Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791853 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25545 Dátum: 2013.04.28 08:00:45 »
Most gondolkozok, hogy nem jól írtam: a légszűrőben nálam nem lehet 1 év és 8000 km.
Üdv!
Megnéztem a Haynes-t, és ezt írja elő félévente vagy 15e km-enként  :D
Most már nem is érzem annyira ostobán magam, hogy a porszívózáskor sort kerítek a lészűrőházra is [rohog] (egyébként kompresszor nem lévén a gyertyák ellenőrzésekor/cseréjekor is jó hasznát veszem ;))

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25546 Dátum: 2013.04.28 09:14:59 »
kalapos:
Köszi, majd még egyszer kicserélem valamikor, ha sikerül.
Azért érné meg, mert így sokkal alaposabb. Korábban én is csak fecskendővel szívattam le a tartályban lévő elhasznált olajat, de akkor messze nem volt olyan fokú a javulás, mint így. Konkrétan végállásban már egyáltalán nincs hangja szervónak, ez elsőre nem változott :no:
Egy dologra kell csak figyelni: a kormányműhöz menő gumicső nagyon merev, és a tartály műanyag csőre eltörhet, ha túl durván próbálod leerőszakolni. Láttam már balsikerű próbálkozás eredményét.  :wacko:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25547 Dátum: 2013.04.28 09:47:11 »
Azért érné meg, mert így sokkal alaposabb. Korábban én is csak fecskendővel szívattam le a tartályban lévő elhasznált olajat, de akkor messze nem volt olyan fokú a javulás, mint így. Konkrétan végállásban már egyáltalán nincs hangja szervónak, ez elsőre nem változott :no:
Egy dologra kell csak figyelni: a kormányműhöz menő gumicső nagyon merev, és a tartály műanyag csőre eltörhet, ha túl durván próbálod leerőszakolni. Láttam már balsikerű próbálkozás eredményét.  :wacko:

Hoppá. Hát ennyire nem zavar, hogy végállásban van valamennyi hangja, hogy kockáztassak egy törést, sajnos ilyenkor elég vaddisznó tudok lenni, ha nem akar lejönni  :hmmmm:
Nemrég jelentkezett, hogy néha egy nagyobb-gyorsabb kormánymozdulatnál -főleg parkolásnál- hangja volt, de arra gondoltam, hogy esetleg a szíj laza, és az csúszik meg. Majd most meglátom, hogy ez változott-e? De mintha végállásban halkabb lett volna, majd figyelem.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #25548 Dátum: 2013.04.28 10:39:11 »
Micsoda extrém ötletek :D
Nyáron a fóliáztatást tuti megcsináltatom, már csak a sötétítés miatt is. A tető ablakon nagyon gondolkozok, egyrészt azért mert nagyon tetszik  :wub: másrészt meg annak nincs akkora menetzaja :) és annyira nem is drága dolog.
valószínűleg ennyi lesz az utastér hűtés projekt

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #25549 Dátum: 2013.04.28 12:08:46 »
Üdv!

Most gondolkozok, hogy nem jól írtam: a légszűrőben nálam nem lehet 1 év és 8000 km.
Az a baj, hogy nem tudom pontosan, hogy mikor cseréltem  :no:

Inkább csere lesz.

Szóval annyival jobb a MANN, mint amennyivel drágább? Van tapasztalat valakinek?

üdv!
Idézném kalapost!  :D

Nem beszélek le senkit légszűrőcseréről, de ez nem km - inkább környezeti tényezőtől - függő, szerintem látható, hogy mikor érdemes megejteni. Nálam 10e után is patyolat a Filtron, de legközelebb (majd ha szürkés lesz az alja) Mann megy bele, talán csak babonából...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25550 Dátum: 2013.04.28 12:48:26 »
üdv!
Idézném kalapost!  :D

Nem vagyok babonás  :otlet:

Azért kérdeztem, van-e itt valaki, aki használt MANN légszűrőt, hogy megéri-e az árát?
Gondolok itt arra, hogy ugyanolyan jól szűr, mint az olcsóbbak, de kevesebb a fojtása, ezért pl. csökkenti a fogyasztást/növeli a teljesítményt; esetleg ugyanúgy fojt, de sokkal jobban szűr, így csökkenti a motor kopását, stb.  ;)

Most léptem át a 318000 km-t, tehát a vétel óta még mindig nincs benne 10000 km nálam, de ez már a második légszűrő, amit vettem bele. Most jönne a harmadik (legalább), szóval nem gondolom, hogy elhanyagolnám a dolgot, sőt. Amennyit használom, amiatt nem lehetne baja, inkább azért lehetne, amennyi ideig áll  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.28 12:51:03 írta vd1234 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #25551 Dátum: 2013.04.28 15:26:16 »
esetleg ugyanúgy fojt, de sokkal jobban szűr, így csökkenti a motor kopását, stb

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25552 Dátum: 2013.04.28 16:26:35 »


Köszi, azt hiszem, hogy értem!  :)

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #25553 Dátum: 2013.04.28 21:18:40 »
Hm. Én azt hittem, hogy a kormány teljes kitekerésekor az a súrlódó hang az normális, hiszen így vettem 6 éve, akkor is ilyen hangja volt. Bár, azóta kicseréltem a hosszbordás szíjakat, de a hang az maradt, gondoltam ez normális. Ezek szerint mégsem? Egyszer próbáltam a szerelőmmel lecseréltetni karbantartás gyanánt a fékolajat, bal oldalt mind a két leengedőt beletörte. Szóltam is, akkor itt fejezzük is be. Azóta is úgy van. Utántölteni már kellett a fékfolyadékot egyszer. A kormányszervó...hát ezek után bele sem mertem kezdeni. De most őszintén. 16 éves az autó. A jelenlegi használat gyakorisága mellett és tudván, hogy 5-8 év múlva nagy eséllyel tőlem megy majd bontóba...nem hinném, hogy bármi ilyen v. hasonló beruházás meg fog történni. Most még utoljára kívülről-belülről rendbe raktam, ami hibáról tudok javítottam (kivéve klíma). Kezdem úgy látni, hogy kár bele a pénz. Az utóbbi 3-4 hónap végére már-már az utolsó 10-esünket éltük fel, s látván ezt letettem a további javítgatásokról. Meg, amit akartam, az meg lett csinálva.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #25554 Dátum: 2013.04.28 21:56:20 »
Hm. Én azt hittem, hogy a kormány teljes kitekerésekor az a súrlódó hang az normális, hiszen így vettem 6 éve, akkor is ilyen hangja volt. Bár, azóta kicseréltem a hosszbordás szíjakat, de a hang az maradt, gondoltam ez normális. Ezek szerint mégsem?
Normális az a hang, de az a jó, ha minél kevesebbet használjuk úgy.
Itt a kimerítő válasz erre (érdemes a videót is megnézni):
http://totalcar.hu/magazin/technika/2013/03/30/kormanymu-hibak_es_-felujitasuk/
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25555 Dátum: 2013.04.29 09:53:22 »
Ötlet az utastér bárminemű (halk) hűtésére???   :) :)
Hát, ha nincs klíma, akkor tényleg a fólia ami kint tart egy kis hőt. De a fólia az úgy működik, hogy hosszabb távon, nyáron meg elég hamar, ugyan úgy felmelegszik a járgány belül. Nem lesz hőfokban különbség. Abban viszont sokat segít, hogy a nap sugárzása, ami közvetlen éri a testet, az nem olyan égető. Szóval a fóliától lassabban melegszik fel, de nyáron nem lesz hűvösebb az autó, viszont nem égeti le a bőrödet, ha balról süt be.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #25556 Dátum: 2013.04.29 16:56:17 »
Motorcserekor az ECU-t is cserélni kell?

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #25557 Dátum: 2013.04.29 19:23:08 »
Motorcserekor az ECU-t is cserélni kell?
Ha változik a motor tipusa, igen

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #25558 Dátum: 2013.04.29 19:26:24 »
kalapos:

Köszi, majd még egyszer kicserélem valamikor, ha sikerül.

A lengéscsillapító rugók alá való gumit lehet szerezni valahonnan? Én a régit tettem vissza...

  Itt láttam

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #25559 Dátum: 2013.04.29 19:35:33 »
g.peter:
Szerintem egy odaillő szilent becuppan, főleg, ha síkosítják. Ha nem, akkor nem odaillő. A 33-as megjött már, azzal nem bírtatok?

Igazából a 33-as is 36-os. És nem fért be. Egy hete áll az autó emiatt. 2 szilentet szétbarmoltunk. Elegem lett veszek egy új lengőkart. Eddig 8E forint a három szilent, (a két első + a hátsó) 11.800,- ért flennort veszek. Rengeteg időm és gázolajom bánja + szét idegeskedtem magam miatta. Próbáltam spórolni, ráfaragtam. Itt találtam egy jó kis oldalt, ott egész jó kinézetű a szilent de már nem próbálkozok.

Árakat is látni egy másik oldalon
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.29 19:37:30 írta g.peter »