Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6790776 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #33240 Dátum: 2015.08.31 16:36:44 »
A kiégett izzót magaddal viszed az autós boltba, ott felcsapod a pultra és megmondod hogy ilyent kérsz.  :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Carina
« Válasz #33241 Dátum: 2015.08.31 16:44:00 »
Volt már ilyen, szépen néztek rám :D

Okoska1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33242 Dátum: 2015.08.31 18:26:25 »
Sziasztok,

Már majdnem fél éve nem világít az utastér lámpám, de nem tudom hogy milyen izzó kell bele, mivel bármilyet próbáltam venni mindig egy kicsit nagyobb volt, mint ami belevaló.

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen izzó kell oda?

Az enyémen ezek vannak:

OSRAM ITALY n862 12V 3W K5622

hossz: 28 mm
átmérő: 8mm

Más nincs rajta.

http://www.svetila.com/en/light-bulbs-lamps-66/automotive-12v-74/interior-lighting-1143/6428-12v-3w-sv7-original-line-511.html
https://www.vilagitas.eu/spl/619815/szofita
http://webaruhaz.fervill.hu/31-szofita-izzok

Az előd
És az utód 4.3l/100Km

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33243 Dátum: 2015.08.31 19:54:25 »
Sziasztok,

Már majdnem fél éve nem világít az utastér lámpám, de nem tudom hogy milyen izzó kell bele, mivel bármilyet próbáltam venni mindig egy kicsit nagyobb volt, mint ami belevaló.

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen izzó kell oda?
Üdv! Esetleg egy ilyennel helyettesíted, ami rugós megoldású, így univerzális.

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33244 Dátum: 2015.09.03 20:44:56 »
Sziasztok!

Idestova tiz eve vagyok buszke tulajdonosa egy 20 eves Carina E-nek, megeltunk mar ezt-azt, kitartok mellette...
Es meg mindig nagyon szep... :)

Ambator, szeretnem az elso lampaburat kitisztitani (sotetebb is mar, illetve amennyire az izzo helyen sikeult benyulni, lathatoan piszkos, az a nagyon finom por. Ertheto is...)
A kicsavarozas sikerult is, azonban alul van vmi kis retesz szeru befogo, ami miatt nem birom kihuzni, feszegetni meg mar nem merem, nehogy eltorjon. Nem birtam kiokumulalni, hogy milyen mozdulattal veheto ki.
Nem vagyok szerelo, nincsenek celszerszamaim, de nem ijedek meg egy kis diy feladattol (ertelmes hatarokon belul persze...).

Meg tudnatok mondani, hogy mi a trukkje (ha egyaltalan ez otthon megoldhato)?

Koszonom!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33245 Dátum: 2015.09.03 21:22:00 »
Üdv!
Évekkel ezelőtt pucoltam ki a burát belülről, már nem emlékszem pontosan a kiszedés hogyanjára, de azt tudom, hogy csavarok az indexbura mögött is vannak, előbb azt kell kiszerelni. A lámpatest alja úgy van kiképezve, hogy egy fém tüskébe csúszik bele, ezért kicsit megmozgatva lehet ki-és visszatenni (felső kép, hátulnézeten alul látszik a mélyedés). Retesz nincs.


Négy acélkapocs tartja össze az üveget a műanyag házzal. A bura és a ház között lévő szigetelés vsz. már megadta magát, ez az oka a koszosodásnak (legalábbis nálam simán elváltak egymástól). Tisztítás után szilikonnal tömítettem, azóta (6 éve) egyáltalán nem porosodik.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #33246 Dátum: 2015.09.04 17:45:26 »
Sziasztok!

Idestova tiz eve vagyok buszke tulajdonosa egy 20 eves Carina E-nek, megeltunk mar ezt-azt, kitartok mellette...
Es meg mindig nagyon szep... :)

Ambator, szeretnem az elso lampaburat kitisztitani (sotetebb is mar, illetve amennyire az izzo helyen sikeult benyulni, lathatoan piszkos, az a nagyon finom por. Ertheto is...)
A kicsavarozas sikerult is, azonban alul van vmi kis retesz szeru befogo, ami miatt nem birom kihuzni, feszegetni meg mar nem merem, nehogy eltorjon. Nem birtam kiokumulalni, hogy milyen mozdulattal veheto ki.
Nem vagyok szerelo, nincsenek celszerszamaim, de nem ijedek meg egy kis diy feladattol (ertelmes hatarokon belul persze...).

Meg tudnatok mondani, hogy mi a trukkje (ha egyaltalan ez otthon megoldhato)?

Koszonom!

Szia  "Zo-Lee"

Én is csináltam már ilyet,csak nekem nem volt ilyen egyszerű a lámpatest szétválasztása az üvegtől :cry:
Fel kellett melegítenem az üveget hajszárítóval,és csak úgy volt hajlandó szétvállni
Ez után persze a maradék tömítőanyagot el kellett távolítanom az üveg fészkéből,majd egyszerű szilóval tömítve raktam össze
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.04 17:54:44 írta Zsolt79 »
Today Tomorrow Toyota

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33247 Dátum: 2015.09.04 20:34:04 »
Sziasztok!

Koszonom sracok, sikerult ma megcsinalnom, csak nekiveselkedtem, igaz nem jott konnyen, ott az aljan (a belso oldalon) van egy kis karmokba kapaszkodo kipattinthato resz, na az nem engedett.
De most mar ok, szep tiszta lett, be is szilikonoztam jol. :)

Koszi a segitseget, ide mindig jo jonni!

(Ha mar itt vagyok... szerintetek erdemes klimat beszereltetni utolag? Sajnos nincs benne, bar nem vagyok nagy partoloja, en meg csak kibirom - kicsit extrem ugyan, alapbol is tudok izzadni mint a lo, hat meg igy... -, de nem csak en szoktam benne ulni.
Tudom, sokba kerulne, de egyaltalan lehetseges ma meg ilyesmit csinaltatni?)

CarinaEvagyok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Carina
« Válasz #33248 Dátum: 2015.09.05 20:46:31 »
Sziasztok! Carina E vagyok, ezen a forumon kezdo. Sajnos nem kezelem az ekezeteket, elnezest. Megprobalom majd megoldani. Masreszt segitsetek, hogy UJ hozzaszolashoz mire klikkeljek? 
Amugy 1995 decembereben gyartottak, vagyis fiatal 19 eves Japan fruska vagyok... DE van egy problemam. Bar mindidaig egeszsegesen eltem, sokat alltam garazsban (neha a csillagokat is neztem), jobb elso kezem, ertsd ajtomon megjelent egy kb 5cm es kiutes, (ertsd. rozsda) a muanyag diszcsikom alatt folott... Mentem dokihoz, (ertsd. karoszeriashoz), de  a gyogyir sokba kerulne> Doki szerint nem javithato kezem/ajtom kecses ive miatt, inkabb csereljem le! Egy donorra. Ez eleg koltsegesnek tunik. Bar megerdemlem, de megis lemondanek errol a csererol. Van esetleg valami mas javaslatotok (fiuk?), mivel kenegessem, szepseghibas (ertsd. atrohadt) ajtomat, hogy meg par evig szepnek (hasznalhatonak) erezhessem magam?  A kozeli  korzeti doki WD40 et javasolt, mondvan fujjam boven ra/bele/ala/fole es igy 1-2 (3?) evet nyerek?  Na fiuk, otletek egy 20 eves fruska szepsegenek (ep kezenek/ajtajanak) megorzesehez? Ja maskepp teljesen egeszseges tini vagyok, 197e km t futottam eddigi eletem soran a szo szoros ertelmeben...   Ferjem gazdam meg arra is gondolt, hogy eme szepseghibam miatt eladna. Hat nem szeretnek uj partnert...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Carina
« Válasz #33249 Dátum: 2015.09.05 20:48:41 »
de beteg;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33250 Dátum: 2015.09.06 13:45:25 »
(Ha mar itt vagyok... szerintetek erdemes klimat beszereltetni utolag? Sajnos nincs benne, bar nem vagyok nagy partoloja, en meg csak kibirom - kicsit extrem ugyan, alapbol is tudok izzadni mint a lo, hat meg igy... -, de nem csak en szoktam benne ulni.
Tudom, sokba kerulne, de egyaltalan lehetseges ma meg ilyesmit csinaltatni?)
Üdv! Kérdezd erről privátban cujethu-t, az ő papája szereltetett be utólag.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #33251 Dátum: 2015.09.07 09:21:13 »
(Ha mar itt vagyok... szerintetek erdemes klimat beszereltetni utolag? Sajnos nincs benne, bar nem vagyok nagy partoloja, en meg csak kibirom - kicsit extrem ugyan, alapbol is tudok izzadni mint a lo, hat meg igy... -, de nem csak en szoktam benne ulni.
Tudom, sokba kerulne, de egyaltalan lehetseges ma meg ilyesmit csinaltatni?)
Szia!
Mindenképpen érdemes, de csak gyári klímát szereltess be. Én is utólag szereltettem be. Ha minden komponense megvan, akkor egy rutinos szerelő 1-2 óra alatt beledobja, mert az összes csatlakozása már elő van készítve a kasztniban.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33252 Dátum: 2015.09.08 23:41:23 »
Van itt ez a hirdetés már hónapok óta, kicsit messze, de hátha érdekelhet valakit :)

aukro.cz/klimatizace-toyota-carina-e-2-0-td-i5637617789.html
Balázs

eagleeye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #33253 Dátum: 2015.09.13 19:40:30 »
http://kepfeltoltes.hu/view/150913/IMG_20150913_191743_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok, kérnék egy kis segítséget, a gyújtás elosztó egység tengelyének végén lévő csapszeget nem tudom kiszedni, valaki próbálta már?
Van valami spéci trükkje?

Segítsetek, kérlek!

üdv:
eagleeye

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33254 Dátum: 2015.09.14 16:24:46 »
Passz, de miért kell? A rajz szerint egy egység az egész.  :hmmmm: