Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787392 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #25620 Dátum: 2013.05.05 21:01:59 »
trafóm 1 hónapos most vettem

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25621 Dátum: 2013.05.05 21:04:00 »
Nekem első körre 1 literrel több gáz fogyott az új trafóval, és 1,1-es hézaggal.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #25622 Dátum: 2013.05.05 21:16:24 »
Szia Dani,
Ne haragudj, hogy nem válaszoltam a kérdésedre, sem privátban, sem a fórumon; a jelek szerint nem vagyok túl "time-management"-ből, de mindig akad ilyen-olyan sürgős tennivaló...
Szóval: nem kell semmi túlmisztifiált különleges dologra gondolni.
A kérdés az részemről csak annyi volt, hogy kinek van már elképzelése, hogy milyen autója lesz a Carina után, amikor majd lecseréli.
Ez lehet 1/5/10/15/stb. év múlva is; nem ezen van a hangsúly.
Én is sokáig (kb. 5 évig) tervezek még a piros kombimmal (most cseréltem vezérlést például); de azért úgy gondolom, hogy 25 éves korára már nem fogom napi használós autó státuszban tartani, inkább ilyen "hobby-autó"-nak képzelem el (eladni soha nem lenne szívem, annyira szertem).
Tudom, hogy egy 20+ éves autó is lehet műszakilag a top-on (törekszem én is rá); de ne dugjuk a fejünket a földbe: igenis vannak szebb / kívánatosabb / érdekesebb autók még, amit azért jó lenne birtokolni / használni majd.
Valójában nem hiányzik semmi a Carina-ból, amiért lecserélném (túlzás nélkül elég jól felszereltnek tekinthető a Carina-k között); de vannak azért olyan tényezők, ami miatt azért nem lehet az "örökkévalóságig" számolni a Carinaval:
1.) Korrózió: természetesen sok törődéssel kordában tartható, de a természet előbb-utóbb visszaveszi úgyis, ami az övé
2.) Ilyen-olyan öregedéssel összefüggő apró hibák: pl. a minap max. fordulaton járattam a szellőzést; arra lettem figyelmes, hogy tele van a ruhán ilyen kis szivacsmorzákkal (amelyek a fűtésrendszer kilünböző pontjain tömítettek, amíg szét nem hulltak)
3.) A Carina belsejénél vannak azért szebb / kívánatosabb utasterek (pl. vágyam egy szép beige belső, igazi (vagy legalábbis izléses mű) fabetéttel
4.) Egész egyszerűen szerintem vágyunk egy idő után másik autóra (pedig szinte mindennél jobban szeretem vezetni a Carina-t).
De ennyi rizsa után az én "jelölteim":
- Mazda 6 kombi: nem csak a legújabb, de a "régiebbi" is szóba jöhet. Ódákat zengenek az újról; csak van valami alapja... Persze, 5 év múlva tisztább lesz a kép, hogy milyen autó
- Honda Accord kombi (nem tudom, hogy melyik generáció, de friss rendszámmal látok ilyeneket, nem a "hullaszállító")
- Avensis kombi (a II-es is tetszik - beige belsővel; de talán a III-as sem lesz már elélhetetlen, amire eljön a csere ideje)
- Opel Insignia kombi: az idő majd eldönti, hogy szépen, vagy csúnyán öregszik-e...
- Mercedes 'E' Klasse, kombi: kövezzetek meg, de szerintem szépek.





 
Üdv!
Már többször feltettem a kérdést (akár még privátban is), hogy miről van szó ebben a youngtimeres ügyben pontosan?
/quote]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25623 Dátum: 2013.05.05 21:35:23 »

Szia Balázs!

Köszönöm a részletes választ.

Azt hiszem, most már értem, hogy miről van szó. Kissé meglepődtem, mivel azt gondoltam elsőre, hogy valamit csinálni KELL ahhoz, hogy az ember továbbra is használhassa az autóját. Szerencsére félreértettem a dolgot  :flowers:

Mi legalább 10 évvel számolunk vele, ha sikerül, de azt a véleményt osztom, aki a Carinájáról azt írta talán az autonavigátoron, hogy "addig használom, amíg ki nem rohad alólam"  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25624 Dátum: 2013.05.05 21:58:20 »
Nekem első körre 1 literrel több gáz fogyott az új trafóval, és 1,1-es hézaggal.

Meg is csináltad a szegénykeverékes beépítését? Nem is mondod, csak így beszúrod ??  :otlet:
Kép vagy valami?  ::)

Mi lenne 0,8mm-es hézaggal?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25625 Dátum: 2013.05.05 22:05:41 »
Ma voltunk kicsit a családdal a kocsival.
Hála Istennek hihetetlen - legalábbis nekem.
Ahogy lehet, felkapcsolok mostanában, és 20 körül teljesen simán megy 3-ban, 30 körül 4-ben, 50 alatt már nyugodtan 5-ben van, és egy rántás nélkül megy, mint a doxa...csendesen, szépen. Narancs színű sem lesz a lámpa, nagyon kevés gázzal megy, van nyomaték, szóval nagyon tetszik!
Remélem, hogy így marad egy darabig, és lassan jön a fogyasztás kiszámításának ideje - jórészt autópálya nyárigumival, GPS szerint 130-ra belőve.
Télen 8 fölött evett ezen az úton. Majd meglátjuk.

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #25626 Dátum: 2013.05.06 07:49:47 »
Jelen. A Scenic-be kijelzős négyszenzorost tettem, a Mazdába, sima csipogós van négyszenzoros.  A Scenicen vonóhorog is van, nem zavarja a radart. A Mazdába egy 8E HUF-os alap kütyü van.
Üdv!
Köszi, meg is találtam, hogy pontosan mit tettél a Mazdádba:

...
Sima, egyszerű Sencorcsipogós, négyszenzoros kerültl bele.

Ha minden igaz fél éve használod; hogy vált be a mindennapokban?
Megbízható? Nem csipog össze-vissza minden fűszálra?

A talajtól mérve milyen magasra építetted be az érzékelőket?
üdv, offday

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Carina
« Válasz #25627 Dátum: 2013.05.06 10:11:11 »
Szia Dani,
Ne haragudj, hogy nem válaszoltam a kérdésedre, sem privátban, sem a fórumon; a jelek szerint nem vagyok túl "time-management"-ből, de mindig akad ilyen-olyan sürgős tennivaló...
Szóval: nem kell semmi túlmisztifiált különleges dologra gondolni.
A kérdés az részemről csak annyi volt, hogy kinek van már elképzelése, hogy milyen autója lesz a Carina után, amikor majd lecseréli.
Ez lehet 1/5/10/15/stb. év múlva is; nem ezen van a hangsúly.
Én is sokáig (kb. 5 évig) tervezek még a piros kombimmal (most cseréltem vezérlést például); de azért úgy gondolom, hogy 25 éves korára már nem fogom napi használós autó státuszban tartani, inkább ilyen "hobby-autó"-nak képzelem el (eladni soha nem lenne szívem, annyira szertem).
Tudom, hogy egy 20+ éves autó is lehet műszakilag a top-on (törekszem én is rá); de ne dugjuk a fejünket a földbe: igenis vannak szebb / kívánatosabb / érdekesebb autók még, amit azért jó lenne birtokolni / használni majd.
Valójában nem hiányzik semmi a Carina-ból, amiért lecserélném (túlzás nélkül elég jól felszereltnek tekinthető a Carina-k között); de vannak azért olyan tényezők, ami miatt azért nem lehet az "örökkévalóságig" számolni a Carinaval:
1.) Korrózió: természetesen sok törődéssel kordában tartható, de a természet előbb-utóbb visszaveszi úgyis, ami az övé
2.) Ilyen-olyan öregedéssel összefüggő apró hibák: pl. a minap max. fordulaton járattam a szellőzést; arra lettem figyelmes, hogy tele van a ruhán ilyen kis szivacsmorzákkal (amelyek a fűtésrendszer kilünböző pontjain tömítettek, amíg szét nem hulltak)
3.) A Carina belsejénél vannak azért szebb / kívánatosabb utasterek (pl. vágyam egy szép beige belső, igazi (vagy legalábbis izléses mű) fabetéttel
4.) Egész egyszerűen szerintem vágyunk egy idő után másik autóra (pedig szinte mindennél jobban szeretem vezetni a Carina-t).
De ennyi rizsa után az én "jelölteim":
- Mazda 6 kombi: nem csak a legújabb, de a "régiebbi" is szóba jöhet. Ódákat zengenek az újról; csak van valami alapja... Persze, 5 év múlva tisztább lesz a kép, hogy milyen autó
- Honda Accord kombi (nem tudom, hogy melyik generáció, de friss rendszámmal látok ilyeneket, nem a "hullaszállító")
- Avensis kombi (a II-es is tetszik - beige belsővel; de talán a III-as sem lesz már elélhetetlen, amire eljön a csere ideje)
- Opel Insignia kombi: az idő majd eldönti, hogy szépen, vagy csúnyán öregszik-e...
- Mercedes 'E' Klasse, kombi: kövezzetek meg, de szerintem szépek.

Én is szoktam ezen agyalni :) Én is ki szeretnék próbálni, használni más autókat is, jobb felszereltséggel, formákkal, kényelemmel. Végülis a Corolla is kiszolgálna engem, de eljön majd az idő, amikor már arra is költeni kell: repedeznek majd a szilentek, öregednek a gumialkatrészek, tömítések, küzdeni kell majd az apró rozsdásodásokkal, mindenképp avul erkölcsileg is az autó :) Szóval szerintem az lesz, hogy ha eljön ez az idő, akkor eladom, és veszek egy 5-8 éves valamit. Mondjuk most UFO Civicre hajlok, de lehet Hyundai, Kia is, vagy Ford. Nekem számít a vezethetőség is, ezért Honda, Ford előnyben :)
Amúgy nem tudom, az E12 mikor kezd el betegeskedni :) Nem tudom, mennyire minőségi anyagokból van. A családban van 23 éves Civic, az elég jó, pl váltó bőrszoknya mint az új, míg a Corolláén már van feslés.. Gumicsövek sem porladnak, mint egyes EU márkáknál.. Végülis egyedüli baja, hogy már küzdd a rozsdával. de amúgy jól állja a sarat, mert sztem a jobb küszöb-ív még gyári,megvannak a gyári gumidugók a kerékjáratoknál, és nincs kirohadva az első sárvédőnél sem.  A hátsó ív az már rohad, majd most cserélve lesz. MEg korábban a bal oldal már cserélve volt küszöb/ív, de ott sztem törve volt. Most az első sárvédőt is cserélem majd ott, mert alul rohad.. Futóműnél sem ártana pár szilent csere, de az autó viselkedésén nem érződik, 130nál is mint a nyíl megy a pályán :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #25628 Dátum: 2013.05.06 10:28:49 »
Ha egyszer a Carinák kihullanak a sorból, majdnem biztos vagyok benne, hogy maradtok az Avensis mellett...  :whistling: ;) Egyszer beleültök, kipróbáljátok, majd ránéztek az árcédulára és köszönitek, megveszitek.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #25629 Dátum: 2013.05.06 15:19:24 »
Nekem bejönnek a sedan 1-es Avensisek is!  :wub:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25630 Dátum: 2013.05.06 15:31:35 »
Üdv!

Azt még nem mondtam külön, hogy ez a tolatóradar dolog engem azért érdekelne, hogy ha kisgyerek a kocsi mögé kerül, elesik vagy akármi, akkor is érzékelje, az lenne a fontos.
Annyi ilyet hallottam mostanában, és nem tudom, hogy ez valamit tudna-e segíteni elkerülni az ilyen tragédiákat? Van-e olyan, ami érzékeli a földön fekvő picit is, az sem érdekel, ha vakriasztás, de a gyereket  jelezze, hogy elütném  :otlet:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #25631 Dátum: 2013.05.06 15:48:56 »
Naná, hogy jelzi! Részben emiatt is szereltettem be. A legjobb megoldás tolatókamerával párosítani a radart, de ezeknél a régebbi autóknál, mint pl. a Carina és az Avensis is, nincs gyári monitor a műszerfalon, mint pl. az újabb Toyotákban, vagy már az AveII-esekben is, hogy könnyedén hozzá lehessen csatlakoztatni a kamerát. Nekünk ehhez külön kijelzőt is vásárolni kellene. A radar, ellenben nagyon hasznos! Pláne, ha a leírásnak megfelelően van befúrva a lökhárítóba.

Én kijelzőset vettem a coolautoo.hu -ról, Vertex gyártmány, nem csipog össze-vissza, csak, ha tényleg van vmi akadály a hatókörében. A kijelző jelzi, hogy az autó hossztengelye szerint a jobb, vagy bal oldalon van az akadály (ez még nem szenzor szerinti kijelzős) és mindössze 5640 Ft + 900Ft postaköltség volt az ára. A T22 Avensis topicjában részletesen leírtam a menetét a beszerelésnek, agyarka jóvoltából további ötleteket is megtudhattok az installt illetően.  ;)

Nem kell, hogy az elütött gyerekekkel példálózzunk, mert az övön aluli, de kétségtelen, hogy a radar jelez, ha bármi az autó mögé kerül. Én 5000Ft-ot fizettem a szakszervizben azért, hogy pontosan beszereljék, de még így is fele akkora összegnél járok, mintha egy buta hiba miatt újra kéne fényeztetni a lököst...

A gyerekgázolásos balesetekre visszatérve, alapszabály, hogy, amíg az autó mozgásban van, a gyereket nem engedjük a közelébe semmi esetre sem!!!
Ha anyuka otthon van, akkor megfogja a gyereket, vagy ki sem engedi, ha nincs otthon, akkor apuka először berakja a gyereket az autóba, amíg kiáll vele!!!
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 15:50:48 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25632 Dátum: 2013.05.06 18:02:18 »
...

