Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6820553 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #29085 Dátum: 2014.02.16 18:45:16 »
Nekem is ez van, teljesen jó!  ;)

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #29086 Dátum: 2014.02.16 19:30:52 »
Köszönöm Mindenkinek, a tanácsokat és tapasztalatokat váltó olaj és xado adalék kapcsán.
Személy szerint én sem igazán hiszek a csodaszerekben mert ha valami fémesen kopott azt semmi nem állítja helyre. Esetleg az adalékokkal meg lehet növelni az élettartamot. Első lépésem a váltó olaj csere lesz a közeljövőben. Beszámolok majd. Valvoline max life mtf 75w-90 gl4 -et próbálok majd beszerezni.
Köszi srácok az infókat!
Totya

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29087 Dátum: 2014.02.16 19:32:06 »
Köszönöm Mindenkinek, a tanácsokat és tapasztalatokat váltó olaj és xado adalék kapcsán.
Személy szerint én sem igazán hiszek a csodaszerekben mert ha valami fémesen kopott azt semmi nem állítja helyre. Esetleg az adalékokkal meg lehet növelni az élettartamot. Első lépésem a váltó olaj csere lesz a közeljövőben. Beszámolok majd. Valvoline max life mtf 75w-90 gl4 -et próbálok majd beszerezni.
Köszi srácok az infókat!

Üdv!

Ha tudsz megbízható helyet, akkor lehet, hogy érdekelne engem is  :)

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #29088 Dátum: 2014.02.16 20:27:06 »
Szia! Köszi a válaszod.Esetleg tudod a stabilizátorok hosszát?Úgy látom van egy párféle hosszúságú 92-től 98ig.Előre nincs is más mint a 70mm-es, de hátsó stabilizátorból már van egy párféle hosszúságú.105mm?,132mm?,140mm? Valaki esetleg tudja? 94es karina 1.6i 16V 79Kw 107LE. Alvázszám.:
Gyári cikkszámra néztem(48830-3210),135mm hosszú.Én Nipparts-ot vettem,(J4892008)a Szakállmetálnál.2500ft volt darabja,kedvezménnyel.A tiedbe is ugyanaz kell.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29089 Dátum: 2014.02.16 20:51:03 »
...
Szóval elég érdekes a helyzet.
A lényeget abban látom, hogy lehetőleg GL3 vagy GL4 olaj, és 15 fölötti viszkozitása legyen 100 fokon.
De még keresek.
Szia Dani!
Castrol már kiesett? Korábban, úgy emlékszem, a sokak által dicsért Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 (Gl-4 - régi TAF-X) és a Castrol Syntrans Multivehicle 75W-90 (GL-3/4) is általad emlegetett jelöltek voltak.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29090 Dátum: 2014.02.16 21:03:02 »
Szia Dani!
Castrol már kiesett? Korábban, úgy emlékszem, a sokak által dicsért Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 (Gl-4 - régi TAF-X) és a Castrol Syntrans Multivehicle 75W-90 (GL-3/4) is általad emlegetett jelöltek voltak.
Nagyjából ki, igen.
Most pont a Transaxle van benne, de nem tetszik, hasonló lett a Q8-hoz. Pedig eleinte jó volt. Ráadásul 10.000 km sincs még benne. Multivehicle-t akartam, de éppen akkor nem tudtak küldeni az autoteka2000-ből, amikor kellett, azért lett a Transaxle. De a Multivehicle meg lebőgött a Marutiban, Eneos sokkal jobb volt. Ezért gondolkodom Eneos-ban, de pont a Te és (bocs, nem jut eszembe, hogy kié) egy másik tapasztalat szerint a GL3 vagy GL4 olaj lenne jó, abból is lehetőleg valami vastagabb fajta. Az Eneos azért is jobb lett volna, mert jó áron kapom a Szakálnál. Ha meg rendelek egy ilyen Xado vagy Valvoline olajat, az egyrészt jóval drágább lesz, másrészt ha meg gond van, megint rendelgethetek...

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #29091 Dátum: 2014.02.16 21:11:31 »
Üdv. Nekem is csinálja néha ezt az úgynevezett rázást de nem mindig. Legjobban akkor ha hidegen indulok de aztán elhagyja. Ha nyomkodom a kuplung pedált, érdekes hangok jönnek a motortérből, többen írták már hogy a kuplung villa száraz, de még nem sikerült vakon eltalálnom wd 40-nel a gumiharang mögött.
Gondolkozom egy USB-s endoszkópon aminek a képét bármilyen laptopon lehet nézni. Sok hozzáférhetetlen helyre lehetne betekintést nyerni, bontás nélkül.
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=1119061

Köszönöm (így kicsit megkésve) a válaszokat! :) Jövő héten elviszem szerelőhöz és felemeljük, megnézzük alaposabban a dolgokat. Bár lehet a kuplung lesz a ludas, szerinte elég kemény, ennyire azért nem szokott kemény lenni a carina kuplungja. Furcsa volt, mert amikor a motortartóbakokat néztük, hogy sebességbe rakva, autó lefékezve, közepes gáznál elkezdtem felengedni a kuplungot, akkor nem különösebben csavargatta a motort, így elvileg azzal nem nagyon van baj... a röhej, hogy utána másnap reggelig elmúlt a rángatás. Most megint kezdi néha. Franc érti...

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #29092 Dátum: 2014.02.18 05:47:13 »
Uraim, tegnap sikerült szert tennem egy 1.6 Liftback-re... :) Gyári Toyota kipufogó végig, rozsdamentesen (!!!), gyári szélvédő (!), az egész bódén csak jobb hátsó íven van egy apró pörsenés, vétel előtt csápos emelő alatt átnézhettem, sosem volt törve, sehol sincs rozsda. ABS, légzsák, klíma, csillagközi tér belül, 2015 szeptemberig műszaki. Metálbordó, 5 ajtós, vonóhorog. 209E km és J alvázszám, mint a mesében. :)
Nyilván lecserélek rajta mindent, amit kell, már mindent meg is rendeltem, az egyetlen fennmaradt kérdés csak az lenne, hogy milyen gyertyát ajánlotok?  :otlet:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29093 Dátum: 2014.02.18 06:39:30 »
Uraim, tegnap sikerült szert tennem egy 1.6 Liftback-re... :) Gyári Toyota kipufogó végig, rozsdamentesen (!!!), gyári szélvédő (!), az egész bódén csak jobb hátsó íven van egy apró pörsenés, vétel előtt csápos emelő alatt átnézhettem, sosem volt törve, sehol sincs rozsda. ABS, légzsák, klíma, csillagközi tér belül, 2015 szeptemberig műszaki. Metálbordó, 5 ajtós, vonóhorog. 209E km és J alvázszám, mint a mesében. :)
Nyilván lecserélek rajta mindent, amit kell, már mindent meg is rendeltem, az egyetlen fennmaradt kérdés csak az lenne, hogy milyen gyertyát ajánlotok?  :otlet:
:clap:
Üdv közöttünk!  :hug:
Avatart föl, leírást frissíteni és képeket izibe!  :)
Ezek szerint facelift előtti a kicsike, egyébként külsőre olyan mint az enyém.  :D
A javítóívet felejtsd el, ha nem lyukadt ki, másként kell kezelni a rozsdát.
Gyertya - ha normál (nem szegénykeverékes) motorba kell, ezt nem írtad!  ::) -:
Denso K20R-U2, vagy K20TT
NGK BKR6EYA mindegyik 0,8 mm hézaggal.
Hibamentes élményeket!  :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29094 Dátum: 2014.02.18 06:51:14 »
...
4. A GL3 ajánlást emlékeim szerint csak a Haynes-ben olvastam.
...
Csak a rend kedvéért:

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #29095 Dátum: 2014.02.18 07:08:59 »
:clap:
Üdv közöttünk!  :hug:
Avatart föl, leírást frissíteni és képeket izibe!  :)
Ezek szerint facelift előtti a kicsike, egyébként külsőre olyan mint az enyém.  :D
A javítóívet felejtsd el, ha nem lyukadt ki, másként kell kezelni a rozsdát.
Gyertya - ha normál (nem szegénykeverékes) motorba kell, ezt nem írtad!  ::) -:
Denso K20R-U2, vagy K20TT
NGK BKR6EYA mindegyik 0,8 mm hézaggal.
Hibamentes élményeket!  :yes:

Köszönöm az infót! Akkor szerválok is 4 szál NGK BKR6EYA gyertyát, nem szegénykeverékes, hanem a 116LE-s a motor. :)
Még nem lyukadt ki, csak elkezdett hólyagosodni a festék, nem gondolkoztam javítóíven, csak gondoltam elviszem egy fényezőhöz, csiszolja le fémig és fényezze le.
Majd rövidesen engedelmeskedek a kéréseknek! :)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #29096 Dátum: 2014.02.18 10:23:57 »
Matenak!

Fogadd őszinte gratulációmat! Képeket, esetleges kérdéseket várunk!
Sok százezer hibamentes kilométert kivánunk neked, gyarapítsd a boldog Carina tulajdonosok táborát!  :clap:

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #29097 Dátum: 2014.02.18 17:43:41 »
Matenak!

Gratulálok én is a japán carinához!
Totya

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29098 Dátum: 2014.02.18 20:10:28 »
....
Még nem lyukadt ki, csak elkezdett hólyagosodni a festék, nem gondolkoztam javítóíven, csak gondoltam elviszem egy fényezőhöz, csiszolja le fémig és fényezze le.
....
Erre gondoltam, csak érdemes odafigyelni a kódhoz tartozó festékre. Nekem először alaposan eltolták, nem voltam hajlandó úgy hagyni. A másik festő kapásból 4 színkártyát hozott elő a kódhoz, magyarázván, hogy több festékgyártó volt a beszállító. Levilágítottuk, megnéztük napfénynél, és ez alapján keverte ki spécire, el is raktam a kódszámát.
Az enyém angol gyártmány, 3L3 a színkód, de a történet érvényes lehet többekére is.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #29099 Dátum: 2014.02.18 20:37:03 »
Sziasztok
Üdv Matenak
Őszintén örülök a választásodnak
Én már a második Carinát használom az életemben,de komolyabb gondom csak a mostanival volt ami kimerült egy koppszenzor cserével
(ha érdekel a téma akkor nézz utána a hozzászólásaimnak!)
Össszességében a Carinák Jó autók (csak mint minden autót karban kell tartani)
Tehát a bajt megelőzve cserélni kell az alkatrészeket!!!!!  :yes:
Ui:Én is kérek képeket a gépedről!
Today Tomorrow Toyota