Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796034 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #18915 Dátum: 2012.01.15 22:24:28 »
Most már megkérdezem, ismertek a viszkozitás paraméterei?
LM4100 40 fokon 85, 100 fokon 14. -39 fokon dermed.
Fuchs Titan GT1 5w40-re nem találtam eddig adatlapot.
Az viszont igaz, hogy a számomra megfizethető olajok között szoktam vizsgálódni. Ezek kissé drágábbak annál egyelőre.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #18916 Dátum: 2012.01.15 22:47:14 »
kamikaze így előre látva nem tudom, hogy lesz a március 15. de nagyvalószínűséggel nekem ok. Meg addigra hátha már lesz olyan idő, hogy vissza tudom rakni az alufelniket :) Mondjuk tavaly március 24-én lettek feltéve első alkalommal.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #18917 Dátum: 2012.01.16 08:16:03 »
A sok alacsony fordulat ellustítja az autót.
Ezt beszéld meg a több mint fél millió km-t futott Yaris tulajával.  :whistling: :devil:
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #18918 Dátum: 2012.01.16 08:30:06 »
Ezt beszéld meg a több mint fél millió km-t futott Yaris tulajával.  :whistling: :devil:
Hát nem tudom: Palaczk szerint az említett tulaj még 90-nel sem igazán mehetett vele, és én meg padlógázt sem nagyon feltételezek ilyen példánál. Szóval: honnan derülne ki, hogy ellustult-e vagy sem?  :whistling:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #18919 Dátum: 2012.01.16 09:26:30 »
Köszönöm szépen a választ!
Ezek szerint amit írtam, az nem "grafitos" olaj, hanem úgymond "hagyományos", igaz?  Öcsém használt Nexiába Fuchs MoS2 olajat, neki sajnos nem vált be. Ez a motoröblítés nekem is szükséges, úgy érzem, Carinában és Marutiban is (és esetleg Öcsém kocsijában is). Ezt a fajta LM öblítőt még nem láttam boltban, de ha kell, megrendelem. Ősszel esedékes a csere, kíváncsi vagyok rá! Miután leengedted az öblítős olajat, egyből ment bele a rendes olaj? Esetleg ez az?

Itt azt írták, üresben kell járatni a motort. Bár óvatos vezetés nem árthat neki szvsz.
Remélem, hogy a tömítéseket nem bántja. Egyébként sok koszt kihoztak az olajak az utóbbi időben...Érdekes, hogy mikor áll a kocsi pár napot, a nívópálcán koszos az olaj. Ha megyek vele, és megállok, akkor meg sokkal tisztább  :hmmmm:
Minden olajcserénél kell öblíteni? Marutiba tettem Restore adalékot a Durablend 10w40-be, valamit használhatott, mert csendesebb lett, és olyan alapjárat, mint még soha. Bár most azon rágódok, hogy Marutiba is 5w40 kerül, olyan, mint a Toyotába. Fuchs, Total, vagy Mobil a legvalószínűbb idáig. A Fuchs azért érdekel, mert 260 fok körül van a lobbanáspontja, és esetleg stabilabb, mint az, aminek 220 fok...bár ez közel sem biztos, ezért érdekel konkrét tapasztalat. Őszig csak kiderül valami  :yes:

Ilyen LM öblítőt raktam bele.  Nekem orbitális dzsuva volt az olajteknőben és a motorban, ezért is volt az említett hosszabb tisztítási fázis.  Nem bántotta a tömítéseket, melyek egyébként frissek benne, miután megvettem nemsokkal cserélve voltak, mert ködölt kifele.
Feltételezem, hogy az idős hölgytulaj nem kormolta, cserélgette a dolgokat benne technológia szerint.

Én még a következőnél motoröblítek, aztán majd meglátom, hogy kell-e egyáltalán.  Már most látom, hogy az olaj nem feketedik, szép szürke színű a molibdénszulfidtól.  Persze korai lenne még következtetéseket levonni ebből, mert még nem ment sokat a kocsi az olajcserét követően, de erősen hajlok afelé - amit korábban is írtam -  hogy, jó döntés volt az öblítés.

Az öblítős olajat leengedtük, aztán jól kicsöpögött, így-úgy emelve is volt az alaposság miatt, aztán egyből ment a friss olaj, semmi lacafaca, hókuszpók nem volt.