Nem kell, hogy az elütött gyerekekkel példálózzunk, mert az övön aluli, de kétségtelen, hogy a radar jelez, ha bármi az autó mögé kerül. Én 5000Ft-ot fizettem a szakszervizben azért, hogy pontosan beszereljék, de még így is fele akkora összegnél járok, mintha egy buta hiba miatt újra kéne fényeztetni a lököst...

A gyerekgázolásos balesetekre visszatérve, alapszabály, hogy, amíg az autó mozgásban van, a gyereket nem engedjük a közelébe semmi esetre sem!!!
Ha anyuka otthon van, akkor megfogja a gyereket, vagy ki sem engedi, ha nincs otthon, akkor apuka először berakja a gyereket az autóba, amíg kiáll vele!!!
Kedves bepi81!

Köszönöm a választ!

Ne haragudj, ez nem példálózás volt (főleg nem övön aluli), nekem valóban csak ezért kell! Több, mint 20 éve vezetek, elég szűk helyekre is beállok, vígan elvagyok ilyesmi nélkül.
Köszönöm a kiemelt tanácsot (azért akkora b*rom talán nem vagyok, hogy ne tudjam, hogyan védjem meg ettől a saját gyerekemet, bár tűnhetek még nagyobbnak is persze többek szemében), de mindjárt írom, hogy mi hogyan csináljuk, itthon, illetve a saját gyermekünkkel. Tehát nem azért kell, mert itthon alászalad a gyerek, mivel azt Feleségemmel figyeljük, sőt addig ki sem jön az udvarra, amíg nem tudom beültetni a gyerekülésbe.
Az ok az inkább, hogy más helyen előfordul, hogy más szülő figyelmetlen, és nem kívánok még más gyereket sem elütni, remélem ez érthető. Persze ha valami probléma van, és a miénk szaladna ki valami kifürkészhetetlen körülmény miatt, akkor is nagyon jó, ha van!

Ezt a furkálásost nem preferálom, nekem jobban tetszik a szalagos, azért érdekelne, hogy az a fajta fekvő gyereket is észrevesz-e, vagy csak állót?
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 18:05:05 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25633 Dátum: 2013.05.06 18:03:03 »
alapszabály, hogy, amíg az autó mozgásban van, a gyereket nem engedjük a közelébe semmi esetre sem!!!
Ha anyuka otthon van, akkor megfogja a gyereket, vagy ki sem engedi, ha nincs otthon, akkor apuka először berakja a gyereket az autóba, amíg kiáll vele!!!
:yes:
Sose értettem, hogy tudja az ember elütni a saját gyerekét. Az olyan mint véletlenül beleszaladni a konyhakésbe. Ahhoz nagyon agyatlannak kell lenni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25634 Dátum: 2013.05.06 18:04:40 »
Kedves bepi81!

Köszönöm a választ!

Ne haragudj, ez nem példálózás volt (főleg nem övön aluli), nekem valóban csak ezért kell! Több, mint 20 éve vezetek, elég szűk helyekre is beállok, vígan elvagyok ilyesmi nélkül.
Köszönöm a kiemelt tanácsot (azért akkora b*rom talán nem vagyok, hogy ne tudjam, hogyan védjem meg ettől a saját gyerekemet, bár tűnhetek még nagyobbnak is persze többek szemében), de mindjárt írom, hogy mi hogyan csináljuk, itthon, illetve a saját gyermekünkkel. Tehát nem azért kell, mert itthon alászalad a gyerek, mivel azt Feleségemmel figyeljük, sőt addig ki sem jön az udvarra, amíg nem tudom beültetni a gyerekülésbe.
Az ok az inkább, hogy más helyen előfordul, hogy más szülő figyelmetlen, és nem kívánok még más gyereket sem elütni, remélem ez érthető. Persze ha valami probléma van, és a miénk szaladna ki valami kifürkészhetetlen körülmény miatt, akkor is nagyon jó, ha van!

Ezt a furkálásost nem preferálom, nekem jobban tetszik a szalagos, azért érdekelne, hogy az a fajta fekvő gyereket is észrevesz-e, vagy csak állót?
A szomszédban most van egy kisgyerek. Bocsánat, hogy ilyet mondok, de néha nagyon agyatlanul szaladgál. És én gyakran tolatok is ott, mert egyirányú utca 10 méterét így küzdöm le. Hát nagyon körültekintéssel kell menni. Kinézek nincsenek-e az utcán. Ha igen úgy tolatok, hogy mindig lássam merre van.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 18:07:25 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.