Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6789968 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20295 Dátum: 2012.04.14 09:06:28 »
Szia!

Egy tipp: szerintem ez a jelenség az alapjárati motor működési hibájára utal.
"Valamiféle rugó van ott az alapjárati szelep tengelyén éreztem hogy olyan ruganyos volt" Ha ez hasonló mint a képen (az egy Opelé szerintem) akkor ugyan arról beszélünk.
Csere előtt én megpróbálnám kipucolni (például féktisztító spray-vel eltávolítani a lerakódásokat a motor által mozgatott tengelyről, aminek a végén egy kúpos szelep van), de ne a fojtószelepet pucold, ez a motor a fojtószelepet megkerülve szabályozza az alapjáratot.
Másik tipp: A gázpedál a fojtószelepet mozgatja bowdenen keresztül. A visszahúzó rugó nem tört el?

üdv!
Na az Opelnél ez az a szelep ami akármennyire is kézenfekvő, de féktisztitóval nem szabad tisztitani, mert tönkremehet tőle.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20296 Dátum: 2012.04.14 09:11:25 »
Sziasztok! Olyan problémám van hogy lassan áll vissza az alapjáratom.(Japán 1.6) Az alapjárati szeleppel van valami gond szerintem csak nem tom mi. A komplett fojtószelep ház 4 irányból szétszedve és kipucolva.Látszólag minden jó de mégse jo. Valamiféle rugó van ott az alapjárati szelep tengelyén éreztem hogy olyan ruganyos volt. Na nem lehet hogy ez a rugó kilágyult vagy mittomén???
Ötletek?
hy

Mindenekelőtt próbáld megpihentetni az ECU-t, akkusarut vedd le pár órára és visszatétel után menj vele hosszabb utat leállitás nélkül.
Ha nem jön be, vannak még lehetőségek.
Mit jelent a lassan, és mennyire áll vissza, ha megállsz és üresben tartod, felengedett kuplunggal, üzemmeleg motorral?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20297 Dátum: 2012.04.14 09:22:25 »
Ha már gyertya, érdekes dolgokat találtam itt.
Ezek jó árak?

Skacok!
Most komolyan, szerintem alap, hogy ilyen 'tunying' áruházakban, ilyen alapvető alkatrészt nem vásárolunk!  :nono:
Az ilyen cuccok minimum és akkor már olcsó helyről van 4E-től kezdődnek, de inkább több, akkor ők hogyan tudják 2 999-ért adni?

Valószinűleg az lp által linkelt helyről szerzik be!  :D :lol:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20299 Dátum: 2012.04.14 10:07:34 »
Egy két finomság:
http://www.cardomain.com/ride/800997/1996-toyota-corona
Na igen, a GTi... :tt1:
Ütősek ezek a spoilerek...nem tudjátok, honnan lehetne szerezni? Carinára nem találtam  :no:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20300 Dátum: 2012.04.14 10:30:36 »
Skacok!
Most komolyan, szerintem alap, hogy ilyen 'tunying' áruházakban, ilyen alapvető alkatrészt nem vásárolunk!  :nono:
Az ilyen cuccok minimum és akkor már olcsó helyről van 4E-től kezdődnek, de inkább több, akkor ők hogyan tudják 2 999-ért adni?

Valószinűleg az lp által linkelt helyről szerzik be!  :D :lol:

Ahogy írtam, csak az árak miatt linkeltem be, az enyémbe nem is tervezek iridium gyertyát.
Persze lehet, hogy onnan szerzik be. De tudná bárki garantálni, hogy mondjuk az autósboltban, vagy bármelyik ismert kereskedő cégnél olyat adnak magasabb áron, ami biztosan nem ilyen helyen készült?  :?: Csupán hangosan gondolkoztam  :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20301 Dátum: 2012.04.14 10:49:34 »
De tudná bárki garantálni, hogy mondjuk az autósboltban, vagy bármelyik ismert kereskedő cégnél olyat adnak magasabb áron, ami biztosan nem ilyen helyen készült?  :?: Csupán hangosan gondolkoztam  :hmmmm:
Talán a made in japan felirat gravírozásának minőségéből lehet remélni, hogyha telik nekik lézeres szerszámra, akkor a gyertyát is össze tudták rakni rendesen :lol:

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Carina
« Válasz #20302 Dátum: 2012.04.14 11:05:42 »
Ahogy írtam, csak az árak miatt linkeltem be, az enyémbe nem is tervezek iridium gyertyát.
Persze lehet, hogy onnan szerzik be. De tudná bárki garantálni, hogy mondjuk az autósboltban, vagy bármelyik ismert kereskedő cégnél olyat adnak magasabb áron, ami biztosan nem ilyen helyen készült?  :?: Csupán hangosan gondolkoztam  :hmmmm:
Sajnos nem tudná senki sem garantálni.
Viszont az autóalkatrész árakban elég nagy a szórás... a nem kicsi árrés miatt. Extrém esetben még az is előfordulhat, hogy a linkelt cucc eredeti 3 ropiért, viszont 5-6ezres példány remek hamisítvány.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20303 Dátum: 2012.04.14 11:09:11 »
Ahogy írtam, csak az árak miatt linkeltem be, az enyémbe nem is tervezek iridium gyertyát.
Persze lehet, hogy onnan szerzik be. De tudná bárki garantálni, hogy mondjuk az autósboltban, vagy bármelyik ismert kereskedő cégnél olyat adnak magasabb áron, ami biztosan nem ilyen helyen készült?  :?: Csupán hangosan gondolkoztam  :hmmmm:

Garancia a beszerzés helyére nincs, de jobban bizok az autósboltban, mint a tuningwebáruházban, ez már csak egy rossz szokás.
Egyébként neked is mehetne bele iridium! Tovább birja mint a sima.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20304 Dátum: 2012.04.14 12:11:58 »
...
Egyébként neked is mehetne bele iridium! Tovább birja mint a sima.
Hát ez igaz. Viszont évente ha 10.000 km-t is mennék (ha nem lenne a Maruti mellette), akkor is 3 évet elbírna a BKR6EYA (vagy 5) is. Az meg a garnitúra annyi, mint ebből 1 db. Szóval nekem szerintem nem érné meg az iridium még ennyi használat mellett sem, ráadásul most számolom,  hogy a 16 hónap alatt mentünk 6.000 km-t (!) vele.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re:Carina
« Válasz #20305 Dátum: 2012.04.14 18:11:32 »
hy

Mindenekelőtt próbáld megpihentetni az ECU-t, akkusarut vedd le pár órára és visszatétel után menj vele hosszabb utat leállitás nélkül.
Ha nem jön be, vannak még lehetőségek.
Mit jelent a lassan, és mennyire áll vissza, ha megállsz és üresben tartod, felengedett kuplunggal, üzemmeleg motorral?

na inkább ugy fogalmazok hogy sokára áll vissza olyan 750 800 környékére.Teljesen forro motornál áll vissza erre az értékre. Én 7km re lakom a munkahelyemtöl (tudom ez nagyon rövid táv,de eddig nem csinálta ezt) és mikor beállok a cégbe a parkolóba akkor 1000 1100 körül mozog fűtés nélkül. Az áramtalanítás probáltam kb 2 hétig jobb valamivel,de utána ujra kezdi.

Én arra gyanakszom hogy ahogy melegszik a víz ugy melegíti a fojtószelepházat és abban ezt az alapjárati szelepet,na ebben lehet valamiféle bimetál vagy valami rugó. Az lágyulhatott e ki vagy meg öregedett??? Nem tudom :?: :?:
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20307 Dátum: 2012.04.14 22:00:44 »
Üdv!

Érdekes dolgot találtam.
A Haynes-ben a hengerfejcsavarok  meghúzási nyomatékára azt írja, hogy első lépcsőben 29Nm, majd további 90 fok, végül újabb 90 fok.
Az em.pdf meg szimplán 60Nm-t ír...Lehet, hogy mindkettő ugyanannyira jön ki? a három lépcsős mondjuk jobban tetszik.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20308 Dátum: 2012.04.14 23:21:58 »
na inkább ugy fogalmazok hogy sokára áll vissza olyan 750 800 környékére.Teljesen forro motornál áll vissza erre az értékre. Én 7km re lakom a munkahelyemtöl (tudom ez nagyon rövid táv,de eddig nem csinálta ezt) és mikor beállok a cégbe a parkolóba akkor 1000 1100 körül mozog fűtés nélkül. Az áramtalanítás probáltam kb 2 hétig jobb valamivel,de utána ujra kezdi.

Én arra gyanakszom hogy ahogy melegszik a víz ugy melegíti a fojtószelepházat és abban ezt az alapjárati szelepet,na ebben lehet valamiféle bimetál vagy valami rugó. Az lágyulhatott e ki vagy meg öregedett??? Nem tudom :?: :?:

Azért én keresnék falsot is, hátha.  :whistling:

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #20309 Dátum: 2012.04.15 20:34:20 »
Na igen, a GTi... :tt1:
Ütősek ezek a spoilerek...nem tudjátok, honnan lehetne szerezni? Carinára nem találtam  :no:

Meg kell keresni toyodiy-en a cikkszámát és ha minden igaz lehet hozatni márkakereskedésben olyat amin van féklámpa. Először én is ilyet akartam csak végül jobban megfogott a magasabb fekvésű szárny :)