Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791914 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24270 Dátum: 2013.02.20 22:13:19 »
Hát igen!Gondos gazda???????Egy autószerető gondos gazda,nem hiszem hogy embléma nélkül,a 4 keréken 3 féle dísztárcsával,árulna autót.Bontóban 5ezerből pótolható lett volna,és rögtön hihetőbb lenne a ,,gondos gazda"!Nekem sem szimpi a hirdetés.
Nem is "gazda". Megvette, behozta, ott áll. A havat leseperte róla, de nem ment vele.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24271 Dátum: 2013.02.20 22:25:31 »
Oké, ezt benéztem :surrender:, nem is a fényezett lökős a lényeg (a B oszlopon a címke festetlen), hanem a rendszám. Miért vonatta ki? Ez így valóban törést sejtet :hmmmm:
De ha első tulaj, be tud számolni mindenről :hug:
Azonban Ilyen esetben legalább a zárhidat lefotózhatná.

A japók a használtautó-hirdetések dokumentálásánál is példamutatóan alaposak: nem átlag 6 képpel intézik el, gyakran tesznek fel fotókat az alvázról vagy a felfüggesztésről. Lásd pl. ezt vagy akár ezt
A hahun, ha jól rémlik, 6 fotót tehetsz fel ingyenesen. Ez azért behatárolja a dolgot. Bár elég minimális árért meg már rakhatsz fel 12 képet, ráadásul nagyobb méretben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24272 Dátum: 2013.02.20 22:43:29 »
Nem is "gazda". Megvette, behozta, ott áll. A havat leseperte róla, de nem ment vele.
Hát, akkor elég régóta állhat ott, mert az LF-es rendszámot valamikor úgy 2008 év eleje tájékán adhatták ki  :) ...

Lehet ez magyar autó simán - csak, valszeg a töréshez kapcsolódó okból, átrendszámozták.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Carina
« Válasz #24273 Dátum: 2013.02.21 06:56:56 »
Ez azt hiszem, közelebb áll hozzád , és vsz. más reakciókat váltana ki mindenkiből ;)
A külseje nekem túl sok, de érdekes párosítás lehet a családi kombi és a Celica gt-four teljes hajtasa. Automata váltóval... Kétség kívül egy kuriózum, igencsak megnéznék itthon az utakon.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24274 Dátum: 2013.02.21 09:18:19 »
A hahun, ha jól rémlik, 6 fotót tehetsz fel ingyenesen. Ez azért behatárolja a dolgot. Bár elég minimális árért meg már rakhatsz fel 12 képet, ráadásul nagyobb méretben.
Igen, és ha valaki kihasználja a több kép adta lehetőséget, az is inkább még 3 beltéri fényképet közöl ugyanarról, de nem jut el odáig, hogy a nem látható részekről készült fotókkal keltsen bizalmat az esetlegesen érdeklődőkben. Nem azért, mert takargatnivalója lenne, szerintem csak eszébe sem jut a lehetőség.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re: Re:Carina
« Válasz #24275 Dátum: 2013.02.21 09:27:55 »
A külseje nekem túl sok, de érdekes párosítás lehet a családi kombi és a Celica gt-four teljes hajtasa. Automata váltóval... Kétség kívül egy kuriózum, igencsak megnéznék itthon az utakon.
Igen, ez a Caldina GT4, az Avensis kombi játékos változata - Japánban csak automatával lehet kocsit eladni. OFF Érdekes módon a Toyota sokáig tűrte zokszó nélkül, hogy európai stratégiájuk miatt fikázzák őket újságírók, s közben a jónép nem is tud a belpiacos ínyencségeikről. Sosem felejtették el, hogyan kell valóban élményként vezethető praktikus autót készíteni, csak mi nem voltunk rá érdemesek :cry:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Carina
« Válasz #24276 Dátum: 2013.02.21 10:05:08 »
Igen, ez a Caldina GT4, az Avensis kombi játékos változata - Japánban csak automatával lehet kocsit eladni. OFF Érdekes módon a Toyota sokáig tűrte zokszó nélkül, hogy európai stratégiájuk miatt fikázzák őket újságírók, s közben a jónép nem is tud a belpiacos ínyencségeikről. Sosem felejtették el, hogyan kell valóban élményként vezethető praktikus autót készíteni, csak mi nem voltunk rá érdemesek :cry:
Húúú, elképzelni nem tudjuk, mik vannak ott... Olyan extrákkal szerelték pl. az E8-E9-es Corollákat (ez itt off, de csak ezekről tudok, valószínűleg Carinaák között is találni eme kincseket), hogy az ember esze áll meg: digit klíma, tempomat, ABS, stb., mindez 1990 előttről egy alsó-közepes Corollában... és mind gyárilag  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #24277 Dátum: 2013.02.21 10:11:37 »
Sőt, a google szerint Caldinának hívták a belpiacos, illetve ázsiai piacokra szánt Carinákat is. Pontosabban, ez volt az eredeti név és az EU-i piacra szállítottakat hívják Carinának...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Carina
« Válasz #24278 Dátum: 2013.02.21 10:13:08 »
Igen, és ha valaki kihasználja a több kép adta lehetőséget, az is inkább még 3 beltéri fényképet közöl ugyanarról, ...
Vannak kivételek.
Az olajbetöltő nyílásra, a futóműre, az első féktárcsákra és a gumi/felni/tárcsa 4 képet beáldoztam.-)
Az eladás előtt néhány ekm-el cseréltem az olajat, a többi folyadékot és gyertyákat 1,5 évvel korábban, +a Toyota LLC hűtőfolyadékot eladás előtt 2 nappal még1x.
A gumikon látszott, hogy öreg, de nem volt repedezett.
A műszakiból még 3-4 hónap volt hátra, azt viszont nem csináltattam meg feleslegesen előre (egyébként simán átment).
A új tulajnak egyedül az eü. csomagra kellet +ban költeni az átíratáson felül.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #24279 Dátum: 2013.02.21 10:58:07 »
Ezt egy hete töltötte fel valaki. Szerintem az enyém jobban gyorsul, majd Németországban lemérem/levideózom egyszer...


Én nem olvastam a video feletti mondatot, elsőre azt gondoltam te vetted fel, de a video végére éreztem, hogy túl lassan éri el a 200-at, itt valami árulás van, ez neeem FUBAAA!  :censored:

---------------------------------------

Találtam még egy havas örömködést Carinával:


Az a baj, amit én tapasztaltam, hogy csak a hosszú ives kanyarokban lehet szépen menni, ahol szűkebb a hely, nagyobb sebességgel kéne bemenni, ott nem lehet, mert besokallnék, de így meg elfogy a lendület. Mondjuk egy-egy jó lendülettel elkapott körforgalomban lehet íven haladni, csak azok a táblák...

---------------------------------------

Vannak kivételek.
Az olajbetöltő nyílásra, a futóműre, az első féktárcsákra és a gumi/felni/tárcsa 4 képet beáldoztam.-)
Az eladás előtt néhány ekm-el cseréltem az olajat, a többi folyadékot és gyertyákat 1,5 évvel korábban, +a Toyota LLC hűtőfolyadékot eladás előtt 2 nappal még1x.
A gumikon látszott, hogy öreg, de nem volt repedezett.
A műszakiból még 3-4 hónap volt hátra, azt viszont nem csináltattam meg feleslegesen előre (egyébként simán átment).
A új tulajnak egyedül az eü. csomagra kellet +ban költeni az átíratáson felül.

üdv!
Nagyon szép az, ha valaki gondos gazdája az autónak és eladáskor is az marad, de sokszor előfordul, hogy pénzkidobás /pazarlás az eladás előtti szerviz. Azért, mert lehet, hogy a következő gazda is lelkiismeretes és nem "hiszi" el, hogy ezt is cseréltek, azt is cserélték, egyből megcsináltatja, hiába lett 1500 km-el előtte olaj vagy épp vezérlés, egyéb folyadék cserélve.
Ki tudja, valakinek számit, ha oda van irva, hogy frissen szervizelt, még többet is hajlandó érte adni, de nem biztos, hogy bejön.
Tisztességes megmondani, hogy előtte áll a cserének és akkor nincs becsapás.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.21 11:00:20 írta kamikaze »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24280 Dátum: 2013.02.21 11:22:40 »
Hát, akkor elég régóta állhat ott, mert az LF-es rendszámot valamikor úgy 2008 év eleje tájékán adhatták ki  :) ...

Lehet ez magyar autó simán - csak, valszeg a töréshez kapcsolódó okból, átrendszámozták.
Biztos olyan régen? Most hol is tartanak? úgy rémlik olyan 3 évenként váltanak első betűt. miért kell törésnél rendszámot cserélni.? Lehet, hogy törötten hozta kintről és itt rakatta rendbe? végül is mindegy, úgy se vesszük meg. ;)
Prius 2 - a mosolygós autó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #24281 Dátum: 2013.02.21 11:29:11 »
üdv!
Nagyon szép az, ha valaki gondos gazdája az autónak és eladáskor is az marad, de sokszor előfordul, hogy pénzkidobás /pazarlás az eladás előtti szerviz. Azért, mert lehet, hogy a következő gazda is lelkiismeretes és nem "hiszi" el, hogy ezt is cseréltek, azt is cserélték, egyből megcsináltatja, hiába lett 1500 km-el előtte olaj vagy épp vezérlés, egyéb folyadék cserélve.
Ki tudja, valakinek számit, ha oda van irva, hogy frissen szervizelt, még többet is hajlandó érte adni, de nem biztos, hogy bejön.
Tisztességes megmondani, hogy előtte áll a cserének és akkor nincs becsapás.
Abszolút így gondolom. Ha én veszek egy autót, direkt kérem, hogy ne legyen leszervizeve, mert azt majd én megcsináltatom az általam választott alkatrészekkel. A folyadékokra főleg jellemző ez, mert vásárlás után úgyis ki kell cserélni. Én ezeket bemondásra senkinek nem hinném el, hogy tervezett eladás előtt megcsinálta...
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.21 11:32:21 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Re:Carina
« Válasz #24282 Dátum: 2013.02.21 11:29:51 »
Igen, ez a Caldina GT4, az Avensis kombi játékos változata - Japánban csak automatával lehet kocsit eladni. OFF Érdekes módon a Toyota sokáig tűrte zokszó nélkül, hogy európai stratégiájuk miatt fikázzák őket újságírók, s közben a jónép nem is tud a belpiacos ínyencségeikről. Sosem felejtették el, hogyan kell valóban élményként vezethető praktikus autót készíteni, csak mi nem voltunk rá érdemesek :cry:
Most már nem tűri?
Prius 2 - a mosolygós autó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Carina
« Válasz #24283 Dátum: 2013.02.21 11:33:03 »
Most már nem tűri?
Háát, valami remény sugár felébredt a GT-86-tal...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Carina
« Válasz #24284 Dátum: 2013.02.21 11:54:23 »
Nagyon szép az, ha valaki gondos gazdája az autónak és eladáskor is az marad, de sokszor előfordul, hogy pénzkidobás /pazarlás az eladás előtti szerviz. Azért, mert lehet, hogy a következő gazda is lelkiismeretes és nem "hiszi" el, hogy ezt is cseréltek, azt is cserélték, egyből megcsináltatja, hiába lett 1500 km-el előtte olaj vagy épp vezérlés, egyéb folyadék cserélve.
Abszolút így gondolom. Ha én veszek egy autót, direkt kérem, hogy ne legyen leszervizeve,...
Igazatok van, én sem az eladás miatt csináltam, csak így jött ki a lépés.
Toyota által végig vezetett szervizkönyvem nem volt, csak számlám mindenről (és a félig-meddig üres gyári Toyotás  dobozok), az utolsó T LLC cserét meg csak a saját megnyugtatásomra csináltam meg, mert az anyagot megvettem korábban, és mivel előtte zöld gyári volt benne desztvizzel átmostam és a benne maradt miatt csak -25C lett. Egy telet mentem vele, gondoltam inkább lecserélem, nehogy a vevő esetleg elfelejtkezve erről rosszul járjon. Igy alszom nyugodtan.