Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805585 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #24090 Dátum: 2013.02.09 21:54:08 »
Nekem olyangondom van,hogy az ajtó kapcsolók nem kapcsolják a belső világítást.Viszont kézzel ha on állásba teszem akkor világít.Van esetleg külön biztije az ajtó kapcsolóktól? Pontosítok,hiszen ott negatívot ad/szakít meg.Lehet a belső világítás kapcsolója ment tönkre?Azt hiszem inkább ott lesz a hiba,így belegondolva...Jó az elméletem?
Nekem is volt, hogy egy-egy ajtó nyitásakor nem működött csak ha kézzel "megjárattam" a kapcsolókat.
Végül kiszereltem őket, kis csiszolás és pár csepp WD40 után azóta is hibátlanul működnek.

Viszont ha nálad egy ajtónál sem reagál akkor gyanús, hogy a csillárban van a baj.  :)
üdv, offday

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24091 Dátum: 2013.02.09 22:02:40 »
Üdv! Gyengélkedő váltóba milyen olajat ajánlanátok? van valamilyen adalék anyag ami esetleg javíthat a kapcsoláson? Elvileg a szinkrongyűrű van elkopva néhány sebességnél.. :/

Szerk.: A gyári gumiméret ugye 185/65R14?? Szerintetek 205/50R16 vagy 205/45R16 lenne jobb?? A gyári mérethez a /45 van közelebb de az már nagyon peres lenne, meg használtan azt elég nehéz találni
Szinkrongyűrű kopásra nincs csodajavító adalék szerintem, de nincs ebben tapasztalatom. Van bontott váltó 25eFT-ért. Ki kell próbálni, aztán berakni. Én sokszor cseréltem már bontottra ilyen probléma esetén más autóimban, Carinában még mondjuk a gyári van, de az ötödik nekem is reccsen néha.

205/45R16-nál 0.9%-kal kisebb a kerület mint a 185/65R14 gyári méretnél.
205/50R16-nál 2.6%-kal nagyobb a kerület, szerintem bármelyiket felteheted!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24092 Dátum: 2013.02.09 22:12:37 »
Nekem olyangondom van,hogy az ajtó kapcsolók nem kapcsolják a belső világítást.Viszont kézzel ha on állásba teszem akkor világít.Van esetleg külön biztije az ajtó kapcsolóktól? Pontosítok,hiszen ott negatívot ad/szakít meg.Lehet a belső világítás kapcsolója ment tönkre?Azt hiszem inkább ott lesz a hiba,így belegondolva...Jó az elméletem?
Nálam is csak úgy működik néha, ha kicsit megpöckölöm a kapcsolót. Vsz. az érintkezők eltávolodtak egymástól. Ki lehet csavarni a lámpát, és szerintem csak összébb kell nyomni a fém csúszkákat. A kapcsolókat mindenképp érdemes megpucolni, nálam egy kis féktisztító befújása is elég volt.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24093 Dátum: 2013.02.09 22:28:38 »
Üdv! Gyengélkedő váltóba milyen olajat ajánlanátok? van valamilyen adalék anyag ami esetleg javíthat a kapcsoláson? Elvileg a szinkrongyűrű van elkopva néhány sebességnél.. :/
A legtisztább a csere, bár van olyan adalék, ami esetleg még bevethető. Nálam működött. :hug:
(Nem kívánok ez ügyben vitázni senkivel, aki nem próbálta:flowers:)

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24094 Dátum: 2013.02.09 22:56:03 »
Köszi a válaszokat! Egyenlőre csak egy váltó olaj cserét fogok megejteni (azt se most), milyen olajat ajánlotok?

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24095 Dátum: 2013.02.09 23:28:58 »
Köszönöm a válaszokat! Mivel komplett fényen vagyok túl, most jön a még jobban szétszedem, majd összerakom fázis. Jelenleg is le vannak bontva belül a műanyag takarólemezek, ajtókárpitok, ezért is most szeretném megcsinálni. A hátsó ajtók kapcsolói nekem is vacakolnak úgy 4 éve...most jött el az ideje annak is, hogy ránézzek. De tudnám, ki volt az az agyalágyult tervező, aki a mennyezet, négy ülés közepére tervezte a beltérvilágítást, s nem az első két ülés közé, a tükör felé... ha egy térképet nézel mondjuk konkrétan beárnyékol a fejed....

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24096 Dátum: 2013.02.09 23:37:24 »
De tudnám, ki volt az az agyalágyult tervező, aki a mennyezet, négy ülés közepére tervezte a beltérvilágítást, s nem az első két ülés közé, a tükör felé... ha egy térképet nézel mondjuk konkrétan beárnyékol a fejed....
"Agyalágyult" japán tervező tudta már a kilencvenes évek elején, hogy térkép helyett GPS fog dirigálni... :) Azt meg nem kell megvilágítani. Csak viccelek...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24097 Dátum: 2013.02.10 01:23:08 »
Köszönöm. Ne tudd meg, mennyire nehezemre esett gyilkolni a kocsit. Kinőttem én már ebből...  :surrender:
Éljen a sokszínűség!
Engem örömmel tölt el, hogy van még olyan Avensis kombi (ráadásul dieseles) tulaj a földön aki még nem nőtt ki ebből:
 :clap:
[ Invalid YouTube link ]
(Köszi a videót olahjojo1990, mivel tőled nyúltam az arckönyvről)
Moderátor hölgyek/urak, ha nem ide való, tegyétek át az Avensis topic-ba... Köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.10 01:28:37 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24098 Dátum: 2013.02.10 06:58:37 »
Éljen a sokszínűség!
Engem örömmel tölt el, hogy van még olyan Avensis kombi (ráadásul dieseles) tulaj a földön aki még nem nőtt ki ebből:
 :clap:
Ahogy elnézem, nem is a gyereket büfizteti a hátsó ülésen :D A kézifékes parkolás szép volt, és jól mutat a sötétített üveg - ha általában így vezet, jól is jön :lol:.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24099 Dátum: 2013.02.10 07:08:47 »
Köszi a válaszokat! Egyenlőre csak egy váltó olaj cserét fogok megejteni (azt se most), milyen olajat ajánlotok?
A Toyota fórumon lévők közül a legtöbben ezt használják, de ebbe a váltóba elég az API GL-3/4 is. De ha bemégy és bedobod a kérdést az olajos topicba, vsz. perceken belül kiokosítanak ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24100 Dátum: 2013.02.10 08:23:37 »
... De tudnám, ki volt az az agyalágyult tervező, aki a mennyezet, négy ülés közepére tervezte a beltérvilágítást, s nem az első két ülés közé, a tükör felé... ha egy térképet nézel mondjuk konkrétan beárnyékol a fejed....
Ez csak a legegyszerűbb változaté. A tolótetősökön is van térképolvasó lámpa elöl, de csináltak olyat is, ahol napszemüvegtartóval van kombinálva - mint később az Avékban.
De értem, amit mondasz, hiszen pl. a Mazda a 626-osban ügyesen kombinálva beépítette a térképolvasót a középső panelbe. (Bocs, de nem találtam kisebb képet)

Az avatarodból látszik, hogy foglalkoztat a világítás témája. Az Avensis első térképolvasós/napszemüvegtartós lámpája biztosan átműthető. Akár másé is, ha nem idegenkedsz a megoldástól ;)

Tehetnél fel képeket a kocsidról. Mindig érdekes egy rendbe rakott Carina :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24101 Dátum: 2013.02.10 08:37:55 »
Nálam is csak úgy működik néha, ha kicsit megpöckölöm a kapcsolót. Vsz. az érintkezők eltávolodtak egymástól. Ki lehet csavarni a lámpát, és szerintem csak összébb kell nyomni a fém csúszkákat.
Nnna találtam képet. Így néz ki

Szerintem nem bonyolult művelet az igazítás ;)
Imádom, hogy ennyi az össz bajunk :clap: (néha beleolvasok OFF topicokba... :wacko:)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re:Carina
« Válasz #24102 Dátum: 2013.02.10 08:45:53 »
Köszönöm a válaszokat! Mivel komplett fényen vagyok túl, most jön a még jobban szétszedem, majd összerakom fázis. Jelenleg is le vannak bontva belül a műanyag takarólemezek, ajtókárpitok, ezért is most szeretném megcsinálni. A hátsó ajtók kapcsolói nekem is vacakolnak úgy 4 éve...most jött el az ideje annak is, hogy ránézzek. De tudnám, ki volt az az agyalágyult tervező, aki a mennyezet, négy ülés közepére tervezte a beltérvilágítást, s nem az első két ülés közé, a tükör felé... ha egy térképet nézel mondjuk konkrétan beárnyékol a fejed....
Nincs azzal gond, hiszen így vezetés közben nem zavar a világítás. Térképet meg az asszony nézze melletted, ne te. Vagy ott a gps már minden mai okosabb telefonban.
Azóta egyébként már rájöttek a japók is, hogy egy-egy térkép olvasó lámpát be lehet még szerelni úgy a két első ülés közé, hogy azok fénye ne legyen zavaró éjszakai vezetés közben. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24103 Dátum: 2013.02.10 12:27:30 »
köszönöm a válaszokat.Szoktam barkácsolni,csak nem akartam fölös köröket futni.szerintem is a lámpával lesz a baj.Nem valószínű,hogy az összes ajtó érintkező bedöglik.Bár amennyire nem foglalkoztak az autóval,akár ez is lehet.a 89 es cruiserben már volt térképolvasó.Tennék a carinába is.Más tipusból is lehetne beépíteni szerintem is Az is lehet a helye benne van....Sokat jelentene,nem csak "térkép olvasásnál".a szivargyújtós hajlékony lámpát csal versenyen használtuk,itiner olvasásra.De szkség esetén itt is megtesziNem is drága.azt oda hajtod,ahova kell és nem zavar senkit a kocsiban menet közben.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24104 Dátum: 2013.02.10 12:38:54 »
ISTENEM!!!

Ma hazahoztam az autót. Pontosabban AZ AUTÓT! Karosszéria rendbe rakva, komplett fény...végre van KÖDLÁMPÁM! 5 éve várok erre. Persze, lehetett volna hamarabb is, de abba az ütött-kopott lökhárítóba... Most, hogy hazajött látom mennyi dolgom van még. Elsőnek az elektromos rendszert újítom fel. S itt szeretném kérni, ha valakinek van egy széééép listája az összes izzóról, hogy milyen kell és hova, azt megköszönném. Az összes, tehát még a műszerfalban lévőkről is. Nem szeretném LED-esre alakítani, úgy a szép, ha gyári kinézetű. Megtakarítok minden kontaktot, minden csatlakozót ami a világítással kapcsolatos. A 4 ajtó kapcsoláját is, hiszen majd úgy is be kell kötnöm az első ajtókban a projektort. Ha ezek megvannak, jöhet a kárpit. Az se lesz egyszerű, de mind le van takarítva, ajtó újrakárpitoztatva, itt várja a szoba sarkában, hogy a helyére tegyem őket. A homasitából rendelnem kell még egy garnitúra oválneont, mert az előző elektronikája elszállt, s hiába vagyok elektromos...nem tudom megjavítani :( De most nem kéket, hanem pirosat veszek, így abba sem köthet bele rendőrbácsi. Nagyon szeretnék még egy kis sötétítést a hátsó ablakokra, szélvédőkre, de majd utánanézek, hogy mit lehet és mit nem. Ja igen, a rendszámtábla-kereteket le kell fújnom feketére, mindig is utáltam, hogy reklámfelületnek használják, mintha bárki is azon ötlet alapján menne autót venni... Ami zavar, hogy az első fényszórók bebarnultak. A fehér oldalindexek mellett (igaz, azok újak, 2 évesek) nagyon nem jól mutatnak. 8-10 körül van az új ára...hát ha majd erre is futja, akkor lesz bele. Addig meg fontosabb lenne a gyertya, az akku, a kuplung, a lengéscsillapítók cseréje. Sikerült összehaverkodnom egy bontóssal, így hand-to-hand kapom a cuccokat, még házhoz is hozza. Sajnos ablakmosófolyadéktartályt nem tud hozni, nincs egy sérülésmentes sem, mind megeszi az UV, ez típushiba. Ablaktörlő karok is színre fújva... rohadt jól néz ki! A felnik (alu és acél is) jönnek most, sikerült találnom a felni közepébe kupakot is, még jobb is lesz, mert a toyota embléma már krómos. Féknyergek és dobok tűzpirosról feketére kenve. Állat nagyon. Majd rakok fel képeket, ha lesz mit látni, mert még ingerszegény...

Szóval kellene az izzólista! Köszönöm!