opelt, egyébként eszembe nem jutott volna...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33398 Dátum: 2015.11.28 20:06:00 »
Ja, egy Lexus IS200 sport (csak az sperr difis) is elment mielőtt odaértem...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Carina
« Válasz #33399 Dátum: 2015.11.28 20:44:58 »
Majdnem eltalaltátok!
Astra H 1.7 CDTI 101 paci 240 Nm  :yes:
az még isuzu motor?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mgarda

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Carina
« Válasz #33400 Dátum: 2015.11.28 21:02:21 »
KLÍMA KÉRDÉS

Sziasztok, pár hete vettem meg végre a hőn áhított Carinámat (Carina E, 93', 1,6 79kw) viszont ebben nincs gyárilag klíma.
Most sikerült valakivel megismerkednem, aki egy donor autóból hoz nekem egy csomó alkatrészt, többek közt klímakompresszort, csöveket, miegymást.

Mivel nem nagyon értek még a dolgokhoz -de majd kitanulom- és az eladó sincs mindennel tisztában technikai részletekkel, szeretnék némi infót kérni, hogy ne vegyek felesleges dolgokat.
Kérdéseim:
-mik azok az alkatrészek, amikre szükség van
-van-e olyan, amit a klíma miatt egészben ki kell cserélni (pl. gondolok az utastéri elosztóra, vagy a vízhűtőre)
-mennyit érnek az alkatrészek nem bontós áron? A kompresszorra pl. megbeszéltünk egy 10est, bontóban 20-22-t mondtak.
-látom-e egy-egy főalkatrészről, hogy működőképes-e, ha eljutok pár hónp múlva a bezserelésig, nem derül-e ki, hogy használhatatlan, egyáltalán ki tudom-e védeni.

...és bármi egyéb, ami a témához kapcsolódik. Holnap délután jön hozzám az úriember, addigra remélem sikerül kiokosodnom :)
Köszönöm előre is

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33401 Dátum: 2015.11.28 21:08:20 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Carina
« Válasz #33402 Dátum: 2015.11.29 17:31:08 »
láttam ma egy sedan toyiclubos gli carinát...sötétzöld...GOB rendszámmal...horpadt volt a csomtér ajtó... szép autók ezek még mindig...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #33403 Dátum: 2015.11.29 21:53:22 »
az még isuzu motor?? ???

Ja! Ollan mint a szomszéd buláé!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #33404 Dátum: 2015.11.30 09:20:42 »
Sziasztok!
Volt itt már szó a különböző váltóolajokról, xado, castrol, stb...
Aki probált már esetleg több márkát annak melyik jött be? Egy kissé kopottabb szinkronizációval rendelkező váltót kellene ilyen módon a lehető legjobban feljavítani olajjal.
A xadonak vannak revitalizáló adalékjai, nem olcsóak, esetleg van valakinek tapasztalata velük?

Más téma.
Hétvégén leszedtem a folytószelep házat. Szépen megpucoltam a leömlők felőli oldalt, volt trutyi rendesen. A folytószelep házban van még egy járat, nem tudom mire való, na ott volt bőven mit pucolni.
Szerencsés ereményként azt tapasztaltam, hogy azalapjárat szebben beáll, na meg jobban ejti a fordulatot egy egy gázfröccs után.