Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6767225 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Carina
« Válasz #19275 Dátum: 2012.02.26 17:13:45 »
A műszerfalat ne variáld, a gyári angol 4a-fe nem tudja az olajszintet ellenőrizni.... az izzók általában benne vannak azokban a foglalatokban is, amelyek nem funkcionálnak!

A műszerfal 3 egységből áll, balról jobbra: fordulatszám - sebességmérő - kontrollműszerek, ezek külön cserélhetőek, ha angol akkor mégegyszerűbben, mert csavaros!

Ha neked odavan a kontroll része, nekem van 2 db tartalék műszerfal ezekből eladó ez a rész!
Ha érdekel irj!

Az a fekete műanyag tömörnek tűnő ovális valami valószínűleg kell oda, nem felesleges az biztos, több autótipusnál is van ilyen, a levegőztetéshez kell talán, nem tudom biztosan.

Találkozóra jössz?
Áhhh.. ezt a kérdést én is fel szerettem volna tenni a olajszint visszajelzőjével kapcsoltban, mert egy ideje velem  is szórakozik egyszer felvillan majd elalszik. Először beijedtem és rögtön megnéztem az olaj szintet de minden rendben volt hálisten. Lehet hogy a 2.0-es benzines angolokban sem kell ez a control lámpa???
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.26 17:23:05 írta carina e 2.0 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19276 Dátum: 2012.02.26 20:21:26 »
carina e 2.0!

Zé Balázst kellene meginterjuvolni ez ügyben, neki nagyobb a tapasztalata e téren!


———

más:
Ma voltam szerelö ismerösnél, hát nem bántam meg. Éppen egy 1.6-os, szegénykeverékes kombi 95-ös, Carina E volt komplett generálon nála.
Egy srác vette a kocsit, de átverték, mert ette az olajat mint az állat..

Igaz, 200 valahányezerért vette, de most 3kilot rákölthet, csak anyagárban!
Gyürük ki voltak lágyulva, szelepszimeringek megkeményedve,a fötengely forgô csapágysor kissé meghúzva..
Kapott komplett fötengelycsapágyazást, gyürüket, hengerfejfelújitást, lambdaszondát, kuplungszettet, (LENDKERÉKSZABÁLYZÁST), vezérlést!

Sok uj infot tudtam meg :))

vd1234!
A gépmühelyes azt monda a Toyoták fokozottan ehetik az olajat, mert ha a szimeringek megkeményednek a dugattyú szivóütemben beszivja az olajat, még a kipufogószelep felöl is!
Kiderült, hogy tud érdekes dolgokat okozni a PCV szelep hibája. Egyébként nekem is lötyög benne a golyó, az úgy jó!


Satupadon volt a hengerfej még, megnéztük, elméletileg vezérlés szakadáskor nem veri el a szelepeket!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19277 Dátum: 2012.02.26 20:49:37 »
Igen itt a fórumon is a gyűrűk keményedését tartják elsőrendű fő oknak az olajfogyasztásért. Előbb utóbb nekem is kell majd generál, de még várhat.

Kimértem az injektor csatlakozók ellenállását. Mind a 4-nél 13.8 Ohm, ahogy a service manual is írja. Lambdaszondára is sor fog kerülni, csak kicsit nehéz hozzáférni.

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Carina
« Válasz #19278 Dátum: 2012.02.26 21:29:11 »
Áhhh.. ezt a kérdést én is fel szerettem volna tenni a olajszint visszajelzőjével kapcsoltban, mert egy ideje velem  is szórakozik egyszer felvillan majd elalszik. Először beijedtem és rögtön megnéztem az olaj szintet de minden rendben volt hálisten. Lehet hogy a 2.0-es benzines angolokban sem kell ez a control lámpa???
Nekem van benne. Bár szerencsére még nem jelzett.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19279 Dátum: 2012.02.26 22:33:30 »
...
más:
Ma voltam szerelö ismerösnél, hát nem bántam meg. Éppen egy 1.6-os, szegénykeverékes kombi 95-ös, Carina E volt komplett generálon nála.
Egy srác vette a kocsit, de átverték, mert ette az olajat mint az állat..

Igaz, 200 valahányezerért vette, de most 3kilot rákölthet, csak anyagárban!
Gyürük ki voltak lágyulva, szelepszimeringek megkeményedve,a fötengely forgô csapágysor kissé meghúzva..
Kapott komplett fötengelycsapágyazást, gyürüket, hengerfejfelújitást, lambdaszondát, kuplungszettet, (LENDKERÉKSZABÁLYZÁST), vezérlést!
...

vd1234!
A gépmühelyes azt monda a Toyoták fokozottan ehetik az olajat, mert ha a szimeringek megkeményednek a dugattyú szivóütemben beszivja az olajat, még a kipufogószelep felöl is!
Kiderült, hogy tud érdekes dolgokat okozni a PCV szelep hibája. Egyébként nekem is lötyög benne a golyó, az úgy jó!

Satupadon volt a hengerfej még, megnéztük, elméletileg vezérlés szakadáskor nem veri el a szelepeket!

Kamikaze!
Kösz az infót!
Volna  kérdésem:
Mennyi olajat evett (és milyen olaj volt benne)? Milyen gyűrűszettet kapott, hol vették és mennyiért?
PCV szelepről mit tudtál meg, esetleg láttál boltban valahol?

Amúgy biztos vagyok benne, hogy nem veri el a szelepeket, felső holtponton csak egy centi lóg ki kb. a szelepszárból, annyira meg nem nyomhatja le a bütyök!


« Utoljára szerkesztve: 2012.02.26 22:41:26 írta vd1234 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19280 Dátum: 2012.02.26 23:21:36 »
Nem Carina és kicsit más, de a lényeg a szelepen van:
http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/02/23/rejtett_hiba_gyere_elo/

Konkrétan nem mondta, de nagyon sokat ehetett, mert fél óra alapjárat után beköpte a gyertyát és gyújtáshibák jelentkeztek, illetve nagy füst volt mögötte.
A Carina PCV szelepe nem gondolnám, hogy el tud romlani, mert egy egyszerű visszacsapószelep mechanizmus, max beragad, ki kell takaritani.

A csapágyakat tudom honnan vette, a gyűrű viszont nem tuti, hogy onnan van, és  a márkáját sem jegyeztem meg. :whistling:
Amúgy a Mezőszilasi Fortuna Bt-t keresd!

« Utoljára szerkesztve: 2012.02.26 23:25:17 írta kamikaze »

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
nehézkes kormányzás
« Válasz #19281 Dátum: 2012.02.27 11:17:06 »
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy Carina 1.6 E 1997-es évjárathoz kormány szervót lehet-e valahonnan beszerezni? Japkert hívtam, náluk nagyon ritka. Szombaton elment a rásegítés és azóta hol van, hol nincs, de inkább az utóbbi, így kicsit veszélyes a közlekedés.

Most van szervízben az autó. Reménykedem, hogy esetleg egy szervóolaj cserével megoldható lenne a probléma. Ez hamarosan kiderül. Nem szívárgott és és a min-max jel között pont félig volt, szép piros színű olaj. Furcsa hangot sem hallani a motortérből. Volt már valakinek hasonló gondja?

Kösz
Balázs
Balázs

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #19282 Dátum: 2012.02.27 11:42:23 »
Üdv,
ha már kormányszervó, lenne egy kérdésem: nekem szokatlan, amit az "új" carinám csinál, eddig egyik kocsim sem csinált ilyet, úgyhogy hibára gyanakszom - de lehet, hogy ez csak egy sajátosság. Kanyarban ha elengedem a kormányt, hogy visszapörögjön és egyenesbe húzza a kocsi magát, nos ez nem teszi. Úgy marad és kanyarodik tovább. Ez normális egy carinánál? És ha nem, akkor mi lehet az oka?
Egyébként hétvégén meglátogattam szüleimet, első hosszabb utam az "új" kocsival, városon kívül... Hát fura volt. Szokni kell még... :)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19283 Dátum: 2012.02.27 13:25:22 »
Nem tud valaki megoldást arra, hogy ne rázkódjon a rádió a műszerfalban ezáltal olyan zörgést generálva ami idegesítő?
Valahogy becsavarozni hátul is, vagy ilyesmi.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #19284 Dátum: 2012.02.27 13:34:28 »
megjött a diagnózis. Kormánykardán szorulása van az autónak. 30 ezer az utángyártott japán bele. Úgy tünik csütörtökre készen is lesz. Örülök, h nem kell szivattyút vadászni...árban gondolom drágabb mulatság lett volna.
Balázs

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19285 Dátum: 2012.02.27 15:19:27 »
Nem tud valaki megoldást arra, hogy ne rázkódjon a rádió a műszerfalban ezáltal olyan zörgést generálva ami idegesítő?
Valahogy becsavarozni hátul is, vagy ilyesmi.
üdv!
Olvass vissza, kábelkötegelövel megoldható!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19286 Dátum: 2012.02.27 15:27:09 »
Üdv,
ha már kormányszervó, lenne egy kérdésem: nekem szokatlan, amit az "új" carinám csinál, eddig egyik kocsim sem csinált ilyet, úgyhogy hibára gyanakszom - de lehet, hogy ez csak egy sajátosság. Kanyarban ha elengedem a kormányt, hogy visszapörögjön és egyenesbe húzza a kocsi magát, nos ez nem teszi. Úgy marad és kanyarodik tovább. Ez normális egy carinánál? És ha nem, akkor mi lehet az oka?
Egyébként hétvégén meglátogattam szüleimet, első hosszabb utam az "új" kocsival, városon kívül... Hát fura volt. Szokni kell még... :)

hy

Minél jobban ki van tekerve, annál nehezebben tér vissza?
Nálad is valami szorul...  Talpas, kormányösszekötö...
Esetleg a kormánymü lógását kompenzálták azzal, hogy összébvették a holtjátékot a a fogaslécnél, igy viszont végállásokban szorul.

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Szerelő?
« Válasz #19287 Dátum: 2012.02.27 16:46:36 »
Keresek Győrben (vagy környékén) szerelőt, aki karbantartaná a gépsárkányt. Akihez eddig jártam (nem igazán toyotás, de nagyon lelkiismeretes, régi motoros), az nyugdíjba vonult.

Persze legjobb lenne egy típust jól ismerő ÉS lelkiismeretes ember.

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Kipufogó, katalizátor
« Válasz #19288 Dátum: 2012.02.27 16:53:01 »
További kérdés:
szintén Győrben vagy a környéken ügyes kipufogós?
A katalizátor és a középső dob között illesztés igen ramaty állapotban van, meg kéne javítani. De nem összehegeszteni, hanem csak kulturáltan.

Erről jut eszembe: az univerzális katalizátorok jók a 7A-FE szegénykeverékes motorhoz?

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Carina
« Válasz #19289 Dátum: 2012.02.27 23:16:42 »
Nem tud valaki megoldást arra, hogy ne rázkódjon a rádió a műszerfalban ezáltal olyan zörgést generálva ami idegesítő?
Valahogy becsavarozni hátul is, vagy ilyesmi.
Én az alatta lévő benyúló tartó tetejére tettem egy tömör szivacsot, a magnó és a tartó közé. Megfelelő méretben belülről. Azóta nincs hangja. Ja a beépítő keret karmait is jól behajlítottam.
Üdv
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)