Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805796 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25365 Dátum: 2013.04.19 16:13:15 »
A javítási egyértelműen benzint ír, direkt rákerestem, tehát mindenki azzal kenegesse, amivel jónak látja  :)
Ezt nem tudtam, én a kiszáradásukat megelőzendő fújtam le őket.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25366 Dátum: 2013.04.19 16:16:05 »
Szerintem ez a normál irányhoz képest fordítva csinálja, ez logikus is (ha jól értem, a szövegben is kiemeli ezt).
Mindkét irányban megjáratja - 5:20-tól normál, de előbb reverz módon :yes:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25367 Dátum: 2013.04.20 07:45:28 »
"Megint kell egy kis segítség. Nem tudom, hogy a denso trafó ellátó vezetéke közül melyik a +12V. Nem akarom fordítva összekötni.
Meg tudja valaki mérni? Dani, neked mindig kéznél a multiméter."
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25368 Dátum: 2013.04.20 08:58:56 »
"Megint kell egy kis segítség. Nem tudom, hogy a denso trafó ellátó vezetéke közül melyik a +12V. Nem akarom fordítva összekötni.
Meg tudja valaki mérni? Dani, neked mindig kéznél a multiméter."

Üdv!

Ezt kérdeztem Peti, hogy az enyémen meg tudom mérni, de nem tudom, hogy ez olyan-e, mint a szegénykeverékesé?
Sőt, meg sem kell mérnem, mert tudom a bekötés alapján, melyik a pozitív primer pólus, mindjárt be is linkelem, ha találok megfelelő képet!

U.i.:
Olyan is volt, amin rajta van a polaritás  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.20 09:11:52 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25369 Dátum: 2013.04.20 09:29:36 »
Mindkét irányban megjáratja - 5:20-tól normál, de előbb reverz módon :yes:
Igazad van, nem volt türelmem végignézni  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.20 09:31:12 írta vd1234 »

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #25370 Dátum: 2013.04.20 11:15:05 »
Sziasztok!

egy gyors kérdés. 15" alufelni, ami Carinán volt, jó az az első generációs (2001) Avensisre is?
Én úgy tudom, hogy igen, de a biztonság kedvéért megkérdezem Tőletek is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re:Carina
« Válasz #25371 Dátum: 2013.04.20 12:44:45 »
OFF:

Én meg kezdem másképp látni a világot. Azt látom ,hogy csak az "boldogul" aki kiáll saját igazáért..
Szerintem azt, hogy nem jó a szemet szemért, fogat fogért, pont "azok" találták ki akik rendszeresen ebből tesznek előnyre szert, hogy kibabrálnak a másikkal. Vannak akik ezt rendszeresen, és ami a legrosszabb "hivatalosan" csinálják.
Nem hiszem, hogy jobb a befelé duzzogni, anyázni és lábtörlő alá bújva beletörődni. hogy keresztül gyalogolnak rajta.
Az egyik fiam is nagyon érzékeny erre. Neki tűnt fel, hogy a régi western filmekben mindig az ilyenek húzták a rövidebbet. Az öntörvényűek meg mindig kijárták maguknak a megfelelőt. Ez egy süket duma, ami javarészt csak a keresztény társadalmi rendünkhöz kötődik. De hát ami igaz az igaz. Van a nyáj, akik ugye a birkák. Ezeket néha megnyírják, megvámolják, a végén a vágóhídra hajtják. Nagyon találó a nyáj szó. Nem látom be miért lenne ez jó. Én telepakolnám az autómat haverokkal és visszamennék a jó áruért.
Azt tudni kell, hogy "ezek" az emberek hajszál pontosan leérzik kikkel lehet ezt megcsinálni.
Nem kell nekik ebben igazat adni.
Tudni kell, hogy egy lény annál intelligensebb, minél kiszámíthatatlanabbul cselekszik. Ha egy oroszlánnak a farkára lépsz biztosra veheted, hogy fog cselekedni. Ha tyúkolnál pi-pi-pi-zel akkor is biztos lehetsz az eredményben.
Az ember ennek ellenére tud dönteni érzelmeinek megfelelő képpen bár hogy. Szóval itt az  idő, hogy másképp dönts mint ahogy megszoktad, és ahogy lerí rólad azoknak akik értenek hozzá, és visszamenni a jussodért.
Nem az a "bűn", ha visszaszerzed a jussodat. Ez csak az üzlet megfelelő lezárása. Az lenne a "bűn" ha Te magad lennél az "erősebb" (testileg, lelkileg) és ezzel visszaélnél más kárára, saját hasznodra.
Attól nem lesz "erősebb" az ember, ha kenyérrel hajigál vissza. Akkor fogsz belső erőt érezni, ha megszerzed ami jár. Amit kifizettél. Nem többet nem kevesebbet. Ha ezt baseball ütővel éred el akkor azzal.


