Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805519 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24150 Dátum: 2013.02.13 23:30:48 »
Örülök, hogy Palaczk rendben odaért (nem tudom, hogy mekkor hó van arra)!
Ezúton is elnézést kérek Tőle, amiért késtem a megbeszélt időponthoz képest! Sajnálom, Laci!
Illetőleg köszönöm szépen a segítségedet a csomagtér ajtó elhozatalában; valamint Favágó fórumtársunknak a cuccok eljuttatásában!
Szívesen  :) ... és semmi gond, így legalább izgalmasabb volt az út hátralévő része is  ;) :whistling: :lol: ... Hoztam a tervet, este időben odaértem Marosvásárhelyre. Szerencsére az úton sehol nem volt hó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24151 Dátum: 2013.02.14 15:30:37 »
...hol lehet kapni a belépő megvilágító ledeket?fordban láttam,a tükörbe volt beépítve.Az sem rossz.Nyomod a távkapcsolót és már látod is hogy nem a sárba lépsz bele.
Milyen gyártmányú vezérmű szilyat érdemes felrakni? valami japán blú print nevűt mondott a haverom.Szerinte bőven jó bele.Ára igen kedvező.
Ledeket, ledszalagot vaterázni is tudsz, de a Minden ami világít topic-ban biztos tudnak segíteni.
Szíjból a leginkább használatosak itt a GATES, CONTITECH, DAYCO, görgőkből  az SKF, RUVILLE, INA márkák. Más is jó lehet bele persze.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24152 Dátum: 2013.02.14 20:32:28 »
Kissé mellékvágányra futottam a felújítással. A felnikupakok amiket rendeltem 1500/db áron meg is jöttek, csodaszépek, a króm toyota embléma még le is vehető, könnyítve a fényező munkáját...de bakker...mivel nem nálam voltak épp a felnik, hanem a fényezőnél, így őt kértem meg, hogy mérje meg a felni közepének átmérőjét. Írta, 6 cm. Itt már sejtettem, baj lesz, ha centiméterben fejezi ki magát.... mérem a kupakot.... 63 mm. Elküldtem neki egyet, írta nem jó... jó, hozd a felnit, had nézzem meg. Aha... a 6 cm egész pontosan 57 mm. Tehát, sugár irányba 3mm-t kéne leszednem esztergával, ami kb. pont megegyezik a széleinek vastagságával, tehát csak egy kis karika maradna az egészből, mindenféle láb, vagy rögzítési lehetőség nélkül. Mit tehetnék? Az életben nem találok még egy helyet, ahonnan kupakot tudnék szerezni. Esztergáljam le és ragasszam be? Legfeljebb most nem centríroztatom minden szezonváltáskor, hanem mondjuk csak 2-3 évente, hogy addig se kelljen piszkálni a ragasztást?
Világítás felújítás: Megvettem a nagyobb izzókat, ki is cseréltem mind. Előtte minden csati kontaktusának kicsit visszább hajlítása, WD40, izzó be, búra be. 4 óra alatt végeztem az egésszel másod magammal úgy, hogy az első fényszóró-csatlakozókat a sarukat kiszedvén még szét is szedtük és rézszálas kefével felsuvikszoltuk. Jó, ebben benne volt a műszerfallal való játék, hogy milyen színű legyen zöld helyett. Kék mellett döntöttem, egyrészt mert a rádió is kék, másrészt tényleg ez néz ki a legjobban. Rácsodálkoztam, hogy kb. 8 helyen nincs is izzó a műszerfalban, ebből kb. 3 vak, hiába világítok be nem látszik semmi, a többi viszont igen, olyanok világítanak, mint például (nem biztos hogy 100% idézem vissza) ECO SNOW, meg valami olajos kanna, de nem az, ami minden gyújtáskor is látszik. Érdekes még, hogy az aggodalom-lámpának (üzemanyag fogytában lámpa) T10-est raktak be, amikor az csak egy pöttynyi.
Megérkeztek a 21-es kerékcsavarokra a mintadugók a mossexpresstől. A 22,4 mm-es tökéletes méret lesz, pár forint az egész és az életben nem kell néznem a csúnya rozsdás kerékanyákat. Hiába festegeti az ember, 6 hónap és ugyan úgy néz ki. Nah, itt tartunk most...holnap jön a műszerfal, esetleg középkonzol összerakás, vagy a kupakkal való bíbelődés. Szép estét mindenkinek...és holnap már PÉNTEK!
JAaa...hogy mit vettem a szerelmemnek valentin napra? Hát két új rendszámtábla-keretet, és végre találtam reklámfelirat nélkülit! Kemény 600 forint volt a pár... 

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #24153 Dátum: 2013.02.14 20:41:24 »
 :clap: ;)

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24154 Dátum: 2013.02.14 20:54:20 »
Lassan egy éve küzdök azzal, hogy ha pár napig nem használom az autót, lemerül az akksi. Voltam generátorosnál, megállapította az még gyári állapotú. Voltam önindítósnál...valóban repedt volt a ház, kicseréltük - valóban teljesen már lett az önindítózás hangja - de még mindig nem az. Méregettem, de szinte semmi áramfelvételt nem lehetett mérni...így feladtam. Az elmúlt három évben minden évben új akksit vettem. Hiába.
Most, hogy nekiálltam az elektromos rendszer vizsgálatának, derült fény arra, hogy bármely ajtó kinyitására bekapcsol a csomagtér lámpa is. Én ezt nem tudtam, meglepődtem először, aztán végül is logikusnak tűnt. Pl. egy riasztó beszerelésekor lehetne plusz kapcsolót építeni a hátsó ajtóba...így viszont nem kellett ugyebár. Igen ám, de a hátsó ajtókapcsolók mindig is kontakthibáztak mióta nálam van ez az autó (asszem lassan 6 éve), de mivel szinte sosem vittem utast, legfeljebb az anyósülésen, nem nagyon érdekelt mi van a hátam mögött. Bár, soha nem volt fals riasztómegszólalásom, vagy láttam volna a beltérvilágítást világítani, mégis feltételezem hogy némi szivárgó áram eljutott a csomagtér T10-es izzójához, ami ugye 5W, a szofita is ennyi volt az utastérben, az már ugye 10W (ha világít), hogy mennyi áramot vett fel, amikor kontakthibázott nem tudom, hiszen amikor mértem az akksin az áramfelvételt, soha nem mértem kirívó értéket. Mindig olyan 60mA körül mozgott, ami teljesen normális. De ha a 10W-al számolok, naponta 20A hess a 55Ah-s akksiból. Tehát reális, ha 8-10 nap múlva már csak keserves síp a műszerfalból mely egyre élesebb ahogy fogy a nafta....vagy éppen még a gyújtáskapcsolót elfordítva kattant még kettőt utoljára... és mehettem bikázni, amihez csinálhattam kb. 8 méteres kábelt, mert előszeretettel szerettem orral beállni a kocsibejáróba, amit később csak hátulról lehetett megközelíteni, így vagy kitoltam....vagy azt megunván csináltam egy hosszú indítókábelt. Persze, mióta megcsináltam egyszer kellett, az is azért mert a motormosás után 3. nappal sem akart indulni a kislány...
Tehát, akinek kontakthibázik esetleg a hátsó ajtókapcsolója, az ne legyen lusta, ahogy én voltam, mert olyan hibát eredményezhet, amire a kutya sem gondolna...ha esetleg valakit érdekel, leírom szívesen annak kiszerelési módját.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24155 Dátum: 2013.02.14 21:20:10 »
...Jó, ebben benne volt a műszerfallal való játék, hogy milyen színű legyen zöld helyett. Kék mellett döntöttem, egyrészt mert a rádió is kék, másrészt tényleg ez néz ki a legjobban...
Ez jó, most gondolkodom egy CD nélküli USB-Rádiós fejegységen a JVC KD-X30-at néztem ki magamnak, de az kék háttér-világítású, emiatt a 4eFT-tal drágább JVC KD-X40-est akartam megvenni, mert abban választható akár zöld színű világítás is. Lehet nekem is kékre kellene inkább a műszerfal világítást átalakítani?  :hmmmm:  :otlet:

...Rácsodálkoztam, hogy kb. 8 helyen nincs is izzó a műszerfalban, ebből kb. 3 vak, hiába világítok be nem látszik semmi, a többi viszont igen, olyanok világítanak, mint például (nem biztos hogy 100% idézem vissza) ECO SNOW, meg valami olajos kanna, de nem az, ami minden gyújtáskor is látszik...
Az ECO meg a SNOW az az automata váltós Carinákban a váltó üzemállapot választó visszajelző lámpácskái. Az olajoskanna lámpa meg van az Avensis-ünkben is, az azt jelzi ha kevés a motorolaj (minimum szint alatti) és utána kell tölteni. Ez egy nagyon jó dolog, kár, hogy a Carinába még csak a lámpa helye van meg.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24156 Dátum: 2013.02.14 21:37:08 »
Fuba! Ha ráér még pár napot a rádióvásárlási dolog, akkor meg tudnám mutatni milyen lett. Holnap megyek a Homasita-ba törökbálintra megvenni a kék T5 és T10-es izzókat. Nehéz nem ledeset találni.... Mert ilyen meg olyan megaled-eket árulnak, de nem biztos hogy jó, ha túl erős a fénye. A fényerejével meg voltam elégedve. Igaz, a színével is, de ha már szétszedem, újítsunk... Kár, hogy nem lehet külön a mutatóknak más világítást adni, pedig egy kék-piros kombó igen csak feldobná a dizájnt. De jó lesz ez így is. Sztem már holnap beszerelem és ha minden összejön, estére fent is lesz a képe, mégha nem is a helyén, de sötétben fogom fényképezni.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24157 Dátum: 2013.02.14 22:12:08 »
Fuba! Ha ráér még pár napot a rádióvásárlási dolog, akkor meg tudnám mutatni milyen lett. Holnap megyek a Homasita-ba törökbálintra megvenni a kék T5 és T10-es izzókat. Nehéz nem ledeset találni.... Mert ilyen meg olyan megaled-eket árulnak, de nem biztos hogy jó, ha túl erős a fénye. A fényerejével meg voltam elégedve. Igaz, a színével is, de ha már szétszedem, újítsunk... Kár, hogy nem lehet külön a mutatóknak más világítást adni, pedig egy kék-piros kombó igen csak feldobná a dizájnt. De jó lesz ez így is. Sztem már holnap beszerelem és ha minden összejön, estére fent is lesz a képe, mégha nem is a helyén, de sötétben fogom fényképezni.
Nem sietek én a fejegység vétellel. Kíváncsian várom a fotókat! A zöld kijelzésű órával mit csináltál? Lehet írtad már, de nem emlékszem...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24158 Dátum: 2013.02.15 08:35:00 »
Fuba! Ha ráér még pár napot a rádióvásárlási dolog, akkor meg tudnám mutatni milyen lett. Holnap megyek a Homasita-ba törökbálintra megvenni a kék T5 és T10-es izzókat. Nehéz nem ledeset találni.... Mert ilyen meg olyan megaled-eket árulnak, de nem biztos hogy jó, ha túl erős a fénye. A fényerejével meg voltam elégedve. Igaz, a színével is, de ha már szétszedem, újítsunk... Kár, hogy nem lehet külön a mutatóknak más világítást adni, pedig egy kék-piros kombó igen csak feldobná a dizájnt. De jó lesz ez így is. Sztem már holnap beszerelem és ha minden összejön, estére fent is lesz a képe, mégha nem is a helyén, de sötétben fogom fényképezni.
A mutató fehér átlátszó műanyagból van. A színét a mutató hátoldalán (számlap felöl) lévő narancssárga festék adja. Ha kil ehet szedni a mutatót, vagy nőgyógyász módjára benyúlni mögé, le kell szedni a régi festéket és megfesteni új színnel. Ez nálam is tervbe van véve.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24159 Dátum: 2013.02.15 09:58:53 »
A mutató fehér átlátszó műanyagból van. A színét a mutató hátoldalán (számlap felöl) lévő narancssárga festék adja. Ha ki lehet szedni a mutatót, vagy nőgyógyász módjára benyúlni mögé, le kell szedni a régi festéket és megfesteni új színnel. Ez nálam is tervbe van véve.
Én is láttam már kék háttér előtt nagyon szép korallpiros mutatót :szemez:
vagy itt van ez, ahol vsz. az ellenállással játszanak

Könnyen le lehet húzni, de vigyázni is kell vele, hogyan rakod vissza, mert rögtön elmászhat a sebességmutató korábbi értéktől! Nekem egyszer csak kb. 20 km/h-ról indult :wacko:.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24160 Dátum: 2013.02.15 13:18:21 »
Fuba! Ha ráér még pár napot a rádióvásárlási dolog, akkor meg tudnám mutatni milyen lett. Holnap megyek a Homasita-ba törökbálintra megvenni a kék T5 és T10-es izzókat. Nehéz nem ledeset találni.... Mert ilyen meg olyan megaled-eket árulnak, de nem biztos hogy jó, ha túl erős a fénye. A fényerejével meg voltam elégedve. Igaz, a színével is, de ha már szétszedem, újítsunk... Kár, hogy nem lehet külön a mutatóknak más világítást adni, pedig egy kék-piros kombó igen csak feldobná a dizájnt. De jó lesz ez így is. Sztem már holnap beszerelem és ha minden összejön, estére fent is lesz a képe, mégha nem is a helyén, de sötétben fogom fényképezni.

Kb 2 hónapja ráálltam én is erre a témára, de nagyon. Emiatt a honlap miatt: http://ledautos.uw.hu/muszerfal.html
A műszereket teljesen szétszedtem, levettem a skálázott fóliát is, elhatároztam, hogy azt bescannelve tervezek egy teljesen más dizájnú számlapot. Az ötlet elméletben teljesen megvalósítható, sokat olvastam utána, az egésznek az a lényege, hogy amit szeretnél átalakítgatsz mondjuk photoshoppal aztán vetítő fóliára kinyomtatod, körülbelül 5-7 rétegben, hogy a sötét részek tényleg sötétek legyenek.
Ahol elakadtam: hogy a fenébe csináljam meg a rejtett ikonokat??!!! Tehát azokat amik csak akkor látszanak ha világítanak... Gondolkoztam hogy csupán a körvonalaikat színtelenre hagyom néhány rétegen a többin pedig feketén hagyom, csak az volt a baj, hogy a kis ábrák se voltak meg, hogy rászerkeszthessem az új számlapra, így inkább hagytam az egészet, feladtam. Csináltam olyat is, hogy a háttérvilágítást ki akartam cserélni a számlapok mögé beépített ledszalagra, forrasztottam egy csomót volt egy csomó kábel mindenfele, világított is szépen az egyik része... akkor úgy voltam vele, hogy én többet nem bajlódok vele,, így visszaraktam a gyári helyekre a kék ledeket és hagytam az egészet a fenébe.... Azt ne is mondjam, hogy mire a mutatókat sikerült úgy visszarakni, hogy ne csaljanak, hát .... sokat szenvedtem szépen mondva.
Viszont tavasszal lehet megint belevágok, több kitartással, mert ha sikerülne megcsinálni, külön a mutatók világítását is, hát az valami eszméletlen jól nézne ki!!!  Amúgy a linkelt videón ha megfigyelitek a fordulatszám mérő mutatója ahogy felpörög a motor egyre erősebben világít, nagyon király :D

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24161 Dátum: 2013.02.15 14:17:32 »
... Azt ne is mondjam, hogy mire a mutatókat sikerült úgy visszarakni, hogy ne csaljanak, hát ....

Könnyen le lehet húzni, de vigyázni is kell vele, hogyan rakod vissza, mert rögtön elmászhat a sebességmutató korábbi értéktől! Nekem egyszer csak kb. 20 km/h-ról indult :wacko:.

Hogy van ez?
Vissza lehet "rosszul" rakni a mutatót és akkor csal a sebességmérő? Vagyi mész 20-al és nem mozdul addig ki, és 40-et mutat 60 helyett? Így valahogy, És ez a többi mutatóval is megtörténhet? Üzemanyag pl?
Prius 2 - a mosolygós autó.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24162 Dátum: 2013.02.15 15:02:29 »
Sajnos egyik mutatón sincs semmilyen kis pöcök a tengelyen, hogy csak egy féle módon lehessen vissza rakni, szóval az össze mutatóval meg lehet szívni :/
Ahogy én csináltam a visszarakást: üzemi hőmérsékleten olyan 750 volt az alapjárat, járó motornál kb arra a helyre igazítottam a mutatót, sebesség mutatót GPS segítségével lőttem be hőfok mérőt ugyan csak üzemi hőmérsékleten lőttem be, az üzemanyag szint jelzőt pedig asszem teli tanknál állítottam be :)) SOKAT SZOPTAM!!! :D

Viszont úgy néz ki, hogy a japánok sem hülyék ( teljesen le is döbbentem, hogy pont erre nem találtak ki valamit??!!) a mutatók levételének is és visszatételének is meg van a maga fortéja, most találtam két videót erről:
Levétel: 
w1o6A&index=17
Visszarakás: 
w1o6A
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.15 15:08:19 írta tothfeca »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24163 Dátum: 2013.02.15 15:54:31 »
Amúgy a linkelt videón ha megfigyelitek a fordulatszám mérő mutatója ahogy felpörög a motor egyre erősebben világít, nagyon király :D
Vsz. potméterre van kötve.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24164 Dátum: 2013.02.15 15:58:37 »
Hogy van ez?
Vissza lehet "rosszul" rakni a mutatót és akkor csal a sebességmérő? Vagy mész 20-al és nem mozdul addig ki, és 40-et mutat 60 helyett?
Pont, ahogy írod. ::) Cumi. Ennyit arról, hány mp. alatt van valaki százon :D
Nem véletlen írtam korábban, hogy nekem már a valós sebességet mutatja. :yes: