Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527140 alkalommal)

1 tag és 21 vendég van a témában

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Dátum: 2004.03.04 11:22:14 »
Ezennel megnyitom ezt a részt.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

BandiTa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://kep.tar.hu/carina
Carina
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.06 17:56:46 »
Én pedig csatlakozom.

Üdv mindenkinek!

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.06 23:57:40 »
Ha ez a divat, akkor én is vagyok ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.08 08:17:10 »
Uff, mint ex-Carina E tulaj.. :oops:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bcs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Carina projekt
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.08 15:32:12 »
Hello,
az index-es fórumon már érdeklődtem a véleményetek iránt, de most futok még egy kört:
egy '97-es Carina lesz valamikor tavasszal eladó az ismeretségi körömben, amin gondolkodom, hogy meg kellene (?) venni, jellemzők:
- tényleges ca. 35 E km
- 1.6-os moci, 5 ajtós, klíma, ABS, el.ablakok (4), kihangosító, könnyüfém felniken a nyárigumik, ill. a téligumik lemezfelniken, vonóhorog
- a fényezés teljesen rendben van, bordó (és tényleg garázsban tartott)
- kipróbáltam, nagyon csendes, rendben teszi a dolgát - ami nem tetszett, az a fékek (gyengébbek, mint a jelenlegi autómban), ill. a rendkívül randa lilás kárpit :)

ami miatt gondolkodom, hogy az ár, az fix. 2.2 M HUF, ami kb 500 E-rel több, mint a piaci ár - igaz, amik ott megtalálhatóak, azok nem ennyire leinformálhatóak, sokkal több kilóméterrel ill. kevesebb fícsörrel rendelkeznek. A másik meg, hogy mégis csak kb. 7 éves autóról beszélünk, ahol az amortizálódásból eredő kb 1 milliót 4-5 év múlva én fogom kifizetni ...

Az index-es tapasztalatok alapján van itt néhány olyan ember, akinek adnék a véleményére ... mit gondoltok a dologról ?
--
bcs

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #5 Dátum: 2004.03.08 16:39:20 »
bcs:

Elöször is: egy tenyleg jo allapotu leinformalhato auto minden penzt meger, DE nem ennyit. Ennyi gubaert mar avensis-t lehet venni. Szal szemely szerint kicsit nagyon sokallom. No meg a 7 ev alatt az a 35000 km kicsit keves. Szerintem, aki uj koraban ilyet meg tudott venni, az nem 5000 km-t ment vele evente. Persze ettöl meg igaz lehet; csak en ketelkedem... :) Amugy elsö tulaj?
A felszereltseg is inkabb egy "közepkategorias", az alapon kivül "csak" klima es ABS van benne.
Velemenyem szerint, ha az auto tenyleg annyira tuti, ahogy irod, akkor is max 1,8ig mehetne.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Válasz #6 Dátum: 2004.03.08 17:07:01 »
személy szerint ezt a carinát megnézném. Ha jól emlékszem azt írtad, hogy garázsba van tarva.  Esetleg képet nem tudsz mutatni??
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #7 Dátum: 2004.03.08 19:37:59 »
Hümmmmm. Itt valami bibi lehet. Én is nagyon soknak tartom az árat. Lehet, hogy ismerősnek nem akarják eladni valamiért???
Én a 35E km-et nem tartom reálisnak, bár ettől még ugye akár igaz is lehet.
Jó lenne látni, megnézni, mit rejteget a kocsi, ha ennyiért kínálják...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #8 Dátum: 2004.03.09 08:19:24 »
Ennyiért tényleg sok ez az autó. Szerintem mondd meg az illetőnek, hogy ha tudja egész nyugodtan adja el ennyiért. Te meg mondj egy általad reálisnak tartott árat (esetleg véletlenül meg is lebegtetheted neki a pénzzel teli szatyrot :) és ha szerencséd van, akkor -pár hét múlva- felhív téged. 2.2-ért ha ügyes vagy, egy viszonylag normális állapotú Avensist is kifoghatsz, szóval ne sajnáld, ha esetleg mégis lemaradsz erről a vételről.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #9 Dátum: 2004.03.09 08:27:52 »
Tegnap délután valami eddig ismeretlen hangott véltem felfedezni kedvenc autómban. Ment a fűtés és valahonnan a kesztyűtartó (?) alól cicergő hangot hallottam. Ha a levegőáramlás intenzitását legkisebbről legnagyobb fokozatra állítottam, akkor is hallatszott a hang. Amint lekapcsoltam, a zaj is megszűnt. Visszakapcsolva ismét előjött. A hangot hallva olyasmire asszociáltam, mintha valami erőlködött volna, de fogalmam sincs mi lehet(ett) ez, mert később -egy leállás, majd 1óra múéva indítás után- eltűnt a hang. Tapasztaltatok már ilyet?

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Válasz #10 Dátum: 2004.03.09 08:37:35 »
Nekem is szokott adni hangokat, de mindig réjövök,hogy valami bekerült a rendszerbe. Szerintem veled is ezt történt.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #11 Dátum: 2004.03.10 07:23:46 »
Tényleg elképzelhető, hogy valami piszok került a rendszerbe, mert tegnap nem produkálta ezt a hangot. Maradjon is csak így, ne adjon nekem felhangokat a szellőző rendszer. Ez a feladat inkább háruljon a fejegységre :)

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #12 Dátum: 2004.03.10 19:07:04 »
Csatlakozom. Nekem is adott ilyen hangot pár napja. Egyszer korábban is csak akkor belementem egy gödörbe (hihetetlen...). Kicsit meg is ijedtem hogy vége a zörgésmentes autózásnak, de elmúlt. Mivel induláskor jött elő arra gondoltam hogy valami még hideg és nem vette fel a rendes méretét.
Idézetet írta: "squiddy"
Tegnap délután valami eddig ismeretlen hangott véltem Tapasztaltatok már ilyet?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #13 Dátum: 2004.03.10 19:20:14 »
Kicsinek éreztem az ablaktörlő lapátomat a vezető oldalon és mivel úgy is téma volt pár napja a méret nem mértem utána és vettem egy pár BOSCH 530-ast. Gondoltam ravasz leszek és a fenn levő két db kisebb méretűvel párokat alkotva lesz két garnitúra. Reggel felraktam és kiderült hogy eddig is akkora volt rajta. :(
Tehát: Esetleg érdekel valakit egy pár fent említett ablaktörlő (megegyezés szerinti áron a bolti alatt valamivel)?

Illetve rakott e már valaki fel nagyobbat az 53 cm-esnél? Szerintem 2-3 cm elférne még mindkét irányban. Akkor közel a felső széléig érne az ablaknak. Okozhat esetleg gondot egy gyárinál nagyobb lapát? Mondjuk jobban terheli az ablaktörlő motort?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Válasz #14 Dátum: 2004.03.10 23:28:18 »
Nekem nagyobb van fent a gyárinál, és semmi baja nincs a motornak.
Szerintem ilyen mértékű változást meg sem érez a motor!!
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI