Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786665 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19455 Dátum: 2012.03.05 22:04:04 »
hol érdemes ilyen anyagot néznem, és milyen Palmatex jó hozzá?
A tető hőszigetelése nagyon macerás? Kislánnyal fogunk nyáron menni, és nehezen bírja a meleget, de klímát nem szeretnénk, ez is segíthetne kissé.

Sima palmatexet használtam:
http://www.pattex.hu/palmatex.html
Nem vettem le a motorháztetőt, sígy egy barátommal próbáltuk erősen odaszorítani (nem az idő, hanem az intenzitás számít), de megfogta, a nyári melegben sem engedte el.
AZ ecorubbert és a nehezített gumit helyben vettem egy szigeteléssel foglalkozó szakboltban, szerintem építkezéssel kapcsolatos kiskereskedésben kellene utánanézned, mert ott méretre szabják. A neten szerintem ezt nem éri meg beszerezni. Én újságpapírt simítottam a lemezekre, ez volt a sablon. Mindegyiknél meg kell csinálni, mert csak látszatra szommetrikusak!
A hőtükrös polifoamot viszont a Baumaxban szabattam le, az valóban olcsó (kb. 650 Ft métere). A tető szigetelésére 2 mm-es vastagságút válsztottam, de már bánom, hogy nem végeztem teljes munkát, mert a szokásos filcbetét, ami a tetőn is van, csak kb. 15 cm-es csíkokban van fennt némi zajcsillapításra (nálam leszedésko kiderült, hogy a ragasztás már el is engedte ezeket). Ha kiegészíted a közöket a 10mm-es polifoammal, akkor szerintem hatásosabb is lesz a hővédelem. Azt azért tudni kell, hogy az üvegen keresztül melegszik be az ótó. Ez valóban arra jó, hogy nyáron nem "süti" a fejedet a tető.
Egyáltalán nem bonyolult leszedni a tetőkárpitot: visszapillantó, napellenzők, kapaszkodók, belső világítás kicsavar, A,B,C oszlopok műanyag borítása kipattint, és már jön is. Lényegében ezek tartják fennt, meg az ajtókéderek. Két ember csak a mérete miatt kell. A visszahelyezésnél jó, ha segít valaki megtartani, egyébként egy órán belül lehet vele végezni.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19456 Dátum: 2012.03.05 22:06:21 »
Azt mondod elég egyszer beletenni és ha nem is 100000 km-ig de sokáig elég?
Csak azt mondom, amit ők írnak:
http://www.xado.hu/technologia.html
Én még csak 15000 km-nél tartok vele...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19457 Dátum: 2012.03.05 22:13:36 »
Mert mi van a forgalmiban, hány lóerős?
107, de az a benzinszűrő, amit adtak, nem passzolt, végül a normál 116 lovasé kellett bele. Tudom, hogy itt a fórumon is évekig ment a tanácstalanság, de az injektorok elhelyezése, és a hengerekhez menő szívócsövek valóban egyértelművé teszik ránézésre is. Egyszerűen nem a forgalmi szerint kérem már az alakatrészeket. De azt egyáltalán nem értem, hogy miért kellett egy ilyen egyszerű kütyüt is áttervezniük arra a motorra? :eek:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19458 Dátum: 2012.03.05 22:17:39 »
Jaja :yes:
Most mondjam, hogy direkt nem írtam?  :tt2:
Bizonyisten tégedc akartalak írni példának, hogy átmentél az olajos topikba, nyomtad ezerrel, itt meg semmi. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19459 Dátum: 2012.03.05 22:25:33 »
Bizonyisten tégedc akartalak írni példának, hogy átmentél az olajos topikba, nyomtad ezerrel, itt meg semmi. :D
Kerestem egy pár fórumot a Xadóról.
Meglepő tényleg, hogy gyakorlatilag nincs negatív tapasztalat. legalábbis én nem találtam eddig. A többi korábbiról azért lehetett olvasni, hogy nem használt.
Úgy vettem a lapot, hogy előtte érdemes öblíteni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19460 Dátum: 2012.03.05 22:25:56 »
Te hogy keresel a Bárdinál? Nálam ilyeneket nem lehet beállítani: évjárat, köbcenti, aztán annyi. Ha jól láttam legalábbis.
Egyébként nem tudom elképzelni, hogy épeszű autógyár ugyanarra a 4a-fe motorra (akár 107, akár 116 LE) más termosztátot tett volna bele... :hmmmm:
De az  :devil: nem  :sleep1:

Ha beállítottad, és rákattintasz a keresésre, akkor a kidott lehetőségekre bökve mellékeli az adatait. Termosztát van pl 20 és 24 mm mélységű, és 51, ill. 52mm peremszélességű. Mi van, ha kisebbet tettek bele, és átfolyik? :eek: Az előző tulaj ugyanis márkaszervizben szereltette (Ezért is mertem megvenni a lelakottsága és a futásteljesítménye ellenére), s lehet, hogy ott megelégedtek a gép által köpött adatokkal. HA nincs olyan illeszkedési hézag, mint a benzinszűrőnél, ahol a 1/2-es cső nem megy rá a 3/4-esre, akkkor ez ki se derül nyáron...
De még mindig nem értem, hogy akkor most miért nyit ki és zár vissza rendesen a termosztát, mikor tavaly nem?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19461 Dátum: 2012.03.05 22:30:56 »
Azért ez meglepett, Dani ne keseredj el.
"Az autóba épített VW motor eddig is alacsony 0,3 lit/1000 km-es olajfogyasztása 0,2 literre mérséklődött. "
Itt a cikkk:
http://www.xado.hu/teszt.html
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19462 Dátum: 2012.03.05 22:43:56 »
Azért ez meglepett, Dani ne keseredj el.
"Az autóba épített VW motor eddig is alacsony 0,3 lit/1000 km-es olajfogyasztása 0,2 literre mérséklődött. "
Itt a cikkk:
http://www.xado.hu/teszt.html

Az én tapasztalatom: amikor megvettem, félig volt a nívó, a csomagtartóban egy bontott flakon Aral 10w40-es. Nem cseréltem le azonnal, mert tisztának tűnt,  felöntöttem, 3000 km múlva csere, akkor is félállásban a pálca, és a kipufogó iszonyat büdös volt. Amikor würthös tisztítóval kipucoltam a szívórendszert, sárga lé folyt ki a kipufogón... :eek: KÉN!
10w40-es félszint Eneosból 10000 km-en 0 látható fogyasztás, akkor sűrűn nézegettem, most az 5w40-es félszint xadót az előző jó tapasztalat miatt viszont nem, csak 8000-nél vettem észre a félállást, s a kanniszter 3 dl szmötyijét. Ismét felöntöttem, 9000- nél kíváncsi leszek az eredményre. De ha kibírja a 10000-et a 4 literrel, nem váltok. A fogyasztáscsökkenés bőven megéri így is.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19463 Dátum: 2012.03.05 23:00:01 »
Akkor magától megjavult volna a termosztátom? Ezt nem hinném  :no:

üdv!
Nem javult meg a termosztátod, hanem idővel elfáradt benne a viasz vagy a szar minőség miatt más hőmérsékletre tolódik át a nyitás-zárás, illetve a sebesség is lassulhat. A kartontól kevésbé érte a menetszél a hűtőt és a motort, ezért jobban tudott melegedni.
Ettől még szar a termosztátod!

A Xado olajról: annyit nem fogja csökkenteni a súrlódást más olajhoz képest, hogy attól mérhetően csökkenjen a hőmérséklet!  :no:

Átgondolnám azt is, hogy a fémkopadékot épiti vissza a motorba... Maga a XADO-ban levő adalékok (keményfém kerámia) pótolják a hiányt, persze ésszerű mértékben kell elképzelni!

Jah ez is jó:  :D

kisebb hézag a gyűrűk és a hengerfal között: megnövekedett nyomaték - Nem véletlenül kompressziót akartál irni?

A szigetelés is látom felkapott téma lett, tény a Carina lehetne halkabb is, menetzaj szempontjából, de annyira nem vészes.

Egyéni vélemény következik:
Én is szigeteltem az ajtókárpitok alatt hungarocellel, de inkább nem reklámoztam, mert nem szép, viszont nem látszik(!) és talán egy kis hatása is van.
Az viszont, hogy a motorteret mindenféle gumilapokkal meg polifoam-okkal fedegessem be, hát azt már nem!  :censored: Elég igénytelenül tud kinézni...
Akinek hangos a Carina 4A-FE motorja, pl. üzemmelegen alapjáraton, az még nem hallott hangos motort!
Ez például egy hangos motor:


(UI: véletlenül se vedd sértésnek a hozzászólásomat, csak a véleményem irtam le, nem ellened szól!)
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.05 23:14:49 írta kamikaze »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19464 Dátum: 2012.03.05 23:27:35 »
Mi ez? Rotációs kapa? :D
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19465 Dátum: 2012.03.05 23:34:02 »
A maguk nemében ezek olyanok, mint a Carinák, ha odafigyeltek rá, üzembiztosak!
Régi kamrás dizelek, ezért a hangos, kemény járás.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19466 Dátum: 2012.03.05 23:35:09 »
üdv!

Egyéni vélemény következik:
Én is szigeteltem az ajtókárpitok alatt hungarocellel, de inkább nem reklámoztam, mert nem szép, viszont nem látszik(!) és talán egy kis hatása is van.
Az viszont, hogy a motorteret mindenféle gumilapokkal meg polifoam-okkal fedegessem be, hát azt már nem!  :censored: Elég igénytelenül tud kinézni...
Akinek hangos a Carina 4A-FE motorja, pl. üzemmelegen alapjáraton, az még nem hallott hangos motort!
(UI: véletlenül se vedd sértésnek a hozzászólásomat, csak a véleményem irtam le, nem ellened szól!)

1. Nem vettem annak  ;)
2. Mindenki maga választja meg, hogy mit tart fontosnak (az autójában is)
3. Sosem állítottam, hogy szépen nézne ki a motortér (ide most ugye nem kell példát linkelnem, hogy pl. mit tartanék annak?), csak azt, hogy miközben vezetem az autót, nem látom a motorteret, legfeljebb hallom  ;)
4. Örülök, hogy más is növelni akarja a kocsija használati értékét, ha erre jársz, megnézhetnénk, ki mire jutott  :yes:
5. Ugye tudod, hogy a fentiek nem gúnyolódások?  ::)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19467 Dátum: 2012.03.05 23:43:24 »
Ezt nem értem :whistling::

4. Örülök, hogy más is növelni akarja a kocsija használati értékét, ha erre jársz, megnézhetnénk, ki mire jutott  :yes:

Erre mintha nem utaltam volna...  :no: :hmmmm:
Én a gyári állapotot igyekszem fenntartani, rájöttem arra, hogy amit ott kitaláltak 99.99%-ban megfelelő, akármilyen tuning negativ hatással van valamire. Ez tény!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19468 Dátum: 2012.03.05 23:49:05 »
Ezt nem értem :whistling::

4. Örülök, hogy más is növelni akarja a kocsija használati értékét, ha erre jársz, megnézhetnénk, ki mire jutott  :yes:

Erre mintha nem utaltam volna...  :no: :hmmmm:
Én a gyári állapotot igyekszem fenntartani, rájöttem arra, hogy amit ott kitaláltak 99.99%-ban megfelelő, akármilyen tuning negativ hatással van valamire. Ez tény!
Én csak az utólagos hungarocelles szigetelésedre gondoltam...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19469 Dátum: 2012.03.06 08:01:30 »
Kamikaze!
Neked mi a tapasztalatod a xado-ról?
Prius 2 - a mosolygós autó.