Bocsánat, de ezt muszáj volt leírnom. ON.
A számból vetted ki a szót! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #25372 Dátum: 2013.04.20 12:51:35 »
Sziasztok!

egy gyors kérdés. 15" alufelni, ami Carinán volt, jó az az első generációs (2001) Avensisre is?
Én úgy tudom, hogy igen, de a biztonság kedvéért megkérdezem Tőletek is.
Igen, jó rá...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25373 Dátum: 2013.04.20 14:08:42 »
Üdv.

Alapjárati motor kizárva, az jó :clap: 
AC pumpa a következő gyanúsított esetleg annak a kábelje valahol. :?:
Mára csak ennyi fért az időbe, marad a küzdelem. Jövő7 végéig ,  :cry:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25374 Dátum: 2013.04.20 18:53:51 »
Üdv!

Ezt kérdeztem Peti, hogy az enyémen meg tudom mérni, de nem tudom, hogy ez olyan-e, mint a szegénykeverékesé?
Sőt, meg sem kell mérnem, mert tudom a bekötés alapján, melyik a pozitív primer pólus, mindjárt be is linkelem, ha találok megfelelő képet!

U.i.:
Olyan is volt, amin rajta van a polaritás  :)
Igazad van! Nwm gondoltam végig, hogy Tied más trafó. Nem is csatlakozóval kapja a feszkót.
Szabolcsnak kellene segítenie! Neki van szegénykeverékes.

De azt had kérdezzem meg, hogy ezek a trafók +12 v egyenáramot kapnak? És folyamatosan, mert a megszakítás az elosztóban történik?
Illetve lényeges a polaritás?
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.20 19:00:58 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #25375 Dátum: 2013.04.20 19:05:13 »
Sziasztok! Ma kicseréltem a jobb külső féltengely-gumiharangot!  :clap:
Nipparts ment bele, tudom ajánlani nagyon szép kidolgozású masszív, vastag de nem merev gumiból van.
Tök jó visszahajtós szalagbilincseket (hasonló mint a gyári) és egy elég nagy adag grafitos zsírt adtak hozzá.
2600-Ft volt.

Felraktam az új osztófejet és a rotort is, hát ráfért már a csere.
vd1234! Megnéztem azt a kondit és igen, nekem is ki van olvadva rendesen!  :wacko:

Ez valójában mi célt szolgál? Miért folyik ki, és mikor?
Amolyan típushiba volna, vagy ez normális reakció bizonyos idő után?
Lehet '94-ben kihozták a szalonból a kocsit és két nap múlva már ki is csurgott a közepe...  :hmmmm:
üdv, offday

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #25376 Dátum: 2013.04.20 19:05:25 »
Tud valaki bal első sárvédőt 95ös carina e re lehetőleg sötétzöldet?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25377 Dátum: 2013.04.20 19:39:58 »
Üdv!

Peti, a polaritás fontos, de nem tudom, csak valószínű, hogy a trafó +12V-ot kap. Rajz szerint az enyém mindenképpen, de hogy földet mikor kap  a gyújtóáramkörtől, az jó kérdés. Nem gondolom, hogy mindig rajta van a +12V és a föld is, mivel akkor cirka 8A zúzna át rajta folyamatosan, az 96W, fűtene izomból. Bocs a "föld" használatáért.

offday: van, ahol zavarszűrőnek mondják, de Marutiban kikötöttem, meghalt a gyújtás. Tehát a működésben is van ott szerepe mindenképpen.
Ha nem veszel újat, érdemes szerintem levágni, ami ráfolyik a jeladóra, hogy ne koszoljon össze mindent. Amúgy működik szerintem így is. Szerintem a melegtől folyhat ki, egyéb ötletem nincs. Az enyém mérés szerint nem volt zárlatos, rendesen töltődött. De lecseréltem azért.
De nem gondolom, hogy jó anyagból van, ennek bírnia kellene, nem folyhatna össze-vissza.

Féltengelyt kivetted a váltóból? Vagy csak a belsőnél bontottad meg, és annyi? Remélem, tényleg jó lesz  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.20 19:45:15 írta vd1234 »

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #25378 Dátum: 2013.04.20 19:50:45 »
 :wacko:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25379 Dátum: 2013.04.20 20:18:48 »

Hát az én motorom nem szegénykeverékes  és mégcsak nem is 99 Le Hanem 107 Le
Zé Balázs - nak köszönhetően tudom ezt az autóról.



És azóta sem lett az. :nono: :no:

De azért segítek szívesen! Ha tudok.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.20 20:38:47 írta Szabolcs »