Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797177 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24330 Dátum: 2013.02.24 09:23:31 »
má bocs de én lérdeztem és nema hejesirásról ha nemvagy hzá okos ne irj  hagyd a nagy szavakat szakértőkre

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina
« Válasz #24331 Dátum: 2013.02.24 09:28:12 »
:-):-):-)
ne haragudj,de nem tudtam megállni szó nélkül.
amugy én se tudok irni,nyugi!:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re:Carina
« Válasz #24332 Dátum: 2013.02.24 09:52:39 »
má bocs de én lérdeztem és nema hejesirásról ha nemvagy hzá okos ne irj  hagyd a nagy szavakat szakértőkre
Már bocs, de gusztustalan a helyesírásod valóban és ahelyett, hogy osztanád akibort, inkább figyelj oda mit és hogyan írsz. Ez alapvető műveltségi probléma, inkább szégyellni való, mint hogy visszatámadásra okot adó dolog.
Ha egy-egy betűt elüt az ember, az nem nagy gond, de a te írásod egyszerűen kritikán aluli. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fricibácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Carina
« Válasz #24333 Dátum: 2013.02.24 09:57:38 »
Én lecseréltem a gyárit Pioneer hangszórókra / a fejegység is Pioneer /, de én nem tapasztaltam nagy minőségjavulást amit vártam tőle, vagy én vagyok a botfülű. Alapból a Carina relatíve zajos autó belülről, vékonyak a lemezei, gyenge a zajszigetelése, nem egy jó alap az autóhifihez. Öcsém Mondeojába hasonló kategóriás fejegység-hangszóró kombó határozottan jobban szól.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.24 09:59:55 írta fricibácsi »

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24334 Dátum: 2013.02.24 10:50:21 »
Nem nagy hifit szeretnék építeni.Csak valami kellemeset.a landcruiserben nem nagyon lehetett jót csinálni.Persze nem akarok vagyonokat költeni rá.20 évvel ezelőtt  költöttem volna.Csak a régi autóból van erősítőm,mélyládám.a régebbi 300 as mélynyomót rákötöttem a benti házimozira.SOKKAL dinamikusabban szól.a gyári 5 literes mély,az csak puffogott ehez képest.Érdemes kipróbálni,annak aki szereti a hűbb hangzást és a filmeket dinakikusan nézni.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24335 Dátum: 2013.02.24 11:59:33 »
Én is kicseréltem a az első ajtókban a hangszórókat, mac audio 16 centis hangszórók vannak nekem, az első ajtókban lévő gyári hangszórókat pedig beraktam a hátsó ajtókba, a minőségjavulás egyértelmű (persze nagyon fontos egy jó minőségű fejegység is). Raktam még elől a kis kerek szellőzők mögé egy egy csipogót meg hátra a kalaptartóhoz is kettőt meg van a csomagtartóban egy mélynyomó. Így van 9 hangszóróm, imádom ahogy szól :D

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24336 Dátum: 2013.02.24 12:11:07 »
Én lecseréltem a gyárit Pioneer hangszórókra / a fejegység is Pioneer /, de én nem tapasztaltam nagy minőségjavulást amit vártam tőle, vagy én vagyok a botfülű. Alapból a Carina relatíve zajos autó belülről, vékonyak a lemezei, gyenge a zajszigetelése, nem egy jó alap az autóhifihez. Öcsém Mondeojába hasonló kategóriás fejegység-hangszóró kombó határozottan jobban szól.
Most komolyan. Mit tetté bele, ha semmilyen minőségi javulást nem tapasztaltál?
Az autó hifi tényleg egy külön tudomány, de azért a 15-éves gyári 10 cm-es hangszórónál csak jobbat tudok elképzelni. Most a szakértők meg fognak kövezni: de ha az ajtóba egy 3utas 13-16 cm-es hangszórót teszel már jobban szól a zene. az 6 6 E forintos hangszórópár csere mondjuk semmit nem javít, még ha pajo, akkor sem..


g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24337 Dátum: 2013.02.24 12:30:38 »
Nem nagy hifit szeretnék építeni.

Van erősítőd meg ládád az jó.
A legalapabb "HI-FI" ezzel indul.
Hangszóró az első ajtóba a fejegység hangszóró kivezetéseire (legalább 2 utas ) 2 v. 4. és mély-láda valahol hátul.
Csodát ne várj a fejegység hangszóró kimeneteitől mert az ötödét ha tudja annak amit ráírnak (50W ::))
A Tranzitomba csak az ajtóban lévő hangszórókat cseréltem valami 3 utas 13 cm -es hangszóróba, már jobban szolt a fejegységről.

Okosok azt mondják:
fejegység 2 pár RCA kimenettel                                                                                                         cd nélkül már 16E-től van
4 sávos v. 2 db 2 sávos erősítő                                                                                                          na ez a nagy falat
Első ajtóba 16 cm komponens szett ( 16 cm mélyközép + csipogó hangváltóval)                              azz mondják minima 20E-ért vegyél
   hátra semmi, mert hogy otthon is csak elölről hallgatsz stereo-t
mélyláda hátra, vagy valahova
Mindkét kört erősítőről hajtsd meg




Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #24338 Dátum: 2013.02.24 12:32:51 »
Egy tapasztalat tegnapról - ami lehet, hogy csak nekem új...
Ki szerettem volna járatni az üzemanyagot a tankból annál a Carinanál, amit most szerelek szét.
Ráadtam a gyújtást, csak nem jön a benzin a csőből, amit lekötöttem az injektor sorról. Önindítózok, jön a nyál...
Szóval, az AC pumpa csak akkor nyomja a benzint, ha a főtengely forog (gondolom, biztonsági okokból).
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24339 Dátum: 2013.02.24 12:37:43 »
heló ojan ügybe kereslek titeket hogy mentem tegnap a hóba és eccer csak az autó nem akar meni  pl megyek vele és ecer csak rángat azt ha padlóig nyomom a gázt akor akar meni csak az autó ha megálók akor meg megál az autó mitől lehet ez  amiért ezt csinálhatya hogy csak padlózva akar meni néha meg rendesen megy mit csinájak rajta kérlek segicsetek
Szerintem beázott valahol mert felverted a havat a kerekekkel a motortérbe és nem ment egy-két henger időnként, aztán a motorhőtől ha kiszárad, akkor megy megint. (Vagy pont a bal első sárvédőbe ment a havacska, ahol a levegőt szívja a légszűrőhöz és eltömte egy időre.)
Gyújtókábeleket, gyújtáselosztót kellene megnézni nincs-e rajta repedés. Érdemes este járó motornál belekukkantani a motortérbe, mert akkor látszik ha áthúz valahol a szikra. Így rögtön kiderülne, hol van a gond...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24340 Dátum: 2013.02.24 12:42:08 »
Cserélt már valaki első hangszórót valami jobbra?Mit érdemes bele tenni,mi fér el benne?
Méregetem a fogyasztást,város és országút: most 7,2 körül jött ki.Az elviselhatőnek számít?Hol fogyaszt jobban a carina? 90-100 körül?Még nem mentem annyit,hogy értékelni tudjam.
7,2 az jó szerintem. Melegben lesz az jobb is! Minden autó akkor fogyaszt jobban ha minél lassabban mész a maximum fokozatban (5.-ben) amikor a motor még nem erőlködik. Tehát 5.-ben 50km/h-nál jobban fogyaszt mint 60-nál, 60-nál meg jobban fogyaszt mint 70-nél, 70-nél meg jobban fogyaszt mint 80-nál... stb. stb.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24341 Dátum: 2013.02.24 13:21:52 »
heló ojan ügybe kereslek titeket hogy mentem tegnap a hóba és eccer csak az autó nem akar meni  pl megyek vele és ecer csak rángat azt ha padlóig nyomom a gázt akor akar meni csak az autó ha megálók akor meg megál az autó mitől lehet ez  amiért ezt csinálhatya hogy csak padlózva akar meni néha meg rendesen megy mit csinájak rajta kérlek segicsetek
Ezt ereszd rá legközelebb a gugli fordítóra.  Nem volt tele piros hullámos vonallal? :)
Szerintem gyújtás probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.24 13:31:53 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24342 Dátum: 2013.02.24 13:26:08 »
Én lecseréltem a gyárit Pioneer hangszórókra / a fejegység is Pioneer /, de én nem tapasztaltam nagy minőségjavulást amit vártam tőle, vagy én vagyok a botfülű. Alapból a Carina relatíve zajos autó belülről, vékonyak a lemezei, gyenge a zajszigetelése, nem egy jó alap az autóhifihez. Öcsém Mondeojába hasonló kategóriás fejegység-hangszóró kombó határozottan jobban szól.
Mire gondoltál nagy minőség javulás alatt? Ha nem jár a motor, állsz, akkor jó a hang? Vagy akkor sem érzel "minőségjavulást".
Prius 2 - a mosolygós autó.

fricibácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Carina
« Válasz #24343 Dátum: 2013.02.24 13:31:29 »
Idézet
Most komolyan. Mit tetté bele, ha semmilyen minőségi javulást nem tapasztaltál?
Bocs, de azt írtam, hogy" nem tapasztaltam NAGY minőségjavulást", jobban szól mint a gyári hangszóró, de nem dobtam tőle hátast.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24344 Dátum: 2013.02.24 13:38:16 »
Egy tapasztalat tegnapról - ami lehet, hogy csak nekem új...
Ki szerettem volna járatni az üzemanyagot a tankból annál a Carinanál, amit most szerelek szét.
Ráadtam a gyújtást, csak nem jön a benzin a csőből, amit lekötöttem az injektor sorról. Önindítózok, jön a nyál...
Szóval, az AC pumpa csak akkor nyomja a benzint, ha a főtengely forog (gondolom, biztonsági okokból).
Japó vagy angol?
Prius 2 - a mosolygós autó.