Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805832 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #25500 Dátum: 2013.04.26 15:57:07 »
azt a csavargó mindenit...;)
Most megyek meglepiért, majd teszek fel fotókat.  :clap: :D
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Carina
« Válasz #25501 Dátum: 2013.04.26 16:05:15 »
Most megyek meglepiért, majd teszek fel fotókat.  :clap: :D
a motorodba neked csak 2,8liter olaj kell,a szűröbe meg 2dl?
ha igen,akkor a szervóba 9deci kő!? létezhet? norautóban melózik egy komám,írtam neki,jött is a válasz izibe'!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #25502 Dátum: 2013.04.26 16:19:29 »
Üdv!

Van egy új tervem, hogyan lehetne kiszedni a szervótartályból a régi olajat, mert nem szívesen bontanék meg semmit rajta.
Orrszívó-porszívó, műanyag edény és némi tömlő segítségével megkísérlem, ha lesz eredmény, majd beszámolok.

üdv!

Egyszerűbb beballagni a patikába vagy nem tudom hol kapni ilyet és venni egy minimum 100 ml-es fecskendőt, azzal már lehet dolgozni!
A kis orrszívóval megőszülsz mire kiszeded...  :no:
Amúgy a tartályban levő folyadék csak egy része a teljes mennyiségnek, a kormányműben és a csövekben is van jócskán. Olyan ez, mintha csak 3/4-ét engednéd le a motorolajnak és az 1/3-ad használtra öntenéd a frisset.


---

Valaki!
Cserélt már valaki első lengőkarban első szilentet? Lengőkar belső átmérő 29 mm szilent külső átmérő 37 mm.
! szerelő és a Váci úti Toyota márkaszerviz sem tudott mit kezdeni a problémával. Több helyen javasolták az új lengőkart, de ha lehet alkatrészt kapni akkor azt be is lehetne rakni.
Segítség!!!
üdv!

Lehet kapni, igy cserélni is lehet! Én hátsót cseréltem már, első gyakorlatilag örök, mert nem kap akkora és olyan irányú terhelést!
Nálad mi a jelenség?  :?:

« Utoljára szerkesztve: 2013.04.26 16:24:26 írta kamikaze »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re: Re: Carina
« Válasz #25503 Dátum: 2013.04.26 16:56:59 »
a motorodba neked csak 2,8liter olaj kell,a szűröbe meg 2dl?
ha igen,akkor a szervóba 9deci kő!? létezhet? norautóban melózik egy komám,írtam neki,jött is a válasz izibe'!
igen, azaz! 2.8, ebből két deci a  szűrő.
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina
« Válasz #25504 Dátum: 2013.04.26 16:59:36 »
akkor a szervóba a norautó szerint 9deci kell.
azé még nézz utána!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #25505 Dátum: 2013.04.26 17:17:14 »
üdv!
Lehet kapni, igy cserélni is lehet! Én hátsót cseréltem már, első gyakorlatilag örök, mert nem kap akkora és olyan irányú terhelést!
Nálad mi a jelenség?  :?:
Vettem hozzá! Azt nem tudják cserélni.
Ronggyá szakadt. Legalább 1 cm-t lötyögött a futóművem, és recsegett ropogott. A hangból jöttem rá. hogy baj van. Gondoltam kiszedem, cserélem. Balázzsal néztük hétvégén.
Hátsót én is kicseréltem, az elsőnél elakadtam.. Mikor be akartam préselni, el kezdte szétnyírni. Vettem még egyet és elindultam a szerelőkhöz. Lassan ott tartok hogy egy komplett lengőkart vehettem volna belőle és lehet hogy így is az lesz a vége. a 7E forint különbséget már lassan leautózom és még nincs meg.
Vettem hozzá! Azt nem tudják cserélni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25506 Dátum: 2013.04.26 20:15:11 »
üdv!

Egyszerűbb beballagni a patikába vagy nem tudom hol kapni ilyet és venni egy minimum 100 ml-es fecskendőt, azzal már lehet dolgozni!
A kis orrszívóval megőszülsz mire kiszeded...  :no:
Amúgy a tartályban levő folyadék csak egy része a teljes mennyiségnek, a kormányműben és a csövekben is van jócskán. Olyan ez, mintha csak 3/4-ét engednéd le a motorolajnak és az 1/3-ad használtra öntenéd a frisset.

...

Üdv!

Szerintem nem ugyanarról beszélünk, én nem a pipettás orrszívóra gondolok, hanem erre:


Mellékelek egy skiccet is. Amúgy ilyen nagy fecskendővel próbálkoztam anno, abba is megőszültem...szerintem állatpatikában kapható ekkora.

Ahhoz képest, hogy ha jól tudom, nem is kellene cserélni, csak ellenőrizni, még a 3/4-ed részével is elégedett lennék  :yes:

De akkor már nem az 1/4-ed részére?  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.26 20:38:39 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25507 Dátum: 2013.04.26 20:27:00 »
Kicsit meglepődtem hazafelé jövet a munkahelyről. A "német autópályán természetesen"  ;) :D

Ahogy kikanyarodtam a főútra, a kapaszkodósávban gyorsítottam (a kereszteződés előtt egy viszonylag kemény emelkedő van, általában jönnek fel ott, mint a szél, főleg az új, nagyobb gépekkel), de az előttem levő autó be akart kanyarodni egy közelben levő másik bekötőre, és lassított előttem. Ez nem sokkal a kapaszkodósáv vége előtt van, és a belsőben jöttek a többiek elég tempósan, ahogy sugalltam.

