Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803432 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33375 Dátum: 2015.11.24 11:42:48 »
Vettük mester!
Segítség folyamatban! ;)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33376 Dátum: 2015.11.24 14:17:55 »
Sziasztok!
SOS!
Meghalt a generátoromban a feszszabályzó. Túláramot kap a gépem. az ablaktörlő mint a bolond úgy töröl, a lámpák kiégnek.
Ki cserélt már ilyet?
Lehet külön cserélni, vagy csak egyben?
Csak a bosch jó nekem?
Kérlek írjatok mihamarabb, mert a gépet nem tudom letenni, és a még a végén mindent kinyír.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33377 Dátum: 2015.11.24 14:42:10 »
Szia Peti! Nem tudom, mennyire segítség.  Tudtommal bepi81 cserélt diódasort az 1.8-as Ave-ben, nem tudom, mennyire univerzális, esetleg keresd privátban.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33378 Dátum: 2015.11.24 18:15:15 »
Szia Peti! Nem tudom, mennyire segítség.  Tudtommal bepi81 cserélt diódasort az 1.8-as Ave-ben, nem tudom, mennyire univerzális, esetleg keresd privátban.
Köszi Zoli!
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33379 Dátum: 2015.11.24 22:36:51 »
...
 Siralmas, hogy a nagy környezettudatosságban még mindig az olajmaffiáé a vezető szerep!
...
Egyetértek...  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33380 Dátum: 2015.11.24 22:57:52 »
No mi jót ügyködnek rajta? Olyan lesz mint a képen? :)
Még nem sajnos, egyelőre a műszaki vizsga a cél:
- az egyik kerékanya kettészakadt a levételnél, ezért a tőcsavart le kellett fújni, vittem Celica tőcsavart, még jó, hogy van itthon 10 db (már csak 9)
- elrepedt a kipufogó öntvényem a négy-leömlő után, ahol a 2 cső megy egybe, bontott cucc beszerezve
- a vezető oldali ablakemelő tönkrement, kábelköteg a teszteléshez, ablakemelő motor stb. beszerezve (köszi ZéBalázs!)
- jobb első központi zár motor meghalt, cserecucc megvan (köszi ZéBalázs!)
- kuplung csúszik vagy fél éve, nem volt időm szerelőnek leadni szegényt, de majd most csere
- generátor meghalt, de teljesen, gondolom a pici hifi rásegített a halálához, de így is élt 22 évet, új generátort kapott (made in China  :cry:), gondolom/remélem ez is elmegy talán 2 évet...  [rohog]
- kis kasztnimunkák a rozsdák eltüntetéséhez
meg amik még nem jutnak eszembe...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33381 Dátum: 2015.11.24 23:50:52 »
Sziasztok!
SOS!
Meghalt a generátoromban a feszszabályzó. Túláramot kap a gépem. az ablaktörlő mint a bolond úgy töröl, a lámpák kiégnek.
Ki cserélt már ilyet?
Lehet külön cserélni, vagy csak egyben?
Csak a bosch jó nekem?
Kérlek írjatok mihamarabb, mert a gépet nem tudom letenni, és a még a végén mindent kinyír.


üdv lp!

Bosch?
Először meg kell mérni mi a hibás, de valószínű a fesszabályzó!
Elvileg lehet külön cserélni!
Hmm, mennyi is a te futott kilométered?
Lehet Densosítanom kell a generátorom is... :D

Bosch csereszavatos a Densoval, komplett.

---


Fuba!

Örömmel hallom, hogy marad a Carina! :D  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.24 23:53:00 írta kamikaze »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33382 Dátum: 2015.11.25 21:08:49 »
---
Fuba!
Örömmel hallom, hogy marad a Carina! :D  :clap:
Marad, de már nem a Carina lesz a mindennapi munkába járós autóm, vettem egy OFF-os turbo dieselt mellé, úgyhogy valószínű, hogy "versenyautóvá", hobbi autóvá fog szépen lassan átalakulni...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #33383 Dátum: 2015.11.26 18:24:34 »
Sziasztok!
SOS!
Meghalt a generátoromban a feszszabályzó. Túláramot kap a gépem. az ablaktörlő mint a bolond úgy töröl, a lámpák kiégnek.
Ki cserélt már ilyet?
Lehet külön cserélni, vagy csak egyben?
Csak a bosch jó nekem?
Kérlek írjatok mihamarabb, mert a gépet nem tudom letenni, és a még a végén mindent kinyír.

Szia Ip

Sajnálattal,és egyben együttérzéssel szólnék a dologhoz

Az a baj,hogy a" BOSCH-fos" alkatrészek sokkal hamarabb mennek gallyra mint a NIPPODENSO - k

A TOYOTA Carina E egy eredetileg Japánban fejlesztett és gyártott autó Japán gyártású alkatrészekkel :)

Javaslom minden Angol gyártású Carinásnak,hogy amennyiben elektronikailag megbízhatónak szeretné betudni a szeretett Carináját az cserélje az összes BOSCH elektronikai alkatrészt NIPPONDENSO - ra  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Today Tomorrow Toyota

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #33384 Dátum: 2015.11.26 22:02:12 »
Még nem sajnos, egyelőre a műszaki vizsga a cél:
- az egyik kerékanya kettészakadt a levételnél, ezért a tőcsavart le kellett fújni, vittem Celica tőcsavart, még jó, hogy van itthon 10 db (már csak 9)
- elrepedt a kipufogó öntvényem a négy-leömlő után, ahol a 2 cső megy egybe, bontott cucc beszerezve
- a vezető oldali ablakemelő tönkrement, kábelköteg a teszteléshez, ablakemelő motor stb. beszerezve (köszi ZéBalázs!)
- jobb első központi zár motor meghalt, cserecucc megvan (köszi ZéBalázs!)
- kuplung csúszik vagy fél éve, nem volt időm szerelőnek leadni szegényt, de majd most csere
- generátor meghalt, de teljesen, gondolom a pici hifi rásegített a halálához, de így is élt 22 évet, új generátort kapott (made in China  :cry:), gondolom/remélem ez is elmegy talán 2 évet...  [rohog]
- kis kasztnimunkák a rozsdák eltüntetéséhez
meg amik még nem jutnak eszembe...

Na igen azért ilyen korbán már előfordulhatnak ezek a problémák. Hiába na, örökké nem tart egy Carina sem karbantartás nélkül, főleg így 20 év fölött, 300-on túl azért már jönnek a bajok. Kipufogón mondjuk meglepődtem, bár lehet a sportos vezetési stílus? :)
- Kuplung milyen lesz bele? Én ha hosszabb távon gondolkodtam volna az autóval csak gyári, annál nincs jobb, talán még kibírható az ára is. Hiába az Aisin is pl. nem az a minőség. Vízpumpát gyárit raktam bele nem is volt drága, értelmetlen mást venni.
- Generátorban mi ment tönkre? Felújítás nem lett volna jó? Enyém 27-ből kijött, diódahídat cseréltek meg a csapágy, kefe, illetve egy tisztítás. Kár hogy a fütyülés nem múlt el, gondolom a tekercselés részről jön. Amúgy nem volt semmi baja - működésbeli - csak emiatt újítottam fel.

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #33385 Dátum: 2015.11.26 22:04:48 »
Marad, de már nem a Carina lesz a mindennapi munkába járós autóm, vettem egy OFF-os turbo dieselt mellé, úgyhogy valószínű, hogy "versenyautóvá", hobbi autóvá fog szépen lassan átalakulni...

Na mifélét? Germán? :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33386 Dátum: 2015.11.27 09:00:23 »
Na mifélét? Germán? :)
Az, de a szíve japán! (Isuzu)  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Carina
« Válasz #33387 Dátum: 2015.11.27 19:37:03 »
opel zafira?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #33388 Dátum: 2015.11.27 21:32:42 »
Szerintem F Astra :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33389 Dátum: 2015.11.27 23:23:16 »
Szerintem F Astra :)

 
1.7 TD vagy E Kadett 1.5 TD ?  :lol:  :devil: