Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803667 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #30765 Dátum: 2014.06.30 23:08:18 »
Most ismét leért a szegénységjelző a minimumra, újra eljött az igazság pillanata!  :D
Tehát 960 km-re tankoltam 55 litert (5.7 l / 100 km, ami 4-5 lekattanással sikerült.
A többség hosszútáv, volt benne rendesen klíma is, kis rész város, nem finomkodva, olyan normál stílusban!

Szuper fogyasztás! Azt hiszem ez tükrözi igazán a remek állapotot.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30766 Dátum: 2014.06.30 23:23:16 »

Megrendeltem a következő alkatrészt: TOYOTA CARINA-E, Toronymerevítő (SB D3303), de nem tudják leszállítani, eddig két különböző helyen jártam így, már meguntam a többi helyre is regisztrálni, le is vették pl.: innen a hirdetést utánam:
http://www.racing-autoalkatresz.hu/racing-autoalkatresz/eshop/100-1-Autostyle-futomu/5578-3-Toyota/5/28173-TOYOTA-AVENSIS-Toronymerevito
De itt, még megvan:
http://tuningbolt.hu/termekleiras/TYPE/tuning/BACKLINK/1/TID/31581/AID/48/FID/20/TERMEK/
Meg még sok helyen...
Ha valaki csak kideríti, hogy valahonnan valóban rendelhető ilyen és le is szállítják, akkor ne tartsa magában...
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.30 23:28:07 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #30767 Dátum: 2014.07.01 19:55:52 »
Szia Ákos!
Hát a váltót majd ha visszateszi a helyére mert eltört az egyik tartófül, a kipufogója is szétment, üvölt és nincs lent nyomatéka, a hátsó futóművel is vannak gondok...
Miért nem itt dolgozol a közelben? Vinnénk az autóinkat hozzád szereltetni...  ;)

Akartam képet csinálni a Carina felnijeimről mert olyan fekete volt a fékportól, hogy nem látszott az eredeti színe, gondoltam felteszem a találós kérdést, ilyen fékkopás mellett milyen fogyasztásra tippelnétek, de szólt a szomszédom, hogy a 3 éves fia állandóan a felnijeimet simogatja és olyan koszos utána mindene, hogy rögtön tudja hol volt és mit csinált, ezért letörölgettem a felniket, nincs fotó...  :devil:
Simán hozom a te fogyasztásod min. dupláját az utolsó 2000 km-en, az tuti. Kint van a mélyláda, nincs jó zene ami lekössön, megint alacsonyan repülök.  :D

Az a légterelőd az első ajtókra, még mindig nem ment el? Na majd én megveszem azokat tőled...

üdv!
Hát akkor tedd vissza hamar a ládát, sokat spórolhasz vele!  ;)
Most megyek egy "finomkodós tankot", kíváncsi vagyok mit tudunk a géppel, negatívban!  :devil:
Akkor jó bütykölést még a tesódnak, meg neked is!  ::)
A szélterelő licitet leütöd akkor? Megvan még sajnos...

---

netferry!
köszi!  ;)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30768 Dátum: 2014.07.01 21:24:08 »
üdv!
Hát akkor tedd vissza hamar a ládát, sokat spórolhasz vele!  ;)
Szia! Vissza is tettem ma este...
Akkor jó bütykölést még a tesódnak, meg neked is!  ::)
Köszi, meglesz. Ma bekötöttem pl. a harmadik féklámpát a szárnyacskán.
A szélterelő licitet leütöd akkor? Megvan még sajnos...
Írtam pü-t.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30769 Dátum: 2014.07.01 22:02:12 »
Jé, mit találtam, láttatok már kézzel tekerős ablakemelős Carinát?  :eek:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #30770 Dátum: 2014.07.01 22:16:11 »
Ja már láttam ilyen képet, fura :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30771 Dátum: 2014.07.01 23:43:42 »
Üdv néknek! :)

A kérdés a következő: hol van a Carinán (4A-FE motornál) a légtömegmérő. Ha egy tippem lehet, akkor az a kis kiálló dobozka a légszűrőházból kifelé jövő csövön, ami a vezetőülés felé néz. Na ha az, akkor milyen elven működik? Szokott az lekoszolódni normális használat mellett? Ha igen, akkor mivel lehet takarítani? Házi módszerekkel, vagy illendő szakemberhez vinni ultrahangos tisztogatásra?

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30772 Dátum: 2014.07.01 23:45:56 »
Jé, mit találtam, láttatok már kézzel tekerős ablakemelős Carinát?  :eek:


főleg azért fura, mert ahogy elnézem a kárpit az plüss, ilyen az enyém is... és elvileg az GLi felszereltség mellé járt. Erre minden elektromos kütyü hiányzik, ami az XLi-ben is mondhatni alap? :D

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #30773 Dátum: 2014.07.02 00:06:09 »
Nincs légtömegmérő, ez a motor nyomásmérős (MAP szenzor).
hol van a Carinán (4A-FE motornál) a légtömegmérő

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #30774 Dátum: 2014.07.02 07:24:09 »
Hátőőő, már vagy egy hónapja alapjáraton cicergő hang fárasztja az idegrendszerem... És végre eljutottam addig, hogy levettem az összes ékszíjat, tehát biztosan nem azok közül csúszik meg valamelyik, nem azt hallom. Viszont kideriváltam, hogy ahogy hozzáérek a kuplungpedálhoz, elkussol a hang. Ha elengedem, ismét elkezd ciceregni, tehát a kuplung környékére gyanakszom. Kb két hónapja lett kicserélve az egész szerkezet tárcsástól, kinyomócsapágyastól.
Volt már valakinek ilyen? Mi lehet a gyógyír vajon? Nyilván visszaviszem azokhoz, akik elvégezték a cserét, csak félek, hogy esetleg jobban elkúrják.   :hmmmm:

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30775 Dátum: 2014.07.02 12:33:54 »
Nincs légtömegmérő, ez a motor nyomásmérős (MAP szenzor).

Áháá :D micsoda okosság, nem is gondoltam volna. Na de a lényeg, akkor az az, amire én gondolok, és ezek szerint eltömődni, koszolódni sem hajlamos, azaz nem érzékeny rá?

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30776 Dátum: 2014.07.02 12:36:04 »
Hátőőő, már vagy egy hónapja alapjáraton cicergő hang fárasztja az idegrendszerem... És végre eljutottam addig, hogy levettem az összes ékszíjat, tehát biztosan nem azok közül csúszik meg valamelyik, nem azt hallom. Viszont kideriváltam, hogy ahogy hozzáérek a kuplungpedálhoz, elkussol a hang. Ha elengedem, ismét elkezd ciceregni, tehát a kuplung környékére gyanakszom. Kb két hónapja lett kicserélve az egész szerkezet tárcsástól, kinyomócsapágyastól.
Volt már valakinek ilyen? Mi lehet a gyógyír vajon? Nyilván visszaviszem azokhoz, akik elvégezték a cserét, csak félek, hogy esetleg jobban elkúrják.   :hmmmm:

Pedig ez akkor tényleg kinyomócsapágy gyanús... :S nem tudom mennyire megbízható aki csinálta, még véletlenül sem akarom leszólni... de nem lehet hogy a régi kinyomócsapágy került vissza?

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #30777 Dátum: 2014.07.02 13:21:14 »
Nem, a légszűrőház környékén egy rezonátor doboz van. A MAP szenzor egy vékony vákuum csövön kapcsolódik a szívósorhoz és  a tűzfalra van rögzítve (ha jól emlékszem).
Áháá :D micsoda okosság, nem is gondoltam volna. Na de a lényeg, akkor az az, amire én gondolok, és ezek szerint eltömődni, koszolódni sem hajlamos, azaz nem érzékeny rá?

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30778 Dátum: 2014.07.02 13:24:09 »
Nem, a légszűrőház környékén egy rezonátor doboz van. A MAP szenzor egy vékony vákuum csövön kapcsolódik a szívósorhoz és  a tűzfalra van rögzítve (ha jól emlékszem).

Hm :) akkor ezt benéztem, köszi az infót. Maga a szenzor akkor nem igazán szokott rossz lenni, max a cső törik meg/reped ki?

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30779 Dátum: 2014.07.02 14:06:29 »
Jé, mit találtam, láttatok már kézzel tekerős ablakemelős Carinát?  :eek:


Már tekertem is a biomechanikus ablakemelőt! :D Egy ismerősömnek volt angol verzióban. Nem kicsit lepődtem meg amikor megláttam.