Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6767308 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27060 Dátum: 2013.08.14 18:53:29 »
Akkor nekem is ez a fogaskerékproblémám lesz!!!Mert a szelephézagjaim rendben!És a csattogó hang az fen áll még mindig,de az enyém inkább csak alapjáraton,meg inkább közép fordulaton hallatszik.ja,és inkább melegen!
A fogaskerekeknél a foghézag-csökkentés rendben van? Nem lötyög az áttétel? Ezt kellene megnézni még.

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27061 Dátum: 2013.08.14 20:16:25 »
Láttam ,hogy fogaskerekekkel kapcsolódnak egymáshoz a vezérműtengelyek,a két fogaskerék közötti hézagra gondoltál?Az állítható valahogy?mert fogalmam sincs.köszi-

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27062 Dátum: 2013.08.14 20:38:40 »
Láttam ,hogy fogaskerekekkel kapcsolódnak egymáshoz a vezérműtengelyek,a két fogaskerék közötti hézagra gondoltál?Az állítható valahogy?mert fogalmam sincs.köszi-
A tengelyek nem közelíthetők egymáshoz, de a foghézag csökkenthető. A szívóoldal vezérműtengelyen a fogaskerék két félből áll. Itt egy rugó nyomja őket egymáshoz képest, amit el lehet ugrasztani, ha kivételkor nem csavarják össze őket a leírt módon.
A tengelyeken van egy-egy hatlapú rész, azokat én megfognám 1-1 szerszámmal,  de előtte szerelés pozícióba forgatnám. Aztán az egyiket  tartanám, a másikat mozgatnám, mennyire lötyög? Ha nem rugalmas, akkor kivenni a szívóoldali tengelyt, és az em.pdf  105. oldalán leírtak szerint előfeszíteném. De végülis akkor is rossz, ha nem tudod a leírt módon beletenni a szervízcsavart összecsavarni a két felet, mert nem lesz lyukon, szerintem.
Nekem jó volt hála Istennek, nem ugrasztották el, ezért gondolkodok hangosan  ::)

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #27063 Dátum: 2013.08.14 20:39:23 »
Na ma megcsináltam ezt a féktisztítós megoldást.Vagy én rontottam el vagy az autóm tökéletes de egy deka füst,korom nem jött ki!
&feature=youtu.be
Érdekes,hogy lehúzott vákumcsőnél le-fel szabályoz a motor ez normális?
Holnap ha minden jól megy már katalizátor nélkül jövök haza.

Milyen jó szolgálatot tett a benzinnyomásmérő.Most már a puntó is be van állítva!

http://kepfeltoltes.hu/view/130812/20130812_153712_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Hali.
Megnéztem a videót. Számomra ami feltűnt, hogy amikor ejti a motor a fordulatot nagyon kopogó kicsit kerepelő hangot hallani. Az én autómon is hallani ilyet de csak egy kicsi pillanatra. Szóval engem meglepett a motorod hangja. Nem tudom mi okozhatja ezt a hangot, én sem tudtam kideríteni az enyémnél. Sok szerelőnek megmutattam már. Na és persze mindenki mást mondott volt minden: dugattyúcsapszeg, vezérlés és persze a szokásos-nem kell vele foglalkozni. Viszont a fogaskerék előfeszítés meg lett nézve ott minden rendben, szelephézagok is jók. Egyenlőre nem foglalkozom vele csak idegesít egy kicsit.
Totya

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27064 Dátum: 2013.08.14 20:43:58 »
offday-nél szerintem ugyanez volt, a dugattyú-csapszeg-hajtókar kapcsolatban volt rendes holtjáték. Kicserélte őket jó állapotú bontottakra, és nem kerreg már.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27065 Dátum: 2013.08.14 20:54:02 »
Hali.
Megnéztem a videót. Számomra ami feltűnt, hogy amikor ejti a motor a fordulatot nagyon kopogó kicsit kerepelő hangot hallani. Az én autómon is hallani ilyet de csak egy kicsi pillanatra. Szóval engem meglepett a motorod hangja. Nem tudom mi okozhatja ezt a hangot, én sem tudtam kideríteni az enyémnél. Sok szerelőnek megmutattam már. Na és persze mindenki mást mondott volt minden: dugattyúcsapszeg, vezérlés és persze a szokásos-nem kell vele foglalkozni. Viszont a fogaskerék előfeszítés meg lett nézve ott minden rendben, szelephézagok is jók. Egyenlőre nem foglalkozom vele csak idegesít egy kicsit.
Üdv!
Nálam a szelephézag tuti rossz(mértem).Élőben ennyire nem hallani gondolom a telefon felerősíti a zajokat.Egyenlőre mással kell foglalkozzak,nem jut idő az autóra.

