Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803585 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28740 Dátum: 2014.01.27 23:28:25 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28741 Dátum: 2014.01.27 23:29:45 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28742 Dátum: 2014.01.27 23:37:36 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28743 Dátum: 2014.01.27 23:40:42 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28744 Dátum: 2014.01.28 15:17:09 »
Oké! Köszönöm!
Mondja itt nekem egy ismerős, hogy a felszabályozott dobhoz már túlméretes fékpofa kell? Ez igaz?

Nem!  :no:

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Carina
« Válasz #28745 Dátum: 2014.01.28 15:26:30 »
Sziasztok!

Van valakinek gázos Carina? Mekkora pótkeréktartály fér bele?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28746 Dátum: 2014.01.28 20:30:06 »
Üdv!

lp-nek van.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28747 Dátum: 2014.01.29 19:58:36 »
Végre itt a hó!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28748 Dátum: 2014.01.29 20:01:54 »
Ennyit a zöld műszerfalról:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28749 Dátum: 2014.01.29 20:27:55 »
Gyönyörű az a középkonzol!!!  :flowers:  :clap:  :wub:

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #28750 Dátum: 2014.01.30 12:53:38 »
Sziasztok! Két kérdésem lenne szeretett carinámmal kapcsolatban: a nyáron rotort, és elosztófedelet cserélek, és illik-e ilyenkor a gyertyakábeleket is cserélni? Többen javasolták, bár az enyémen kívülről semmilyen sérülés nem látszik, és érzésem szerint a gyújtásomnak sincsen baja. A másik: a váltom az összes sebességet kicsit nehézkesen veszi be, főleg hidegen. Olyan érzés, mintha az üres és a fokozat között lenne valami "akadály", amit le kell küzdeni. Üresben minimálisan kotyog a váltókar. Erre 3 javaslatot hallottam eddig: a rudazat perselyeit cserélni, mert kikoptak. A kiemelő szerkezetem kopott (ezt az előző tulaj mondta), vagy pedig kopott a váltóm. Olaj van benne, tavaly cserélte az előző tulaj, ellenőriztem is. Én személy szerint a kiemelő szerkezetre tippelnék. A kuplungom a megfelelő pedálszögnél zár, és nem csúszik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #28751 Dátum: 2014.01.30 17:09:03 »
Sziasztok! Két kérdésem lenne szeretett carinámmal kapcsolatban: a nyáron rotort, és elosztófedelet cserélek, és illik-e ilyenkor a gyertyakábeleket is cserélni? Többen javasolták, bár az enyémen kívülről semmilyen sérülés nem látszik, és érzésem szerint a gyújtásomnak sincsen baja. A másik: a váltom az összes sebességet kicsit nehézkesen veszi be, főleg hidegen. Olyan érzés, mintha az üres és a fokozat között lenne valami "akadály", amit le kell küzdeni. Üresben minimálisan kotyog a váltókar. Erre 3 javaslatot hallottam eddig: a rudazat perselyeit cserélni, mert kikoptak. A kiemelő szerkezetem kopott (ezt az előző tulaj mondta), vagy pedig kopott a váltóm. Olaj van benne, tavaly cserélte az előző tulaj, ellenőriztem is. Én személy szerint a kiemelő szerkezetre tippelnék. A kuplungom a megfelelő pedálszögnél zár, és nem csúszik.
Vajon miféle olajat tett bele az előző tulaj?  A Carina váltója érzékeny a megfelelő olajra, majd jönnek a guruk és leírják miféle kell bele, ami jó is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28752 Dátum: 2014.01.30 18:23:54 »
Sziasztok! Két kérdésem lenne szeretett carinámmal kapcsolatban: a nyáron rotort, és elosztófedelet cserélek, és illik-e ilyenkor a gyertyakábeleket is cserélni? Többen javasolták, bár az enyémen kívülről semmilyen sérülés nem látszik, és érzésem szerint a gyújtásomnak sincsen baja. A másik: a váltom az összes sebességet kicsit nehézkesen veszi be, főleg hidegen. Olyan érzés, mintha az üres és a fokozat között lenne valami "akadály", amit le kell küzdeni. Üresben minimálisan kotyog a váltókar. Erre 3 javaslatot hallottam eddig: a rudazat perselyeit cserélni, mert kikoptak. A kiemelő szerkezetem kopott (ezt az előző tulaj mondta), vagy pedig kopott a váltóm. Olaj van benne, tavaly cserélte az előző tulaj, ellenőriztem is. Én személy szerint a kiemelő szerkezetre tippelnék. A kuplungom a megfelelő pedálszögnél zár, és nem csúszik.
Üdv!

Gyújtás:
Én is cseréltem rotort meg elosztófedelet, de kábeleket nem, mert azok szépek voltak. Rugalmasak, hajlékonyak, ép felületűek, nem repedtek, nem töröttek. Csak szétrágta őket a menyét, utána cseréltem le mindet akciós Tesla kábelekre. Arra vigyázok, hogy ne érjen a kábel menet közben a blokkhoz, vagy a tartóján kívül bármihez, ha nem lehet másképp megoldani, akkor körbetekerem ott szigetelőszalaggal. Annyi még, hogy a régi kábel az 1-es hengernél mindig jött feljebb a gyertyáról, az új pipája meg szépen ott marad.

Váltó:
A váltókar kissé kotyog nálam is, szerintem az normális, vagy nem tudom, mit értsek alatta?
Az olajproblémára én is gondolok. Nekem pl. a Q8 T65 75w90 GL5 olaj nem jött be. Hasonló tünetek voltak, A mostani Castrol Syntrans Transaxle 75w90 GL4-től sem vagyok elragadtatva, de már egy fokkal jobb.
Legközelebb az Eneos Premium Multi Gear 75w90 GL5 fog belekerülni a tervek szerint, a Maruti váltóban nagyon frankó, és Toyotában is többeknek bevált. Értem ez alatt, hogy rossz tapasztalatot még nem olvastam róla.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.30 18:29:24 írta vd1234 »

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #28753 Dátum: 2014.01.30 18:37:27 »
Köszönöm! Erre senki nem gondolt! Akkor megpróbálom lecserélni. Ezt könnyű? Még csak motorolajat cseréltem... Kell hozzá új alátét, vagy valami más?

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28754 Dátum: 2014.01.30 18:58:16 »
Helló!
Egyetértek vd-vel.a gyújtókábeleket nem szükséges cserélni.Viszont ha nagyon be van égve a fedél,és a rotor,én nem várnék vele.Kicserélném minél hamarabb,megelőzvén a gyújtás problémákat.
A Carina váltója,nem rudazatos,hanem huzalos.A kis kotyogás nem hiba.Én még nem tapasztaltam olyat,hogy ezzel probléma lett volna.Viszont ettől függetlenül érdemes lenne,valamilyen spray-al(pl:Wd40)megkenni a rudazatot.Kiforditva a váltószoknyát,a váltókart mozgatva,könnyen hozzá lehet férni.A váltó tetején van egy gumiharang,van rajta szellőző nyílás,ott is érdemes lenne befújni.A kuplung általában először elkezd csúszni,a kopás miatt,a szerkezet nagyon sokat kibír.Érdemes lenne a kuplung hidraulika olaját lecserélni.Ezt is sokan elfelejtik,és így az esetleges levegősség okozta hiba is kizárható.
Mindezek ellenére ,én is arra tippelnék,hogy nem megfelelő,vagy régi a váltóolaj.Mindenképpen lecserélném,valami márkás,75w-90-es olajra.Én a Castrolt használom rendszeresen,nekem még nem volt vele gondom.A csere menetét,épp ma írták le a fórumon.