Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791836 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24255 Dátum: 2013.02.20 16:52:08 »
Bocs, ez lemaradt, nem akartam félreérthető lenni.

Most nem.
Volt már néhány új autóm. Csodálatos érzés kihozni a szalonból. De hát ilyen az élet (vagy az üzlet), megelégszem most azzal ami van. Azért nem adnám mert szerintem 800 -ért sem kapnék jobbat ebben a kategóriában. Inkább legyen öreg, de jó, Ha viszont rám szakadna az ég (zsé) és meg akarnék szabadulni tőle, akkor a piaci árfekvést nézve adnám el, egy kicsivel alatta, ha sürgősen kell a lé. Utálom az olyan hirdetéseket, hogy sürgősen eladó, de a piaci ár felső részét veri az ár felülről. Ha kell eladom alatta gyorsan. Ha nem kell gyorsan, akkor megjön a vevője aki beleszeret. Én is így vettem, pedig nem is ismertem a típust.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24256 Dátum: 2013.02.20 19:24:22 »
Ha olyan autót keres, amiben 200.000 kilométer van óra szerint, akkor ez nem az. Viszont valós óraállással rendelkezik és nyugodtan a felét le lehetne tagadni az állapota alapján! Meggyőződésem, hogy még nagyon sok kilométer benne van, ha ugyanazt a törődést kapja, mint eddig.
Nekem az ilyen hirdetések szimpatikusak ::)
Abszolút nem provokatívan kérdem, de ebben mi tetszik neked annyira? Elég arrogáns szöveg, és közben azt azért elfelejti odaírni, hogy mennyi is az a km, amennyinek a felét le lehetne tagadni... ez így nem korrekt. Most komolyan, ettől már szimpi?

Közben az autóról már a képeken is látszik, hogy törött, újrafújt, és nem is bírták a törés után rendesen a helyükre rakni az elemeit az orrán... a hűtőrács félkész, egy dísztárcsa hiányzik, a rendszámot valamiért kicserélték. Közben büszkén papol az eladó a remek állapotról, meg a törődésről, amit eddig kapott a kocsi  ::) ... és 365-öt kér egy klíma és légzsák nélküli, sokat futott, messze nem tökéletes, közel 19 éves szedánért.

Nekem ez minden, csak nem szimpi  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24257 Dátum: 2013.02.20 19:34:33 »
Kedves kalapos!Az pedig közel fél milla.Jelen piaci helyzet szerint,kicsit sok.
Nem sok. 480 korrekt irányár egy '97-es Carináért, ha jó állapotú.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24258 Dátum: 2013.02.20 19:38:02 »
Erről van szó! Minimum így kell hóban autózni.  :D
Nem vagyok agresszív vezető,se erőszakos.De volt már hejzet,amikor ráhúztam az illetőre a kormányt!Jó előnyben voltam,hiszen az én motorháztetőm az ó autó tetejével volt 1 magasságban.Ez a barom is megérdemelné,hogy valami kamion telibe verje.Nagyon bosszantó ha mások életét veszéjezteti valaki.Lehet piszokul érzi és jól is vezet.De azt sosem tudja kiszámítani,vajon a szembe jövő/melletted levő autós vajon hogyan reagál a stílusára?csinálja zárt versenypályán.Ha ott besokal,és megdöglik....

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24259 Dátum: 2013.02.20 19:56:02 »
97 utolsó kiadást vettem.Talán a tetején nincs horpadás,karcolás.Tudtam mik a bajai.szervízben volt letéve,műszaki előtt.az előző tulajnak adtak ajánlatot a javításokra.Tudtam mit kell cserélni,javítani.De csak 140 ezerbe került.Tudok a hibáival együtt élni,közlekedni vele.Szerettem volna én is jobbat,szebbet,de most csak ez fért bele.eddig nagyon jó,nagyon tetszik a családnak.a nejem is szereti vezetni.Sosem volt még új autónk,de még 15 éves sem... Ez van.De részletre sosem vennék autót.Minden autónak vannak "rejtett" költségei!
eladtam a golfot,és beszéltem a vevővel.eltört a féltengely.De itt kipróbálta,tekergette ,ment vele.semmi hangja nem volt.Ha tudtam volna,elmondom neki.De nem tudtam...Tehát szerintem akármilyen autót is vesz valaki,lehet jó és rossz vétel is.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24260 Dátum: 2013.02.20 20:05:15 »
Ezt egy hete töltötte fel valaki. Szerintem az enyém jobban gyorsul, majd Németországban lemérem/levideózom egyszer...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #24261 Dátum: 2013.02.20 20:06:47 »
Abszolút nem provokatívan kérdem, de ebben mi tetszik neked annyira? Elég arrogáns szöveg, és közben azt azért elfelejti odaírni, hogy mennyi is az a km, amennyinek a felét le lehetne tagadni... ez így nem korrekt. Most komolyan, ettől már szimpi?

Közben az autóról már a képeken is látszik, hogy törött, újrafújt, és nem is bírták a törés után rendesen a helyükre rakni az elemeit az orrán... a hűtőrács félkész, egy dísztárcsa hiányzik, a rendszámot valamiért kicserélték. Közben büszkén papol az eladó a remek állapotról, meg a törődésről, amit eddig kapott a kocsi  ::) ... és 365-öt kér egy klíma és légzsák nélküli, sokat futott, messze nem tökéletes, közel 19 éves szedánért.

Nekem ez minden, csak nem szimpi  :hmmmm:
Hát igen!Gondos gazda???????Egy autószerető gondos gazda,nem hiszem hogy embléma nélkül,a 4 keréken 3 féle dísztárcsával,árulna autót.Bontóban 5ezerből pótolható lett volna,és rögtön hihetőbb lenne a ,,gondos gazda"!Nekem sem szimpi a hirdetés.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24262 Dátum: 2013.02.20 20:34:42 »
Találtam még egy havas örömködést Carinával:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24263 Dátum: 2013.02.20 21:21:37 »
Hát igen!Gondos gazda???????...Nekem sem szimpi a hirdetés.
Oké, ezt benéztem :surrender:, nem is a fényezett lökős a lényeg (a B oszlopon a címke festetlen), hanem a rendszám. Miért vonatta ki? Ez így valóban törést sejtet :hmmmm:
De ha első tulaj, be tud számolni mindenről :hug:
Azonban Ilyen esetben legalább a zárhidat lefotózhatná.

A japók a használtautó-hirdetések dokumentálásánál is példamutatóan alaposak: nem átlag 6 képpel intézik el, gyakran tesznek fel fotókat az alvázról vagy a felfüggesztésről. Lásd pl. ezt vagy akár ezt

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #24264 Dátum: 2013.02.20 21:26:18 »


A japók a használtautó-hirdetések dokumentálásánál is példamutatóan alaposak: nem átlag 6 képpel intézik el, gyakran tesznek fel fotókat az alvázról vagy a felfüggesztésről. Pl.
Te jó ég! Ez egy átkozottul randa autó, de elnézve az állapotát és extráit, valószínűleg igen finom egység lehet 1JZ-GE motorral. Már csak egy T betű hiányzik belőle és nyamiii...  :yes:

A nyamiii csak egy próbaút erejéig érvényes nálam, mert egyébként itthon ki nem mennék vele az utcára... mindenki lehányna egymás után...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24265 Dátum: 2013.02.20 21:40:02 »
A nyamiii csak egy próbaút erejéig érvényes nálam, mert egyébként itthon ki nem mennék vele az utcára... mindenki lehányna egymás után...  :no:
Ez azt hiszem, közelebb áll hozzád , és vsz. más reakciókat váltana ki mindenkiből ;)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24266 Dátum: 2013.02.20 21:52:20 »
...A gázos autókról véleményt direkt nem ír senki???pl:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol-6552695
Mit szeretnél tudni a gázos autókról? Olcsóbb a kilométere mint a modern dízelé. De mindig számolni kell hozzá. Nagy eltérés van az lpg árakbab. Nekem szerencsém van mert az országban Debrecenben a legolcsóbb, most 238-ért veszem. Az eredeti benzines fogyasztáshoz képest, ha jól be van állítva, 1,2-1,3 szorosát fogyasztja gázból. Ez nekem most 8,2 átlagra jön ki 1 év távlatában. Ezt az autót én is néztem, mert jeleleg ha cserélnék gázost vennék, hogy ne kelljen beletetetni 250 ezerért. Az enyémben most benne van. Viszont általában a gázos autók sokat futottak. Azért rakták bele. Persze van kivétel. Én most megyek évi 20000-et. Benzinnel nem mentem volna ennyit. De rendszeres, hogy évi 30000-et mennek gázzal.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24267 Dátum: 2013.02.20 21:59:05 »
Ja gázos autó?
Az autód motorját benzinre tervezték. Mérnökök hosszú-hosszú éveken keresztül tökéletesítve.
Szerinted a barkács megéri.
Ha annyira jó lenne, mindenki azzal járna. Én még csak öreg autóban láttam, és ha másik kocsit vett az illető, (fiatalabbat, jobbat) abba nem rakatta bele. Vajon miért?
Ez az Én véleményem.
Ilyenkor mindig felemlegetem Rupalaszlo fórumtársat, aki ugyan mér 1 éve nem írt, az autója. 93-ascarina túl van az 1˙200˙000 km-en.
Ebből majdnem 1milliót ment gázzal.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24268 Dátum: 2013.02.20 22:03:16 »
+gázos. :hmmmm: Peti! Ez a Te autód! :excl:Úgyis jobbat akarsz :otlet: Odaadnád 4 kilóért? :?: :?:
lemaradtam valamiről? :hmmmm:
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24269 Dátum: 2013.02.20 22:07:13 »
Most nem.
Utálom az olyan hirdetéseket, hogy sürgősen eladó, de a piaci ár felső részét veri az ár felülről.
Ez olyan, mint a TVshopok. Ha most azonnal telefonálsz olcsóbban kapod a sz@rt 10000-ért.
Prius 2 - a mosolygós autó.