Egyébként vízszerűen csobogott ki az öblítős olaj a sok trutymákkal, olyan volt, mint a parkura. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18920 Dátum: 2012.01.16 11:45:08 »
.... Meg addigra hátha már lesz olyan idő, hogy vissza tudom rakni az alufelniket :) ....

Ez fontos szempont, a gépek is jól nézzenek ki, meg mi se fagyoskodjunk!
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18921 Dátum: 2012.01.16 11:56:15 »
Ezt beszéld meg a több mint fél millió km-t futott Yaris tulajával.  :whistling: :devil:
Néha olyan paprikás a hangulat. :D
Igazábol én is arra gondoltam amit vd1234 írt, hogy akinek a komótosabb vezetés a stilusa ( és ne érts félre, mert mindenféle minősítés nélkül írom) annál általában nem is derül ki, csak amikor az autó gazdát cserél és egy másik vezetési stilus lesz az autóra kényszerítve.
Hozzáteszem, én minden szakmai ismeret nélkül írtam a véleményemet, ami akár lehet hamis is, de tény, hogy miután meguntam a deciliterek figyelgetését és a fogyasztás nyilvántartását és azt mondtam élvezzük ahogy megy, most mintha jobban menne néhány hónap elteltével. De az is lehet, hogy placebó ahogy Kamikaze szokta írni. Több tapasztalat tisztázhatná ezt a dolgot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #18922 Dátum: 2012.01.16 12:09:01 »
Tudja fene, én mindig akkor érzem, hogy jobban megy a kocsi, amikor a tavaszi talikor (1 hétvége=1 tank benya fogyás) beletöltöm az injektortiszítót és szépen krúzolgatunk két napig.  :innocent:
         

ktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Carina
« Válasz #18923 Dátum: 2012.01.16 14:58:43 »
A multkori találkozóra sajnos nem tudtam elmenni de a mostanira erősen rákészülök, hátha most nem jön semmilyen váratlan esemény közbe! Mi lenne ha megint valahol Pest külső környékén lenne a találkozó? :) Vagy inkább valami vidékiesebb terep egy nem olyan forgalmas bevásárló központ ahol van lehetőség nem csak 30-al kiprobálni más autóját.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18924 Dátum: 2012.01.16 15:28:29 »
Tudja fene, én mindig akkor érzem, hogy jobban megy a kocsi, amikor a tavaszi talikor (1 hétvége=1 tank benya fogyás) beletöltöm az injektortiszítót és szépen krúzolgatunk két napig.  :innocent:
És milyen injektor tisztítót használsz?
Érezhető a hatás tisztítás után, vagy nem szoktad hagyni, hogy annyira elkoszolódjon, hogy már lehessen érezni a tisztítás hatását?
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18925 Dátum: 2012.01.16 16:23:23 »
A multkori találkozóra sajnos nem tudtam elmenni de a mostanira erősen rákészülök, hátha most nem jön semmilyen váratlan esemény közbe! Mi lenne ha megint valahol Pest külső környékén lenne a találkozó? :) Vagy inkább valami vidékiesebb terep egy nem olyan forgalmas bevásárló központ ahol van lehetőség nem csak 30-al kiprobálni más autóját.

Ki mit preferálna? Legyen mindkét Carina találka középtájon az országban vagy egyszer dunántúli helyszín, utána dunán onnani terep?  :?:

A más autójának próbálgatását én fenntartásokkal kezelem, mert mivan ha valami nem úgy jön össze?  :wacko:
Van csereautó :lol:?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #18926 Dátum: 2012.01.16 16:39:39 »
Jó lenne valami olyan hely ahol nincs forgalom és van hosszú szakasz. pl. valami kis reptér :) Én is szívesen megnézném más autóját is pl. hogy gyorsul, ehhez elég, ha anyósülésen vagyok. :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Carina
« Válasz #18927 Dátum: 2012.01.16 18:27:54 »
Ilyen LM öblítőt raktam bele.
Ezt ajándékként adját a motorolajhoz, vagy külön kell venni?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #18928 Dátum: 2012.01.16 19:25:09 »
Ezt ajándékként adját a motorolajhoz, vagy külön kell venni?

Én speciel ajándékba kaptam most, de lehet külön is venni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Prius 2 - a mosolygós autó.