Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6821822 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #29205 Dátum: 2014.02.25 23:18:08 »
Szia
Ez bizony tényleg sok egy picit,bár attól is függ mennyire nyomtad neki illetve milyen a vezetési stílusod :D
Kb 8,3-ra jön ki ,ez még nem veszélyes. Nekem az előző 1.6-os Carinám 12 litert fogyasztott vegyesben :cry: :cry: :cry:
Na jó annak valami gyíkja volt,de soha nem hagyott cserben a 7és fél év alatt :yes: :yes:
Azért nem ártana alaposan megvizsgálni az előgyújtás pontosságát,nagyon sokat számít neki :yes:
Igencsak lehet tőle a rángatásod is,valamint még a TPS szenzorod hibás működése illetve helytelen beállítása!
Amúgy kissé rángat szinte minden Carina,de elenyésző ha minden stimmel
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.25 23:39:46 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #29206 Dátum: 2014.02.25 23:31:08 »
Még azt elfelejtettem megemlíteni, de lehet jelentősége, hogy 250km alatt fél tank benzint elfogyasztott, pedig az előző tulaj szerint 6-8 között van a fogyasztása.
Én autópályán mentem, némi országút, és 60km város, de nekem soknak tűnik ez a fogyasztás per pillanat ettől a motortól.
Az olyan 10L/100km-es fogyinak tűnik, de csak durva közelítéssel. Az enyém 6 és 13 liter között fogyaszt hangulattól függően...

Negyed tankkal ha
100 km-ert megyek el az 12,5 literes fogyasztás körül van,
125 km-ert megyek el az 10 literes fogyasztás körül van,
150 km-ert megyek el az 8 literes fogyasztás körül van (8,3),
175 km-ert megyek el az 7 literes fogyasztás körül van (7,14),
200 km-ert megyek el az 6 literes fogyasztás körül van (6,25),

mert kb. 12,5 liter fogyást jelent amikor a mutató egy negyedes rovátkával kevesebb benzin jelez a tankban és amikor a kis sárga lámpa felvillan, akkor van még benne 12 liter, (vagy nagy emelkedőn/lejtőn haladsz), amikor meg már folyamatosan világít, még akkor is van benne 10 liter és ugye 62 literes a tank, legalábbis annyit simán bele lehet tölteni.

Azért tankoláskor pontosan meg szoktam mérni, az én adataimat megtalálod itt:
http://www.spritmonitor.de/en/detail/505688.html
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #29207 Dátum: 2014.02.26 00:38:44 »
Finnek se tekergetnek úgy látszik:

http://www.nettiauto.com/en/toyota/carina-e
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #29208 Dátum: 2014.02.26 00:46:46 »
Finnek se tekergetnek úgy látszik:

http://www.nettiauto.com/en/toyota/carina-e
Ez igen!  :clap:
Ha nem linkeled be, sohasem látok 800.000 km-es futású Carina hirdetést.  :)
Taxisok mesélték nekem, hogy nagyon szerették a Carinát, simán elment nekik 1 millió kilométert is akár, tehát volt itthon is olyan ami ennyit ment, de hirdetve egy olyat sem láttam még...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29209 Dátum: 2014.02.26 05:59:32 »
Nálam szerintem más a jelenség, nem lesz gyenge a motor, nem villan fel a checkengine. Csak alacsonyabb fokozatban (2-3), ha lelépek a gázról, akkor elkezd bakkecskézni. :) :( Ha rálépek a kuplungra, rögtön szépen suhanok tovább. Gázadásnál ritkán csinálja, de ott is előfordul néha, aprókat ránt, de aztán rögtön húz szépen.
A kuplungra tippeltem, hogy hátha a néha már meg-megcsúszik netán motorféknél, vagy gázadásnál...? Mondjuk ennek meg ellentmond, hogy ha egyes-kettesben nyomok padlót, nem érzem, hogy megcsúszna.  :hmmmm:
Karolina egyébként Fehérváron lakik!
Üdv!
A sárga helikopter felvillanása nélkül is lehet hibakód.  :excl: De a leírásod alapján valóban sanszos a kuplunghiba. A csúszás a magasabb fokozatokban jelentkezik először, ilyenkor 1-2-ben még nem érezni.
Bár a gyújtásbeállításban nem segíthetek, de a kuplung összevetésére Karolinát összehozhatjuk Linával  :sorcerer: :D
A fényképek hátteréből már sejtettem, hogy hol készülhettek... ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29210 Dátum: 2014.02.26 06:20:29 »
Ez igen!  :clap:
Ha nem linkeled be, sohasem látok 800.000 km-es futású Carina hirdetést.  :)
Taxisok mesélték nekem, hogy nagyon szerették a Carinát, simán elment nekik 1 millió kilométert is akár, tehát volt itthon is olyan ami ennyit ment, de hirdetve egy olyat sem láttam még...
És 7 személyest, :excl:  :excl:  :excl: 850-es Volvo módjára kihajtható hátsó üléssel sem... :eek:  :eek:  :clap:
A lámpamosó és ülésfűtés arrafelé természetesen kötelező tartozék.  :)

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #29211 Dátum: 2014.02.26 07:16:56 »
Még azt elfelejtettem megemlíteni, de lehet jelentősége, hogy 250km alatt fél tank benzint elfogyasztott, pedig az előző tulaj szerint 6-8 között van a fogyasztása.
Én autópályán mentem, némi országút, és 60km város, de nekem soknak tűnik ez a fogyasztás per pillanat ettől a motortól.
Üdv a fórumon,és gratula a szép autóhoz!
Érdemes lenne a rángatás miatt megnézni a motortartóbakok állapotát is.Nekem az első volt ki amikor csinált ilyet.Magas fogyasztásom pedig a lambdaszonda hiba miatt volt.Nem volt semmilyen hibajelzés,sem hibakód.Számitógépet rátéve kiderült hogy lassan reagál.Csere után beállt a fogyasztás.és erősebb lett az autó.A kipufogóm még nekem is eredeti,sőt a szomszédom által használt,régi Corollámon is,pedig az 90-es évjáratú.tuti hogy valami saválló anyag,mert a kipufogóvéget is alig tudtuk felhegeszteni.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #29212 Dátum: 2014.02.26 07:28:32 »
Hozzászóltam a váltóolajtémához,de tévedtem,megkerestem a számlát,és nem Castrol Syntrans Transaxle,hanem Castrol Sintrans Multivehicle van az enyémben.Az viszont nem változott,hogy működik tökéletesen!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #29213 Dátum: 2014.02.26 11:35:41 »
Ez igen!  :clap:
Ha nem linkeled be, sohasem látok 800.000 km-es futású Carina hirdetést.  :)
Taxisok mesélték nekem, hogy nagyon szerették a Carinát, simán elment nekik 1 millió kilométert is akár, tehát volt itthon is olyan ami ennyit ment, de hirdetve egy olyat sem láttam még...

Na jah én is ültem 750ezer km-nél tartó Taxi Carinában, hihetetlen mit ki nem bírnak, ha jól van karban tartva. Könnyen lehet enyémben sem 200ezer van, hanem már mondjuk 300-400 körül, hiába eredeti kuplung volt még benne, ezeknél az se rendhagyó :)
Nepperek, zsiványabbak nagyot kaszálhatnak (vagy inkább kaszálhattak régebben) Carinákból, megveszik olcsón több százezer km-el kicsit kozmetikáznak rajta, visszapörgetik 200 alá és jöhet a több százezres haszon. Ez egy ilyen autó na, én már elkönyveltem :)

Ez is kemény hirdetés:
http://www.nettiauto.com/en/toyota/carina-e/6224203

Arrafele gondolom örülnek, ha bent lehetnek, minek kimenni egy hülye fényképért, takarítani a havat az autóról, megfelelő pozícióba állítani, több képet lőni, ugyanmár :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Carina
« Válasz #29214 Dátum: 2014.02.26 11:48:18 »
Aki esetleg pont ilyet keres (ne kérdezzétek én minek nézegetem). Jól kinézőnek tűnik, leszámítva a nepperkedő magánszemélyt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #29215 Dátum: 2014.02.26 13:35:23 »
Aki esetleg pont ilyet keres (ne kérdezzétek én minek nézegetem). Jól kinézőnek tűnik, leszámítva a nepperkedő magánszemélyt :D
Tényleg nem néz ki rosszul.A hülye duma ellenére érdemes megnézni,ha valaki venni akar ilyet.Bár szerinte japán gyártás,és 97-es év.Na, ez valahogy nem stimmel.
Ezt amúgy már olvastátok:

http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/toyota_carina-e_wagon_2_0_d_xld_1994_hasznaltteszt-9952?utm_source=hasznaltauto&utm_medium=site&utm_campaign=magazin_ajanlo

http://www.origo.hu/auto/teszt/20040912hasznalt1.html

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #29216 Dátum: 2014.02.26 14:09:32 »
Tényleg nem néz ki rosszul.A hülye duma ellenére érdemes megnézni,ha valaki venni akar ilyet.Bár szerinte japán gyártás,és 97-es év.Na, ez valahogy nem stimmel.

Meg nem stimmel a kárpit sem, meg a lámpa sem az 1997-eshez. Ez max 95-ös. Garázsban tartott, megkímélt, 200-al több van benne.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #29217 Dátum: 2014.02.26 14:12:00 »
Ez is kemény hirdetés:
http://www.nettiauto.com/en/toyota/carina-e/6224203

Arrafele gondolom örülnek, ha bent lehetnek, minek kimenni egy hülye fényképért, takarítani a havat az autóról, megfelelő pozícióba állítani, több képet lőni, ugyanmár :)
Meg azt sem nézte meg, h nem dízel.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #29218 Dátum: 2014.02.26 15:16:24 »
üdv!

800 E km... de hát az dízel  :wacko: és köztudottan a japánok jobbak benzinesben, akkor viszont mennyit mennek el a mieink?  :eek:  :clap:

Amúgy szinte mindegyikben benne van a hűtőrács segédfény.  :cry:
Amelyikben nincs, azon meg óriási szúrófény.. Akkor mégsem csak nekem tűnik gyengének a világítás?  :hmmmm:

http://www.nettiauto.com/en/toyota/carina-e/6231304

www.nettiauto.com/en/toyota/carina-e/6247967

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29219 Dátum: 2014.02.26 15:39:46 »
Meg azt sem nézte meg, h nem dízel.
Meg hogy nem 6 személyes... :1eye: