Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805856 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #25980 Dátum: 2013.05.29 12:25:07 »
Halihó!
Kellene egy kis segítség. Ebben a szar esős időben mindig beázott a csomagtartóm, fogalmam sem volt, hogy hol... aztán ma sort kerítettem rá és utána jártam a dolognak. Meg is van a vétkes burkoló elem. A kerékjáratnál a műanyag sárhányó felett van egy műanyag elem ami a doblemez és a külső karosszéria között elzárná a víz útját, hogy ne tudjon bejutni a lökhárító belsejébe és onnan a csomagtartóba... vagy valami ilyesmi :). Na nekem az bal oldalt nincs  :eek: valahol elhagytam. A kérdés a követező: valakinek bontásból, vagy javításból nincs esetleg egy ilyen fent maradó darabja? Nem tudom, hogy lehet e egyáltalán ilyet újonnan kapni, de ha lehet is, jó lenne ha nem kellene újat venni :)

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #25981 Dátum: 2013.05.29 17:46:33 »
Ez is Celica!Az enyémben is ilyen volt,és meghalt nekem is a végállás.Azért kattog mert nem érzékeli,és tolná tovább kifelé.Én amikor a felénél járt,széthúztam a csatit,és úgy maradt.Már nem volt megnézni eladás előtt.Bztos hogy hibás!Szép csendben kellene mozognia,és meg kell állnia,lent,és fent,nem kattoghat!
Akkor az antenna rossz hülyeséget írtam. Bocsánat.
Nekem 10 éve így kattog úgy hogy el fog romlani.

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Carina
« Válasz #25982 Dátum: 2013.05.29 18:45:20 »
Sziasztok. Sajnos motort kell cserélni a carinámba, vki megmondaná nekem, hogy carinán kívűl milyen motort lehet beletenni átalakítás nélkül?
140km/h alatt szédülök!!!

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #25983 Dátum: 2013.05.29 19:02:04 »
KZoli

158 Lovas? Jól tudom?

Igen, jól tudod

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #25984 Dátum: 2013.05.29 19:19:01 »
Sziasztok. Sajnos motort kell cserélni a carinámba, vki megmondaná nekem, hogy carinán kívűl milyen motort lehet beletenni átalakítás nélkül?
Milyen motor van most a tiedben?
Benzines: 1.6 "4A-FE", 1.8 "7A-FE" vagy 2.0 "3S-FE" vagy ha Gti akkor "3S-GE" ?
Diesel: ha szívó akkor "2C" ha turbó akkor meg "2C-T"?

Átalakítás nélkül szerintem csak típus azonos motort tudsz beletenni, de ha több paci kellene akkor, kis (nagy) átalakítással itt van pár példa, mondjuk lepapirozni hivatalosan szerintem lehetetlen feladat:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_motor/toyota_celica_st185_turbo_4wd_gt4_3s_gte_komplett_motor
http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_motor/toyota_celica_1zz_1.8_vvti_motor_kompletten_elado_celica_mr2_avensis_rav4
http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_motor/toyota_celica_3sgte_jdm_motor_elado

Nemrég még láttam hirdetni egy Celica T230-as 1.8 VVTL-i 2ZZ-GE motort, a 192 pacisat, de már nem találom...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #25985 Dátum: 2013.05.29 21:09:36 »
Benzines: 1.6 "4A-FE", 1.8 "7A-FE" vagy 2.0 "3S-FE" vagy ha Gti akkor "3S-GE" ?
Diesel: ha szívó akkor "2C" ha turbó akkor meg "2C-T"?

Ezeket be lehet szerelni, mert ezekkel szállították a kocsit. Erre csak egy átalakítási engedély kell, Meg vizsga.

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Carina
« Válasz #25986 Dátum: 2013.05.29 21:27:58 »
1.6 16V 4AFE van benne.. ha lenne a környéken (Nyíregyháza) Carinába való akkor természetesen azt tenném bele, pl egy 2.0 vagy 2.0Gti  :tt2:
 Celica motornál milyen mértékű az átalakítás??
140km/h alatt szédülök!!!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25987 Dátum: 2013.05.29 22:02:31 »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25988 Dátum: 2013.05.29 22:04:03 »
1.6 16V 4AFE van benne.. ha lenne a környéken (Nyíregyháza) Carinába való akkor természetesen azt tenném bele, pl egy 2.0 vagy 2.0Gti  :tt2:
 Celica motornál milyen mértékű az átalakítás??
Nyíregen a Szilent bontóban van 2 Carina egy 97-es és egy 94-es.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25989 Dátum: 2013.05.29 22:05:33 »
Sokkal jobban megy a gép az új trafóval. Csak megeszi városban a 10 litert. Mondhatnánk, így könnyű.
Nem értem a fogyasztás növekedést egy trafó miatt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25990 Dátum: 2013.05.29 22:14:11 »
Sokkal jobban megy a gép az új trafóval. Csak megeszi városban a 10 litert. Mondhatnánk, így könnyű.
Nem értem a fogyasztás növekedést egy trafó miatt.

Jobban megy, jobban is nyomod neki. Természetes reflex!  Hát szomjasabb a kicsike! :hug:

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Carina
« Válasz #25991 Dátum: 2013.05.29 22:21:12 »
2.0 Gti?  ::)
140km/h alatt szédülök!!!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #25992 Dátum: 2013.05.29 23:47:33 »
Hogy lehet ilyen szép fémtisztára varázsolni a blokkot?
Az asztalon a hengerfej van, a blokk mintha az asztal mellett baloldalt a piros szervizállványra lenne felcsavarozva, ha jól látom...
A kérdésedre a válasz pl.: homokszórással lehet szép fémtisztára varázsolni.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #25993 Dátum: 2013.05.29 23:58:34 »
2.0 Gti?  ::)
Csak sima 2.0.97-es.Viszont tuti,nagyon szép állapotú.A 94-es 1.6,de az elég elhanyagolt állapotú,nem tudom milyen lehet a motorja!Nagykállóban bont egy srác Celicákat.Abból egy 1.8-as motor érdekes ötlet lehet.Ahhoz szerintem szinte semmit nem kel alakítani,viszont a 2.0-nál sok mindent kell cserélni.Elektronika,váltó,más a kábelköteg,hűtő,vizcsövek,váltó,tartóbakok!Amugy mi történt,hogy cserés a motor?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #25994 Dátum: 2013.05.30 00:01:20 »
2.0 Gti?  ::)
Bezony. 3S-GE motorral szerelték a Carina GTi-t is, mont ami a Celicába is van. Ha ilyet szeretnél bepasszintani, akkor kábelkorbácsot, motorelektronikát stb. (lehet váltót is, ha meg azt is, akkor kérdés nem kell-e féltengelyeket, tengelycsonkokat stb. is cserélni) is kell szerezned, meg beszerelned, de kétlem, hogy az emiatti szívás + a hivatalos ügyintézés, papírozás megérné azt a + 40 lóerőt.
Csak jó tanácsként írom, építettem már pár motort és rá kellett jönnöm, hogy olcsóbb ha pl. eladod a motorhibás autódat valamennyiért és veszel mondjuk egy nagyobb, erősebb motorú autót a használt piacon. Érdemes számolgatni még mielőtt beleugrasz valamibe, de mindenki arra költi pénzét amire csak akarja. Persze, ha érzelmi szálak miatt kötődik az ember a régi autójához (mint én is), akkor nem bánja, ha a tuningolás többe is kerül, mint a csere egy erősebbre...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...