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #27066 Dátum: 2013.08.14 20:54:40 »
Igen, valóban így volt Offday-nél. Nekem viszont nagyon kicsit hallani még, egy pillanatra lehet hallani. Motorféknél nincs kerepelés, offdaynél viszont volt. Sokat beszélgettem vele erről.
Totya

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27067 Dátum: 2013.08.14 20:55:44 »
offday-nél szerintem ugyanez volt, a dugattyú-csapszeg-hajtókar kapcsolatban volt rendes holtjáték. Kicserélte őket jó állapotú bontottakra, és nem kerreg már.
Ha helytálló a gondolatod akkor hamarosan lesznek szegénykeverékes bontott cuccok!!!

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #27068 Dátum: 2013.08.14 20:58:09 »
Azt gondoltam télen hogy majd lesz időm az autóra nyáron, de nagyon sok a meló és én sem érek rá sajnos mindenre, pedig sok tervem volt.
Totya

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27069 Dátum: 2013.08.14 21:07:11 »
Kösz "vd1234".

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27070 Dátum: 2013.08.14 21:08:43 »
Ha helytálló a gondolatod akkor hamarosan lesznek szegénykeverékes bontott cuccok!!!
A tiédek? Nem hiszem. Hézagállítás azt' kész. Sokkal hamarabb megvan, mint a szelepszárszimeringezés  :whistling:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27071 Dátum: 2013.08.14 21:10:38 »
Kösz "vd1234".
Szívesen. Ha gond van, és úgy gondolod, kérdezz  ;) Valaki biztos tud segíteni  :otlet:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27072 Dátum: 2013.08.14 21:15:20 »
Kedves Kollégák!

Most izzítok egy menetrögzítő kamerát. Használtat  :whistling:
Nem tudtok valami frappáns megoldást, hol lehetne könnyen elvinni a tápkábelét valami kulturált módon a kesztyűtartóból a szélvédő jobb felső sarkába?
Most alul középen van, annyira nem tetszik a "perspektíva", feljebb szeretném tenni, de úgy meg zavar a kábel. Plusz ott a GPS is  :wacko: Tegyem a GPS-t lejjebb, ezt meg feljebb, mi?  Lehet kipróbálom :D

Ha már GPS, nagyon pöpec a Wayteq x820BT meg az IGO Primo párosítás TMC vevővel  :yes: Kifejezetten tetszett az éjszakai mód  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.14 21:17:20 írta vd1234 »

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27073 Dátum: 2013.08.14 21:31:53 »
Nagyon jó a primó!azzal járom egész európát!Még az angol irányítószámokat is tudja rendesen!!Tehát jó mondjuk az enyém 2012-es progi,Én az kijelzőn átraktam az ikonokat ,ami a távolságot ,sebességet hátralevő időt mutatja.Picto éjszakaira,mert az fekete alap,fehér írás,így nem vakít a szemebe éjjel.

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27074 Dátum: 2013.08.14 21:37:14 »
Kedves Kollégák!

Most izzítok egy menetrögzítő kamerát. Használtat  :whistling:
Nem tudtok valami frappáns megoldást, hol lehetne könnyen elvinni a tápkábelét valami kulturált módon a kesztyűtartóból a szélvédő jobb felső sarkába?
Most alul középen van, annyira nem tetszik a "perspektíva", feljebb szeretném tenni, de úgy meg zavar a kábel. Plusz ott a GPS is  :wacko: Tegyem a GPS-t lejjebb, ezt meg feljebb, mi?  Lehet kipróbálom :D

Ha már GPS, nagyon pöpec a Wayteq x820BT meg az IGO Primo párosítás TMC vevővel  :yes: Kifejezetten tetszett az éjszakai mód  :)