Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795789 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28755 Dátum: 2014.01.31 06:47:17 »
Üdv!
Annyit szólnék hozzá a fenti tanácsokhoz, hogy én a kuplungfolyadék cseréjével kezdenék, mint legolcsóbb javítási móddal, mert ha levegős, valóban nem tud elég nyomást kifejteni. Csak arra vigyázz, hogy a tartály ne ürüljön ki csere közben (ne engedd le teljesen és utána töltsd fel), mert könnyen levegőssé válhat a főhenger, és az dupla munka.
A váltón lévő gumiharangot nem kell bántani, az a kiemelő villa átbújási helye, ahol a munkahengerre csatlakozik, ott nem befolyásolsz semmit, azt zsírozni szokás, hogy ne csiszatolódjék a kiemelőcsapágyon. Ha nincs hangja a szerkezetnek, fölösleges hozzányúlni.
És valóban lehet váltóolaj probléma is. Amikor megvettem az enyémet, frissnek tűnt az olaj, és még cserekor is szép, piros színe volt, de a korábbi beavatkozások ellenére megmaradt akadást a 3. fokozatban, és a reccsenést a rükvercben csak a cseréje oldotta meg. (Márkát nem mondok, mert azért engem itt bántanak :cry: <--- :lol:)
Végére hagynám a kuplungcserét az ára okán. Az tény, hogy a másoknál irigyelt vajpuha kuplungot csak az új beszerelése óta élvezhetem.
Elosztó és rotorcsere nagy javulást hozott nálam. A kábeleket egyelőre meghagytam, mert rendben van a teljesítménye, hibajelenség nincs.

szoked

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #28756 Dátum: 2014.01.31 13:03:12 »
Üdv. Mindenkinek

Olyan kérdésem lenne, hogy a műszerfal világítást LED-re akarom cserélni hogyan tudok hozzáférni, és milyen típusú izzót vegyek ( talán T10 w5w? )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28757 Dátum: 2014.01.31 18:07:21 »
Sziasztok!
Ebben: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=16.msg575167#msg575167 továbbra sem tud senki segíteni?
Szia!
Nekem ilyen van. Szerintem sem különbözik annyira a tető. A perem semmiképpen, a szélesség is szerintem ugyanannyi. Az meg, hogy hol kezd el a tető lejteni lefelé nem hiszem, hogy lényeges lenne.
Ugorj át Debrecenbe és nézd meg nálam. Szerintem legfeljebb közelebb kell rakni a két lécet. Nekem 85 cm a távolság az első és a hátsó között. Ez jó szerkezet, mert csak fel kell pattintani. Igaz lefele is könnyen jön és nincs rajta zár. Ezért nemigen lehet magára hagyni este a városban.
Ha kérdésed van, küldj PÜ-t mert igen ritkán vagyok itt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28758 Dátum: 2014.01.31 18:09:09 »
Sziasztok!

Van valakinek gázos Carina? Mekkora pótkeréktartály fér bele?
Nekem 45 literes van és 3 cm-re kiemelkedik a síkból.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28759 Dátum: 2014.01.31 18:11:00 »
Sziasztok! Egy gyors kérdés: Az elektromos tükör állító gombja világít e gyárilag?
Nem
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28760 Dátum: 2014.01.31 18:20:44 »

Közben elvittem a kocsit egy villamosság szerelőhöz, mondtam neki, hogy nézzük már meg az előgyújtást...
Válasz: MINEK?!
Két rossz válasz van, ez az egyik. A másik: O.K. 10˙000 ,- lesz.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28761 Dátum: 2014.01.31 18:26:32 »
Én azért csak felhívnám és megkérdezném ezt a Carina tulajdonost, aki átalakította így az autóját és most árulja éppen:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli_egyedi__6_sebesseges_valto-7159815
Nem ő alakította át. Ez az autó egyszer már elkelt úgy 1-1.5 éve. most újra árulják. De én is kíváncsi lennék rá. Nagyjából ez is már fél éve fent van.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28762 Dátum: 2014.01.31 18:28:09 »
Nem ő alakította át. Ez az autó egyszer már elkelt úgy 1-1.5 éve. most újra árulják. De én is kíváncsi lennék rá. Nagyjából ez is már fél éve fent van.
Illetve én arra lennék kíváncsi milyen az áttétele.
Szerintem túl nagy átalakítás nem kellhet hozzá. Legfeljebb tartó és bowdenhosszúság. Gondolom én a laikus.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28763 Dátum: 2014.01.31 18:52:55 »
Üdv lp!

Mi újság, jól vagy?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28764 Dátum: 2014.01.31 18:53:48 »
Üdv. Mindenkinek

Olyan kérdésem lenne, hogy a műszerfal világítást LED-re akarom cserélni hogyan tudok hozzáférni, és milyen típusú izzót vegyek ( talán T10 w5w? )

Üdv!

Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy a műszerfal LED-esítése károsítja a műszer(eke)t. Nekem is megvannak hozzá a T10 és T5 LED-ek, de nem tettem bele őket.
De majd kamikaze elmondja gondolom.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28765 Dátum: 2014.01.31 19:09:02 »
Nem ő alakította át. Ez az autó egyszer már elkelt úgy 1-1.5 éve. most újra árulják. De én is kíváncsi lennék rá. Nagyjából ez is már fél éve fent van.
Szia Peti!  :clap:
Úgy emlékszem, egy Toyota-szalon tulajának alakították át - az eredeti hirdetés szerint legalábbis. De ha ez a G6-os Corolláé, akkor nem mennek vele sokra  :no:
Itt bővebben értekeztek a dologról.



lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28768 Dátum: 2014.01.31 19:17:08 »
Üdv lp!

Mi újság, jól vagy?
Üdv  Dani! Köszi kérdésed. A fiam leamortizálta a jobb hátsó ajtót. Mind emellett a jobb küszöböm is rohadt. No és a két első ajtó alul is már átlátszik a rozsda kívülre. Szóval költeni kell rá.

de továbbra is ott tartok, hogy nem tudnék mit venni helyette. 1.5 millióért ugyancsak 200 ezer fölötti kilométerest, valószínűleg csereérett futóművel. Ezért kár lenne még 1 milliót hozzátenni a mostanihoz. Márciusban vizsgázik az autó Addig szeretnék első féktárcsát, betétet, hátsó fékbetétet cserélni. A dobot meg vagy szabályoztatni, vagy cserélni, attól függ milyen állapotban van.

Látom van motor előmelegítőd. Hány vattos? Elmaradtam az olvasással.

MINDENKITŐL KÉRDEM:
Tudtok valamit, hogy hol lehetne az ablakemelőket megzsírozni. Egyre lassabban megy fel. A végén leég a motor és csere. Jó lenne megelőzni.

Csinált már valaki komplett zörgésmentesítést?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28769 Dátum: 2014.01.31 19:22:11 »
Szia Peti!  :clap:
Úgy emlékszem, egy Toyota-szalon tulajának alakították át - az eredeti hirdetés szerint legalábbis. De ha ez a G6-os Corolláé, akkor nem mennek vele sokra  :no:
Itt bővebben értekeztek a dologról.
Köszi a tippet. át is nézem, bár összefoglaltad, hogy nem lesz jobb.

Tudjátok talán két olyan dolog van amiért újabb autót szeretnék: egy 6. sebesség a zajcsökkentés és fogyasztás csökkentés érdekében és egy beépített GPS- multi média. Ha ezt be lehetne valahogy jó áron varázsolni az jó lenne. Vagy mondjuk egy tabletet.
Prius 2 - a mosolygós autó.