Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791026 alkalommal)

0 Felhasználó és 36 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18990 Dátum: 2012.01.23 20:27:15 »

Pláne olyan fórumtársakkal szemben, akit nem ismerek személyesen. (ööö, vagy mégis????, hiába, no örexem... :D)

Még nem találkoztunk. A szeptemberi Carina találkozón futottunk volna össze. Majd tavasszal.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18991 Dátum: 2012.01.23 20:28:39 »
Valaki annó csinálta a találkozóhoz azt a jó kis "jelentkezési lapot" dátumhoz kötve a neten. Lehet még egy ilyet?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #18992 Dátum: 2012.01.23 22:18:50 »
lp, visszakerestem és megtaláltam a honlapot ahol lehet ilyet készíteni!
http://www.doodle.com/main2.html
Már csak 1-2 időpontot kellene összehozni, meg a helyszínt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.23 22:21:00 írta danee90 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18993 Dátum: 2012.01.24 11:45:54 »
lp, visszakerestem és megtaláltam a honlapot ahol lehet ilyet készíteni!
http://www.doodle.com/main2.html
Már csak 1-2 időpontot kellene összehozni, meg a helyszínt.
Köszi, ez nagyon jó. Megtaláltam, hogy annó Thomasino csinálta ezt, írtam is neki privátba, de ha itt sikerül akkor tárgytalan felé a kérés és neki már csak el kell jönni a találkozóra. :)

Elhangzott a március 15-e környéke. Nekem az is jó, bár gondoltam jobb lenne egy kicsit melegebb idő. Főleg, ha terveznénk egyéb szabadtéri akármit. Főzhetne valaki egy jó slambucot.
Meg én az "oldalbordás" találkozóba is benne lennék bár még nem kérdeztem rá.
Ezek eshetőségek, de nyilatkozzatok róla ti is.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18994 Dátum: 2012.01.24 22:44:31 »
Nem is lenne rossz program egy főzés! Mondjuk gázon akár parkolóban is :tt2:, de valami erdős részen fával is megoldható!
Az idő elég változatos tud lenni, akár melegünk is lehet még!

Danee90 -el tárgyaltunk már a helyszínről, arra gondoltunk, valami régi reptér vagy hasonló kihalt és ingyenes placcot kellene találni, ahol nem zavarunk senkit!
Jöhetnek tehát ötletek, ki mit merre tudna!

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #18995 Dátum: 2012.01.25 16:31:57 »
Hát én főzni annyira nem tudok de itt a szomszédos faluban nagyon finom sajtos pogácsát készítenek azzal tudnám támogatni az összejövetelt :)

Roberto307

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Carina
« Válasz #18996 Dátum: 2012.01.25 18:20:11 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy 1996-os Carina E 1.6. A gazdinak át kellene alakítani automata váltósra a gépet egészségügyi okok miatt.
No itt merül fel a kérdés, hogy egyáltalán volt -e automata belőle, és lehet -e szerezni hozzá váltót, vagy egy másik Toyota váltója jó bele egy kis módosítással. A gazdája nem szeretne megválni tőle, mert nagyon jó állapotban van a gép és ragaszkodik hozzá, mert hogy még szeretne vezetni. A másik megoldás esetleg a kézi kuplung lehetne. Ha tudtok segíteni azt előre is Köszönöm! Lehet "zaklatni" mail-ben is: zorden5kukacgmail.com
Még egyszer Thx!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18997 Dátum: 2012.01.25 22:34:39 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy 1996-os Carina E 1.6. A gazdinak át kellene alakítani automata váltósra a gépet egészségügyi okok miatt.
No itt merül fel a kérdés, hogy egyáltalán volt -e automata belőle, és lehet -e szerezni hozzá váltót, vagy egy másik Toyota váltója jó bele egy kis módosítással. A gazdája nem szeretne megválni tőle, mert nagyon jó állapotban van a gép és ragaszkodik hozzá, mert hogy még szeretne vezetni. A másik megoldás esetleg a kézi kuplung lehetne. Ha tudtok segíteni azt előre is Köszönöm! Lehet "zaklatni" mail-ben is: zorden5kukacgmail.com
Még egyszer Thx!

 1,6-osban még nem láttam automatát csak 2000 ccm-esben. A hasznaltauto.hu-n van kettő ilyen.
Prius 2 - a mosolygós autó.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

ktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Carina
« Válasz #18999 Dátum: 2012.01.27 09:16:18 »
csak egy felvetés de muszály aszfaltozott reptér? :) mert aslónémedin van egy ilyen köz reptér ahol az rc repcsisek szoktak kint lenni. szerintem az a terület nem fizetős. Rég jártam arra így nem emlékszek pontossan a reptér helyére, de majd egyszer teszek arra egy kört és megnézem mi merre hány méter.


[a csatolmányt egy admin törölte]

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19000 Dátum: 2012.01.27 10:38:25 »
üdv!
Igazából én nem terepre gondoltam, mert ott ugyanazt érjük el, mint egy parkolóban, nem?  :D

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Carina
« Válasz #19001 Dátum: 2012.01.27 11:17:23 »
Hátha tudja valaki:

az autómon (97-es Carina, ferdehátú, XLI) nem elektromos a tükör. Az ajtókba be van vajon húzva a vezetékezés hozzá? Soha nem szedtem még szét, nem is akarom, ha nem muszáj. Ha bent lenne a vezetékezés, akkor lehet, hogy keresnék bontóban elektromos tükröt-kapcsolót, és beépíteném. Tudja erre a kérdésre valaki a választ?

Rokon kérdés: csak elől van elektromos ablakemelő. Hátulra beépíteni mennyire körülményes? Vezeték vajon benn van?

Előre is köszönöm.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19002 Dátum: 2012.01.27 11:58:52 »
üdv!
Az elektromos tükör kábele az első ajtóban XLi felszereltséggel nekem nincsen, 1-2x már levettem a kárpitot, de kifejezetten nem néztem.
Viszont gyárilag hátsóajtó hangszórók sem voltak, illetve ködlámpa sem, de a kábelek megvannak csatlakozóval!
Kapd le a kárpitot és lesd meg. Az elektromos kapcsolót és tükröt tovább tart felszerelni, mint a kábelt behúzni pluszban szvsz.

Az e-tükör szerintem akkor jó, ha sokan használják a kocsit és gyakran van állitgatva. Nekünk szerencsére tesommal csak az ülésállitásban van különbség (előre-hátra) a többi beállítás egyezik ezért a tükröt kb évente egyszer állítom, ha véletlen elmozdul  :lol:!

Hátsó e-ablak:
Szerintem kiszereled a mechanikusat beszereled az elektromosat, kábelt kapcsolót behúzod és kész.
Zé Balázs biztos készséggel segít az alaktrészben  ;)!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19003 Dátum: 2012.01.27 14:59:46 »
http://nepitelet.hu/autok/toyota/carina_e_1992/a_megbizhato_japan_raketa/
Ez Rupalaszlo fórumtársunk lesz.

Én a magam részéről egy hatalmas gratulációt küldök neki: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Prius 2 - a mosolygós autó.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #19004 Dátum: 2012.01.27 18:50:59 »
ktamas az ötlet nem rossz de én szoktam arra járni, egy találkozóra annyira nem alkamas az a terep meg egy hétvégi munkaszüneti napon az 5-ös tömve szokott lenni autókkal, trafikkal (bár olyankor hol nem?).