Erre egy picit jobban odaléptem neki a szokásosnál, hogy már lassan meglesz a 3000 km a gyűrűzés után. Úgy megindult, mint az atom! Secc-perc alatt felvettem a lendületben levők tempóját, ami  hogy is mondjam, nem kevés volt, nem írnám le, hogy mennyi, de 90 fölött "valamennyivel".
Nem is próbálkozott a mögöttem jövő, hogy esetleg lendületből megelőzzön  ::) Talán neki is meggyőző volt a gyorsítás, nem tudom...hála Istennek félelmetesen teljesített a gép  :clap:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25508 Dátum: 2013.04.26 20:43:10 »

Kicsi OFF:

Ma volt az SZKTV (Szakma Kiváló Tanulója Verseny) országos döntőjének eredményhirdetése, egy tanulónk országos első, egy másik tanulónk pedig országos hetedik lett, mindketten kőműves szakmában :clap:

Egy jelenleg kb. 230 tanulót oktató iskoláról beszélünk, végzős kőművesek 18-an vannak ::)

ON

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #25509 Dátum: 2013.04.26 20:46:51 »
...
Talán neki is meggyőző volt a gyorsítás, nem tudom...hála Istennek félelmetesen teljesített a gép  :clap:
Mondtam én, hogy ez egy versenyautó!  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25510 Dátum: 2013.04.26 20:58:32 »
Kicsi OFF:

Ma volt az SZKTV (Szakma Kiváló Tanulója Verseny) országos döntőjének eredményhirdetése, egy tanulónk országos első, egy másik tanulónk pedig országos hetedik lett, mindketten kőműves szakmában :clap:

Egy jelenleg kb. 230 tanulót oktató iskoláról beszélünk, végzős kőművesek 18-an vannak ::)

ON

Üdv. Gratulálok !
Mit is tanítasz?
 :clap: :clap: :clap: jól jön az utánpótlás, sajnos nem népszerű szakma a miénk.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25511 Dátum: 2013.04.26 21:08:49 »
Üdv. Gratulálok !
Mit is tanítasz?
 :clap: :clap: :clap: jól jön az utánpótlás, sajnos nem népszerű szakma a miénk.

Köszi, de a szakmai tárgyakat oktató Kollégáé az érdem  :yes:

Én informatikát, egy-két gazdasági tárgyat próbálok tanítani, és néha a gépészet szakmacsoportban elméletet/gyakorlatot tartok.
Kőműveseknek így általános vállalkozási feladatokat.
A szakmai tárgyakat egy Kollégám viszi, Ő is volt most Bp-en velük az utóbbi napokban. Nagyon ott van a témában, megnéztünk a napokban pár eladó házat, hát nem gyengén nyomja, melyiknek mi a baja  :eek:

Úgy érted, hogy a kőműves szakma nem népszerű? Országosan elég sokat iskoláztak be kőművesből, mert sok helyen hiányszakma, és mint ilyen, tanulmányi eredménytől függően 10-30000 ft havi szakiskolai ösztöndíjat kaphatnak (ez csak az iskolától, erre jön a gyakorlati helyről még).

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25512 Dátum: 2013.04.26 21:32:09 »
Igen tanulnak kőművesnek, aztán megtapasztalják milyen dolgozni benne és váltanak. Mi anno 19- en végeztünk szerintem nem vagyunk öten akik végig kőművesként dolgoztunk. Sajnos nem gyakori a huszonéves kőműves. Meg az sem aki dolgozni akarna. A fizikai munkát ma már lenézik,

ssuti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #25513 Dátum: 2013.04.26 23:51:46 »
Műszaki előtt cseréltem, Nipparts ment bele. Ismerős szerelő préselte be, nem voltam ott, de nem panaszkodott hogy gond lett volna.

Valaki!
Cserélt már valaki első lengőkarban első szilentet? Lengőkar belső átmérő 29 mm szilent külső átmérő 37 mm.
! szerelő és a Váci úti Toyota márkaszerviz sem tudott mit kezdeni a problémával. Több helyen javasolták az új lengőkart, de ha lehet alkatrészt kapni akkor azt be is lehetne rakni.
Segítség!!!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25514 Dátum: 2013.04.27 07:01:27 »
Valaki!
Cserélt már valaki első lengőkarban első szilentet? Lengőkar belső átmérő 29 mm szilent külső átmérő 37 mm.
! szerelő és a Váci úti Toyota márkaszerviz sem tudott mit kezdeni a problémával. Több helyen javasolták az új lengőkart, de ha lehet alkatrészt kapni akkor azt be is lehetne rakni.
Segítség!!!

Üdv!

Még nem cseréltem éppen ezt, de több más autóban igen. Jól értem, hogy a hely a lengőkarban 29mm, de a szilent alapból 37mm átmérőben?
Ez elég nagy különbség, ha térfogatra nem fér be, akkor hiába kerekíti le az ember a cső sarkait, vagy síkosítja a felületeket. De pl. Szakálmetálnál van Ashika gyártmányban olyan, ami 33,5mm-es külső átmérőjű. Lehet, hogy nagyot adtak bele?  Mellékelem az adatait.

Kicsit (nagyon) igénytelen, de ha nem túlontúl lágy a gumi, esetleg meg lehetne próbálni levenni az átmérőjéből, ha nem cserélik vissza kisebb átmérőjűre, vagy nincs is nekik. Befogni, megforgatni, esetleg durva csiszolópapír is jó lehetne. Legjobb esztergába, ott még késsel is lehetne adni neki, de fúrógép is megteszi egy csavarral-anyával. Csak így nehéz biztosítani a központosságot, de a gumi sok mindent kibír  ::)
Ha nem tévedek, régebben volt olyan, amit szikével faragtam meg, az főleg nem lett központos, aztán úgyis jó lett  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.27 07:06:31 írta vd1234 »