Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6820770 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19755 Dátum: 2012.03.24 15:05:03 »
más érdekesség:

A héten nézelődtem a motortérben, és megtaláltam a kopogásérzékelőt!  :yes:
Nem értem eddig hogy nem tűnt fel, de az angol verzióban (Bosch) ezek szerint van, méghozzá a szívósor alatt.
...

A múltkor úgy emlékszem, hogy kiveséztük, hogy a Bosch gyújtásúakban van, mivel nem lehet állítani az elosztóházon az alap-előgyújtást.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19756 Dátum: 2012.03.24 15:06:56 »
...
Hogy milyen vezetési stílussal jön ki? Részletekkel nem untatnálak. Meg a BigBrother-öket sem.
Hát tudod 1998-ban licences pályaversenyző voltam.
...
Ja?! Akkor tutijó a fogyasztása a gépnek  :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19757 Dátum: 2012.03.24 15:50:49 »
Ilyen a favorit autója a japán Keiichi Tsuchiya-nak is, de az más  vagy csak nekem tűnik úgy ?

Az övé hátsókerék meghajtású (az az igazi egyébként versenyre) az enyém első-kerék meghajtású volt. AE86 vs. AE82. A motor ugyanaz.
Sperr difi volt az enyémbe első kerékmeghajtáshoz, képzelheted majdnem eltörte az ujjam amikor először vezettem (szervokormány az nem volt benne), spéci hegyi sportváltóval, 7600 rpm-nél ha váltottál 1000-ret ejtett csak a váltó. A motorhoz voltak spéci TRD sportvezérműtengelyek (Szuromi amikor meglátta alig merte beletenni, akkora bütykök voltak rajta, 4000 rpm alatt azt hitted menten szétesik úgy dadogott, de felette kisimult, alapjárat 2500, fogyasztás 30 liter/100 km, kipufogó 60 mm-es végig a leömlő után, 4500 körül ha öblögettél fél méteres lángcsóva jött ki belőle, még mindig feláll a szőr a hátamon ahogy visszagondolok rá.  Már sajnálom, hogy eladtam 2003-ban. Kíváncsi vagyok mi lett vele. Túrában mentek vele egy darabig utána.

Az AE86-ot hívják a japánok hachiroku-nak is (mert az 86-ot jelent azt hiszem).  A drifterek úgy felverték az árát, hogy nem bírok szerezni egyet normális áron. Pedig hobbiautónak ideális lenne.
Bocs az OFF-ért.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19758 Dátum: 2012.03.24 15:54:55 »
Ja?! Akkor tutijó a fogyasztása a gépnek  :D

Ahogy mondod, nagyon jól fogyaszt a 4A-FE. Ha én 10 alá megyek már örömködés van.

Lehet kár volt regisztrálnom a spritmonitor.de-re mert haragudni fogtok rám, hogy lerontom a Carina-e átlagát.   :innocent:


« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 15:59:28 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19759 Dátum: 2012.03.24 17:01:57 »
Ahogy mondod, nagyon jól fogyaszt a 4A-FE. Ha én 10 alá megyek már örömködés van.

Lehet kár volt regisztrálnom a spritmonitor.de-re mert haragudni fogtok rám, hogy lerontom a Carina-e átlagát.   :innocent:
Eddig senki sem panaszkodott a túl nagy fogyasztásra, az FE azt is jelenti: Fuel Economic. Nekem döbbenetes, hogy az 1,6-os 4AFE alig eszik többet, mint a Maruti F8B, azonos terepviszonyok mellett. Azzal 5 liter, Toyotával 5,23 a fogyasztásrekordom, bár 4-es a váltója a Marutinak, az igaz.
Télen Maruti 7, Toyota 8,4 liter  :eek: (elég rövidtávon...)
Ez 20%, de a kocsi majdnem 2x olyan nehéz ugyebár.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 17:04:17 írta vd1234 »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19760 Dátum: 2012.03.24 17:50:02 »
Eddig senki sem panaszkodott a túl nagy fogyasztásra, az FE azt is jelenti: Fuel Economic.

Ezt nem tudtam, de akkor mit jelenthet a GE? Igen, a Carina nem fogyaszt rosszul, tapasztalatom szerint 160 alatt igen kulturált, a felett kezdi el átlépni a 10L-es fogyit, de a legnagyobb előnye a Carinának a kicsi szervizigénye, megbízhatósága még forszírozott tempó mellett is. Sokat hangoztatott példám az az, hogy hiába fogyasztanak viszonylag keveset az új diesel autók, ha a szervizen simán elvesztik az üzemanyagon spórolt előnyüket. Plusz a vételára is eleve magasabb egy dieselnek mint egy benzinesnek. De egy 2000 utáni benzines is sokkal macerásabb mint egy öreg Carina.  :yes:
Pl. a kipufogó rendszer nem tudom miből van (valami savmentes cucc lehet), de a miénken még gyári (268eKm után), az elején a flexi cső kivételével. Más típusnál 150 000 km alatt cseréltem 3 hátsó dobot és 2 középső dobot, nem beszélve a lambda-szondáról, na azt évente cseréltem mert nem bírják a hajtást. De nem csak a kipufogó. Nagyon jól bírják a futómű alkatrészek is, a féltengelyek, a kuplung stb. Szóval a Carina egy álom, összehasonlítva más autókkal. Mindezt úgy mondom, hogy a mi autónkba cseréltek magyarországon először (1994-ben) első és hátsó fékbetétet a Toyota Mayer szerint! (hátsót az biztos, az első az kb. 20000 km-t bírt ki először a hátsó meg 50000 km-t) :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 18:16:59 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19761 Dátum: 2012.03.24 18:18:49 »
Na ezt az FE-t lehet, hogy én költöttem, de a lényeg akkor is ez.
Most találtam: http://corollaperformance.com/Mods/Engine/
Egy rész belőle:
"Toyota designates the "F" as meaning "economy head," while the "G" means "performance head."
Kb. A Toyota F-fel jelölte a takarékosságra, G-vel a teljesítményre "kihegyezett" motorokat.
Bocs, ha rosszul fordítottam...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19762 Dátum: 2012.03.24 18:26:58 »
Na ezt az FE-t lehet, hogy én költöttem, de a lényeg akkor is ez.
Most találtam: http://corollaperformance.com/Mods/Engine/
Egy rész belőle:
"Toyota designates the "F" as meaning "economy head," while the "G" means "performance head."
Kb. A Toyota F-fel jelölte a takarékosságra, G-vel a teljesítményre "kihegyezett" motorokat.
Bocs, ha rosszul fordítottam...

Ez jó, kössz a linket.
Huh azt a "1998 240hp TRD Formula Atlantic 4A-GE" motort azonnal tenném a Carinába:

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19763 Dátum: 2012.03.24 19:11:18 »
Az azért nagyon jó - persze viszonyítás kérdése, de nem olyan vészes az  :)
Most van benne a mosóval olyan 100km, még 100-200 km kellene azért szerintem, hogy menjen vele.
Még pár hét talán a cseréig.
Amúgy csökkent az olajfogyás, mert a kb. 1 literből,  ami maradt a csere után, szerintem meglesz 1500 km is, az eddigi max. 1000 helyett  :wacko: Ez is viszonyítás kérdése...remélem ez a kezelés csinál valamit.
Esetleg nem tudod, mekkora kartergáz lehet, ha leveszem az olajbeöntő sapkát? A xado videóknál úgy megszüntette a nagy kartergázt a cucc, hogy ihaj...meglátjuk, mekkora marketingfogás volt ez, vagy tényleg működik.
Gázos üzem hogyan szuperál?
Úgy emlékszem, ha levettem az olajbeöntő sapkát, finoman ködöltea tenyeremet, ha odaraktam. látni nem lehetett, csak érezni, hogy olajosodik a tenyerem.
A gázt még állítgatni kellen, hogy csökkenjen a fogyi. Amúgy észrevehetetlenül teszi a dolgát.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19764 Dátum: 2012.03.24 19:13:55 »
Ma megkérdeztem a gumist, mennyiért cserélné be a 175/65-ös Firestone Winterhawk Evo2 téligumikat, amiket novemberben vettem nála 12500/db áron, mivel 175/70-et kellett volna venni, és elrontottam  :(
Van bennük valami kemény 1000 km.
Azt mondja, 5000-ért darabját. Jó arc. Mondjuk el is ismerte, de ettől nem jobb a helyzet. Nem kicsi amortizáció...hát ennyiért nem kapja meg, majd esetleg megpróbálom eladni valakinek ésszerű áron.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19765 Dátum: 2012.03.24 19:36:07 »
De gyorsan törölted, Peti ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #19766 Dátum: 2012.03.24 19:42:16 »
Nekem csak 1085kg a 4A-FE small-block engine-nel, nameg no ABS no Airbags no sunroof etc. Megy is úgy mint az agyonextrázott 3S-FE   

Azért odaállnék egy menetre  :cool2:

Na de Uraim, Uraim!
 De komolyan: húsz évvel ezelőtt tervezett, kényelemre hangolt, optimalizált fogyasztásra tervezett motorokkal szerelt középkategóriás családi autókat verenyeztetni???  :eek: :eek:  :eek:  :?:
.....
Tudjátok mit? Én is benevezek!    ;)  :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19767 Dátum: 2012.03.24 19:56:08 »
Tudjátok mit? Én is benevezek!    ;)  :D

Ez a beszéd!  :clap: Majd hazahúzzuk, ha valakinek az autója kidől, de egy Toyota nem romlik el, nemigaz?
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 20:05:52 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 21:31:26 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19769 Dátum: 2012.03.24 22:38:48 »